medicine.lv skaitļos

Lietotāji online139
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Aicina uz konferenci „Covid -19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība” : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aicina uz konferenci „Covid -19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība”

Latvijas Universitāte (LU), biedrība “Glābiet bērnus” un Latvijas Pediatru asociācija (LPA) 26. janvārī aicina uz konferenci “Covid -19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība”. Tās virsmērķis ir rast risinājumus, kā pasargāt bērnus no kaitējuma normālai attīstībai, ko nodara pandēmijas. Daudzu valstu valdības nav izvērtējušas pandēmijas laikā pieņemto lēmumu ietekmi uz bērniem, tādējādi ignorējot ANO Bērnu tiesību konvencijas  normu par bērnu interešu  absolūtu prioritāti iepretim jebkuras citas sabiedrības  grupas interesēm.

Kā norāda organizācija “Glābiet bērnus” – arī Latvijā ne parlaments, ne izpildvara nav izveidojuši daudznozaru akadēmisku zinātnieku komandu, kas izstrādātu stratēģiju bērnu pasargāšanai no pandēmiju ietekmes sekām izglītībā, veselības aprūpē un ilgstošā valsts parādu atmaksāšanā.

“Sabiedrībai ir jāapzinās sekas, ko Covid-19 pandēmija nodara bērnu izglītības, veselības, ekonomiskā stāvokļa kvalitātei, lai saprastu, kā pareizāk rīkoties. Turpmākais pandēmijas kaitējums bērniem ir jāaptur!” uzsver konferences organizētāji.

Lai to spētu, sabiedrības rīcībā jābūt pilnīgai un uzticamai informācijai. Vienīgi akadēmiskajā un pētnieku vidē atzīti speciālisti var sniegt uzticamus ieteikumus,  ko pamato tikai un vienīgi ar zinātniskos pētījumos balstītiem pierādījumiem. Par zinātnieku agrīnu iesaisti krīžu pārvaldībā  runās LU rektors, prof. Indriķis Muižnieks.

Par bērnu veselības riskiem pandēmijas laikā konferencē savu redzējumu paudīs LU Pediatrijas katedras vadītāja, prof. Dr.habil.med. Ingrīda Rumba–Rozenfelde un Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, bērnu infektoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) prof. Ilze Grope. Izglītības nozares problēmas apskatīs LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne, prof. Linda Daniela, psiholoģe, asoc. prof. Ieva Stokenberga, RE:Baltica pētnieciskā žurnāliste Inga Spriņģe un skolnieks Mārtiņš Bilinskis. 

Ekonomikas jomu konferencē pārstāvēs LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes prof. Inna Šteinbuka, par bērnu vakcināciju savukārt runās RSU prof. Juta Kroiča un Arielas universitātes (Izraēla), prof. Shai Askhenazi, bet par juridiskiem un tiesiskiem aspektiem – gan bērnu, gan vecāku – pandēmijas laikā konferencē runās LU Juridiskās fakultātes profesore Sanita Osipova un LU Medicīnas fakultātes asoc. prof., “Glābiet bērnus” valdes loc. Inguna Ebela.

Ar pilnu konferences programmu var iepazīties https://ej.uz/KonferenceBerni. Konferences sākums 26. janvārī – plkst.14.00.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, pasākums notiks attālināti. Konferenci ikviens varēs vērot LU Facebook  un YouTube kontos, kā arī portālā lsm.lv. Konferences ieraksts būs arī turpmāk pieejams YouTube sabiedrības izglītošanas vajadzībām.

Interesentiem, kuri vēlas saņemt apliecinājumu  par konferences noklausīšanos, nepieciešams reģistrēties, par ko varēs saņemt 4 TIP (tālākizglītības punktus) no Latvijas Pediatru asociācijas.

Kā jau ziņots iepriekš, pērn novembrī LU un biedrība “Glābiet bērnus” parakstīja sadarbības līgumu, vienojoties pētīt, prognozēt un modelēt Covid-19 kā arī citu kritisku apstākļu sekas uz bērnu veselību un attīstību. Sadarbība arī paredz informēt sabiedrību par Covid-19 potenciāli smago fiskālo ietekmi uz vairāku paaudžu bērniem, viņu veselības stāvokli, izglītības kvalitāti, konkurētspēju starptautiskajā darba tirgū un socializāciju, kā arī informēt par Covid-19 izcelsmi, vakcinācijas drošību un retajām kontrindikācijām, vecāku un sabiedrības atbildību infekcijas apdraudējuma novēršanā bērniem sabiedrības visaptverošas vakcinācijas ceļā. Konference ir pirmais solis kopīgajā sadarbībā. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.