Lai attiektos no "normālā pagarinātā darba" mediķiem, būtu nepieciešami 4 miljoni eiro gadā
Rīga, 7.marts, LETA. Lai atteiktos no "normālā pagarinātā darba" mediķiem, turpmākajos trīs gados būtu nepieciešami 4 miljoni eiro ik gadu, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā sacīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Daina Mūrmane-Umbraško.
Apakškomisija šodien diskutēja ar progresu, risinot situāciju, kad medicīnas darbinieki par virsstundu darbu nesaņem dubultu samaksu. Normālā pagarinātā darba regulējums kā kompromisa solis tika pieņemts krīzes laikā, un papildu līdzekļu virsstundu apmaksai nebija paredzēti.
VM varētu rosināt turpmākajos gados "normālo pagarināto darba laiku" samazināt pa 20 stundām. Tam būtu nepieciešami papildu līdzekļi 2018., 2019. un 2020.gadā, ko VM pieprasīs, iesniedzot jaunās politikas iniciatīvas.
Ārstniecības likums nosaka, ka ārstniecības personai var noteikt "pagarinātu normālo darba laiku", kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī. Ja ārstniecības personai noteikts "pagarināts normālais darba laiks", darba samaksu par papildu stundām nosaka proporcionāli darba laika pieaugumam.
Tiesībsarga biroja pārstāvji norādīja, ka šāda nevienlīdzīga attieksme pret mediķiem, kuriem šajā gadījumā netiek papildu maksāts par virsstundām, varētu būt pretrunā ar Satversmi. Ja šī situācija netiks risināta, tad šo normu varētu apstrīdēt Satversmes tiesā.
Sēdes noslēgumā deputāti vienojās risināt šo jautājumu, ņemot par pamatu VM piedāvājumu. Diskusijas par to iespējamiem Ārstniecības likuma grozījumiem paredzētas arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.