medicine.lv skaitļos

Lietotāji online53
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
22. aprīlī tiešsaistē notiks ekspertu diskusija par ņirgāšanās apturēšanu skolās : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

22. aprīlī tiešsaistē notiks ekspertu diskusija par ņirgāšanās apturēšanu skolās

Interesenti aicināti tiešsaistē vērot Veselības ministrijas rīkotās sabiedrības informēšanas kampaņas “Ieskaties acīs! Ņirgāšanās – nav smieklīgi!” atklāšanas pasākumu – ekspertu diskusiju.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dati rāda, ka Latvijā 35% pusaudžu vismaz dažas reizes mēnesī ir saskārušies ar ņirgāšanos, un Latvija šajā rādītājā ieņem pirmo vietu starp visām Eiropas Savienības valstīm. Jāuzsver, ka, saskaroties ar ņirgāšanos, cieš visi – ne vien upuris un vērotājs, bet arī pāridarītājs, klase un skolas vide kopumā. Ņirgāšanās rezultātā pieaug psihiskās un fiziskās veselības riski, samazinās pusaudžu pašvērtējums un spēja kādam uzticēties, kā arī pasliktinās mācību sniegums un tālākās dzīves panākumi. Tādēļ Veselības ministrija 2022. gadā īstenos sabiedrības informēšanas kampaņu ar mērķi izglītot iedzīvotājus par to, ka ņirgāšanās pusaudžu vidū nav norma un pašattīstības posms, izglītot par problēmas nozīmīgumu un sniegt konkrētus ieteikumus, kā rīkoties ņirgāšanās situācijās.

Pasākuma norises laiks un vieta:

Šī gada 22. aprīlī no plkst. 10.30 līdz 12.00. Pasākuma tiešraidi varēs vērot ziņu portālā Delfi.lv, ziņu aģentūras LETA tiešraižu sadaļā un Veselības ministrijas Facebook kontā.

Diskusijas dalībnieki:

  • veselības ministrs Daniels Pavļuts;
  • pusaudžu psihoterapijas speciālists Nils Konstantinovs;
  • izglītības un skolu psiholoģe Rita Niedre;
  • bērnu un pusaudžu atbalsta organizācijas “PLECS” vadītājs Jānis Erts;
  • Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa;
  • Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors Oskars Kaulēns;
  • vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Diskusijas moderators: Magnuss Eriņš.

Diskusijas saturs:

Atklāšanas pasākumā eksperti diskutēs par situāciju Latvijas skolās, ņirgāšanās radītajām īstermiņa un ilgtermiņa sekām, kā arī sniegs priekšlikumus, kā rīkoties pusaudžiem, viņu vecākiem, pedagogiem un skolu vadībai, lai kopīgiem spēkiem ņirgāšanos novērstu. Tāpat speciālisti iepazīstinās ar jaunu, īpaši šai kampaņai veidotu saturisko pieeju ņirgāšanās novēršanā – “ATĀ ŅIRGĀŠANĀS”, kā arī  prezentēs treileri pusaudžu mācību filmai par ņirgāšanās apturēšanu skolās.

Kampaņa tiek realizēta Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. pasākuma „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.