medicine.lv skaitļos

Lietotāji online70
Aktīvie uzņēmumi12730
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21472
Aptauja: Covid-19 paštestus iedzīvotāji vairāk izmanto, lai testētos pirms ģimenes vai citiem pasākumiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Covid-19 paštestus iedzīvotāji vairāk izmanto, lai testētos pirms ģimenes vai citiem pasākumiem

“Mēness aptiekas” rīkotajā iedzīvotāju aptaujā 37% no respondentiem apstiprinājuši, ka vairākas reizes vai pat bieži ir izmantojuši individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus, lai pārliecinātos par iespējamo saslimšanu ar šo vīrusu. Farmaceitu vērojumi liecina – pašlaik populāri tos ir iegādāties pirms ģimenes vai citiem pasākumiem, kā arī uzņēmumi iegādājas darbinieku testēšanai.

Izvēloties vairākas atbildes uz jautājumu: “Vai jūs izmantojat ātros, mājās lietojamos Covid-19 testus infekcijas diagnostikai?”, starp tiem 50%, kuri atbildēja, ka pagaidām nav lietojuši šāda veida testus, proporcionāli 49% ir vīrieši un 52% sievietes.

Vecumā no 60-74 gadiem šī diagnosticēšanas metode guvusi mazāko popularitāti, un 64% šajā vecuma grupā norādījuši, ka nav šādā veidā veikuši testu. Kā ekonomiski mazāk aktīvai sabiedrības daļai, iespējams, viņiem arī bijis mazāk aktuāli izmantot ātros, mājās lietojamos Covid-19 testus, vai arī, jūtot slimības simptomus, viņi vērsušies laboratorijā pēc speciālistu palīdzības.

Savukārt bieži izmantot individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus aktuāli ir sabiedrības jaunākajai daļai vecumā no 18-29 gadiem, un to apstiprinājuši 14% aptaujāto, bet 40% šajā vecuma grupā atzinuši, ka šādu testēšanās veidu izmatojuši vairākkārt. To, kuri pagaidām nav izmantojuši individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus, vairāk dzīvo Pierīgā – attiecīgi 55% aptaujāto.

“Aptiekās ir vērojams individuāli veicamo Covid-19 antigēnu testu pieprasījums, turklāt janvārī tas ir ievērojami pieaudzis. Mums ir vairāki testu veidi pietiekamā daudzumā. Tāpat vajadzības gadījumā tos iespējams papildināt, pasūtot lieltirgotavai. Visi ir starptautiski atzītas kvalitātes testi. Mūsu vērojumi liecina, ka individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus iegādājas pa atsevišķiem iepakojumiem, piemēram, pirms kādiem ģimenes pasākumiem, tikšanās reizēm. Pērk arī uzņēmumi savu darbinieku testēšanai. Dažkārt iedzīvotāji lūdz paskaidrot, kā tests lietojams. Farmaceiti vienmēr atgādina, ka pozitīva individuālā testa gadījumā, jāveic arī tests laboratorijā,” uzsver Evita Jurjāne-Nelsone, „Mēness aptiekas” pārdošanas, mārketinga un klientu attiecību departamenta vadītāja.

Jāatzīmē, ka iedzīvotāju aptaujā salīdzinoši maz – 7% norādījuši, ka individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus nākotnē nelietos, jo neuzticas iegūtajiem rezultātiem. Starp šiem respondentiem visvairāk ir Zemgales iedzīvotāju.

„Ja tiek ievēroti visi individuāli veicamo Covid-19 antigēnu testu veikšanas nosacījumi, ir iespējams būtiski paātrināt jauno saslimšanas gadījumu atklāšanu un mazināt Covid-19 infekcijas izplatības sekas. Ir jāatceras, ka gadījumos, kad individuāli veiktā testa rezultāts ir pozitīvs, ir jāveic rezultāta apstiprināšana ar SARS-CoV-2 RNS noteikšanas testiem. Gadījumos, kad  vīrusa koncentrācija nav liela, piemēram, agrīnajā vai vēlīnajā slimības fāzē, kā arī pacientiem ar asimptomātisku slimības gaitu individuālā testa rezultāts var būt negatīvs. Ja tomēr pastāv aizdomas par Covid-19 infekciju, ir jāveic arī SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšana,” norāda “Centrālā laboratorija” valdes locekle, profesore Jeļena Storoženko.

Reprezentatīva „Mēness aptieka” iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” veikta, visā Latvijā aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.