Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš sarunā ar Irānas ārlietu ministru uzsver nepieciešamību veicināt stabilitāti Tuvo Austrumu reģionā
ANO Ģenerālās asamblejas Ņujorkā ietvaros 24.septembrī pēc Irānas puses iniciatīvas notika ārlietu ministra Māra Riekstiņa tikšanās ar Irānas Islāma Republikas ārlietu ministru Manučeru Motaki (Manoucher Mottaki). Tikšanās laikā tika apspriestas Latvijas un Irānas politisko konsultāciju iespējas, Irānas reģionālā sadarbība, kodoljautājums, kā arī cilvēktiesību ievērošana Irānā.
Attiecībā uz Latvijas un Irānas divpusējās sadarbības perspektīvu, M.Riekstiņš un M.Motakija pārrunāja iespēju organizēt abu valstu Ārlietu ministriju pārstāvju politiskās konsultācijas, kā arī saskaņot Latvijas Republikas un Irānas Islāma Republikas sadarbības līgumu par gaisa satiksmi.
"Pat situācijā, kad Latvijas un Irānas viedokļi vairākos jautājumos nesakrīt un mūsu vērtējums par politiskajām norisēm un situāciju reģionā brīžiem ir atšķirīgs, uzskatu, ka ir nepieciešama viedokļu apmaiņa un starpvalstu dialogs," norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.
Tikšanās laikā ministri apmainījās viedokļiem par situāciju reģionā, īpaši Irānas kaimiņvalstīs. Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pauda viedokli, ka starptautiskai sabiedrībai jāturpina iesaiste stabilitātes veicināšanā reģionā. Savukārt M.Motakija atzīmēja Irānas sadarbību ar Eiropas Savienību, ierobežojot narkotiku plūsmu Afganistānā.
Sarunas ietvaros Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš aktualizēja jautājumu par cilvēktiesību jautājumu Irānā. M.Riekstiņš uzsvēra, ka svarīgi, lai Irānas valdība neatsakās no Eiropas Savienības un Irānas cilvēktiesību dialoga saistībām, kas dod iespējas noteikt nākošā sarunu raunda datumus un dienaskārtību.
Saistībā ar Irānas kodoljautājumu, M.Riekstiņš aicināja Irānu sadarboties ar Starptautiskās atomenerģijas aģentūru un ANO Drošības padomi.
Latvijas un Irānas ārlietu ministri pārsprieda starptautiskās politikas aktualitātes, tai skaitā situāciju Kaukāza reģionā.
Irāna (toreiz vēl Persija) atzina de iure jauno Latvijas valsti 1921. gada 10. februārī, un bija to valstu vidū, kas neatzina Latvijas inkorporāciju PSRS.
Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Irānu tika atjaunotas 1992. gada 7. jūlijā. Patlaban Latvijas un Irānas konstruktīvām attiecībām traucē Irānas īstenotā kodolpolitika. Latvija piedalās kopējā ES dialogā ar Irānu.