medicine.lv skaitļos

Lietotāji online127
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Aptauja: Janvārī samazinājusies iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Janvārī samazinājusies iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Janvārī sarukusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam – ja pērnā gada novembrī minēto vakcīnu drošumam uzticējās gandrīz ¾ jeb 74% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (pilnībā uzticējās – 40%, drīzāk uzticējās – 34%), tad janvārī šis rādītājs ir 66% (pilnībā uzticas – 28%, drīzāk uzticas – 38%), secināts "BENU Aptiekas Stresa termometra" datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentus.

Tikmēr neuzticēties Covid-19 vakcīnu drošumam joprojām sliecas 28% (pilnībā neuzticas – 15%, drīzāk neuzticas – 13%), bet vēl 6% konkrētu viedokli sniegt nevarēja. Salīdzinājumā ar 2020. gada novembri visvairāk uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam sarukusi krievvalodīgo vidū – no 56% novembrī (pilnībā uzticējās – 25%, drīzāk uzticējās – 31%) uz 42% janvārī (pilnībā uzticas – 13%, drīzāk uzticas – 29%).

Raugoties pusgada griezumā, redzams, ka iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam ir nedaudz palielinājies, jo pērnā gada jūlijā vakcīnu pret Covid-19 drošumam uzticējās 59% (pilnībā uzticējās – 25%, drīzāk uzticējās – 34%), septembrī šis rādītājs bija 66% (pilnībā uzticējās – 38%, drīzāk uzticējās – 28%), bet novembrī tas palielinājās līdz 74% (pilnībā uzticējās – 40%, drīzāk uzticējās – 34%).

Salīdzinājumā ar 2021. gada pavasari šobrīd uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam ir nedaudz lielāka – pagājušā gada marta beigās Covid-19 vakcīnu drošumam uzticējās 60% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (pilnībā uzticējās – 19%, drīzāk uzticējās – 41%), 29% tam neuzticējās (pilnībā neuzticējās – 14%, drīzāk neuzticējās – 15%), kamēr 11% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Janvārī uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam kopumā ir samazinājusies gan latviešu, gan krievvalodīgo vidū, tomēr starp abām grupām joprojām saglabājas diezgan ievērojamas atšķirības. Latviešu vidū Covid-19 vakcīnām uzticas 69% respondentu (pilnībā uzticas – 29%, drīzāk uzticas – 40%), kamēr krievvalodīgo vidū šis rādītājs ir 42% (pilnībā uzticas – 13%, drīzāk uzticas – 29%), turklāt redzams, ka to cilvēku īpatsvars, kuri Covid-19 vakcīnu drošumam uzticas pilnībā, krievvalodīgo vidū ir par 16% mazāks nekā latviešu vidū. Tikmēr neuzticēties Covid-19 vakcīnu drošumam janvārī sliecas 27% latviešu (pilnībā neuzticas – 15%, drīzāk neuzticas – 12%) un 40% krievvalodīgo (pilnībā neuzticas – 13%, drīzāk neuzticas – 27%). Krievvalodīgo vidū ievērojami vairāk ir neizlēmušo respondentu – 18%, kamēr starp latviešiem konkrētu atbildi sniegt nevarēja 5%.

Analizējot datus pēc aptaujāto dzimuma, secināms, ka gan sieviešu, gan vīriešu vidū Covid-19 vakcīnu drošumam uzticas 66% respondentu, kamēr novembrī minēto vakcīnu drošumam nedaudz biežāk uzticējās sievietes – attiecīgi 74% sieviešu (pilnībā uzticējās – 36%, drīzāk uzticējās – 38%) un 73% vīriešu (pilnībā uzticējās – 44%, drīzāk uzticējās – 29%). Šobrīd minēto vakcīnu drošumam neuzticēties sliecas 27% sieviešu (pilnībā neuzticas – 13%, drīzāk neuzticas – 14%) un 27% vīriešu (pilnībā neuzticas – 16%, drīzāk neuzticas – 11%).

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju GEMIUS, aptaujājot 1854 respondentus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.