medicine.lv skaitļos

Lietotāji online127
Aktīvie uzņēmumi12199
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Līdz gada beigām pret Covid-19 vakcinēties plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Līdz gada beigām pret Covid-19 vakcinēties plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Līdz šī gada beigām pret Covid-19 vakcinēties kopumā plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (jā – 13%, drīzāk jā – 15%), secināts jaunākajos "BENU Aptiekas" Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, no 27. līdz 28. septembrim aptaujājot vairāk nekā 1600 respondentus.

Tikmēr 56% aptaujāto vakcinēties līdz gada beigām neplāno (nē – 33%, drīzāk nē – 23%), 10% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, bet vēl 6% aptaujas dalībnieku norādīja, ka šoruden vakcīnu pret Covid-19 jau ir saņēmuši.

Vērtējot datus pēc respondentu dzimuma, redzams, ka biežāk vakcinēties pret Covid-19 plāno vīrieši – viņu vidū tādu ir 30% (jā – 14%, drīzāk jā – 16%), kamēr sievietēm – 26% (jā – 11%, drīzāk jā – 15%). Tikmēr pretēju atbildi sniedza 53% vīriešu (nē – 31%, drīzāk nē – 22%) un 58% sieviešu (nē – 34%, drīzāk nē – 24%), vēl 10% vīriešu un 11% sieviešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja, bet 7% aptaujāto vīriešu un 5% sieviešu vakcīnu pret Covid-19 šoruden jau ir saņēmuši.

Salīdzinot rezultātus pēc ģimenē izmantotās sarunvalodas, atklājas, ka biežāk vakcinēties pret Covid-19 līdz šī gada beigām plāno latvieši – viņu vidū šis rādītājs ir 29% (jā – 13%, drīzāk jā – 16%), kamēr krievvalodīgajiem – 19% (jā – 9%, drīzāk jā – 10%). Tikmēr vakcinēties neplāno 55% latviešu (nē – 32%, drīzāk nē – 23%) un 66% krievvalodīgo (nē – 42%, drīzāk nē – 24%), vēl 10% latviešu un 14% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja, bet 6% latviešu un 3% krievvalodīgo šoruden pret Covid-19 jau ir vakcinējušies.

Salīdzinot datus pēc respondentu izglītības līmeņa, secināms, ka biežāk pozitīvu atbildi par gatavību vakcinēties pret Covid-19 sniedza iedzīvotāji ar iegūtu augstāko izglītību – viņu vidū šis rādītājs septembra beigās ir 29% (jā – 12%, drīzāk jā – 17%), kamēr respondentiem ar vidējo izglītību – 25% (jā – 12%, drīzāk jā – 13%). Tikmēr vakcinēties neplāno 56% respondentu ar iegūtu augstāko izglītību (nē – 32%, drīzāk nē – 24%) un tikpat daudz aptaujāto ar vidējo izglītību (nē – 33%, drīzāk nē – 23%), vēl attiecīgi 9% un 13% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, kā arī 6% katrā no minētajām grupām vakcīnu pret Covid-19 šoruden jau ir saņēmuši.

Pēc aptaujāto vecuma spriežot, rudenī vislielāko gatavību vakcinēties pret Covid-19 pauž iedzīvotāju grupa vecumā no 55 līdz 74 gadiem – viņu vidū to plāno darīt 35% (jā – 17%, drīzāk jā – 18%), kam ar 28% seko respondenti vecumā no 35 līdz 44 gadiem (jā – 12%, drīzāk jā – 16%) un iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem (jā – 10%, drīzāk jā – 16%). Salīdzinoši retāk šādu atbildi sniedza iedzīvotāji vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem – 24% (jā – 11%, drīzāk jā – 13%) un jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem – 23% (jā – 11%, drīzāk jā – 12%).

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju GEMIUS, no 27. līdz 28. septembrim aptaujājot 1634 respondentus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".