medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Aicina pieteikties apmaksātām farmaceita asistenta studijām un garantētai darbavietai aptiekā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aicina pieteikties apmaksātām farmaceita asistenta studijām un garantētai darbavietai aptiekā

Freepik.com/ zinkevych
Foto: Freepik.com/ zinkevych

Tuvojoties jaunajai 2022./2023. gada mācību sezonai, aptieku tīkls "Apotheka" izsludina pieteikšanos uz apmaksātām farmaceita asistenta studijām Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžā un Latvijas universitātes (LU) Rīgas 1. medicīnas koledžā. Sekmīgi pabeidzot studijas, absolventiem tiek garantēts pastāvīgs darbs aptieku tīkla Apotheka aptiekā. Pieteikties uz aptieku tīkla Apotheka apmaksātām farmaceita asistenta studijām var ikviens gribētājs neatkarīgi no vecuma – gan jaunieši, gan arī cilvēki ar pieredzi citās profesijās. Lai pieteiktos, nepieciešama pabeigta vispārējā vai profesionālā vidējā izglītība.

Apmaksāto studiju ietvaros profesija tiek apgūta kopā ar citiem studentiem pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Farmācija” un studiju noslēgumā tiek iegūta farmaceita asistenta kvalifikācija. Mācību ilgums ir 2,5 gadi, un tās notiek divas dienas nedēļā pēc koledžas noteiktā grafika. Studentiem, kuri nedzīvo Rīgā, tiek nodrošināta bezmaksas uzturēšanās dienesta viesnīcā. Paralēli studijām teorētiskās zināšanas iespējams praktizēt "Apotheka" aptiekās, savukārt pēc studijām uzņēmums garantē pastāvīgu darbu kādā no 120 aptieku tīkla aptiekām.

Apmaksātas studijas farmaceita asistenta kvalifikācijas iegūšanai aptieku tīkls piedāvā jau kopš 2016. gada, un šīs programmas ietvaros finansējumu studijām kopumā saņēmušas 32 personas.

Profesionāla izaugsme arī pēc studijām

“Diemžēl ne visiem studēt gribētājiem ir finansiālās iespējas apgūt farmaceita asistenta profesiju, tāpēc jau vairāku gadu garumā piedāvājam interesentiem apgūt farmaceita asistenta profesiju, nodrošinot studiju maksas segšanu, bezmaksas dzīvošanu dienesta viesnīcā, ja tas nepieciešams, kā arī garantējot darbavietu pēc studiju pabeigšanas. Farmācijā speciālistu profesionālā izaugsme nekad neapstājas, jo farmācija ir daļa no veselības aprūpes sistēmas, kurā regulāri “ienāk” jaunas tehnoloģijas, saslimšanu ārstēšanas metodes, tai skaitā jauni medikamenti, kā arī attīstās preventīvā medicīna, kas liek farmaceitiem pastāvīgi apgūt jaunas zināšanas. Saviem farmaceitiem un farmaceitu asistentiem ik gadu organizējam un piedāvājam tālākizglītības iespējas par dažādām veselības aprūpes tēmām, sekojot līdzi visām aktualitātēm farmācijas un veselības aprūpes nozarēs. Piemēram, Covid-19 pandēmijas laikā mūsu aptieku tīkls pirmais sāka iedzīvotājiem piedāvāt divus jaunus pakalpojumus aptiekās – Covid-19 ātrā antigēna testa veikšanu un vakcināciju pret Covid-19, nodrošinot iespēju farmaceitiem apgūt nepieciešamās papildu zināšanas un praktiskās apmācības šo pakalpojumu sniegšanai. Sabiedriskās domas pētījumi apliecina, ka ik gadu turpina pieaugt farmaceita loma veselības aprūpes sistēmā, palielinās sabiedrības uzticība farmaceitiem, kā arī pieaug iedzīvotāju interese par pakalpojumu saņemšanu aptiekās. Lai veicinātu nozares attīstību, tai skaitā paplašinātu arī veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību aptiekās, mēs kā darba devējs esam ieinteresēts ieguldīt resursus jaunu speciālistu piesaistē, tādējādi rūpējoties arī par jauno farmaceitu paaudzi un izglītošanu atbilstoši aktuālākajām tendencēm,” stāsta aptieku tīkla "Apotheka" izpilddirektors Māris Lūks.

Vērtīgas zināšanas un atbalsts studiju laikā

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas 1. kursa studente, "Apotheka Beauty" konsultante Iveta Lāce-Mokejeva: “Kad biju nostrādājusi jau četrus gadus "Apotheka" aptiekā un divus gadus "Apotheka Beauty" skaistumkopšanas konceptveikalā par konsultanti, izlēmu, ka pienācis brīdis savas domas pārvērst realitātē, apgūstot jaunas zināšanas un profesiju – farmaceita asistents. Tāpat kā citiem, arī man, domājot par studijām, radās šaubas par to, kā mācības spēšu savienot ar ģimenes dzīvi un darbu. Šobrīd varu teikt, ka pieņēmu pareizo lēmumu. Mācības ir interesantas, bet vienlaikus tas ir arī pārbaudījums man, jo informācijas apjoms ir liels un viela jāapgūst ātri. Apgūstu ļoti daudz noderīgu zināšanu: saskarsmes psiholoģiju un profesionālo komunikāciju, fizioloģiju, informācijpratību un pētniecību,  cilvēka anatomiju, aptiekas zāļu formu dažādās tehnoloģijas un citus interesantus kursus. Farmācijas nozarei pēdējos gados ir arvien nozīmīgāka loma veselības aprūpē, tāpēc priecājos, ka kļūšu daļa no tās un ar jauniegūtajām zināšanām varēšu dalīties jau pavisam citā mērogā. Tiem, kuriem interesē farmācija, patīk komunicēt, ir vēlme palīdzēt un ir būtiska stabilitāte, iesaku nebaidīties un noteikti pieteikties šīm studijām.”

Kā pieteikties studijām?

Lai pieteiktos apmaksātajām studijām, līdz šī gada 10. jūlijam jānosūta pieteikums, CV, motivācijas vēstule un vispārējo vai profesionālo izglītību apliecinoša dokumenta kopija uz e-pastu esigaidits@apotheka.lv. Pieteikumu izvērtēšana un sazināšanās ar potenciālajiem apmaksāto studiju pretendentiem notiks jūlijā, savukārt studijas sākas septembrī. Papildu informācijas iegūšanai iespējams sazināties ar aptieku tīkla Personāla daļu, zvanot uz tālruni +371 67718765 vai rakstot uz e-pastu esigaidits@apotheka.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.