Ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās atzīmē divpusējā dialoga nozīmi konstruktīvu Latvijas un Krievijas attiecību attīstīšanai
Vakar, 5.martā, Maskavā aizvadītas Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegācijas vadītājs, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis un Krievijas puses delegācijas vadītājs, Krievijas ārlietu ministra vietnieks Vladimirs Titovs pārrunāja līdzšinējo un turpmāko divpusējā politiskā dialoga attīstību, kā arī abu valstu praktiskās sadarbības svarīgākos jautājumus.
Puses atzinīgi novērtēja notikušo abu valstu ārlietu ministru vizīšu apmaiņu, kā arī izveidojušos ciešo abu valstu institūciju praktisko sadarbību. Tika panākta vienošanās, ka šāda veida sadarbība ir jāturpina un arī šogad varētu notikt abu valstu ārlietu ministru tikšanās, kuras laikā varētu parakstīt kādu no starpvaldību līgumiem, piemēram, vienošanos par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu. Tāpat darbs jāturpina pie ekonomiskajiem līgumprojektiem, kā arī līgumprojekta par sadarbību ārkārtējo situāciju novēršanā un līgumprojekta par sadarbību cīņā pret terorismu un organizēto noziedzību.
Tika novērtēta savstarpējās tirdzniecības pozitīvā dinamika un puses atzina, ka ļoti nozīmīgu lomu praktisko jautājumu risināšanā ieņem Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisija, kuras nākamā sēde tiek plānota Rīgā šī gada jūlijā.
A.Teikmanis un V.Titovs bija vienisprātis, ka pēc iespējas drīzākā laikā jāsāk robežas Demarkācijas komisijas un Līguma par apbedījumu vietu Jauktās komisijas darbība. Pēdējās komisijas sekmīgai darbībai Latvijas puse akcentēja apbedījumu vietu sarakstu izveides nozīmi.
A.Teikmanis uzsvēra Krievijas ekspertu iesaistes lielo nozīmi pārvietotā Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma, kas atrodas Krievijā, apzināšanā. Puses vienojās, ka būtu svarīgi organizēt Latvijas un Krievijas arhīvu pārstāvju tikšanos, lai izdiskutētu pastāvošos jautājumus un vienotos par turpmāko kopējo sadarbību.
Konsultāciju laikā puses arī apmainījās viedokļiem par Eiropas Savienības – Krievijas un NATO – Krievijas sadarbību un pārrunāja starptautiskās aktualitātes.
Nobeigumā puses vienojās, ka šādām konsultācijām ir jānotiek regulāri, un V.Titovs ar pateicību pieņēma ielūgumu ierasties Rīgā.