medicine.lv skaitļos

Lietotāji online285
Aktīvie uzņēmumi12200
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Aicina pacientus ar primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem pieteikt konsīlijiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aicina pacientus ar primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem pieteikt konsīlijiem

Freepik.com/ pressfoto
Foto: Freepik.com/ pressfoto

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā tiek organizēti ārstu speciālistu konsīliji pacientiem ar dažādām neiro-onkoloģiskām slimībām: primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem.

Konsīliji ir multidisciplināri un notiek katru trešdienu. Konsīlijos piedalās neiroķirurģi, neirologi, ķīmijterapeits, ārsts radiologs-terapeits, rehabilitolgs, radiologs un patologs. Savukārt slimnieku konsultēšana notiek gan piedaloties pacientiem klātienē, gan attālināti – ārstējošam vai ģimenes ārstam, saņemot konsīlija slēdzienu.

Profesors Guntis Karelis, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs: “Ideja organizēt attālinātus konsīlijus ir balstīta vēlmē uzlabot ārstu pieejamību un garantēt slimniekiem iespējami labāko uz pierādījiem balstītu ārstēšanu. Ir svarīgi palīdzēt pacientam nokļūt pie vajadzīgajiem speciālistiem pēc iespējas ātrāk. Turklāt, Covid-19 infekcijas pandēmijas apstākļos, bija nepieciešams kāds universāls risinājums ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem, kā uzlabot slimnieku nokļūšanu uz konsultācijām vai konsīlijiem. Tādēļ vēlamies uzrunāt ģimenes ārstus un it īpaši - ārstus reģionālajās slimnīcās - izmantot iespēju un pieteikt pacientus, kuriem ir neiro-onkoloģiska saslimšana, multidisciplināram konsīlijam mūsu slimnīcā. Sniedzot multidisciplināra konsīlija slēdzienu un turpmākās ārstēšanas ieteikumus, ietaupam ārsta un arī pacienta laiku un nodrošinam pēc iespējas labāko palīdzību katrā konkrētā saslimšanas gadījumā.”

Uz multidisciplināru konsīliju Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā pacientu var nosūtīt ārsts - speciālists vai ģimenes ārsts. Tas ir valsts apmaksāts pakalpojums.

Pacientus konsīlijam var pieteikt, zvanot vai rakstot Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas koordinatorei Santai Ešmanei (tālr.: 26836114, e-pasts: santa.esmane@aslimnica.lv).

Izziņai. Pēc diagnozes morfoloģiskas vai citoloģiskas verifikācijas, lēmumu par tālāko stratēģiju un terapijas taktiku gadījumos, kur jāizšķiras par iespējamām dažādām terapijas metodēm, pieņem mūsu slimnīcas multidisciplināra konsīlija speciālisti, nepieciešamības gadījumā, nodrošinot pacientiem apstarošanas tehnoloģijas, ķīmijterapiju vai operatīvu terapiju.

Konsīlija slēdziens ir dokuments, kas atspoguļo konkrētā brīža slimības stāvokli un plānoto turpmāko rīcību. Šis dokuments ir paredzēts ne tikai pacientam un viņa ģimenes ārstam, bet jebkuram ārstam, pie kura pacients var nonākt slimības gaitā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".