Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju dienā uzņem tikai litru ūdens
Aptuveni viena puse jeb 51% aptaujāto iedzīvotāju pēdējā mēneša laikā vidēji dienā ir izdzēruši apmēram vienu litru vai mazāk ūdens, nedaudz vairāk nekā viena trešdaļa jeb 38% aptaujāto – apmēram divus litrus, bet 3% respondentu pēdējā mēneša laikā vidēji dienā ir izdzē...
Stēvija – veselībai un veselīgākam dzīvesveidam: Kādos gadījumos cukuru aizstāt ar stēviju?
Lai gan stēviju jau vairākus gadu simtus senā pagātnē Dienvidamerikas reģiona indiāņu ciltis izmantojušas tējas saldināšanai un arī ārstniecībā, Eiropā oficiāli kā pārtikas saldinātāju to atļauts izmantot tikai kopš 2011. gada. Pateicoties stēvijas pozitīvajām īpašībām, mūsdienās tā kļūst arvien ...
Viedoklis: Maksas rezidentūras likvidēšana ietekmēs pacientu aprūpi reģionos - daudzi rezidenti dosies uz ārzemēm
Augstskolām, iespējams, vairs nebūs iespēja uzņemt rezidentus par maksu, to iecerējusi Veselības ministrija (VM), bet reizē nav arī saprotams, kā šis risinās situāciju ar slimnīcās jau tagad trūkstošajiem speciālistiem. Kāds īsti būs VM piedāvājums, ja pēc pašreizējā tā ir ...
100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei Reklāmraksts
Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvā testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.
Rīgas Austrumu slimnīcā balsenes vēža pacientam veikta sarežģīta ķirurģiska operācija, kas ļaus atjaunot runas funkciju
Šī gada janvārī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā veikta Latvijā pirmā operācija, kuras laikā pacientam tika ievietota balss protēze. Tas ļaus pacientam ne tikai atjaunot runas funkciju, bet arī būtiski, pozitīvi ietekmēs viņa turpmāko dzīves kvalitāti.
Brūču un izgulējumu apvienība: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Mikroķirurģija ir sarežģīta, bet aizraujoša medicīnas nozare. Mikroķirurģija ir metode, kas risina speciālas situācijas un uzdevumus rekonstruktīvajā ķirurģijā, plastiskajā ķirurģijā, rokas ķirurģijā, traumatoloģijā, ortopēdijā un citās ķirurģijas jomās.
BKUS Rehabilitācijas klīnika. Velospiroergometra kabinets: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Pateicoties ilggadējam Bērnu slimnīcas fonda atbalstītājam AS ''DelfinGroup", Bērnu slimnīcas mazie pacienti var veikt velospiroergometriju. Latvijā tā ir pirmā ierīce, kura ir paredzēta tieši bērnu kardiopulmonālās slodzes testa veikšanai.
Kādas ir trīs prioritātes onkoloģisko slimību samazināšanai Latvijā?
Onkoloģija ir noteikta par valsts prioritāti, un ir izveidots onkoloģijas plāns, tomēr onkoloģisko slimnieku, mirušo un ielaisto gadījumu skaits nemitīgi ir ļoti augsts. Lai beidzot mainītu šo negatīvo līkni, Latvijai steidzami ir jāizveido vēža reģistrs, jāsakārto tiesiskais regulējums un jāpaplašina ā...
Pieaug ar Covid-19 un citu vīrusu infekciju sasirgušo bērnu skaits: Kā pasargāt bērnu no saslimšanas?
Šobrīd ļoti strauji pieaug Covid-19 vīrusa saslimstības rādītāji ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu vidū. Tāpat bērniem pieaug saslimstība ar dažādām vīrusa infekcijām. Par to liecina arī “Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai” pieejamie dati [1].
VM: Latvijā iecienīti uzņēmumi ražos veselīgākus pārtikas produktus
Veselības ministrijas, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) parakstītajam sadarbības memorandam par pārtikas produktu sastāva uzlabošanu izteikuši gatavību pievienoties 13 Latvijā iecienīti pārtikas uzņēmumi*.
2022. gads – jaunas iespējas vēža pacientiem (INTERVIJA)
Zinātne un medicīnas tehnoloģijas turpina attīstību, kas rada iespējas vēža pacientiem izārstēties vai sadzīvot ar savu slimību, neskaitot atlikušo dzīves laiku. Latvijā ne visu apmaksā valsts, taču arī šai ziņā ir vērojams progress tajā, kas pieejams pacientiem.
Kāpēc īpaši būtiski uzņemt Omega-3 taukskābes ziemas sezonā? Stāsta farmaceite
Neskatoties uz pandēmiju un straujo saslimšanu valstī, nekur nav pazuduši ierastie vīrusi un baciļi. Tieši tādēļ ir jāpievērš pastiprināta uzmanība imunitātes stiprināšanai. Viens no veidiem – pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, ko ne visiem izdodas īstenot.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts vadīs ekspertu diskusiju “Fokusā: pacients un viņa tiesības”
Veselības ministrs Daniels Pavļuts ir aicinājis pacientu tiesību ekspertus uz tiešsaistes sarunu piektdien, 4. februārī, plkst. 12:00, lai diskutētu, ko Latvijā varam darīt efektīvāk, mērķtiecīgāk un mūsdienīgāk, lai pacienti saņemtu cieņpilnu un drošu veselības aprūpi.
13 Latvijas pārtikas uzņēmumi parakstīs memorandu par sāls, cukura vai piesātināto taukskābju samazināšanu savos produktos
Veselības ministrija (VM) sadarbībā ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju (LPUF) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) ir apņēmusies veicināt pārtikas produktu sastāva uzlabošanu, samazinot pievienotā cukura, sāls un piesātināto tauku daudzumu, lai paplašinātu iedzīvotāju iespējas iegādāties ...
No 4. līdz 11. februārim norisināsies "Sirdslietu nedēļa" – sievietes sirds veselībai!
Lai pievērstu uzmanību sievietes sirds veselībai, biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu no 4. līdz 11. februārim aicina uz "Sirdslietu nedēļu".
SPKC: Šobrīd paplašinātas iespējas saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu
Turpinot gripas monitoringu, Latvijā pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs tika reģistrēti seši klīniskie gripas gadījumi (Daugavpilī un Liepājā). Par hospitalizētiem gripas pacientiem ziņojusi Rēzeknes slimnīca, kurā stacionēti seši pacienti un par vienu hospitalizētu gripas pacientu informēja Daugavpils reģionālā slimnīca.
Bērnu slimnīcā no 2. februāra tiek aizliegti apmeklējumi pie pacientiem stacionārā
Bērnu slimnīca informē, ka saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un nekontrolējamo Covid19 izplatību, Bērnu slimnīca atgriežas pie ierobežojumiem, kas nosaka, ka no 2. februāra tiek aizliegti apmeklējumi pie pacientiem stacionārā. Stacionārā pacientu apmeklējumi nebūs atļauti līdz nākamajam paziņojumam.
Kad vislabāk uzņemt vitamīnus – no rīta, vakarā, ēdienreizē?
Ja ikdienas uzturam papildus lieto vitamīnus un minerālvielas, iespējams, ir ienācis prātā, kāds īsti ir labākais brīdis vitamīnu uzņemšanai.
Jaunākajos pētījumos atklāj D vitamīna lomu cīņā pret Covid-19
Vispasaules pandēmijas kontekstā, ko izraisījis Covid-19 vīruss, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par D vitamīna lomu cīņā pret vīrusu. Vairums veselības aprūpes speciālistu to rekomendē uzņemt ikdienā ne tikai kaulu un muskuļu sistēmas veselības veicināšanai, bet arī imunitātes uzturēšanai.
VM: Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt visi bērni un cilvēki no 50 gadu vecuma
Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt visi bērni līdz 18 gadu vecumam un iedzīvotāji no 50 gadu vecuma, paredz otrdien, 1.februārī, valdībā atbalstītie grozījumi Vakcinācijas noteikumos. Kārtība būs spēkā šajā gripas sezonā atbilstoši pieejamajam pretgripas vakcīnu apjomam.
Neredzamā slimība – depresija: Kā to atpazīt?
Ieilgstot Covid-19 izplatībai un ierobežojumiem, aizvien biežāk izskan nopietnas bažas par pandēmijas radīto ietekmi uz iedzīvotāju mentālo veselību. Krīze, strauji mainīgie apstākļi, ilgstoša atrašanās izolētībā un neziņa par nākotni ir labvēlīga augsne mentālās veselības ...
NVD: Visaktīvāk balstvakcīnu pret Covid-19 saņem seniori vecumā 60+
Līdz 31. janvārim balstvakcīnu ir saņēmuši 447 009 Latvijas iedzīvotāji jeb 44 % no 1 018 833 iedzīvotājiem, kam ir pienācis termiņš saņemt balstvakcīnu. Savukārt no 332 000 senioru vecumā 60+, kuriem ir pienācis laiks saņemt balstvakcīnu, to saņēmuši 195 138 iedzīvotāji jeb 59%.
VM: Ģimenes ārsti varēs uz laiku nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski
Lai padarītu pēc iespējas pieejamāku medicīnisko palīdzību akūtajiem un hroniskajiem pacientiem un atslogotu ģimenes ārstu darbu, uz laiku prakse varēs nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski, piemēram, nosūtījumus darbspējas ekspertīzes komisijai, autovadītāju medicīniskās izziņas, ieroču nēsāšanas un uzglabāšanas ...
4 izplatītas sejas ādas problēmas: Kā dermokosmētika var palīdzēt tās atrisināt?
Vai zināji, ka gandrīz puse Eiropā dzīvojošo cilvēku saskaras ar kādām sejas ādas problēmām?[1] Kad domājam par savu veselību, reti kad to attiecinām uz sejas ādu. Bet sejas āda ir spogulis mūsu organismā notiekošajiem procesiem un tam, vai ādu pareizi kopjam.
Darbu sāk “Centrālās laboratorijas” mobilais Covid-19 testu nodošanas punkts
Šonedēļ darbu sāk “Centrālās laboratorijas” mobilais testu nodošanas punkts – pacientus tajā pieņems tikai pēc iepriekšēja pieraksta, un šis jauninājums nodrošinās procesa mobilitāti Latvijas pašvaldībās. Mobilais analīžu nodošanas punkts izveidots, ņemot vērā iedzīvotāju straujo saslimšanu ar Covid-19 un līdz ar ...