Arodbiedrība lems, vai atbalstīt pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanu
Rīga, 18.dec., LETA. Šodien plkst.10 Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome lems par to, vai atbalstīt pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanu, aģentūrai LETA sacīja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.
Viņš norādīja, ka pagaidām izskatās, ka, visticamāk, padome atbalstīts šo ierosinājumu, tomēr to, vai tā reāli būs varēs redzēt pēc padomes sēdes.
Jau ziņots, ka, ņemot vērā Saeimas lēmumu noteikt valdībai par uzdevumu rast finansējumu mediķu darba samaksas palielināšanai, LVSADA padome, visticamāk, atbalstīs pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanu.
Likuma grozījumi nosaka, ka valdība, sagatavojot 2019.gada budžetu un vidējā termiņa budžeta ietvaru, paredz valsts finansējumu veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai vidēji gadā 20% apmērā: 2019.gadā - 87,48 miljonus eiro, 2020.gadā - 191,22 miljonus eiro, bet 2021.gadā - 314,6 miljonus eiro.
Keris iepriekš norādīja, ka no padomes locekļiem saņemtā informācija liecinot, ka mediķi ir gatavi piekrist pagaidu pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanai, ja tiek nodrošinātas politiskas un finanšu garantijas mediķu atalgojuma palielināšanai par 20% turpmākos trīs gadus.
Keris uzskata, ka Saeimas lēmums pieņemt grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas nosaka valdībai uzdevumu rast finansējumu mediķu atalgojuma palielināšanai, ir labs un vēsturisks brīdis, kuru mediķi gaidījuši ilgi.
Kā ziņots, lielākā daļa finansējuma, kas nepieciešama, lai palielinātu mediķu darba samaksu par 20% no nākamā gada, ir atrasta, bet līdz pilnu 87 miljonu eiro atrašanai vēl jāstrādā, aizvadītajā nedēļā žurnālistiem apgalvoja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Finansējums mediķu atalgojuma palielināšanai tiks rasts no dažādiem avotiem, tostarp vidējā termiņa veselības aprūpes budžeta plānotā pieauguma, pieejamajiem budžeta resursiem, kurus Finanšu ministrija (FM) atradusi, pārskatot dažādus procesus, kā arī saistībā ar lielāku prognozēto ekonomikas izaugsmi, ienākumiem no cīņas ar ēnu ekonomiku un citiem FM avotiem.