medicine.lv skaitļos

Lietotāji online334
Aktīvie uzņēmumi12208
Nozares raksti1421
Ekspertu atbildes21477
“Ātrajā randiņā ar ginekologu” bezmaksas konsultācijas par kontracepciju saņēmušas 50 Latvijas sievietes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

“Ātrajā randiņā ar ginekologu” bezmaksas konsultācijas par kontracepciju saņēmušas 50 Latvijas sievietes

Lai stāstītu par drošu un mūsdienīgu kontracepciju, Latvijas ginekologi 21. aprīlī aicināja sievietes uz “ātrajiem randiņiem”, mājīgā gaisotnē pie kafijas tases sniedzot 15 minūšu garas konsultācijas par kontracepcijas jautājumiem. Šo iespēju izmantoja 50 sievietes, turklāt ne tikai rīdzinieces – kāda apmeklētāja bija ieradusies pat no Cēsīm.

Lielākoties sievietes interesējušās par tādiem jautājumiem kā droša kontracepcija, dažādu kontracepcijas metožu atšķirības, priekšrocības un iespējamie trūkumi. Daudzas sievietes pēc pasākuma atzina, ka atradušas savus nākamos ginekologus un rekomendē šādu iespēju piedāvāt līdzīgos pasākumos arī turpmāk. Atzinīgi tika vērtēta arī iespēja sarunu ar ārstu vadīt nepiespiestā un mājīgā gaisotnē ārpus ierastā ārsta kabineta.

“Ātrais randiņš ar ginekologu bija iespēja sievietēm saņemt ārsta konsultācijas bez maksas un ne tikai iepazīties ar savu iespējamo nākamo ginekologu, bet arī saņemt noderīgus speciālistu padomus un atrisināt sasāpējušus jautājumus vai gūt ierosmi dažādu situāciju tālākai risināšanai jau ārsta kabinetā un ilgstošākā sadarbībā ar speciālistu. Patiešām prieks, ka jaunas sievietes izrāda iniciatīvu uzņemties atbildību par savu reproduktīvo veselību,” pēc pasākuma norādīja ginekoloģe Marta Slaidiņa.

Pareizi izvēlēta kontracepcijas metode palīdz ne tikai izsargāties no nevēlamas grūtniecības, bet arī uzlabo sievietes dzīves kvalitāti, tomēr Latvijas sieviešu zināšanas par drošu kontracepciju ir nepietiekamas. 40% seksuāli aktīvo sieviešu izvēlas nedrošu izsargāšanās metodi – pārtraukto dzimumaktu, kas saskaņā ar sieviešu teikto nereti ir partnera izvēle. Tajā pašā laikā lielākā daļa bērnus pagaidām neplāno. Šādu ainu iezīmē līdzdalības un izglītošanas platformas Skrinings.lv 2022. gada janvārī veiktais pētījums.

Skrinings.lv arvien pieejams kontracepcijas tests, kas palīdzēs sievietēm identificēt tos dzīvesstila un veselības stāvokļa aspektus, kuri jāņem vērā, izvēloties sev piemērotāko kontracepcijas metodi. Testa rezultāti kalpos kā ceļvedis sarunai ar ārstu par piemērotāko kontracepcijas metodi.

*Sabiedrības līdzdalības un izglītošanas platformā Skrinings.lv pieejams kontracepcijas modulis ar testu, ko janvārī jau bija izpildījušas 1586 sievietes ar vidējo vecumu 27 gadi. Sievietes tika aicinātas iesaistīties, izmantojot skrinings.lv lietotāju e-pastu datubāzi, Facebook, Twitter, Instagram un Latvijas Universitātes informācijas kanālus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.