medicine.lv skaitļos

Lietotāji online73
Aktīvie uzņēmumi12545
Nozares raksti4564
Ekspertu atbildes20541
5 ieteikumi pareizai iesnu ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

5 ieteikumi pareizai iesnu ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem

Iesnas

"Kā rudens, tā atkal iesnas!" – šādi gribas iesaukties, kad rudens nācis ne vien ar lapu dzeltēšanu, bet arī ar drēgniem un mitriem laikapstākļiem, kuru dēļ ātri vien iespējams tikt pie iesnām. Iesnas jāārstē septiņas līdz 10 dienas, bet ja tas netiek darīts, ieilgušas iesnas var radīt virkni citu saslimšanu. Kā pareizi ārstēt iesnas un kā rūpēties par sava deguna veselību rudenīgā laikā, skaidro "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.

1. Izkarsējies

Ja ir runa par akūtām iesnām, tad pašā sākuma stadijā ieteicams iet uz pirti. Pirts neārstē tieši iesnas, bet palīdz tikt galā ar vīrusu infekciju. Pirtī mēs daudz svīstam, līdz ar to vīrusi tiek pastiprināti izvadīti no organisma, uzlabojas asinsrite, uz brīdi arī deguns labāk elpo. Bet, ja deguna blakusdobumos jau ir strutas vai arī ir temperatūra un galvassāpes, tad pirtī nekādā gadījumā nedrīkst iet, jo var rasties komplikācijas. Mājas apstākļos iespējams izkarsēt kājas karstā ūdenī, kam pievienots sinepju pulveris. Pēc tam uz pēdām ieteicams uzsmērēt terpentīna ziedi un uzvilkt vilnas zeķes, kas uzturēs kājas siltumā un uzlabos asins cirkulāciju.

2. Neaizraujies ar deguna šņaukšanu

Šņaucot degunu, nevajadzētu pārcensties – vispirms jāizšņauc viena nāss, tad otra. Gaisu nedrīkst pūst stipri un caur abām nāsīm vienlaikus. Ja degunu šņauc nepareizi, infekcija var nonākt dzirdes kanālos un novest pie vidusauss iekaisuma, iespējamas arī citas komplikācijas. Farmaceite norāda, ka labs deguna dobuma attīrīšanas paņēmiens ir deguna skalošana, izmantojot izotonisko jūras ūdeni (0,9%). Tā galvenais uzdevums ir mitrināt deguna gļotādu un palīdzēt sašķidrināt gļotas, no kurām tik viegli nav atbrīvoties. Taču, lai mazinātu deguna gļotādas tūsku, ieteicams lietot hipertonisko jūras ūdeni (2,3%). Šo procedūru tomēr nevajag veikt pārāk bieži, lai neizskalotu vajadzīgo deguna dabisko mikrofloru. Ja iesnas ir bērnam, kurš pats degunu vēl nemaz neprot pats izšņaukt vai arī ir grūtības, ieteicams iegādāties aspiratoru jeb ierīci deguna sekrēta atsūkšanai, kas radīta, lai atsūktu traucējošos izdalījumus un ļautu bērnam atkal justies labi. Ierīce ir droša, higēniska un vienkārša lietošanā.

3. Iesnas un miegs

Miega trūkums padara cilvēka organismu jutīgāku pret slimībām, samazinot organisma dabiskās aizsargspējas, tādēļ tam ir būtiska loma gan bērnu, gan pieaugušo imunitātes stiprināšanā un veselībai kopumā. Taču, ja iesnu dēļ ir grūtības gulēt, lai atvieglotu elpošanu miegā, ieteicams aptuveni par 20% paaugstināt pagalvi. Elpošanas atvieglošanai naktīs iespējas izmantot īpašus pie gultas vai apģērba stiprināmus plāksterus. To sastāvā ir eikalipta, lavandas un piparmētras ēteriskās eļļas, kas atbrīvos degunu un atvieglos elpošanu. Labākam naktsmieram neaizmirstiet pirms miega izvēdināt guļamistabu – svaigais gaiss sekmēs veselīgu miegu, norūdīs un stiprinās imunitāti.

4. Izvēlies piemērotus līdzekļus

Farmaceite iesaka izvēlēties iekšķīgi lietojamus augu izcelsmes pretiesnu līdzekļus, kas palīdz mazināt iekaisumu, veicina gļotainā šķīduma izdalīšanos no deguna dobuma un tā blakusdobumiem, veicinot elpceļu veselību un palielinot organisma dabiskās aizsargspējas. Ja deguns ir stipri aizlikts, tūskas mazināšanai īslaicīgi var lietot ksilometazolīnu vai oksimetazolīnu saturošus deguna pilienus. Aptiekās pieejamas arī tabletes un sīrupi, kuru sastāvā esošās ķīmiskās vielas sašaurinās asinsvadus un mazinās deguna gļotādas tūsku, atvieglojot elpošanu caur degunu, kā arī mazinot deguna niezi, šķaudīšanu, acu asarošanu un galvassāpes. Farmaceite norāda, ka ar šādu līdzekļu lietošanu jābūt piesardzīgam – tos nedrīkst lietot ilgstoši, un šādi pretiesnu līdzekļi sīrupu vai tablešu formā nav piemēroti maziem bērniem. Lai izvēlētos piemērotākos līdzekļus, ko lietot iesnu gadījumā, ieteicams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu.

5. Izvērtē nepieciešamību apmeklēt ārstu

Ar iesnu ārstēšanu jābūt piesardzīgiem, jo arī nepareizi ārstētas iesnas var novest pie deguna dobuma gļotādas slāņa noārdīšanās, nespējot veikt nepieciešamo aizsargfunkciju. Ja saslimšana pieaugušajiem ilgst vairāk par 10 dienām, bet bērniem vairāk par trim četrām dienām – nepieciešams vērsties pie ārsta. Tāpat jārīkojas, ja ir spiedošas sāpes pierē, dzelteni, strutaini izdalījumi un temperatūra, tad iesnu ārstēšana mājās tiešām beidzas un ir jādodas pie ģimenes ārsta, kas izvērtēs situāciju un paredzēs īpašu ārstēšanas kursu vai arī norīkos pie lora.

Preventīvie pasākumi

Lai izvairītos no iespējamas saaukstēšanās un iesnām, jo īpaši rudens drēganajā laikā, nepieciešams parūpēties par preventīviem imunitātes stiprināšanas pasākumiem. Jāatceras ikdienā lietot vismaz divus trīs litrus ūdens, kā arī jāparūpējas par sabalansētu uzturu, uzņemot pēc iespējas vairāk vitamīniem bagātus augļus un dārzeņus. Papildu tam iespējams lietot uztura bagātinātājus, kas satur imūnsistēmu stimulējošas vielas, piemēram, ehināciju, mežrozītes, ķiploku, plūškoka, greipfrūta sēklu ekstraktus.

Iesnu profilaksei farmaceite iesaka lietot organisma aizsargspējas stiprinošus līdzekļus, kuru sastāvā ir C vitamīns un cinks. Ieteicams lietot arī gēlus, kas plānā slānī jāuzziež deguna gļotādai un uz ādas tieši zem nāsīm. To sastāvā ir augu izcelsmes un aktīvo vielu komplekss, kam ir antibakteriāla un pretvīrusu iedarbība, savukārt to lietojot iesnu gadījumā, tas mazināsdeguna gļotādas sekrēciju un tūsku.

Nelabvēlīgu ārējo apstākļu ietekmē, iesnas var saasināties, tāpēc nepieciešams izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu. Organisms jāsargā gan no aukstuma, gan pārkaršanas. Jārūpējas, lai kājās būtu atbilstoši apavi un tās nebūtu slapjas. Nedrīkst aizmirst arī par gaisa temperatūrai piemērotu galvassega.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Otorinolaringoloģija":

Uzņēmumi nozarē "Otorinolaringoloģija"

"Dzirdes sistēmas", SIA

"Dzirdes sistēmas", SIA

Mūsu dzirdes centrs jau 10 gadus strādā šajā medicīnas jomā. Darbinieki - sertificēti dzirdes speciālisti un audiologopēdi ar vairāk kā 25 gadu pieredzi un medicīnisko izglītību piedāvā: Dzirdes pārbaudi ar izsmeļošu dzirdes stāvokļa analīzi. Dzirdes aparātu izvēli pēc jūsu vēlmēm un dzirdes traucējumu īpatnībām. Dzirdes aparātu izmēģināšanu līdz 6 nedēļām, lai izdarītu pareizo izvēli. Dzirdes aparātu piederumus un servisu. Pirms iegādājaties dzirdes aparātus – veltiet laiku un atnāciet ciemos uz mūsu Dzirdes Centru, lai mēs varētu piedāvāt Jums labāko. Jūsu labsajūta būs atkarīga no dzirdes speciālista prasmēm – tāpēc izmēģiniet, salīdziniet, pirms izdariet galīgo lēmumu. Mūsu komanda ir vienota, lai palīdzētu cilvēkiem, jo mūsu darba augļu redzējums ir šie atslēgas vārdi - *dzirdēt – saprast – komunicēt*.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir stiprāks – aerojons vai ozons?

Kas ir stiprāks – aerojons vai ozons?

Vairāk informācijas par bipolāro gaisa jonizāciju un ozonu var iegūt interneta tīmekļvietnē www.ozonalietas.lv. Lasi, uzzini un domā līdzi!

Ko ādas stāvoklis vēsta par infekcijas slimībām? 

Ko ādas stāvoklis vēsta par infekcijas slimībām? 

J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika piedāvā konsultācijas gan pie dermatologa, gan infektologa un citiem speciālistiem, kas kopīgiem spēkiem izpēta organismu no visdažādākajiem aspektiem. Tas tad arī puzles gabaliņus nostāda savās vietās, ļaujot ieraudzīt kopainu. 

Video

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

Ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādām ar psihisko veselību saistībām tēmām. Nomāktība, trauksme un panikas lēkmes ir vieni no biežāk piedzīvotajiem psihiskās veselības sarežģījumiem, kas var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un savstarpējās attiecības, kā arī negatīvi ietekmēt spēju strādāt un mācīties.

Produktu testi

Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Novembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA CBD MED piedāvā testēt pilna spektra CBD eļļas pilienus mieram, relaksācijai un sāpju remdēšanai.

GINGER & HONEY powder for HOT DRINK – imunitātei un elpceļu veselībai

GINGER & HONEY powder for HOT DRINK – imunitātei un elpceļu veselībai

Novembrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr.Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu imunitātei un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: "Sedanorm" – dzīve ir skaista!

Testa rezultāti: "Sedanorm" – dzīve ir skaista!

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Lotos Pharma" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju "Sedanorm" – normālas nervu sistēmas un smadzeņu darbības uzturēšanai.

Uzņēmējs runā

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 20306077
 2. 25810010
 3. konsultacija@dzirde.lv

Darba laiks

 • P.900-1800
 • O.900-1800
 • T.900-1800
 • C.900-1800
 • P.900-1800
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 54103049511
 2. LV54103049511
 3. 15.01.2008
 4. Valmiera, Jāņa Daliņa iela 21, LV-4201
 5. 2019

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. Stacijas 11, Valmiera, LV-4201
  25810010

Apraksts

Mūsu dzirdes centrs jau 10 gadus strādā šajā medicīnas jomā. Darbinieki - sertificēti dzirdes speciālisti un audiologopēdi ar vairāk kā 25 gadu pieredzi un medicīnisko izglītību piedāvā: Dzirdes pārbaudi ar izsmeļošu dzirdes stāvokļa analīzi. Dzirdes aparātu izvēli pēc jūsu vēlmēm un dzirdes traucējumu īpatnībām. Dzirdes aparātu izmēģināšanu līdz 6 nedēļām, lai izdarītu pareizo izvēli. Dzirdes aparātu piederumus un servisu. Pirms iegādājaties dzirdes aparātus – veltiet laiku un atnāciet ciemos uz mūsu Dzirdes Centru, lai mēs varētu piedāvāt Jums labāko. Jūsu labsajūta būs atkarīga no dzirdes speciālista prasmēm – tāpēc izmēģiniet, salīdziniet, pirms izdariet galīgo lēmumu. Mūsu komanda ir vienota, lai palīdzētu cilvēkiem, jo mūsu darba augļu redzējums ir šie atslēgas vārdi - *dzirdēt – saprast – komunicēt*. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Dzirdes diagnostika, Dzirdes rehabilitācija, Dzirdes aparāti
Medicīnas centrs, Medicīnas iestāde, Dzirdes aparāti, Dzirdes aparātu tirdzniecība,
piederumi, serviss, Sertificēts dzirdes speciālists, dzirdes pārbaude,
Dzirdes speciālista konsultācijas, Individuālo auss ieliktņu izgatavošana,
Dzirdes centrs, dzirde, veselība, Kvalitatīvi dzirdes aparāti,
Digitāli dzirdes aparāti.
Vairāk

Foto 3

"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA

Mājas lapa internetā