medicine.lv skaitļos

Lietotāji online73
Aktīvie uzņēmumi12795
Nozares raksti1632
Ekspertu atbildes21477
Austrumu slimnīca atzīmē Pasaules veselības organizācijas sadarbības centra statusa divdesmitgadi tuberkulozes ārstniecībā un pētniecībā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Austrumu slimnīca atzīmē Pasaules veselības organizācijas sadarbības centra statusa divdesmitgadi tuberkulozes ārstniecībā un pētniecībā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Pasaules veselības organizācijas (PVO) Sadarbības centrs Multirezistentas tuberkulozes ārstēšanas pētniecībā un izglītībā šopavasar atzīmē 20. gadadienu, kopš PVO to pirmoreiz nominēja savam sadarbības centra statusam. 20 gadu laikā PVO Sadarbības centrā apmācīti vairāk nekā 3500 dalībnieki no aptuveni 65  pasaules valstīm. PVO sadarbības centra statuss tiek pārskatīts katrus četrus gadus, un, pamatojoties uz līdzšinējo veiksmīgo darbību un sasniegumiem tuberkulozes ierobežošanas jomā, Austrumu slimnīcas PVO Sadarbības centram  ir spēkā darbības nominācija līdz 2025. gadam, kad sāksies jaunais nominācijas process.

PVO Sadarbības centrs izveidots 2004. gadā uz stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” klīniskās un mācību centra bāzes. Sadarbības centra mērķis ir nodrošināt mūsdienīgu, kvalitatīvu, uz pierādījumiem balstītu veselības aprūpes personāla apmācību, ievērojot jaunākos zinātnes sasniegumus, PVO vadlīnijas, kā arī reģionālās politikas nostādnes zāļu rezistentas tuberkulozes ārstēšanas un pārvaldības praktiskajos aspektos.

Andra Cīrule, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” galvenā ārste, uzsver: “Tuberkuloze joprojām ir viena no nāvējošākajām infekcijas slimībām. Katru dienu pasaulē vidēji 4400 cilvēku zaudē dzīvību tuberkulozes dēļ un aptuveni 30 000 cilvēku saslimst ar šo novēršamo un ārstējamo slimību. Globālie notikumi pasaulē – karš un konflikti pasaulē – un sociālekonomiskie apstākļi joprojām liek konstatēt tuberkulozes epidemioloģisko apdraudējumu.”

20 gadu laikā Austrumu slimnīcas PVO Sadarbības centrā apmācīti vairāk nekā 3500 dalībnieki no aptuveni 65  pasaules valstīm, kā arī īstenoti vairāki starptautiskās sadarbības projekti tuberkulozes izplatības ierobežošanai un tuberkulozes kontroles pasākumu stiprināšanai dažādās valstīs. Ikdienā centrs uztur ciešu sadarbību ar nozares partneriem un sadarbības tīkliem dažādās PVO Eiropas reģiona valstīs, lai nodrošinātu augstas kvalitātes, uz medicīnas pierādījumiem un jaunākajām nozares rekomendācijām balstītu apmācību.  

Līga Kukša, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas vadītāja, PVO Sadarbības centra vadītāja, saka: “Mēs esam pateicīgi saviem entuziasma pilnajiem un aizrautīgajiem kolēģiem par viņu milzīgo ieguldījumu centra attīstībā, kā arī mūsu partneriem, draugiem un atbalstītājiem par sadarbību un uzticību šo gadu gaitā. Lai nākamie 20 gadi nes mums vēl vairāk lielisku sadarbību, jaunu atklājumu un zināšanu, kas palīdzēs mums cīnīties ar tuberkulozes izplatību un būtiski uzlabot uz cilvēku vajadzībām centrētu aprūpi!”

Banner 280x280

PVO Sadarbības centrā darbojas Austrumu slimnīcas speciālisti, kas ir arī starptautiski atdzīti tuberkulozes nozares eksperti:

 • Andra Cīrule, Austrumu slimnīcas stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” galvenā ārste;
 • Līga Kukša, Metodiskās vadības, uzraudzības un analīzes nodaļas PVO Sadarbības centra vadītāja; stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Plaušu slimību klīnikas 7. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas vadītāja;
 • Profesore Iveta Ozere, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Plaušu slimību klīnikas 6. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas pneimonoloģe;
 • Ginta Balode, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Plaušu slimību klīnikas 5. Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas vadītāja;
 • Ģirts Šķenders, Austrumu slimnīcas Laboratorijas dienesta Sekvencēšanas daļas vadītājs, laboratorijas ārsts;
 • Inga Norvaiša, Austrumu slimnīcas Laboratorijas dienesta stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs laboratorijas vadītāja, laboratorijas ārste;
 • Valērija Učasova, Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeite stacionārā “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”;
 • Vija Riekstiņa, Austrumu slimnīcas Ambulatoro pakalpojumu vadības stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas ambulatorās nodaļas pneimonoloģe;
 • Evita Biraua, Austrumu slimnīcas Ambulatoro pakalpojumu vadības stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”  Rīgas ambulatorās nodaļas atbildīgā māsa;
 • stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” ārsti un aprūpes personāls no Torakālās ķirurģijas un invazīvās pneimonoloģijas klīnikas, Plaušu slimību klīnikas un Ambulatoro pakalpojumu vadības stacionāra TPSC Rīgas ambulatorās nodaļas.

PVO pārskata PVO Sadarbības centra nominācijas piešķiršanu katrus četrus gadus, pamatojoties uz veiksmīgu sadarbību un darba rezultātiem iepriekšējos gados. Pēdējā nominācija Austrumu slimnīcas  centram piešķirta 2021. gadā – līdz 2025. gadam, kad sāksies jauns nominācijas cikls.

PVO Sadarbības centrs ir PVO ģenerāldirektora izraudzīta pētniecības institūcija vai institūcijas struktūrvienība, kas ir daļa no PVO izveidota starptautiska sadarbības tīkla, lai atbalstītu PVO programmu īstenošanu valstu, starpvalstu, reģionālā un pasaules līmenī. PVO sadarbības centri piedalās valstu iekšējo resursu stiprināšanā informācijas, pakalpojumu, pētniecības un apmācības ziņā, lai atbalstītu valstu veselības nozares attīstību.

Pašlaik vairāk nekā 80 PVO dalībvalstīs ir izveidoti un darbojas vairāk nekā 800 PVO sadarbības centru, kas sadarbojas ar PVO tādās jomās kā māszinības, arodveselība, infekciju slimības, uzturzinātne, psihiskā veselība, hroniskās slimības un veselības tehnoloģijas.

PVO Sadarbības centra nominācija stacionāram “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” piešķirta ar mērķi nodrošināt tuberkulozes nozares veselības aprūpes darbinieku profesionālas kapacitātes stiprināšanas pasākumus, lai sekmīgi īstenotu PVO ilgtermiņa stratēģijā “Izskaust tuberkulozi” (End TB Strategy) noteiktos tuberkulozes kontroles pasākumus un veicinātu PVO vadlīniju efektīvu ieviešanu dalībvalstu tuberkulozes apkarošanas programmās. Tāpat PVO Sadarbības centrs piedalās pētījumos par jauno tuberkulozes medikamentu un ārstēšanas režīmu izstrādi, kā arī pētījumos par laboratorijas diagnostikas metodēm, un nodrošina pieredzes un zināšanu apmaiņu ar citām valstīm.  

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Uzņēmumi nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā