Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš atkārtoti uzsver atbalstu Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas eiroatlantiskajai integrācijai
23.martā ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tikās ar Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas ārlietu ministru Antonio Milošoski (Antonio Milošoski), kurš ieradies Latvijā oficiālā vizītē, kā arī lai piedalītos Adrijas valstu, Baltijas valstu un Atlantijas sanāksmē Rīgā 23.-24.martā.
Tikšanās ietvaros ārlietu ministri pārrunāja divpusējās sadarbības jautājumus, kā arī apmainījās viedokļiem par starptautiskās politikas aktualitātēm, tai skaitā Eiropas Savienības un NATO dienaskārtības jautājumiem.
Sarunas gaitā M.Riekstiņš un A.Milošoskis pārrunāja Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas eiroatlantiskos centienus. M.Riekstiņš atkārtoti uzsvēra Latvijas atbalstu valsts eiroatlantiskajai integrācijai, vienlaikus akcentējot Latvijas gatavību dalīties savā reformu pieredzē. Ministrs uzsvēra "atvērto durvju politikas" principu gan ES, gan NATO, vienlaikus norādot, ka valstīm, kas izvēlas ceļu uz šīm organizācijām un kuras sekmīgi veic nepieciešamās reformas, ir jābūt iespējai pievienoties.
Runājot par Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas valsts nosaukuma jautājumu, abi ministri uzsvēra, ka nav pieņemams, ka divpusējo attiecību jautājumi tiek izmantoti starptautisku sarunu bloķēšanai. M.Riekstiņš aicināja abas iesaistītās puses uz konstruktīvu sadarbību, meklējot kompromisa risinājumu.
Tikšanās ietvaros A.Milošoskis un M.Riekstiņš pārrunāja prezidenta un pašvaldību vēlēšanu norisi Bijušajā Dienvidslāvijas Republikā Maķedonijā, kas notika 22.martā. M.Riekstiņš atzina, ka EDSO/ODIHR (Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Demokrātisko institūciju un cilvēktiesību biroja) novērtējums vēlēšanu rezultāts ir būtisks Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas pievienošanās sarunu sākšanai ar Eiropas Savienību. Sākotnējie vēlēšanu rezultāti un starptautisko novērotāju paziņojumi liecina, ka vēlēšanas noritējušas atbilstoši demokrātiskiem principiem un mierīgā gaisotnē.
Sarunas laikā M.Riekstiņš aicināja A.Milošoski apsvērt Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas Goda konsula iecelšanu Latvijā, kas stiprinātu valstu sadarbību dažādās nozarēs, tostarp ekonomikā. Latvijas goda konsulāts Bijušajā Dienvidslāvijas Republikā Maķedonijā atklāts 2008.gadā M.Riekstiņa oficiālās vizītes laikā
Viens no sarunu tematiem bija starptautiskās operācijas, īpaši Afganistānā, kur gan Latvijas, gan Bijušās Dienvidslāvijas Republika Maķedonijas līdzdalība militārā kontingenta ziņā iepretim iedzīvotāju skaitam abās valstīs ierindojas ISAF ((International Security Assistance Forces) valstu pirmajā desmitniekā.
Tikšanās ietvaros ministri pārrunāja arī gaidāmo Adrijas valstu, Baltijas valstu un Atlantijas sanāksmi, kas notiek Rīgā no 23-24.martam.
Antonio Milošoski ārlietu ministra amatā ir kopš 2006.gada 26.augusta.