Alsungas mediķiem jauna mājvieta – KMC rīko preses konferenci, atklājot pirmo mobilo neatliekamās medicīniskās palīdzības punktu Latvijā
Preses konferences dalībniekus uzrunās KMC direktors Mārtiņš Šics, VUGD priekšnieks Aivars Pencis un uzņēmuma SIA "Cramo" direktors Uldis Rungēvics.
Pasākuma turpinājumā tiks atklāts jaunais Alsungas neatliekamās medicīniskās palīdzības mobilais punkts un Alsungas neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) brigādei būs iespēja pirmo reizi no iekšpuses ieraudzīt savu turpmāko mājvietu.
Kā atzīmē KMC direktors M. Šics, Alsunga šāda mobilā neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta uzstādīšanai nav izvēlēta nejauši – Alsungas NMP brigādes darba vieta jau vairākus gadus ir nožēlojamā stāvoklī un atzīta par sliktāko Latvijā. Esošās, jau gadu desmitiem neremontētās telpas, tiek apsildītas ar krāsns apkuri un tajās nav sanitāro mezglu. Feldšeri un šoferis apdzīvo divas atsevišķas ēkas, kuras atrodas gandrīz 0.5 km attālumā viena no otras. Izsaukuma gadījumā feldšeri zvana šoferim, taču sliktos laika apstākļos vienmēr pastāv risks, ka sakari var tikt pārtraukti. Šoferu uzturēšanās vieta ir neliela norobežota telpa garāžā, kur ūdens pieejams āra akā, bet labierīcības ir sausā tualete ēkas ārpusē.
Kritika par darba apstākļiem, kādos jāuzturas Alsungas NMP brigādei, medijos izskanējusi jau pirms nepilna gada. Šī gada pavasarī, Veselības obligātās apdrošināšanas aģentūra jautājumu par Alsungas NMP brigādes darba telpām, tālākai risināšanai nodeva KMC. Pēc rūpīgas konkursa piedāvājumu izvērtēšanas, KMC izdevies atrast vietējo ražotāju, kurš piedāvā izdevīgu saliekamo moduļu māju nomu. Telpas pieejamas ar visām komunikācijām un labierīcībām – dušu, virtuvi un atsevišķām uzturēšanās telpām katram NMP brigādes loceklim.
Šāds dzīvojamo un darba telpu risinājums ļauj tās ātri uzstādīt jebkurā pieejamā stratēģiski izdevīgā vietā, tādēļ jaunais neatliekamās medicīniskās palīdzības punkts novietots līdzās VUGD Alsungas postenim, kura atrašanās vieta pie lielceļa nodrošina ērtu un ātru izbraukšanu pie cietušajiem, it īpaši, sniedzot palīdzību ceļu satiksmes negadījumos.
Plānots, ka līdz ar Vienotā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ieviešanu, šādi mobili neatliekamās medicīniskās palīdzības punkti optimālā veidā varētu tikt izvietoti arī citur Latvijā, kas saslimušajiem un cietušajiem nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas saņemt ātru un savlaicīgu neatliekamo medicīnisko palīdzību.