Baltijas un Višegradas valstu, Bulgārijas, Rumānijas, Slovēnijas un Zviedrijas ārlietu ministri un to pārstāvji uzsver Austrumu partnerības iniciatīvas nozīmi
Viens no šīs ārlietu ministru tikšanās mērķiem bija sagatavoties 6.decembrī plānotajai Baltijas un Višegradas valstu, Bulgārijas, Rumānijas un Slovēnijas valdību vadītāju sanāksmei, kuras ietvaros premjerministri galvenokārt plāno diskutēt par klimata un enerģētikas paketi un ierosinājumiem ES prezidējošajai valstij Francijai pirms decembra Eiropadomes. "Latvija kopīgi ar pārējām Eiropas Savienības valstīm strādā, lai decembra Eiropadomes laikā panāktu visiem pieņemamu risinājumu par emisiju kvotu izsolēm un par to, lai tiktu ņemts vērā Kioto progress," norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.
Būtisks diskusiju temats ministru tikšanās laikā bija Zviedrijas un Polijas aizsāktā iniciatīva par Austrumu partnerību, kas tiek attiecināta uz sadarbības stiprināšanu ar Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu un tādējādi esošās Eiropas kaimiņu politikas Austrumu dimensijas turpmāko attīstību. Ministri bija vienisprātis, ka konflikts Gruzijā šī gada augustā ir vēl vairāk apliecinājis nepieciešamību stiprināt stabilitāti un drošību gan Dienvidkaukāzā, gan visā reģionā.
Ārlietu ministru tikšanās dienaskārtībā bija arī jautājums par Kopējo lauksaimniecības politiku un ES budžeta pārskatīšanu, tika pārrunāts Eiropas Savienības un Krievijas Federācijas attiecību jautājums. Tāpat ministri vērsa uzmanību uz gaidāmo ES un Brazīlijas samitu 22.decembrī.
Sanāksmes noslēgumā ministri pieņēma kopīgu paziņojumu, paužot atbalstu ES prezidējošās valsts Francijas aktīvajai darbībai ES kopīgo interešu īstenošanā, kā arī nākamo ES prezidentūru Čehijas un Zviedrijas izvirzītajām prioritātēm 2009.gadam. Paziņojumā īpaši uzsvērts atbalsts ciešākai Eiropas Savienības un tās Austrumu kaimiņu sadarbībai, īstenojot Austrumu partnerības iniciatīvu, tādējādi paužot gatavību veicināt Gruzijas, Moldovas un Ukrainas eiropeisko integrācijai, kā arī atzīmējot atvērtību dialogam ar Baltkrieviju un partnerību ar Armēniju un Azerbaidžānu.
Višegradas grupas valstu, Bulgārijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Rumānijas un Zviedrijas kopīgās deklarācijas pilns teksts (angļu val.).