medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12658
Nozares raksti1337
Ekspertu atbildes20843
4 padomi, kā saglabāt darba produktivitāti karstajās vasaras dienās : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

4 padomi, kā saglabāt darba produktivitāti karstajās vasaras dienās

Lai arī lielā tveice ir mitējusies, taču karstās un saulainās dienas turpinās, iezīmējot vienu no karstākajām vasarām Latvijas vēsturē. Arī vasaras pilnbriedā, daudziem no mums, jāturpina strādāt ierastajā režīmā, arī par spīti tam, ka pētījumi ir pierādījuši, ka ilgstošs karstums tieši ietekmē mūsu produktivitāti darbā un spēju paveikt iecerēto. Brīžos, kad termometra stabiņš pakāpjas virs 25° C, mūsu produktivitātei ir tendence samazinātie par veseliem 2% pret katru grādu, kas pakāpies pāri šai atzīmei*. Ir pierādīts, ka komfortablākā temperatūra darbam ir 20 – 21° C, tādēļ vasaras siltajos mēnešos, kad termometra stabiņš pakāpjas augstāk,  darbs birojā, vai mājās, var būt gana izaicinošs, īpaši, ja darba telpa nav aprīkota ar kondicionieri, vai ventilatoru.

Pietiekams ūdens patēriņš

Lai arī visi zinām, cik būtiski ir uzņemt šķidrumu, bieži vien, saspringtas darba dienas laikā par to mēdzam aizmirst. Ja vidēji mums dienā būtu jāizdzer pusotrs līdz divi litri ūdens, tad vasaras laikā varam izdzertā ūdens daudzumu palielināt pat par vēl vienu litru, kopējam patērētā ūdens daudzumam sasniedzot trīs litrus. Rūpējoties par savu labsajūtu, ir īpaši būtiski atcerēties pāris vērtīgus padomus: padzerties katras 15 – 20 minūtes pat tad, ja slāpes nejūtam, izvairīties no kofeīnu saturošiem dzērieniem un alkohola, jo šie dzērieni slāpju sajūtu neremdēs.

“Darba laikā  izaicinājums var būt tieši regulārs ūdens patēriņš, taču par to varam nesatraukties, ja pa rokai ir kāda no viedierīcēm, kas valkātājam atgādinās par šo būtisko uzdevumu. Īpaši parocīgs būs noderīgas būs specializētas ūdens dzeršanas atgādināšanas aplikācijas, kā “Water Reminder” vai citas,  kas nemanāmi atgādinās par nepieciešamību uzņemt ūdeni, bet tajā pašā laikā arī netraucēs darbam,” stāsta Aleksandrs Jekimovs, "Huawei" produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Gaisa cirkulācija darba vietā

Produktivitāti mūsu darba vietā nosaka arī gaisa kvalitāte. Lai arī gaisa kondicionieris šķiet ir šīs vasaras iekārojamākā prece mājai un birojam, par būtisko gaisa apmaiņu varam parūpēties arī citos veidos. Labākais risinājums, kā varam veidot gaisa plūsmu un nelielu caurvēju, kas noderēs karstākajās vasaras dienās, ir atverot pretēji novietotus logus, kas radīs gaisa plūsmu.

Taču, ja, dažādu iemeslu dēļ, logu atvērt nevaram, labi palīdzēs gaisa ventilators, kas veicinās gaisa apmaiņu. Turklāt šo vienkāršo ierīci ir iespējams pārveidot arī par aukstās gaisa plūsmas ventilatoru pavisam vienkāršā veidā. Viss kas ir nepieciešams ir ledus gabaliņi vai sasaldēts ūdens pudelē, kas, novietots pretī gaisa ventilatoram, radīs patīkamu aukstā gaisa plūsmu.

Tāpat par vispārējo gaisa kvalitāti darbavietā parūpēsies arī zaļie augi un gaisa mitrinātājs, kas var būt noderīgs ne vien gada aukstajos mēnešos, bet arī vasarā, jo radīs mitrāku gaisu, kas palīdzēs vieglāk uzņemt skābekli, kas apgādās arī smadzenes un palīdzēs ieplānotos darbus paveikt produktīvāk.

Pulsa mērījumi un ķermeņa temperatūras izmaiņas

Tāpat, karstajā laikā īpaši būtiski ir pievērst uzmanību savai fiziskajai labsajūtai – sirdsdarbībai un ķermeņa temperatūrai, jo tie var būt ne vien šķēršļi produktīvai darba dienai, bet arī signalizēt par nopietnākām veselības problēmām – pārkaršanu vai saules dūrienu. Te īpaši noderīgi būs jaunākās paaudzes viedpulksteņi, kas aprīkoti ar pulsa mērīšanas un ķermeņa ādas temperatūras noteikšanas funkciju. Šīs tehnoloģijas nodrošinās nepārtrauktu mūsu labsajūtas monitoringu visas darba dienas garumā, lai paši varam fokusēties uz paveicamo darbu.

“Tehnoloģiju izstrādātāji arvien steidz uzlabot viedpulksteņu sniegtās iespējas, piedāvājot lietotājiem pilnvērtīgu veselības un labsajūtas mērījumu monitoringa funkciju.  Daži viedpulksteņi ir aprīkoti ar nepārtrauktu sirdsdarbības un ķermeņa ādas temperatūras nolasīšanas tehnoloģiju, nodrošinot to, ka lietotājs var pilnībā neuztraukties par sava ķermeņa labsajūtu arī karstajā laikā, jo sirdsdarbības vai ķermeņa temperatūras izmaiņu gadījumā, par tām informēs viedpulkstenis,” stāsta eksperts.

Pārdomāta aktivitāšu plānošana

Tāpat vasaras laikā būtiski gudri saplānot savu darba grafiku, pēc iespējas tā, lai visas tikšanās ārpusē noris no rīta, vai dienas otrajā pusē, kad karstums ir mitējies. Tas palīdzēs padarīt tikšanās gan produktīvākas, gan arī pasargās no ilgstošas atrašanās karstumā. Ja šādas iespējas nav, darba tikšanās vēlams plānot vietās, kur iepriekš ir zināms, ka ir gaisa kondicionēšanas sistēma, vai ja tikšanās plānota ārpusē – parūpēties par to, lai tā pēc iespējas noris ēnā.

*Kirilovs, E., Emsiņš, J. Gaisa temperatūras ietekme uz darba produktivitāti birojā, Scientific Journal of Riga Technical University

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Izdegšanas sindroms – 21. gadsimta izplatītākā slimība

Izdegšanas sindroms – 21. gadsimta izplatītākā slimība

Labklājības skola piedāvā licencētas pieaugušo izglītības programmas, kas ir speciāli izstrādātas kā efektīvs instruments sevis sakārtošanai. Programmas “Stresa noturības veicināšana kā izdegšanas sindroma profilakse” un gan individuālas, gan grupu konsultācijas “Randiņš ar sevi”, kur tiek izmantoti neirografikas algoritmi, ir lieliska iespēja, kā ieklausīties sevī un atrast jaunus enerģijas avotus. 

Aktuālie piedāvājumi

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Sekss pēc 60…

Sekss pēc 60…

Seksuālā veselība ir neatņemama vispārējās veselības sastāvdaļa, kas ietekmē vīriešu un sieviešu labklājību un vispārējo dzīves kvalitāti. Par to laikus jāpadomā, vēršoties pie speciālista, jo jaunie medicīnas sasniegumi ļauj vīriešiem nodrošināt ilgstošu dzimumaktivitāti un līdz ar to augstu dzīves kvalitāti.

Video

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Bērnu slimnīcas speciālisti ar īpašu video aicina pievērst uzmanību hroniskai miegainībai. Mūsdienām raksturīgajā dzīves ritmā miegainība kļuvusi par bieži sastopamu problēmu, tādēļ nereti tiek uzskatīta par normālu vai parastu parādību. Visbiežākie miegainības cēloņi ir nepietiekams vai nekvalitatīvs miegs, bet daļai cilvēku nepieciešamība pēc miega ir palielināta slimības dēļ.

Produktu testi

Testa rezultāti: HealthAid MagCitra® – nervu sistēmas, muskuļu, kaulu un zobu veselībai

Testa rezultāti: HealthAid MagCitra® – nervu sistēmas, muskuļu, kaulu un zobu veselībai

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "HealthAid  MagCitra®" – uztura bagātinātāju nervu sistēmas, muskuļu, kaulu un zobu veselībai.

Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns Select" RELAXOL spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Testa rezultāti: NATEO D Gummy D vitamīns – garšīgi želejvitamīni bērniem

Testa rezultāti: NATEO D Gummy D vitamīns – garšīgi želejvitamīni bērniem

Augustā un septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt dabīgos un garšīgos "NATEO D Gummy" želejvitamīnus bērniem un pieaugušajiem.

Uzņēmējs runā