medicine.lv skaitļos

Lietotāji online149
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Atbalsta Covid-19 pacientu gultu skaita palielināšanu Rīgas pašvaldības slimnīcās : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Atbalsta Covid-19 pacientu gultu skaita palielināšanu Rīgas pašvaldības slimnīcās

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 26. oktobrī, ārkārtas sēdē atbalstīja lēmumprojektu*, kas ļaus operatīvāk reaģēt uz straujajām pārmaiņām un nepieciešamības gadījumā palielināt Covid-19 pacientu gultu skaitu galvaspilsētas pārziņā esošajās veselības aprūpes iestādēs – Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas 2. slimnīcā. Galīgo lēmumu plānots pieņemt trešdien, 27. oktobrī, domes sēdē.

“Ņemot vērā, ka ļoti strauji mainās gan pacientu skaits, gan informācija no valsts iestādēm, mēs pieņēmām lēmumu, kas ļaus pašvaldībai operatīvāk reaģēt un palīdzēt Covid-19 pacientu gultasvietu izveidošanā,” skaidro komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Lēmumprojekts paredz sniegt atbalstu valsts veselības aprūpes sistēmai, pēc iespējas iesaistoties ar Covid-19 infekciju saslimušo pacientu aprūpē, organizējot nepieciešamo resursu piesaisti un mobilizāciju, tai skaitā atjaunojot un izveidojot jaunas Covid-19 pacientu gultas. Ja Veselības ministrija vērsīsies Rīgas domē ar lūgumu vēl palielināt pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrību iesaistes apjomu Covid-19 pacientu ārstēšanā stacionārā vai citu veselības aprūpes profilu  pakalpojumu nodrošināšanā, Rīgas dome varēs pieņemt atsevišķu lēmumu vai steidzamības gadījumā to varēs darīt pēc saskaņošanas ar Sociālo jautājumu komiteju.

Jau vēstīts, ka Rīgas 1. slimnīcā atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai un tajā jau svētdien uzņemti pirmie pacienti. Patlaban slimnīcā izveidotas 25 gultasvietas un to skaits šonedēļ tiks palielināts līdz 50. Rīgas pašvaldība un kapitālsabiedrība turpina darbu, lai arī turpmāk pakāpeniski palielinātu Covid-19 ārstēšanas gultu skaitu.

Savukārt Rīgas 2.slimnīcā Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana ir sarežģītāka un laikietilpīgāka. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā,  slimnīca ir izvērtējusi  iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu vai 30 Covid-19 pacientu gultas. Slimnīca izvērtē iespējas plašāk iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē.

* “Par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu, SIA "Rīgas 1. slimnīca" iesaisti ar Covid-19 infekciju saslimušo pacientu aprūpē un SIA "Rīgas 2. slimnīca" papildu pakalpojumu programmu izvēršanu Covid-19 pandēmijas laikā”

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.