Adrijas valstu, Baltijas valstu un Atlantijas pārstāvju sanāksme - kopīgs paziņojums presei
Albānijas, Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas, Bosnijas un Hercegovinas, Horvātijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri, kā arī Melnkalnes ārlietu ministra pārstāvis un Amerikas Savienoto Valstu valsts sekretāra pārstāvis tikās Rīgā, Latvijā, lai turpinātu uzsākto dialogu ar mērķi atbalstīt Rietumbalkānu reģiona valstu eiroatlantiskās integrācijas centienus.
Līdz ar to mēs ar prieku sveicām Bosniju un Hercegovinu un Melnkalni kā Adrijas hartas dalībnieces viņu pirmajā paplašināta Adrijas – Baltijas - Atlantijas dialoga sanāksmē. Tāpat mēs apsveicam Bosnijas un Hercegovinas un Melnkalnes aktīvo iesaisti attiecībās ar aliansi. Mēs arī izmantojām šo iespēju, Strasbūras/Kēlas NATO valstu un valdību vadītāju tikšanās priekšvakarā, lai sveiktu Albāniju un Horvātiju, kuras, mēs sagaidām, tiks uzņemtas aliansē jau nākamnedēļ NATO samita laikā, kā arī lai atzīmētu Baltijas valstu dalības NATO un Eiropas Savienībā piekto gadadienu. Šie veiksmīgie panākumi liecina par mūsu pastāvīgo progresu un virzību uz brīvu, vienotu un mierpilnu Eiropu. Šādā kontekstā mēs apsveicam Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas demokrātisko vēlēšanu veiksmīgu norisi un raugāmies uz valsts pievienošanos aliansei tuvākajā laikā saskaņā ar Bukarestes samita lēmumiem.
Mēs pārrunājām izaicinājumus un mūsu ieguldījumu NATO misijā Afganistānā. Attiecībā uz Kosovu mēs atzīstam NATO Kosovas spēku stabilizējošo lomu un vēlreiz apstiprinām mūsu viedokli, ka Kosovas attīstība ir būtisks priekšnoteikums reģiona drošībai.
Mēs augstu vērtējam mūsu valstu un reģionu politisko, aizsardzības un ekonomisko sadarbību, īpaši Adrijas – Baltijas – Atlantijas dialoga nozīmi, lai dalītos reformu un integrācijas pieredzē. Mēs turpināsim vadīties pēc pārliecības, ka uz solidaritāti un demokrātiskajām vērtībām balstīta Rietumbalkānu valstu integrācija NATO un Eiropas Savienībā, ir priekšnoteikums ilgtermiņa stabilitātei reģionā un visā kontinentā. Eiropas vēsturisko apvienošanos un stabilizāciju nevar panākt, neiekļaujot Rietumbalkānus.
Pārliecība par transatlantisko sadarbību, kopīga apņemšanās atbalstīt integrāciju, drošību un demokrātijas vērtības vieno mūsu valstis Adrijas – Baltijas - Atlantijas partnerībā. Tāpēc mēs apsveicam Rietumbalkānu valstu centienus un apņemamies arī turpmāk atbalstīt tās virzībā uz eiroatlantisko integrāciju.