Barča neapmierināta par veselības ministres komunikāciju ar Sociālo un darba lietu komisiju
Rīga, 15.nov., LETA. Saeimas deputāte Aija Barča (ZZS) šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā tika skatīts Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts otrajam lasījumam, pauda neapmierinātību par veselības ministres Andas Čakšas komunikāciju ar viņas vadīto komisiju.
Kā iepriekš pauda Čakša, lemjot par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu un veselības aprūpes pakalpojumu groza dalījumu, jāsaglabā ģimenes ārstu pieejamība ikvienam iedzīvotājam. Ministre kā pārsteidzošu vērtēja izskanējušo priekšlikumu mazināt pamata veselības aprūpes pakalpojumu grozu jeb Satversmē garantēto veselības aprūpes minimumu, kas pienākas ikvienam iedzīvotājam.
Barča sēdē aicināja deputātus iepazīties ar Čakšas sniegto informāciju medijiem, vienlaikus izrādot neapmierinātību ar šādu ministres rīcību, proti, deputāte ir neizpratnē, kāpēc bažas par ģimenes ārstu pieejamības nodrošināšanu visiem iedzīvotājiem netika paustas komisijai, kas izskata Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu. "Manuprāt, ministrei un ministrijai savi viedokļi, aicinājumi un šaubas, kas domātas komisijai, ir jārunā ar komisiju, nevis ar viesiem masu medijiem," piebilda deputāte.
Vienlaikus viņa pauda, ka par šo jautājumu runās Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijā, turklāt, iespējams, aicinās ministri piedalīties kādā no komisijas sēdēm.
Jau ziņots, ka, lemjot par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu un veselības aprūpes pakalpojumu groza dalījumu, ir jāsaglabā ģimenes ārstu pieejamība ikvienam iedzīvotājam, aģentūru LETA par veselības ministres Andas Čakšas pausto informēja ministrijā.
Čakša norādīja, ka Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts, kas patlaban tiek izskatīts Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, ir karstu diskusiju objekts un tas ir saprotami - likumprojekta izstrādes laikā jāpanāk maksimāli visaptverošu un kvalitatīvu normu sagatavošana.
Vienlaikus ministre kā pārsteidzošu vērtē izskanējušo priekšlikumu mazināt pamata veselības aprūpes pakalpojumu grozu jeb Satversmē garantēto veselības aprūpes minimumu, kas pienākas ikvienam iedzīvotājam. "Ģimenes ārstu sniegtās veselības aprūpes iekļaušanu pamata grozā ir atbalstījusi Veselības nozares stratēģiskā padome, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadome, kā arī ārstniecības personu profesionālās asociācijas," uzsvēra ministre.
Viņa uzskata, ka, mazinot veselības aprūpes pamata pakalpojumu grozu un izņemot no tā ģimenes ārstu sniegtos pakalpojumus, Latvija nokļūs Eiropas valstu uzmanības centrā kā valsts, kas spītīgi iet pret starptautiska līmeņa ekspertu rekomendācijām un veselības ekonomikas pamatprincipiem.