medicine.lv skaitļos

Lietotāji online92
Aktīvie uzņēmumi12792
Nozares raksti12422
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Tikai 13% aptaujāto ar saaukstēšanās simptomiem palikuši mājās, lai neaplipinātu citus : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Tikai 13% aptaujāto ar saaukstēšanās simptomiem palikuši mājās, lai neaplipinātu citus

“Mēness aptiekas” rīkotajā aptaujā, vaicāti, vai pēdējā gada laikā iedzīvotāji devušies ārpus mājas, lai gan sajutuši nelielus saaukstēšanās simptomus, izvēloties vairākus atbilžu variantus, 17% to apstiprinājuši, pamatojot izvēli ar to, ka tas darīts, lai nodotu paraugus analīzēm iespējamajai saslimšanai ar Covid-19, bet vēl 6% teikuši, ka šādā stāvoklī devušies pie ārsta, savukārt vēl 13% nenoliedza, ka tā vienkārši dažreiz ir bijis. 13% aptaujāto atbildējuši, ka palikuši mājās, lai neaplipinātu citus, bet šādu izvēli izdarījuši tikai 8% jauniešu vecumā no 18-29 gadiem, kas ir zemākais rādītājs starp visām vecuma grupām.

Turklāt 25% no respondentiem apstiprinājuši, ka aizvadītā gada laikā viņi nav sajutuši saaukstēšanās simptomus (kas ir šķaudīšana, aizlikts vai tekošs deguns, kakla sāpes, galvas un muskuļu sāpes klepus u.c.) un visvairāk – 38% tādu bijis vecākajā aptaujāto grupā (60-74 gadi). Vismazāk uz šo jautājumu apstiprinoši atbildējuši iedzīvotāji vecumā no 30-49 gadiem.

Starp tiem, kuri atbildēja, ka ar saaukstēšanās simptomiem devušies veikt Covid-19 analīzes, visvairāk – 30% –  bijuši vecumā no 18-29 gadiem, nedaudz mazāk – 22% vecumā no 30-39 gadiem, bet vismazāk senioru  no 60-74 gadiem – tikai 7%. Starp reģioniem visvairāk šādu cilvēku bijis no Rīgas – 20%, kas varētu būt skaidrojums arī ar plašāku pieejamību laboratoriju pakalpojumiem. Turklāt sievietes bijušas aktīvākas nekā vīrieši, dodoties veikt Covid-19 analīzes ar saaukstēšanās simptomiem.

14% respondentu ir devušies ārpus mājas, uzskatot, ka, lai arī sajūt saaukstēšanās simptomus, citiem tas kaitēt nevar, turklāt vīrieši salīdzinājumā ar sievietēm par šo varbūtību ir pārliecinātāki nekā sievietes. Pierīgā un Vidzemē dzīvojušie ir tie, kuri reģionālā griezumā visbiežāk norādījuši, ka arī ar saaukstēšanās simptomiem ir devušies savās gaitās, ticot, ka nevienam tas nekaitēs.

Banner 280x280

11% aptaujā atbildējuši, ka ar saaukstēšanās  simptomiem devušies ārpus mājas, bet pārdzīvojuši par iespēju aplipināt apkārtējos. Visvairāk par to satraukušies iedzīvotāji vecumā no 40-49 gadiem – 15%, bet vismazāk seniori no 60-74 gadiem – tikai 4%.

Vēl 10% norādīja aptaujā, ka pēdējā gada laikā nav devušies ārpus mājas, ja justi nelieli saaukstēšanās simptomi, lai nesaslimtu vēl vairāk. Par to visvairāk uztraukušies tieši seniori vecumā no 60-74 gadiem – 16%.

Preparātus, kas būtu lietojami saaukstēšanās simptomu gadījumā raksturo „Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza.

Organisma imunitātei

  • Lieto C vitamīnu atkarībā no vecuma (pieaugušajiem 1–3 gramus dienā).
  • Saslimšanas sākumstadijā labāk izvēlies nevis kompleksos vitamīnus, kas vairāk domāti profilaksei, bet tādus, kam ir efektīvāka un ātrāka imunitāti veicinoša darbība – vitamīnu D3, A, B6 un B9.
  • Pastiprināti jāuzņem cinks, selēns, varš un dzelzs.
  • Var pievienot arī dažādus augu ekstraktus, dzert ārstniecības augu tējas – noderēs melnā plūškoka ekstrakts, liepziedi, ehināceja, priežu pumpuri, Islandes ķērpis. Tie visi spēcina imunitāti un paātrina atveseļošanos.

Simptomu atvieglošanai

Simptomus – drudzi, drebuļus, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, galvassāpes, kakla, muskuļu un locītavu sāpes, iesnas, aizliktu degunu un klepu – atvieglo un mazina medikamenti. Visspēcīgāk iedarbojas kombinētie ķīmiskie preparāti, kuru sastāvā ir trīs četri līdzekļi, kas iedarbojas kompleksi pret sāpēm un drudzi, mazina deguna tūsku, nomierina klepu un spēcina imunitāti.

Reprezentatīva „Mēness aptieka” iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” veikta, visā Latvijā 2022. gada janvārī aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Metabolais sindroms – pēc kādiem simptomiem to atpazīt?

Metabolais sindroms – pēc kādiem simptomiem to atpazīt?

Metabolais sindroms mūsdienās ir viens no biežākajiem veselības riskiem pieaugušajiem. Tas ir stāvoklis, kad organismā vienlaikus parādās vairāki vielmaiņas traucējumi. Lasi un uzzini, kādas ir pazīmes un, ko darīt, lai palīdzētu savam organismam!

Aktuālie piedāvājumi

GMT BEAUTY svin 18 gadu jubileju – atlaides līdz pat 45%

GMT BEAUTY svin 18 gadu jubileju – atlaides līdz pat 45%

GMT BEAUTY atzīmē 18 gadu pieredzi profesionālā ādas kopšanā, apvienojot dabas izcelsmes sastāvdaļas, mūsdienīgas tehnoloģijas un kosmetoloģijas zināšanas. Rakstā uzzināsiet vairāk par Latvijā radīto un ražoto zīmolu, tā pieeju produktu izstrādei un īpašo jubilejas piedāvājumu – līdz pat 45% atlaidei!

Hidratācija kā ikdienas veselības pamats

Hidratācija kā ikdienas veselības pamats

Miegs, uzturs, fiziskās aktivitātes, stresa līmenis un atjaunošanās tiešā veidā ietekmē pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Tomēr starp šiem faktoriem ir viens pamatelements, ko daudzi joprojām mēdz novērtēt par zemu – pietiekama organisma hidratācija. 

Jauna sezona – jauna kopšana: kas ādai nepieciešams pavasarī

Jauna sezona – jauna kopšana: kas ādai nepieciešams pavasarī

Pavasarī īpaši labi darbojas sistēmiska pieeja: āda saņem pietiekami daudz mitruma no iekšpuses, savukārt ārēji tiek atbalstīta ar līdzekļiem, kas palīdz šo mitrumu saglabāt un atjaunot ādas aizsargbarjeru. Uzzināsim vairāk par Hydro Boost maskām, kas paredzētas intensīvai ādas mitrināšanai un atjaunošanai!

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: dabīgs serums skropstu un uzacu augšanas veicināšanai

Testa rezultāti: dabīgs serums skropstu un uzacu augšanas veicināšanai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvāja testēt serumu skropstu un uzacu augšanas veicināšanai – augu eļļu koncentrātu, kas bagāts ar taukskābēm, fitosteroliem un antioksidantiem. Formula izstrādāta, lai veicinātu augšanu, stiprinātu matu folikulus un palielinātu skropstu un uzacu blīvumu. 

Augu kolagēna dienas un nakts sejas krēms ar mežrozīšu eļļu

Augu kolagēna dienas un nakts sejas krēms ar mežrozīšu eļļu

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu, mitrinošu, barojošu pretgrumbu sejas krēmu ar vegānu kolagēnu sejai un ādai ap acīm. 

Testa rezultāti: Ēģiptes rukolas eļļa (Eruca sativa)

Testa rezultāti: Ēģiptes rukolas eļļa (Eruca sativa)

Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" jūnijā piedāvāja testēt auksti spiestu Ēģiptes rukolas eļļu, kas ir bioloģiski aktīva augu eļļa ar augstu taukskābju, antioksidantu, sēru saturošu savienojumu un fitouzturvielu koncentrāciju. 

Testa rezultāti: FITY pulveri – koncentrēts dabas spēks tavai labsajūtai

Testa rezultāti: FITY pulveri – koncentrēts dabas spēks tavai labsajūtai

Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Perfecto" maijā un jūnijā piedāvāja testēt FITY dabas pulverus pēc izvēles – Mežrozīšu, Upeņu vai Pieneņu pulveri. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes