medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Aicina pacientus ar primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem pieteikt konsīlijiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aicina pacientus ar primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem pieteikt konsīlijiem

Freepik.com/ pressfoto
Foto: Freepik.com/ pressfoto

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā tiek organizēti ārstu speciālistu konsīliji pacientiem ar dažādām neiro-onkoloģiskām slimībām: primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem.

Konsīliji ir multidisciplināri un notiek katru trešdienu. Konsīlijos piedalās neiroķirurģi, neirologi, ķīmijterapeits, ārsts radiologs-terapeits, rehabilitolgs, radiologs un patologs. Savukārt slimnieku konsultēšana notiek gan piedaloties pacientiem klātienē, gan attālināti – ārstējošam vai ģimenes ārstam, saņemot konsīlija slēdzienu.

Profesors Guntis Karelis, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs: “Ideja organizēt attālinātus konsīlijus ir balstīta vēlmē uzlabot ārstu pieejamību un garantēt slimniekiem iespējami labāko uz pierādījiem balstītu ārstēšanu. Ir svarīgi palīdzēt pacientam nokļūt pie vajadzīgajiem speciālistiem pēc iespējas ātrāk. Turklāt, Covid-19 infekcijas pandēmijas apstākļos, bija nepieciešams kāds universāls risinājums ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem, kā uzlabot slimnieku nokļūšanu uz konsultācijām vai konsīlijiem. Tādēļ vēlamies uzrunāt ģimenes ārstus un it īpaši - ārstus reģionālajās slimnīcās - izmantot iespēju un pieteikt pacientus, kuriem ir neiro-onkoloģiska saslimšana, multidisciplināram konsīlijam mūsu slimnīcā. Sniedzot multidisciplināra konsīlija slēdzienu un turpmākās ārstēšanas ieteikumus, ietaupam ārsta un arī pacienta laiku un nodrošinam pēc iespējas labāko palīdzību katrā konkrētā saslimšanas gadījumā.”

Uz multidisciplināru konsīliju Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā pacientu var nosūtīt ārsts - speciālists vai ģimenes ārsts. Tas ir valsts apmaksāts pakalpojums.

Pacientus konsīlijam var pieteikt, zvanot vai rakstot Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas koordinatorei Santai Ešmanei (tālr.: 26836114, e-pasts: santa.esmane@aslimnica.lv).

Izziņai. Pēc diagnozes morfoloģiskas vai citoloģiskas verifikācijas, lēmumu par tālāko stratēģiju un terapijas taktiku gadījumos, kur jāizšķiras par iespējamām dažādām terapijas metodēm, pieņem mūsu slimnīcas multidisciplināra konsīlija speciālisti, nepieciešamības gadījumā, nodrošinot pacientiem apstarošanas tehnoloģijas, ķīmijterapiju vai operatīvu terapiju.

Konsīlija slēdziens ir dokuments, kas atspoguļo konkrētā brīža slimības stāvokli un plānoto turpmāko rīcību. Šis dokuments ir paredzēts ne tikai pacientam un viņa ģimenes ārstam, bet jebkuram ārstam, pie kura pacients var nonākt slimības gaitā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.