medicine.lv skaitļos

Lietotāji online140
Aktīvie uzņēmumi12699
Nozares raksti12054
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Līdz gada beigām pret Covid-19 vakcinēties plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Līdz gada beigām pret Covid-19 vakcinēties plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Līdz šī gada beigām pret Covid-19 vakcinēties kopumā plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (jā – 13%, drīzāk jā – 15%), secināts jaunākajos "BENU Aptiekas" Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, no 27. līdz 28. septembrim aptaujājot vairāk nekā 1600 respondentus.

Tikmēr 56% aptaujāto vakcinēties līdz gada beigām neplāno (nē – 33%, drīzāk nē – 23%), 10% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, bet vēl 6% aptaujas dalībnieku norādīja, ka šoruden vakcīnu pret Covid-19 jau ir saņēmuši.

Vērtējot datus pēc respondentu dzimuma, redzams, ka biežāk vakcinēties pret Covid-19 plāno vīrieši – viņu vidū tādu ir 30% (jā – 14%, drīzāk jā – 16%), kamēr sievietēm – 26% (jā – 11%, drīzāk jā – 15%). Tikmēr pretēju atbildi sniedza 53% vīriešu (nē – 31%, drīzāk nē – 22%) un 58% sieviešu (nē – 34%, drīzāk nē – 24%), vēl 10% vīriešu un 11% sieviešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja, bet 7% aptaujāto vīriešu un 5% sieviešu vakcīnu pret Covid-19 šoruden jau ir saņēmuši.

Banner 280x280
Banner 280x280

Salīdzinot rezultātus pēc ģimenē izmantotās sarunvalodas, atklājas, ka biežāk vakcinēties pret Covid-19 līdz šī gada beigām plāno latvieši – viņu vidū šis rādītājs ir 29% (jā – 13%, drīzāk jā – 16%), kamēr krievvalodīgajiem – 19% (jā – 9%, drīzāk jā – 10%). Tikmēr vakcinēties neplāno 55% latviešu (nē – 32%, drīzāk nē – 23%) un 66% krievvalodīgo (nē – 42%, drīzāk nē – 24%), vēl 10% latviešu un 14% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja, bet 6% latviešu un 3% krievvalodīgo šoruden pret Covid-19 jau ir vakcinējušies.

Salīdzinot datus pēc respondentu izglītības līmeņa, secināms, ka biežāk pozitīvu atbildi par gatavību vakcinēties pret Covid-19 sniedza iedzīvotāji ar iegūtu augstāko izglītību – viņu vidū šis rādītājs septembra beigās ir 29% (jā – 12%, drīzāk jā – 17%), kamēr respondentiem ar vidējo izglītību – 25% (jā – 12%, drīzāk jā – 13%). Tikmēr vakcinēties neplāno 56% respondentu ar iegūtu augstāko izglītību (nē – 32%, drīzāk nē – 24%) un tikpat daudz aptaujāto ar vidējo izglītību (nē – 33%, drīzāk nē – 23%), vēl attiecīgi 9% un 13% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, kā arī 6% katrā no minētajām grupām vakcīnu pret Covid-19 šoruden jau ir saņēmuši.

Pēc aptaujāto vecuma spriežot, rudenī vislielāko gatavību vakcinēties pret Covid-19 pauž iedzīvotāju grupa vecumā no 55 līdz 74 gadiem – viņu vidū to plāno darīt 35% (jā – 17%, drīzāk jā – 18%), kam ar 28% seko respondenti vecumā no 35 līdz 44 gadiem (jā – 12%, drīzāk jā – 16%) un iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem (jā – 10%, drīzāk jā – 16%). Salīdzinoši retāk šādu atbildi sniedza iedzīvotāji vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem – 24% (jā – 11%, drīzāk jā – 13%) un jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem – 23% (jā – 11%, drīzāk jā – 12%).

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju GEMIUS, no 27. līdz 28. septembrim aptaujājot 1634 respondentus.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Anēmija: ko darīt, ja dzelzi saturošie medikamenti kairina kuņģi?

Anēmija: ko darīt, ja dzelzi saturošie medikamenti kairina kuņģi?

Anēmija ir viens no biežākajiem veselības traucējumiem, ko izraisa dzelzs deficīts organismā. Lai gan dzelzs piedevas ir efektīvs veids, kā atjaunot dzelzs līmeni asinīs, daudziem cilvēkiem tās izraisa nepatīkamas blakusparādības. Vai spirulīna var būt efektīvs atbalsts cīņā pret anēmiju?

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: "Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Testa rezultāti:

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos. 

Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

Testa rezultāti: "Gusto" putas sejas mazgāšanai

Testa rezultāti:

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar  SIA “Gusto" piedāvāja izmēģināt  “Gusto” putas sejas mazgāšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Universitātes aģentūra Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK) ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt īsā cikla profesionālo augstāko izglītību.

EPSORIN sejas krēms – atsauksme no aktrises Olgas Dreģes: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

EPSORIN sejas krēms – atsauksme no aktrises Olgas Dreģes: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Spānijas uzņēmums ir uzsācis EPSORIN sejas krēma ražošanu. Dabisks skaistums, zinātniski pierādīts aktīvo izejvielu efekts un patīkama sajūta – tas viss vienā produktā!