medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
8.-10. aprīlī studenti aicināti piedalīties sporta un aktīva dzīvesveida ideju hakatonā “SportLab 2022” : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

8.-10. aprīlī studenti aicināti piedalīties sporta un aktīva dzīvesveida ideju hakatonā “SportLab 2022”

Latvijas Universitātes (LU) Inovāciju centrs LUMIC sadarbībā ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti (PPMF) 8.-10. aprīlī attālināti organizē inovatīvu sporta un aktīva dzīvesveida ideju hakatonu “SportLab 2022”. Pieteikties aicināts jebkurš Latvijas augstskolas vai koledžas students, kurš studē vai interesējas par sporta pedagoģiju. 

“SportLab 2022” mērķis ir piedāvāt jaunus, inovatīvus risinājumus saistībā ar sporta nodarbību pasniegšanu skolās, kā arī skolēnu intereses veicināšanu par sportu un aktīvu dzīvesveidu. Dalībai reģistrēties iespējams https://hakatons.lumic.lv/ līdz 31. marta plkst. 23:59

Labākās idejas ar LU PPMF iesaisti varēs attīstīt un ieviest sporta pedagoģijas studiju procesā.  Labāko ideju autoru komandas iegūs vienreizējās stipendijas: 1. vieta – 1500 eiro; 2. vieta – 1000 eiro; 3. vieta – 500 eiro.

Hakatona dalībniekiem būs iespēja piedāvāt savu redzējumu un risināt 13 izaicinājumus:

 • Digitālo rīku lietošana sporta stundās;
 • Sporta inventārs sporta stundās;
 • Sporta inventārs mājās;
 • Iekļaujošās izglītības īstenošana sporta stundās;
 • Novērtēšana;
 • Sporta skolotājs un skolēns;
 • Ideāla sporta stunda jeb sporto visi;
 • Fiziskas aktivitātes veicinoša vide;
 • Sports veselībai pirmskolā, skolā;
 • Sports sākumskolā;
 • Izzinoša sporta stunda;
 • Sports jauniešu nākotnei;
 • Inovatīva sporta stunda.

Pirms hakatona 2. aprīlī klātienē notiks aizraujošs iesildīšanās pasākums. Studentus no plkst. 11.00 gaida bagātīga dienas programma – Studentu bataljona bāzes (Vienības gatvē) aprīkojuma apskate, lekcija par studentiem pieejamajām priekšrocībām un finansiāliem ieguvumiem, studiju laikā darbojoties Zemessardzē, kā arī turpinājumā paredzēts orientēšanās pasākums Pārdaugavā. Orientēšanās pasākums būs ne tikai fiziska izkustēšanās, bet prasīs arī intelektuālu iesaisti un labākajām komandām būs iespēja saņemt balvas. Tāpat dalībniekiem sola iespēju izmēģināt šaušanu ar Airsoft ieročiem.

“Sports – tā ir dzīve, tā ir kustība, tā ir veselība! Tomēr sporta tēmai ir jāpieiet ar prātu un intelektu, lai fiziskās aktivitātes veicinātu attīstību, nevis kaitētu. Jāatzīst, ka tehnoloģiju progresam un mūsdienu attālinātajam formātam šajā ziņā ir arī savas ēnas puses, jo uzsvars ir uz prāta kustību, atstājot novārtā fizisko labsajūtu. Tomēr jebkurš izaicinājums ir arī iespēja inovācijām, jaunām idejām, kuras arī sagaidām no hakatona dalībniekiem. Piedāvājam iespēju tīkloties, iegūt jaunas atklāsmes un pieredzi, radīt inovācijas koprades procesā un pat tikt pie vērtīgām balvām,” uzsver Rihards Parandjuks – PPMF studiju programmas “Sporta treneris” direktors.

Hakatons no vārdu salikuma (Hachathon = Hacking + Marathon) ir trīs dienu “prāta kustināšanas” maratons, kurā profesionālu mentoru vadībā, komandai ir iespēja radīt jaunas, ilgtspējīgas un inovatīvas idejas kā atbildi uz konkrētu izaicinājumu. Hakatona dalībnieki apvienojas komandās,  kurās ir dažādu jomu un interešu pārstāvji, lai katram būtu iespēja līdzdarboties un sniegt savu artavu kopējā darbā. Pasākuma noslēgumā kompetentai žūrijai tiek prezentēts risinājums vai prototips inovatīvam produktam, pieejai vai pakalpojumiem. Saņemot novērtējumu, ir iespēja savu ideju attīstīt tālāk līdz pilnīgai realizācijai.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.