medicine.lv skaitļos

Lietotāji online110
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
31. maijā notiks diskusija par reto slimību ārstēšanu Latvijā un jauno Eiropas Savienības Regulu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

31. maijā notiks diskusija par reto slimību ārstēšanu Latvijā un jauno Eiropas Savienības Regulu

Lai apspriestu pēdējo gadu laikā sasniegto progresu reto slimību ārstēšanā un iepazītos ar priekšlikumiem jaunajai Eiropas Savienības Regulai un Latvijas Reto slimību plānam, uz diskusiju 31. maijā pulcēsies eksperti, Saeimas deputāti, Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvji, kā arī mediķi un pacientu biedrību pārstāvji no ES un Latvijas.

“Diskusijas dalībnieki pārrunās piedāvātās izmaiņas Eiropas Savienības regulā par zālēm reti sastopamu slimību ārstēšanai un pediatrijā, kā arī jauno Latvijas plānu reto slimību jomā, kura izstrāde sākta jau pirms gada. Viens no galvenajiem tematiem ir arī pēdējo gadu laikā sasniegtais progress reto slimību ārstēšanas uzlabošanā un prioritātes nākamajiem gadiem,” uzsver Latvijas Reto slimību alianses priekšsēdētāja Baiba Ziemele.

Diskusijā aicināti piedalīties eksperti no Eiropas Savienības institūcijām, deputāti no Reto slimību atbalsta grupas Saeimā, Saeimas deputāti, speciālisti no Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta, ārsti speciālisti, pacientu biedrības, ražotāju asociācijas un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Eiropas organizācijas pārstāvēs Eiropas Farmācijas uzņēmumu un asociāciju federācijas (EFPIA) eksperte Tina Taube un Eiropas Reto slimību organizācijas (EURORDIS) pārstāve Avrila Dali.

Visa diskusija ir sadalīta trīs paneļos. Pirmo paneļdiskusiju par ES Regulu vadīs Saeimas deputāts un Veselības Ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis; otrā paneļa uzmanības centrā būs Eiropas Reto slimību plāns, kas tiek izstrādāts vienlaicīgi ar Latvijas Reto slimību plānu. Tās vadītājs būs Saeimas deputāts, ārsts profesors Andris Skride. Trešais panelis būs veltīts jau sasniegtajam progresam un tuvākajām prioritātēm reto slimību ārstēšanas jomā, un to vadīs Kaspars Ģirģens, Saeimas Deputātu grupas vadītājs reto slimību pacientu atbalstam.

Eiropas Savienībā par retu uzskatāma slimība, ar kuru slimo ne vairāk kā viens cilvēks no 2000, kas nozīmē, ka Latvijā ir ap 90 tūkstoši reto slimību pacientu. Nelielā pacientu skaita dēļ zinātniskā informācija un šo slimību izpēte bijusi nepietiekama, un tas kavē inovatīvu risinājumu izstrādi un ieviešanu, tādējādi cieš pacientu diagnostika un ārstēšanas iespējas. Latvijas Reto slimību reģistrā iekļauta informācija par 16 503 cilvēkiem ar 1500 retām diagnozēm.

Šobrīd Latvijā tiek izstrādāts Reto slimību plāns 2023.–2025. gadam ar mērķi uzlabot reto slimību pacientu ārstēšanas rezultātus, veicinot agrīnu un savlaicīgu diagnostiku, veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību, rehabilitāciju un dzīves kvalitāti.

Diskusija, kuru tiešsaistē 12.45 pārraidīs portāls www.la.lv, notiks “Radisson Blu Ridzene Hotel”, Reimersa ielā 1, Rīgā. Diskusijas tiešraide būs vērojama arī Latvijas Reto slimību alianses Facebook lapā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".