Jau šonedēļ tiks sākta 5-11 gadu vecu bērnu vakcinācija
Pirmdien, 13. decembrī, Latvija saņēma 54 000 vakcīnas "Comirnaty" ("Pfizer-BioNTech") bērnu devas, kas paredzētas bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācijai pret Covid-19. Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcināciju Latvijā plānots uzsākt ceturtdien, 16.decembrī.
SPKC: Novembrī nevakcinētie un daļēji vakcinētie Covid-19 pacienti tika stacionēti 4 reizes biežāk
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina Covid-19 infekcijas izplatības monitoringu Latvijā. Dati par novembri liecina, ka vakcinācija pret Covid-19 ir efektīvs infekcijas kontroles līdzeklis, kas samazina kopējo saslimstību, novērš smagu Covid-19 slimības gaitu, līdz ar to mazina hospitalizācijas biežumu un nāves gadījumu skaitu.
Kā ziemā palīdzēt senioriem izvairīties no kritieniem un lūzumiem? Stāsta eksperte
Slideni ceļi un nenotīrītas ietves ir elle ikvienam senioram: ir liela iespēja nokrist, salauzt kādu kaulu, pārsist galvu… ļoti bieži kritieni uz ledus beidzas ar gūžas kaula kakliņa lūzumu, un tas labākajā gadījumā nozīmē ilgu atveseļošanos, bet sliktākajā – bezpalīdzīgu stāvokli lī...
Cilvēkiem, kas saskārušies ar azartspēļu atkarību, un viņu tuviniekiem pieejams atbalsta tālrunis
Lai palīdzētu cilvēkiem, kuri saskārušies ar azartspēļu atkarību, kā arī viņu tuviniekiem un citiem līdzcilvēkiem, katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.00 darbojas atbalsta tālrunis 29323202.
5 veselīgi augļi un ogas, kas var nelabvēlīgi ietekmēt zobu veselību
Zobiem kaitīgi ir saldumi, alkohols un cigaretes. Tas ir vispārzināms fakts, kas nepārsteidz, taču kāds cits fakts varētu pārsteigt daudzus – ir arī vairāki augļi un ogas, tai skaitā arī Ziemassvētku laikā īpaši iecienītie mandarīni, kas var nelabvēlīgi ietekmēt mūsu zobu veselību.
Aptauja: Pēdējā gada laikā vairāk nekā ceturtdaļai Latvijas iedzīvotāju pasliktinājušās attiecības ar tuviniekiem
Gandrīz divu gadu garumā Covid-19 pandēmija ir raisījusi asas diskusijas par vīrusa izplatību, vakcināciju, ierobežojumiem un citiem jautājumiem, tai skaitā arī ģimenes un tuvinieku lokā, nereti atstājot negatīvu ietekmi uz savstarpējām attiecībām.
Sievietes intīmā veselība: Kam jāpievērš uzmanība 20, 30, 40, 50 un 60+ gados?
Sievietes intīmā veselība ir jautājums, kam jāpievērš uzmanība ikvienai sievietei jebkurā vecuma posmā. Mainoties sievietei, mainās arī intīmās veselības aktualitātes, taču pats svarīgākais ir sekot līdzi savai veselībai, piefiksēt izmaiņas, regulāri apmeklēt ārstu un pārrunāt pat pašus ...
Jaunā 3D ierīce ļauj Bērnu slimnīcas ķirurgiem veikt vēl vienu unikālu operāciju Baltijā
Jau iepriekš tika ziņots, ka Bērnu klīniskā universitātes slimnīca papildinājusi medicīnas tehnoloģiju klāstu ar īpašu stacionāro 3D C-loka rentgena ierīci, ar kuras palīdzību var pacientam vēl drošāk un precīzāk veikt dažādas sarežģītas ķirurģiskas manipulācijas.
Lidostā “Rīga” veiks plašāku Covid-19 testēšanu
Ņemot vērā jaunā Covid-19 varianta omikrons straujo izplatīšanos ne tikai Āfrikā, bet arī Eiropas valstīs, pieņemts lēmums no pirmdienas, 13. decembra, veikt intensīvāku ielidojošo reisu pasažieru Covid-19 skrīninga testēšanu.
ZVA infografika: Kā notiek zāļu blakusparādību ziņojumu vērtēšana?
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir sagatavojusi infografiku, lai sniegtu informāciju ikvienam iedzīvotājam un skaidrotu, kas notiek tālāk ar Latvijā saņemtajiem zāļu un arī vakcīnu iespējamu blakusparādību ziņojumiem un kā notiek šo ziņojumu vērtēšana Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA).
Alerģijas, cukura diabēts, galvassāpes: Kā tas saistīts ar redzes veselību?
Diemžēl nereti vizīte pie redzes speciālista jeb optometrista tiek plānota tikai tad, kad rodas aizdomas par redzes pasliktināšanos un ir nepieciešamība pēc kāda no redzes korekcijas līdzekļiem. Tomēr redzes pārbaude ieteicama vienu reizi gada-divu laikā, arī ja problēmas iepriekš nav novērotas.
Slimnīcās pakāpeniski turpina paplašināt plānveida palīdzības sniegšanu; epidemioloģiskā situācija tiek vērtēta kā neskaidra
Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas ar Covid-19 stabilizēšanos, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) nolēma turpināt paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, vienlaikus slimnīcās saglabājot gatavību nepieciešamības gadījumā atgriezties pie lielāka gultu skaita ...
Pasniegta LR Ministru kabineta balva par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā
„Repharm” meitas uzņēmumu „Veselības centru apvienības” un „Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa ir saņēmusi LR Ministru kabineta balvu par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā.
Ārsti atgādina – vakcinēties pret Covid-19 un gripu var vienlaicīgi
Veicot gripas monitoringu* un vērtējot gripas epidēmijas iepriekšējās 2019.–2020. gada un 2018. –2019. gada sezonās Latvijā - 56-66% no stacionētajiem pacientiem gripas gadījumos bija bērni līdz 14 gadu vecumam, bet stacionētie gripas pneimonijas gadījumos lielākoties (70-90%) bija vecumā virs 15 gadiem.
Kāpēc regulāri jāuzņem B grupas vitamīni? Stāsta speciāliste
Ūdenī šķīstošie B grupas vitamīni, kas viegli uzsūcas un tikpat viegli izdalās (ar sviedriem caur ādu, ar urīnu), piedalās dažādos smadzeņu un nervu sistēmas bioķīmiskajos procesos, kā arī vielmaiņas un citos nozīmīgos organisma darbības posmos.
Noslēgts sadarbības līgums starp LU un Ungārijas Nacionālo onkoloģijas institūtu
Šā gada 8. decembrī Valsts prezidents Egils Levits atradās oficiālā vizītē Ungārijā, kur, tiekoties ar Ungārijas valsts amatpersonām, pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības Eiropas Savienības (ES) ietvaros.
Kā pārvarēt slideno ietvju draudus veselībai? Stāsta traumatologs
Ziema mēdz būt untumaina un sagādāt ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu, piemēram, kritienu uz slidenas ietves vai, neveiksmīgi nobraucot no kalna. Iegūtā trauma bieži vien prasa nopietnu ārstēšanu un ilgu atkopšanos. Kā pasargāt sevi no kritieniem un traumām, stāsta traumatologs ortopēds.
NVD: Vakcinācijas aptvere Latvijas novados (INFOGRAFIKAS)
Vecuma grupās no 50 līdz 69 gadiem visos novados vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši vairāk nekā 70% iedzīvotāju, savukārt dažos novados gandrīz 90% iedzīvotāju vecumā no 60 līdz 69 gadiem ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19.
Saņemta informācija vēl par trīs Covid-19 gadījumiem, kurus visticamāk izraisījis Omikrona variants
Līdz 8.decembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir saņēmis informāciju no laboratorijas par pieciem paraugiem, kuros konstatētas vairākas mutācijas, kas atbilst SARS-CoV-2 vīruss Omikrona paveidam, tomēr galīgo apstiprinājumu sniegs RAKUS Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, kad paraugiem būs veikta sekvencēšana.
Rīgā septīto reizi tiks pasniegta „Gada balva sociālajā nozarē”
Šodien, 9. decembrī, plkst. 13.00 VEF Kultūras pilī svinīgā ceremonijā „Gada balva sociālajā nozarē 2021” tiks sveikti galvaspilsētas labākie sociālās un veselības aprūpes nozares darbinieki.
Veiksmīgi savākti līdzekļi Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei
Novembra beigās noslēdzās Bērnu slimnīcas fonda un veikalu tīkla “Rimi” labdarības kampaņas “Katra lāsīte palīdz augt” pēdējais posms, savācot 63 759,64 EUR, kā rezultātā Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) ir saziedoti nepieciešamie 150 000 eiro!
Piebarošana: Kā pareizi paplašināt mazuļa ēdienkarti?
Kaut arī mazuļa ēdienkarte ir atšķirīga no tā, ko galdā ceļ pieaugušie, pienāk brīdis, kad bērns sāk pāriet uz tiem pašiem ēdieniem, ko ēd pārējā ģimene. Kā pareizi sagatavoties šim posmam un kā to ieviest, lai mazulis nejustu diskomfortu un iemācītos ēst dažādus produktus, stā...
Kam jābūt bērnu aptieciņā? Stāsta farmaceite
Mainīgie rudens un ziemas laikapstākļi ir labvēlīgākais klimats vīrusu un baktēriju izplatībai, tāpēc drudzis, klepus vai iesnas var uzbrukt jebkurā brīdī.
Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nespētu atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm
Mentālās veselības un pašnāvības riska jautājums sabiedrībā ir aktuāls, bet tajā pašā laikā cilvēki par to runā nelabprāt. Katram trešajam Latvijas iedzīvotājam tā draugu, paziņu vai tuvinieku lokā ir pieredzēta pašnāvība vai pašnāvības mēģinājums. Pērn ...
Eksperti: Veiksmīgākai HIV ierobežošanai Latvijā nepieciešama aktīvāka informēšana un diagnostika
Pasaules AIDS dienā 1. decembrī notika biedrības “Baltijas HIV asociācija” organizēta ekspertu diskusija “Kopā pret HIV – ko varam darīt labāk?”, kurā tika meklētas atbildes uz jautājumu – ko visi kopā Latvijā varam darīt labāk, vairāk un efektīvāk, lai veiksmīgāk ierobežotu HIV infekciju.