medicine.lv skaitļos

Lietotāji online120
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
27. maijā eksperti iepazīstinās ar risinājumiem diabēta pandēmijas novēršanai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

27. maijā eksperti iepazīstinās ar risinājumiem diabēta pandēmijas novēršanai

Freepik.com/ xb100
Foto: Freepik.com/ xb100

Lai informētu par jaunām diabēta ārstēšanas iespējām, piektdien, 27. maijā, notiks ekspertu seminārs “Kā novērst diabēta pandēmiju? Iespējas un risinājumi”.

Semināru rīko Latvijas Endokrinologu asociācija un Latvijas Diabēta federācija. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt medicīnas speciālistus, lēmumu pieņēmējus veselības politikas jomā un ieinteresētos sabiedrības pārstāvjus ar jaunām diabēta ārstēšanas iespējām, kas nodrošina diabēta kontroli, kā arī novērš sirds un asinsvadu slimību un citu bīstamu diabēta komplikāciju attīstību.

Latvijā ar cukura diabētu slimo vairāk nekā 100 000 cilvēku. Diemžēl diabēta pacientu skaits turpina palielināties kā mūsu valstī, tā arī citur Eiropā un pasaulē. Starptautiskās organizācijas atzīst, ka diabēts un tā izraisītās komplikācijas līdzās citām neifekciju slimībām ir būtisks priekšlaicīgas nāves iemesls. Pasaules Veselības organizācija situāciju ar neinfekciju slimību izplatību jau raksturo kā pandēmiju, kuras ierobežošanai valstīm būtu jāveic konkrēti un izlēmīgi soļi. Arī Eiropas Komisija gatavo iniciatīvu, lai palīdzētu Eiropas Savienības valstīm cīnīties ar neinfekciju slimībām piecos galvenajos virzienos, no kuriem viens ir diabēts.

Seminārā piedalīsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas centra endokrinoloģe, Latvijas Endokrinologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Dr. Una Gailiša, Latvijas Diabēta federācijas prezidente Dr. Indra Štelmane, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra invazīvais kardiologs, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības valdes priekšsēdētājs Prof. Kārlis Trušinskis, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas centra asinsvadu ķirurgs, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības prezidents Prof. Dainis Krieviņš, Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta pārstāvji. Pasākumu vadīs Latvijas Universitātes pētnieks, Dr. med. Romualds Ražuks.

Seminārs notiks 27. maijā no 14.00 līdz 15.30.

Pasākumā iespējams piedalīties attālināti Zoom platformā, izmantojot saiti.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".