medicine.lv skaitļos

Lietotāji online341
Aktīvie uzņēmumi12082
Nozares raksti1506
Ekspertu atbildes21477
Avene - nesarksti savas ādas dēļ : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Avene - nesarksti savas ādas dēļ

Cauri gadu simtiem sarkana sejas krāsa bijusi liela sociālā problēma. Sejas ādas apsārtums saistās arī ar stiprām/ negatīvām emocijām – kautrība, uzbudinājums, kauns, dusmas u.c.

Rozācija (no latīņu vārda rosacea - sārkans) – ir hroniska dermatoze, kas raksturojas ar apsārtumu jeb eritēmu sejas centrālajā daļā, teleangiektāzijām (pārplīsuši vai paplašināti asinsvadi), papulām (mezgliņi), pustulām (strutu puslīši), tauku dziedzeru un saistaudu hiperplāziju. Rozācijas pacientiem apsārtums lokalizējas sejas centrālajā daļā un sākumā ir pārējoša parādība. Vēlāk sejas eritēma kļūst par stabilu un uz tās fona pakāpeniski attīstās iepriekšminētie simptomi (paplašināti asinsvadi, strutu puslīši utml.).

Rozācija ir salīdzinoši bieži izplatīta slimība, taču precīzi dati par pacientu skaitu Latvijā nav zināmi, jo šādi pētījumi netika veikti. Taču speciālistiem (dermatologiem, farmaceitiem, kosmetologiem) ir labi zināms, ka tā it ļoti izplatīta problēma. Piemēram, veiktajos pētījumos Zviedrijā ir konstatēts, ka ar rozāciju slimo aptuveni 10% iedzīvotāju.

Rozācijas cēlonis nav precīzi zināms. Tā ir polietioloģiska slimība, tātad rozācijai ir daudz iemeslu. Slimības attīstīšanos ietekmē gan iekšējie (endogēnie), gan arējie (eksogēnie) faktori.

Ir noskaidrots, ka šī dermatoze visbiežāk skar cilvēkus ar gaišu ādas tipu (augsts jutīgums pret sauli, āda ļoti slikti iedeg). Baltijas valstīs cilvēku ar šādu ādas tipu ir visvairāk, tāpēc tā ir aktuāla problēma arī Latvijā. Ir viedoklis ka sievietes slimo 2 - 3 reizēs biežāk, nekā vīrieši. Tas varētu būt izskaidrojams arī ar to, ka sievietes biežāk vēršas pēc palīdzības pie speciālistiem, jo rozācija rada lielākoties kosmētiska rakstura sūdzības. Ļoti bieži rozācijas pacientiem ir ģenētiska nosliece uz to.

Rozācijai ir 4 apakštipi, kurus var sadalīt arī smaguma pakāpēs. Nav obligāti, ka 1. apakštips pārveidosies par 2. un tālāk par 3. vai 4. Tomēr katru apakštipu var sadalīt pēc smaguma pakāpes. Piemēram, 1. apakštips var progresēt no vieglas pakāpes līdz vidēji smagai vai smagai pakāpei. Pirmais rozācijas apakštips lielākoties tiek raksturots ar pietvīkumu un izteiktām sarkšanas epizodēm dažādu kairinājumu rezultātā, kas ar laiku kļūst arvien biežākas un ilgākas, līdz iegūst pastavīgu raksturu – ilgstošu sejas centrālās daļas eritēmu, kas mijas ar iekaisumu. Pietvīkums (pārejošā eritēma) ir palielinātas asins plūsmas rezultāts caur paplašinātajiem sejas asinsvadiem (lielākoties apkārt vaigiem un degunam). No sekundārajām pazīmēm šim rozācijas apakštipam raksturīga tūska, dedzināšanas sajūta, ādas sausums, zvīņošanās.

Otrais rozācijas apakštips tiek raksturots ar ilgstošu sejas centrālās daļas eritēmu, īslaicīgām, pārejošām papulām vai pustulām. Šīs rozācijas apakštips atgādina acne vulgaris, atšķiroties ar to, ka iztrūkst komedonu. Pacienti var sūdzēties arī par dedzināšanas un durstīšanas sajūtu. Var novērot arī ādas sausumu un zvīņošanos.
Histoloģiski izmeklējot, var atrast demodeks ērces, kas varētu būt par iemeslu iekaisuma uzturēšanai. Tiesa gan rozācijas infekciozo dabu pārliecinoši pierādīt nav izdevies.

Trešais rozācijas apakštips raksturojas ar sejas centrālās daļas fimozi – uz hroniska iekaisuma fona notiek saisatudu un tauku dziedzeru hiperplāzija, parādās ādas sabiezējums un zemādas mezgliņi. Šo slimības apakštipu ārstē jau ķirurģiski.

Ceturto rozācijas apakštipu sauc par okulāro rozāciju. Tiek skartas acis. Pacienti sūdzās par svešķermeņa sajūtu acīs, par acu sausumu un dedzināšanu, kā arī par jūtību pret gaismu un acu apsārtumu. Šo problēmu palīdzēs atrisināt oftalmologs.
Visiem rozācijas apakštipiem ir raksturīga paaugstināta asinsvadu caurlaidība, tie ir paplašināti. Šiem pacientiem asinsvadu saistaudu karkass zaudē savu struktūru un notiek asinsvadu paplašināšana. Tāpēc ir ļoti svarīgi uzlabot asinsvadu tonusu un mazināt asins sastrēgumu.

Runājot par pirmo un otro rozācijas apakštipu, ārstēšanā ir pieejami ne tikai medikamentozi preparāti. Šiem pacientiem ir ļoti svarīgi arī piemeklēt sev piemēroto dermatokosmētiku, kas ne tikai palīdz maskēt sejas apsārtumu, bet arī aizsargā ādu no agresīviem ārējiem vides apstākļiem (piem., UV stari) un tālākas slimības progresēšanas.
Jaunā Avene Anti-Redness līnija ir piemērota ne tikai kuperozai ādai un rozācijas pacientiem, bet arī cilvēkiem ar normālu ādu, kuriem ir periodiskas sarkšanas epizodes (uzņemot noteiktus ēdienus, dzerot alkoholu, vai ziemas periodā ieejot telpā no ielas).

Avene ir dermatoloģiskā laboratorija, Pierre Fabre koncerna vienība, kas specializējas jūtīgas un alerģiskas ādas kopšanā. Kosmētikas pamatā ir Avene termālais ūdens. Ūdenim ir nomierinoša, pretiekaisuma un kairinājumu mazinošas īpašības, par ko liecina daudzi zinātnisko pētījumu rezultāti. Avene termālais ūdens ir ar pastāvīgu temperatūru (25,6°C), bakterioloģiski tīrs un tas ph līmenis ir tuvs neitrālam (7,5). Ūdens ir viegli mineralizēts (sausais atlikums 207mg/l) un satur organismam nepieciešamos mikroelementus (dzelzs, varš, cinks, fluors, sudrabs, mangāns, silīcijs), kas uz ādas veido plānu mīkstinošu un aizsargājošu plēvīti.
Šīs sevišķās īpašības padara Avene termālo ūdeni par ideālu līdzekli jūtīgas, sakairinātas ādas kopšanā, jo tas nomierina, mīkstina ādu un ļauj tai atgūt komforta sajūtu.

Jaunās Antiredness līnijas sastāva aktīvais komponents ir ne tikai Avene termālais ūdens, bet arī dzeloņu ruskusa ekstrakts. Ruskusa estrakts tieši iedarbojas uz asinsvadiem. Tas ierosina gludo muskuļu kontrakcijas asinsvadu sieniņā, uzlabo vēnu tonusu, stimulē asins plūsmu un samazina asins sastrēgumu. Bez tam, ruskuss samazina asinsvadu augšanas faktoru (tādējādi samazinot asinsvadu jaunveidošanos) un ietekmē arī rozācijas iekaisuma komponentu – samazina iekaisuma vielu daudzumu (NF-kB).

Jaunajā Anti-Redness līnijā ietilpst 5 produkti. Visi produkti satur dzeloņa ruskusa ekstraktu dažādās koncentrācijās, ir hipoalerģiski, nekomedogēni (neveicina jaunu komedonu veidošanos), nesatur parabēnus un konservantus.
Attīrošs pieniņš (Antiredness Milky Fluid) attīra, noņem dekoratīvo kosmētiku (arī skropstu tušu) un nomierina ādu. Attīrošs pieniņš saudzējoši iedarbojas uz jutīgu ādu un nodrošina tās komfortu. Maigā tekstūra novērš ādas savilkuma sajūtu. Avène termālais ūdens nomierina ādu. Dzeloņu ruskusa esktrakts, hesperidīna metilkalhons un dekstrāna sulfāts novērš karstuma sajūtu, kas izraisīta ar ādas apsārtumu. Pieniņu lieto rītos un vakaros, uzklājot ar vates tamponu vai ar pirkstu galiem un viegli iemasējot ādā. Pēc ādas attīrīšanas izsmidzina Avène termālo ūdeni, kas papildina ādas attīrīšanas procesu un palielina pieniņa mīkstinošo efektu.

Tagad ir pieejami arī divi dienas produkti:Antiredness jour cream un Antiredness jour emulsion (jour tulkojumā no franču valodas nozīmē diena). Šie produkti mitrina un aizsargā ādu ikdienā, samazinot un novēršot tās apsārtumu. Dzeloņu ruskusa ekstrakts uzlabo ādas mikrocirkulāciju, samazina apsārtumu parādīšanas biežumu.

Bagātināts ar Avène termālo ūdeni, krēms vai emulsija novērš kairinājuma un karstuma sajūtu. Fotoaizsardzības faktors SPF20 samazina UVB un UVA staru agresīvo iedarbību uz ādas, kuras rezultātā tiek novājināti kapilāri.

Krēms ir piemērots sausai vai ļoti sausai ādai. Krēmam ir barojošas īpašības. Tas ātri iesūcas ādā, padarot to mīkstu un līdzenu.

Emulsija ir piemērota cilvēkiem ar taukainu vai kombinētu ādas tipu. Emulsija ātri iesūcas ādā, padarot to mitrinātu un mīkstu, neatstājot taukainu spīdumu. Ja cilvēkam ir normāla āda, tad ziemas laikā ieteicams izvēlēties bagatākas tekstūras (Antiredness jour cream) un vasaras laikā būtu jāizvēlas vieglākas tekstūras (Antiredness jour emulsion).
Redzamajiem kapilāriem izmantot Antiredness fort koncentrātu pret hronisko apsārtumu, kur ir visaugstākā ruskusa ekstrakta koncentrācija. Antiredness fort var lietot monoterapijā vai arī kombinācijā ar citiem medikamentoziem preparātiem.Koncentrātu lieto no rīta un/ vai vakarā tikai uz problēmzonām (vaigi un deguna spārni) pēc āda attīrīšanas ar Antiredness milky fluid.

Vēl viens produkts apsārtušai ādai – Antiredness calm, ir piemērots lietošanai īpašos SOS gadījumos – uzliesmojuma stadijā vai pēc asinsvadu ārstēšanas ar lāzeru. Maigās un krēmīgās tekstūras maska atsvaidzina un nomierina ādu, novērš kairinājuma un karstuma sajūtu, mazina apsārtumu un sadziedē ādu pēc lāzerprocedūrām. Maskai ir samtaina, netaukaina tekstūra. Tā ir bagāta ar mitrinošām un atjaunojošām sastāvdaļām, kas padara ādu mīkstu un elastīgu, dāvājot komforta sajūtu.


Ražotājs: Pierre Fabre, Laboratoires Dermatologiques Avène, Francija
Izplātītajs: AS "LAIKS-MODE", Cēsu 31, k-3, 8. kāpņu telpā, Rīga, LV-1012, t.67312574
E-mail: office@neroli.lv; pierrefabre@neroli.lv

Produkti pieejami: BENU aptiekās, Euroaptiekās, a.Aptiekās, Saules aptiekās,veikalā Stockmann.

www.pierrefabre.com
www.eau-thermale-avene.com

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība":

Nedēļas tēma

Dziedinošs uzturs veselībai

Dziedinošs uzturs veselībai

Meklējot veselīga uztura vadlīnijas, cilvēks nereti jūtas pazudis informācijas pārbagātībā, jo ir tik daudz dažādu diētu un brīžam pilnīgi pretēju ieteikumu. Uztura speciāliste un uzturzinātniece Silvija Ābele iepazīstinās ar GAPS uztura terapiju!

Aktuālie piedāvājumi

Dievu garšviela: viss par safrāna labvēlīgajām īpašībām

Dievu garšviela: viss par safrāna labvēlīgajām īpašībām

Mūsdienās ne visi zina, ka safrāns var ne tikai uzlabot pazīstamu ēdienu garšu, bet arī palīdzēt cīņā pret vairākām slimībām gan kā pretiekaisuma līdzeklis, gan kā viela, kas uzlabo garīgās spējas, mieru, miegu un jaunību. 

Profesionālo apavu nozīme ikdienas darbā

Profesionālo apavu nozīme ikdienas darbā

Rūpes par kājām sākas tieši ar apavu izvēli, taču ne visi tam pievērš uzmanību. Pareizi un ērti profesionālie apavi ir veselu kāju garantija, ietekmē vispārējo fizisko stāvokli un samazina saistīto slimību attīstības risku. 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: FITODROGA 3 soļu programma gudrām rūpēm par ādas skaistumu pavasarī

Testa rezultāti: FITODROGA 3 soļu programma gudrām rūpēm par ādas skaistumu pavasarī

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Fitodroga" piedāvāja testēt FITODROGA DERMOCOSMETIC komplektu sejas ādas kopšanai.

100% alvejas gels un izsmidzināms nomierinošais losjons “Aloe First”

100% alvejas gels un izsmidzināms nomierinošais losjons “Aloe First”

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Alveja.lv piedāvā testet alvejas gelu pret ādas apdegumiem un nomierinošu alvejas losjonu ādas nomierināšanai un šūnu atjaunošanai pie dažādiem ādas bojājumiem.

MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļa matu augšanas veicināšanai

MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļa matu augšanas veicināšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļu matu augšanas un ataugšanas stimulēšanai un sausas galvas ādas barošanai un mitrināšanai.

"Safrino" stresa mazināšanai un smadzeņu darbības veicināšanai

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvā testēt "Safrino", kurā apvienots patentēts Irānas safrāna ekstrakts un mioinozitols. Produkta iedarbība ir vērsta uz stresa mazināšanu, miera un nosvērtības sekmēšanu un smadzeņu darbības, fokusa un koncentrācijas spēju uzlabošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Imunosil Sambucus" imunitātes veicināšanai no "Lotos Pharma": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Bērniem trūkst tieši iegūtās imunitātes, kuru organisms attīsta dzīves laikā, tādēļ uzņēmība pret infekcijām ir augstāka. Mainoties gadalaikiem un laikapstākļiem, palielinās arī iespēja saslimt ar kādu no vīrusu infekcijām, ko visbiežāk saucam vienkārši par saaukstēšanos.

Mentālā veselība ar "Sedanorm" no SIA "Lotos Pharma": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mentālā veselība ar

Kā rūpēties par mentālo veselību? Lai mazinātu stresu, ievies savam organismam draudzīgu dienas kārtību – plāno to, atrodi balansu starp darbu un atpūtu, socializējies un regulāri tiecies ar draugiem, ja lasi ziņas, tad ierobežo tam veltīto laiku.