medicine.lv skaitļos

Lietotāji online25
Aktīvie uzņēmumi12615
Nozares raksti4797
Ekspertu atbildes20696
10 padomi, kā uzturēt normālu asinsspiedienu: Iesaka farmaceite : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

10 padomi, kā uzturēt normālu asinsspiedienu: Iesaka farmaceite

asisnsspiediens

"Aptiekas apmeklētāji, kam asinsspiediens lēkā, vai seniori, kuri to lūdz izmērīt, nav retums. Nereti top skaidrs, ka ārstam īsās vizītes laikā nav izdevies izskaidrot visu, ko būtu vēlams zināt, ja cilvēku māc bažas par to, ka asinsspiediens var radīt problēmas. Mainot ikdienas paradumus, ir iespējams normalizēt asinsspiedienu (ja vien tas jau nav izvērties hroniskā slimībā) un vienlaikus samazināt sirds slimību risku," norāda "Mēness aptiekas" farmaceite Gunita Petrovica.

Aizkavēt vai samazināt zāļu lietošanas nepieciešamību var palīdzēt veselīgs un aktīvs dzīvesveids. Asinsspiediens norāda uz sirds un asinsvadu sistēmas darbību un spēj ietekmēt visa organisma funkciju. Ja asinsspiediens ir hroniski paaugstināts, noteikti būs jālieto zāles. Taču šo mirkli var pabīdīt tālākā nākotnē vai pat atcelt, ja tiek ņemti vērā īpaši, tomēr vienkārši dzīvesveida ieteikumi.

Farmaceite atgādina par vienkāršiem ikdienas paradumiem, kas var pazemināt asinsspiedienu un noturēt to kontrolētās robežās.

1. Veselīgs uzturs

Augsta asinsspiediena gadījumā, uzturā lietojot daudz pilngraudu, augļu, dārzeņu, zivju un piena produktu ar zemu tauku saturu, kā arī piesātināto tauku, asinsspiedienu var izdoties pazemināt. Veselīgam uzturam ir svarīga loma holesterīna kontrolē, kas var būtiski ietekmēt asinsspiediena svārstības.

Ļoti vērtīgas ir linsēklas. Tās satur augu izcelsmes omega-3 taukskābes un ir lielisks šķiedrvielu avots.

Olīveļļa labvēlīgi ietekmē sirds veselību. Visvairāk dabīgo antioksidantu polifenolu satur Extra Virgin olīveļļas.

Tumšā šokolāde. Nedaudz šī kāruma var nākt par labu veselībai. Tumšā šokolāde satur daudz flavanolu, kas labvēlīgi ietekmē sirds veselību.

Rozīnes satur šķiedrvielas un svarīgo kāliju, kam ir būtiska loma hipertensijas stāvokļa mazināšanā.

Dārzeņi – bietes, zaļie salāti, baklažāni, kāposti satur nitrātus, kas, palielinot slāpekļa oksīda līmeni asinīs un paplašinot asinsvadus, sekmē asinsspiediena normalizēšanos.

Nav viegli mainīt paradumus un sākt izvēlēties veselīgāku uzturu. Lūk, trīs farmaceites ieteikumi, kā šo procesu atvieglot!

Veido vienas nedēļas ēšanas dienasgrāmatu! Fiksē, ko ēd, cik daudz un kad. Šādā veidā būs vieglāk ieraudzīt ikdienas ēšanas paradumus un saprast, kur varētu veikt korekcijas.

Paaugstini kālija līmeni! Kālijs var mazināt nātrija ietekmi uz asinsspiedienu. Lai arī labāk kāliju uzņemt ar daudzveidīga uztura palīdzību (dārzeņiem, augļiem), var noderēt arī aptiekā iegādājamie preparāti, dažādi kombinētie kālija un magnija preparāti.

Iepērcies gudri! Lasi pārtikas produktu etiķetes un pieturies pie veselīga uztura plāna arī tad, kad pusdieno ārpus mājās.

2. Sāls daudzumu nāksies ierobežot

"Augsta asinsspiediena gadījumā pat neliels sāls jeb nātrija samazinājums uzturā var uzlabot ne tikai sirds veselību, bet arī mazināt asinsspiedienu par aptuveni pieciem līdz sešiem milimetriem dzīvsudraba (mm Hg)", skaidro farmaceite. Nātrija uzņemšanas ietekme uz asinsspiedienu cilvēku grupās ir atšķirīga. Būtu vēlams sāls daudzumu ierobežot līdz 2300 miligramiem dienā vai mazāk. 1500 miligramu (vai mazāk) nātrija uzņemšana dienā ir ideālais daudzums lielākajai daļai pieaugušo.

Kā mazināt nātrija patēriņu?

• Apskati produktu saturu un izvēlies pārtikas produktus un dzērienus ar viszemāko nātrija saturu.

• Mazāk lieto veikalā nopērkamās gatavās maltītes. Dabiski pārtikā izmantojamos produktos ir neliels nātrija daudzums. Lielākā daļa sāls tiek pievienota apstrādes laikā.

• Gatavojot mājās, centies pievienot pēc iespējas mazāk sāls vai pat nemaz. Lai ēdienam piešķirtu garšu un aromātu, izmanto garšvielas, kas nesatur sāli un garšaugus.

• Ja nespēj strauji pāriet uz minimālu sāls daudzumu uzturā, dari to pakāpeniski, samazinot sāls devu katrā nākamajā ēdienreizē – garšas kārpiņas lēnām pieradīs un pielāgosies.

3. Svarīgi – samazināt lieko svaru

Asinsspiediens bieži palielinās, pieaugot svaram. "Liekais svars var izraisīt apgrūtinātu elpošanu miega laikā, kas vēl vairāk paaugstina asinsspiedienu", skaidro farmaceite un piebilst, ka svara samazināšana ir viena no efektīvākajām pieejām, kā normalizēt asinsspiedienu, sevišķi, ja aptaukošanās ir jau nopietna problēma. Nometot svaru, iespējams samazināt asinsspiedienu par aptuveni vienu milimetru dzīvsudraba (mm Hg) ar katru zaudēto kilogramu.

"Ne tikai palielināts svars, bet arī vidukļa apkārtmērs var negatīvi ietekmēt asinsspiediena izmaiņas. Pārāk liela liekā svara nēsāšana ap vidukli var radīt lielāku paaugstināta asinsspiediena risku. Proti – ābola formas ķermeņa aptaukošanās nodara lielāku kaitējumu nekā bumbiera formas aptaukošanās. Ābola gadījumā liekā svara uzkrājums vairāk raksturīgas vīriešiem. Vīrieši ir pakļauti riskam, ja viņu vidukļa izmērs pārsniedz 102 centimetrus, sievietes, ja vidukļa izmērs pārsniedz 89 centimetrus."

4. Vērtīgi – piekopt regulāras fiziskās aktivitātes

Regulāras fiziskās aktivitātes, kas ietver 150 minūtes nedēļā vai apmēram 30 minūtes lielākajā daļā nedēļas dienu, var pazemināt paaugstinātu asinsspiedienu par aptuveni pieciem līdz astoņiem milimetriem dzīvsudraba. "Ikdienā vingrojot, sportojot ir iespējams asinsspiedienu noturēt kontrolētā līmenī. Ir svarīgi būt konsekventam, jo, pārtraucot sportot, asinsspiediens var atkal paaugstināties," skaidro farmaceite. Pie paaugstināta asinsspiediena vingrinājumi var palīdzēt izvairīties no hipertensijas attīstības. Gadījumā, ja hipertensija jau ir attīstījusies, regulāras fiziskās aktivitātes var pazemināt asinsspiedienu līdz drošākam līmenim.

"Dažas no aktivitātēm, ko ieteicams veikt ikdienā, ir, piemēram, garākas pastaigas un staigāšana ātrākā solī, nūjošana, skriešana, riteņbraukšana, peldēšana vai dejošana. Ja sagatavotība atļauj, var arī izmēģināt augstas intensitātes intervālu treniņus, kas ietver īsus intensīvas aktivitātes pārrāvumus ar sekojošiem vieglākas aktivitātes atjaunošanās periodiem. Arī šāds spēka treniņš, veicot to vismaz divas reizes nedēļā, var palīdzēt samazināt asinsspiedienu.

Svarīgi!

Pirms fizisko aktivitāšu uzsākšanas noteikti vajadzētu konsultēties ar speciālistu, kas sastāda piemērotāko programmu. Liela nozīme ir tam, lai kustēšanās sagādā prieku – tas nodrošinās šo fizisko aktivitāšu iekļaušanos ikdienas dzīvesveidā ilgtermiņā.

5. Samazini kofeīna daudzumu

Kofeīna ietekme uz asinsspiedienu aizvien tiek apspriesta. Kofeīns var paaugstināt asinsspiedienu līdz 10 milimetriem dzīvsudraba cilvēkiem, kuri to lieto reti. Savukārt cilvēkiem, kuri kafiju un melno tēju dzer katru dienu, ietekme uz asinsspiedienu var būt maza vai nekāda. Lai gan kofeīna ilgtermiņa ietekme uz asinsspiedienu nav pietiekami izpētīta, pastāv iespēja, ka asinsspiediens var nedaudz paaugstināties.

Lai noskaidrotu, vai kofeīns izmaina asinsspiedienu, vari veikt eksperimentu – pārbaudi spiedienu pirms un 30 minūšu laikā pēc kofeīna dzēriena uzņemšanas. Ja asinsspiediens palielinās par pieciem līdz 10 milimetriem dzīvsudraba, organisms var būt jutīgs pret kofeīna iedarbību.

6. Veselīgs miegs – organisma atjaunošanai

Pārlieka nervozitāte, uztraukumi, trauksmainība, maiņu darbs var izraisīt miega traucējumus. Ilgstoša neizgulēšanās rada miega deficītu un pārslodzi organismam, kā rezultātā var rasties sirdsdarbības traucējumi.

Viens no risinājumiem – mazināt stresa ietekmi uz organismu, ievērot uztura un miega režīmu. Vēlas vakariņas, piemēram, arī var būt par iemeslu iemigšanas traucējumiem. Svarīgi iet gulēt vienā un tajā pašā laikā, lai izveidotu stabilu miega rituālu. Papildu risinājums ir nomierinošas veselības tējas, kas, lietotas vakarā, arī varētu palīdzēt iemigt.

7. Smēķēšana ir jāatmet

Katra izsmēķētā cigarete pēc dažām minūtēm paaugstina asinsspiedienu. Farmaceite norāda, ka, pārtraucot smēķēšanu, asinsspiediens normalizējas: "Smēķēšanas atmešana var samazināt arī sirds slimību risku un uzlabot vispārējo veselību. Cilvēki, kuri atmet smēķēšanu, visticamāk, dzīvos ilgāk nekā tie, kuri smēķē visu mūžu."

8. Pēc iespējas samazini stresa ietekmi

Hronisks stress var paaugstināt asinsspiedienu. Farmaceite min, ka arī gadījuma stress var to paaugstināt, ja uz to reaģē, piemēram, uzēdot daudz vai neveselīgu pārtiku (nereti cilvēki apēd stresu ar saldumiem), lietojot alkoholu vai smēķējot. Vērtīgi būtu veltīt laiku pārdomām par to, kas izraisa stresu, piemēram, vai tie ir apstākļi darbā, ģimenē, finanses vai slimība. Tiklīdz atrodi cēloni, jāapsver, kā to novērst vai samazināt.

Ne vienmēr no stresa var vienkārši izvairīties un izslēgt visus stresa faktorus, taču ir iespējams ar tiem tikt galā veselīgāk un vieglāk:

- izvairies no pārlieku lielām gaidām un cerībām, plāno savu dienu un koncentrējies uz prioritātēm;

- izvairies no mēģinājumiem darīt pārāk daudz, iemācies pateikt nē;

- koncentrējies uz situācijām, kuras vari ietekmēt vai mainīt, un izveido plānu, kā tās risināt; piemēram, ja rodas problēmas darbā, izrunā to ar vadītāju vai kolēģiem, ja ir konflikts ar bērniem vai dzīvesbiedru, neatliec tā risināšanu;

- izvairies no stresa izraisītājiem; piemēram, ja sastrēguma stundu satiksme rada stresu, centies izbraukt agrāk. Ja iespējams, izvairies no cilvēkiem, kuri rada nepatīkamas izjūtas;

- velti laiku atpūtai un aktivitātēm, kas patīk un sagādā prieku; katru dienu atrodi mirkli, lai mierīgi pasēdētu un dziļi elpotu vai meditētu; atvēli laiku patīkamām aktivitātēm, hobijiem.

Farmaceite atgādina, ka svarīga loma ir minerālvielai magnijam: "Paaugstināta stresa apstākļos, intensīvas fiziskas vai garīgas slodzes gadījumā, nepilnvērtīga uztura un neregulāra miega gadījumā, grūtniecības laikā, ka arī bērniem intensīvas augšanas periodā magnija nepieciešamība organismā paaugstinās. Papildus magniju nepieciešams uzņemt arī cilvēkiem, kuri lieto urīndzenošus līdzekļus. Magnijam piemīt sirdi sargājoša darbība, tas organismā pilda dabiska kalcija antagonista funkcijas. Magnija avoti uzturā ir pākšaugi, graudaugi, rieksti, pupas, zivis, tumšā šokolāde, brokoļi, ķirbju, sezama, saulespuķu sēklas. Tiesa, ar uzturu ir grūti nodrošināt pietiekamu magnija daudzumu ikdienā, tādēļ to ieteicams uzņemt papildu."

9. Saņem nepieciešamo atbalstu

Atbalstoša ģimene un draugi var palīdzēt uzlabot veselību. Viņi var mudināt rūpēties par sevi, aiziet pie ārsta, var iedrošināt uzsākt fiziskas aktivitātes, lai saglabātu normālu asinsspiedienu, un arī motivēt tās turpinās, darbojoties līdzi. Gadās, ka nepieciešams atbalsts ārpus ģimenes. Tādā gadījumā var palīdzēt kādas atbalsta grupas (arī tiešsaistē), kas var dot emocionālu vai morālu stimulu un piedāvāt praktiskus padomus, kā tikt galā ar esošo situāciju.

10. Uzraugi asinsspiedienu un regulāri apmeklē ārstu

Ik dienu mājās mērot asinsspiedienu, varēsi noteikt, vai dzīvesveida un ēšanas paradumu izmaiņas palīdz mainīt, kontrolēt asinsspiedienu. "Šāda paškontrole var palīdzēt arī ārstam precīzāk noteikt paaugstinātā asinsspiedienam cēloņus. Asinsspiediena mērītāji aptiekās ir pieejami plašā izvēlē un bez receptes," atgādina farmaceite.

Nevajadzētu aizmirst arī par regulārām vizītēm pie ārsta. Tāpat būtu nepieciešams vērsties pie ārsta vai farmaceita pēc padoma par to, cik bieži mērīt asinsspiedienu un kādos gadījumos tas ir noteikti jādara. Arī tad, ja notiek izmaiņas medikamentu lietošanā vai citos ārstēšanas veidos, ārsts var ieteikt uzraudzīt asinsspiedienu divas nedēļas pēc izmaiņām ārstēšanā un nedēļu pirms nākamās vizītes.

Sekot līdz asinsspiedienam ir patiešām svarīgi, jo tas var signalizēt par veselības stāvokļa izmaiņām, norādīt uz sirds un asinsvadu sistēmas darbības traucējumiem. Tāpat jāatceras par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kas nāks par labu ne tikai asinsspiediena kontrolei, bet visam organismam un arī dzīves kvalitātei.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Uzņēmumi nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma"

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei.

Nedēļas tēma

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Viena no sūdzībām, ar ko pacienti vēršas pie oftalmologa, ir asarošana. Par diagnozi, simptomiem un ārstēšanas paņēmieniem stāsta otorinolaringoloģe Jekaterina Kondratiško.

Aktuālie piedāvājumi

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Veselība pandēmijas laikā

Veselība pandēmijas laikā

Uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvāja testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinātāju veselīgiem matiem.

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvā testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Uzņēmējs runā

Dabiskā skaistuma uzplaukums

pexels_dew

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 64161915
 2. 26467747
 3. 64161917
 4. 26431450
 5. 64161912
 6. ligatne.rehcentrs@gmail.com

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1700
 • S.900-1600
 • Sv.900-1600
 • MEDICĪNA: P.-Pk. no 8:00-17:00; S.-Sv. no 9:00-16:00

Juridiskie dati

 1. 40003273506
 2. LV40003273506
 3. 20.11.1995
 4. Līgatnes nov., Līgatnes pag., "Skaļupes", LV-4110
 5. 2020

Apraksts

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas programmas, rehabilitācijas ārsti, veselības uzlabošanas programmas,
veselības uzlabošana, skaistumkopšanas programmas, ēdināšanas pakalpojumi,
ēdināšana, viesnīcas pakalpojumi, telpas semināriem, telpas konferencēm,
konferenču telpas, ballīšu telpas, telpas ballītēm, telpas svinībām,
telpas vecpuišu ballītei, telpas vecmeitu ballītei, pazemes bunkura apskate,
centrālās nervu sistēmas slimības, centrālās nervu sistēmas
slimības ārstēšana, perifērās nervu sistēmas slimības, perifērās
nervu sistēmas slimību ārstēšana, sirds un asinsvadu sistēmas slimības,
sirds un asinsvadu sistēmas slimību ārstēšana, plaušu slimības,
mugurkaula slimības, locītavu slimības, muskuļu slimības, vielmaiņas traucējumi,
palielināts svars, psihoemocionāla pārslodze, stress, hronisks sāpju sindroms,
rehabilitācija pēc operācijas, ārstu konsultācijas, speciālistu konsultācijas,
rehabilitologs, fizikālās medicīnas ārsts, rehabilitācijas medicīnas ārsts,
internists, funkcionālo speciālistu konsultācijas, nodarbības,
fizioterapeits, ergoterapeits audiologopēds, psihologs, ajūrveida,
podologs, krioterapija, baseins, vingrošana baseinā, arodslimības,
arodslimību ārstēšana, medicīniskā palīdzība rehabilitācija,
rehabilitācija, skaistumkopšana, rehabilitācijas centrs, muguras ārstēšana,
rehabilitalogs, fizioterapeita konsultācijas, muguras masāža,
zemūdens masāža, dūņas, dūņu aplikācijas, pērļu vannas,
nūjošana, kaulu locītavu ārstēšana, muskuļu slimību ārstēšana,
cīpslu traumu ārstēšana, artrozes, artrīti, kāju vannas, roku vannas,
rehabilitācija pēc insulta, insults, pēc miokarda infarkta, rehabilitācija
pēc miokarda infarkta, valsts apmaksāta programma, sirds un asinsvadu,
slimību ārstēšana, pēc sirds operācijām, paaugstināta asinsspiediena
ārstēšana, palielināta cukura līmeņa ārstēšana, palielināta
svara ārstēšanai, vielmaiņas uzlabošana, elektrokardiogramma,
enerģijas atjaunošana, pacienti ar izsīkuma sindromu, ajūrvēda,
Leilani masāža, karsto akmeņu terapija, apkakles masāža, krustu masāža,
pēdu masāža, augšstilbu masāža, plaukstu masāža, apakšdelmu masāža,
masāža, ārstnieciskā vingrošana, vingrošana fizioterapeita pavadībā,
SPA, SPA programmas, medicīniskās SPA atpūtas programmas ikvienam,
pirts, pirtis, pirts rituāli, pirts kopā ar pirtnieku, zāļu tējas,
zāļu tēju kūres, sulas, sulu kūres, sauna, SPA diviem, Spa nedēļas nogalei,
medicīniskā atpūtas programma dāmām, medicīnas tūrisms, cirkulārā duša,
riteņbraukšana, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, slēpošanas kalns Līgatnē,
telpas svētkiem, telpas atpūtai, telpas banketiem, banketu telpas,
relaksācijai, telpas relaksācijai, svētku galdu klāšana, aukstais galds,
siltais galds, galdu klāšana, konditoreja, tortes, semināru telpas,
teipošana, pīlings, skrubis, sejas ādas attīrīšana, jūras sāls,
vannas skaistumkopšana, vannas procedūras, manikīrs, pedikīrs,
dāvanu kartes, ekskursijas, tūrisms, padomju laika slepenais bunkurs,
ballīte slepenajā bunkurā, realitātes spēle Objekts X, Gaujas Nacionālais parks,
Pastaigu takas, velomaršuti, futbols, volejbols, basketbols, pikniku vietas,
ragavu noma, Vidzeme, Latvia, Cēsis, Valmiera, Limbaži, Madona,
Valka, Smiltene, Gulbene, Balvi, Līgatne, Latvija, Baltija, Rīgas rajons,
Sigulda, viesnīca, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts,
fizioterapija, profesionālitāte, profesionāla palīdzība, uzticama palīdzība,
uzticami speciālisti.
Vairāk

Saistītie resursi

Foto 6

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija

Mājas lapa internetā