5 ikdienas ieradumi, kas kaitē tavai imūnsistēmai
Imūnsistēma ir organisma galvenais ierocis cīņā ar neskaitāmiem vīrusiem un baktērijām, kas ik dienu apdraud tavu veselību. Ja imūnsistēma ir novājināta, ķermenis būs daudz uzņēmīgāks pret dažādām saslimšanām, turklāt ārstēšanās process noritēs lēnāk.
Imūnsistēma ir sarežģīts mehānisms, kura funkcijas ietekmē vairāki faktori – tava ēdienkarte, fiziskās aktivitātes, stress, miega daudzums, kā arī dažādi šķietami nekaitīgi ieradumi, kas patiesībā novājina organisma spēju uzveikt slimības. Uzzini, kā tu, pašam nezinot, vari nodarīt kaitējumu savai imunitātei un ko darīt, lai to stiprinātu.
Tu pastāvīgi izmēģini dažādas diētas un organisma attīrīšanas kūres
Lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt, tam nepieciešams veselīgs un sabalansēts uzturs. Arī tad, ja esi nolēmis atbrīvoties no liekajiem kilogramiem vai attīrīt organismu no toksīniem, tev jāuzņem pietiekams daudzums vērtīgo uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu. Drastiskas diētas ar niecīgu kaloriju daudzumu vai organisma attīrīšanas kūres spēj nodarīt būtisku kaitējumu ne tikai tavai imūnsistēmai, bet visam veselības stāvoklim kopumā. Ja esi nolēmis ievērot gavēni vai izmēģināt detoksu, sulu kūri, Paleo, Atkinsa vai jebkuru citu diētu, iesākumā konsultējies ar ārstu un ņem vērā, ka vēlamo efektu daudz labāk palīdzēs sasniegt sabalansēts uzturs plāns. Lai stiprinātu imunitāti, pārliecinies, ka uzņem pietiekami daudz magnija, cinka, selēna, veselīgo tauku un lieso olbaltumvielu.
Tu katru nedēļas nogali lieto alkoholu
Pārmērīgs daudzums alkohola būtiski ietekmē tavu veselības stāvokli un imunitāti, turklāt negatīvs efekts novērojams arī tad, ja alkoholu tu lieto tikai reizi vai divas nedēļā. Saskaņā ar Kanādas Vēža biedrības pētījumiem, uzņemot alkoholu, tiek traucēta sarkano un balto asinsķermenīšu ražošana, kas ilgtermiņā novājina imunitāti, tādējādi pakļaujot tevi dažādām saslimšanām.
Tu regulāri lieto antibiotikas
Ilgstoši lietojot dažāda veida antibiotikas, noārdās zarnu gļotāda un tiek iznīcinātas vērtīgās zarnu baktērijas, kam ir būtiska loma pilnvērtīgas imunitātes nodrošināšanā. Ķermenis būs uzņēmīgs pret toksīniem un hroniskām infekcijām, kā rezultātā vari piedzīvot arvien jaunas veselības problēmas. Ņem vērā, ka ilgstošs antibiotiku kurss tāpat var radīt virkni citu blakusparādību, tāpēc pārrunā iespējamos risinājumus ar savu ārstu un nekādā gadījumā nelieto medikamentus bez speciālista ziņas. Ja veic ārstēšanās kursu, centies uzņemt produktus, kas nodrošinās tevi ar papildu probiotikām – raudzētus piena produktus, kivi, ķiplokus, sīpolus, tomātus, banānus un pilngraudu kviešus.
Tu bieži ceļo
Autobusos, vilcienos, lidmašīnās, viesnīcās un citos objektos tavs ķermenis tiek pakļauts papildu toksīniem, piesārņojumam un baktērijām, kas veicina dažādas saslimšanas. Turklāt bieži ceļojumi nereti saistāmi ar miega trūkumu, neveselīgu uzturu un pastāvīgu stresu. Ja tava ikdiena saistīta ar regulāriem pārbraucieniem, tavai imūnsistēmai būs vajadzīgas papildu rūpes. Centies ēst veselīgi, uzņemt vajadzīgos vitamīnus un vismaz 30 minūtes dienā veltīt fiziskajām aktivitātēm – par labu nāks pat vienkārša pastaiga.
Tu regulāri lieto pretsāpju medikamentus
Līdzīgi kā antibiotikas, arī pretsāpju zāles spēj iznīcināt labās baktērijas, tādējādi nodarot kaitējumu tavai imūnsistēmai. Ņujorkas Veselības centra speciālisti uzsver, ka pretsāpju medikamenti un steroīdi tāpat veido palielinātu zarnu caurlaidību, kā rezultātā imūnsistēmai kaitē nesagremotas pārtikas daļiņas. Ja ārsts noteicis pretsāpju zāļu lietošanu, uzņem papildu devu probiotiķu, savukārt gadījumā, ja lieto bezrecepšu medikamentus, atceries, ka tie ir tikai īstermiņa risinājums – sāpju cēloni nepieciešams noskaidrot pie speciālista.