Man ir zarnu skalošanās troksnis vienā punktā, kreisajā pusē, augšdaļā. Izteikti - pie diafragmālās elpošanas, arī pie vēdera muskulatūras kustībām. Kad vēders piepūties un grūti paelpot ar diafragmu, šos trokšņus nedzird. Kad vēders atbrīvojies no gāzēm, skalošanās troksnis ir ļoti skaļš (ieelpojot un izelpojot, nedaudz pie kustībām).
Ir visi funkcionālās dispepsijas simptomi. Ultrasonogrāfijā tika noskaidrots, ka visi vēdera dobuma orgāni ir normā, analīzes - arī normālas.
Biju pie gastroenterologa, izrakstīja "Duspatalin 200 mg", 2 reizes dienā. Teica, ka iedarbosies pēc 2 nedēļām, diagnozē ierakstīja vienkārši - funkcionālā dispepsija.
Ir garās zarnas. Šie dispepsijas simptomi pastiprinās, arvien vairāk pasliktinās, nezinu, vai tādai tehniskai vainai palīdzēs "Duspatalin" (dzeru 3.dienu).
Ja Jums ir kāda ideja, kas man varētu palīdzēt konkrētai problēmai, lūdzu, dariet zināmu.
Pateicos! Labdien! Lai izslēgtu kuņģa pataloģijas, ieteiktu Jums veikt gastroskopiju, kā arī nodot fēču analīzes disbakteriozes noteikšanai un lietot probiotiķus, kā arī kādu no pankreatīnu saturošiem preperātiem. Ņemot vērā to, ka Jūsu aprakstītās sūdzības ir vispārīgas, ieteiktu Jums atkārtoti griezties pie gastroenterologa uz konsultāciju, pēc izmeklējuma un analīžu veikšanas. Cieņā,...
Mums ir problēma ar bērna (puika, 4.5 gadi) urināciju. Pa dienu- viss normas robežās. Problēmas ir pirms diendusas un vakarā - pirms miedziņa. Tās izpaužas tā, ka bērns, līdz ko apguļas, sāk skraidīt uz podiņu. Uzliekam uz podiņa, tad ieliekam gultiņā, pēc 3 minūtēm bērns atkal prasās. Un tā vairākas (līdz pat 5) reizes. Biksēs neslapina un gultiņā arī nečurā. Nakts laikā ceļas 1-3 reizes, kaut gan pāris mēnešus atpakaļ gulēja visu nakti. Citreiz vakarā pat tāds jau gandrīz aizmidzis vēlreiz aiziet uz podiņa. Saka, ka nekas nesāp. Čurā mazu daudzumu.
Pirms pusotra mēneša (kad attiecīgi arī šī problēma aktualizējās) slimojām - iespējams, ar mononukleozi (mazajam brālim Epšteina Barra vīruss uzrādījās asins analīzēs).
Nodevām urīna analīzes - nav izmaiņu nekādu.
Ūdeni maz dzer - mēs mēģinām visu laiku atgādināt, ka jāpadzeras.
Šobrīd nav nekāda stresa, nekādas izmaiņas. Iet bērnu dārzā, bet, baidoties no gripas, pēdējā laikā daudz paliek mājās, ģimenē viss kārtībā.
Vai varētu būt šāda problēma pēc slimošanas ar mononukleozi? Un kādas analīzes būtu nepieciešams veikt, lai pārliecinātos, ka fiziski viss ir kārtībā?
Paldies!
Labdien! Ar mononukleozi šeit nav nekādas saistības. Pieļauju, ka šī biežā vakara urinācija ir kā izpausme kaut kādai stresa situācijai. Īpaši satraukties nav pamata - kā simptomi sākās, tā tie pāries, tikai vajadzīgs laiks un nepievērst tam uzmanību! Ar cieņu,...
Gandrīz katru dienu mostos ar sliktu dūšu. Vemšanas nav, bet vēders sāp un ir diezgan nepatīkama sajūta. Gaidu rindā uz "kobru".
Kas tas varētu būt? Tā jau ir labu laiku.
Stāvoklī neesmu.
Un vēl - vai ir kādas kuņģa slimības, no kurām var būt paaugstināta temperatūra?
Paldies!
Labdien! Ja ir akūta gremošanas trakta infekcija, tad temperatūra var būt paaugstināta. Pēc Jūsu sūdzībām spriežot, Jums ir problēmas ar gremošanas traktu un nav izslēgta bakteriāla infekcija....
Uz dzimumlocekļa galviņas pie urīnizvadkanāla parādījās sarkans pleķītis. Devos pie urologa, kas nozīmēja STS analīzes. Tās bija negatīvas. Tad devos pie dermatologa, kurš sākotnēji izteica vairākas versijas, bet pēc vairāku mēnešu konsultācijām pieņēma lēmumu ņemt ādas paraugu. Kā man vēlāk izskaidroja, analīzes uzrādīja labdabīgu asinsvadu audzēju (runājot vienkāršā valodā). Ietekmētajā vietā un tās apkārtnē tika veikta lāzerprocedūra, un ārsts paziņoja, ka tagad visam jābūt kārtībā.
Šobrīd ir pagājuši vairāki mēneši, un vieta, kur veikta procedūra, atšķiras pēc krāsas un ir ļoti jutīga.
Jautājums - vai tas ir normāli un vai šis jutīgums mazināsies? Jo jāatzīst, ka intīmo attiecību laikā ir pat mazliet nepatīkama sajūta. Varbūt ir vēl kas darāms lietas labā?
Piebildīšu, ka visas pārbaudes ieilga gandrīz gada garumā, kura laikā nepārtraukti tika smērētas dažādas ārstu norādītas ziedes-"Clotrimazolum", "Elidel", "Travocort" un "Differin". Dažbrīd liekas, ka no šīm smērēm jutīgs palika viss dzimumloceklis, piemēram, uz pieskārieniem.
Paldies!
Labdien! Jūsu jautājums ir īpaši delikātas dabas. Pēc jebkuras procedūras, kur tiek aizskarti virspusējie un dziļākie audi, jutība var būt izmainīta. Tam ar laiku jāpāriet, ja nav skarti nervu gali. Varu ieteikt dzimumattiecību laikā izmantot kā lubrikantu ziedi ''Evija'', kas nodrošinās mazāku berzi, kā arī gļotādu mikro traumu ātrāku dzīšanu....
6 mēnešus nepāriet temperatūra. Pie dažādiem ārstiem ir būts, nekas nozīmīgs nav atrasts, arī analīzes dažādas veiktas un plaušu rentgens. Temperatūra esot pārāk augsta priekš veģetatīvās distonijas. Varot būt 37 ar mazu astīti, bet man ir 37,6.
Paldies!
Sveiki! Paaugstināta ķermeņa temperatūra ir simptoms, nevis slimība. Varam ārstēt temperatūras cēloni, proti, slimību. Ja visi iespējamie un neiespējamie paaugstinātās temperatūras cēloņi ir izslēgti, ieskaitot magnētisko rezonansi galvas smadzenēm, tad tiek likta diagnoze - termoregulācijas traucējumi. Ja temperatūra netraucē, nekādas zāles lietot nevajag....
Esmu 26 gadus jauna, un mēnešreizes man vienmēr ir bijušas visai spēcīgas, līdz pēdējā laikā situācija pasliktinājās un vērsos ar bažām pie ginekologa. Tas bija decembrī, kad mēnešreizes turpinājās ilgāk par nedēļu vienlīdz spēcīgas un neizskatījās, ka tās tik drīz beigsies. Pēc apskates ginekoloģe apstiprināja, ka asiņošana turpināsies vēl ilgāku laiku, ja neiejauksimies, un tika pieņemts lēmums veikt dzemdes dobuma abrāziju.
Pēc šīs procedūras, aptuveni 3 nedēļas vēlāk, es atkal apmeklēju ginekologu. Tika veikta apskate un ginekoloģe ieminējās, ka atkal izskatās, ka nākamās mēnešreizes varētu būt spēcīgas, bet droši to zināt nevarot. Tika izrakstīts "Utrogestan 200 mg" un nozīmēts dzert tās, sākot ar cikla 16. dienu.
Diemžēl ne ginekoloģe ieminējās, ne arī es pajautāju svarīgu jautājumu - kā tad rīkoties, ja mēnešreizes atkal būs ļoti stipras?
Diemžēl tagad tās ir pienākušas, un asiņošana ir pat spēcīgāka nekā iepriekš (par tamponu lietošanu pat nevar būt ne runas, jo biezākās paketes jāmaina biežāk nekā reizi stundā), kas traucē kvalitatīvai dzīvei un pašsajūtai. Šobrīd esmu neziņā, vai man jācenšas steigšus tikt pie savas ginekoloģes, jo kaut ko vēl var darīt lietas labā, vai arī šis posms vienkārši jāizcieš, līdz sākšu lietot preparātu?
Paldies!
Labdien! Ja ir tik stipras mēnešreizes, faktiski asiņošana, tad steidzami jāiet pie ginekologa vai pat uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu....
Sakiet, lūdzu, vai man ir pamats uztraukumam, ja man mēli sarāva krampī?
Tas notika pēkšņi, sarāva mēli krampī, nevarēju to pakustināt, bija nenormāli asas sāpes pakausī, palika slikti, jo tomēr likās, ka sāp visa galva. Tad es pamasēju pakausi un lēnītēm sāku kustināt mēli, atlaida. Tad bija grūti norīt siekalas un kļuva stīva mēle. Pēc pāris stundām vispār vairs nebija nekādas pazīmes, ka kaut kas ir bijis.
Biju apslimusi, klepoju, un ārsts izrakstīja antibiotikas, jo bija sapampusi traheja un viņa baidījās, ka neaiziet klepus tālāk.
Varbūt tā bija reakcija uz antibiotikām, vai nogulēta spranda, jo tomēr visu laiku gulēju gultā? Ir jau pagājis mēnesis un vairs nekas tāds nav atkārtojies, tomēr miera nav, vēlos uzzināt, vai tas ir normāli?
Paldies!
Labdien! Krampji vienmēr liecina par galvas smadzeņu struktūru paaugstināto aktivitāti. Jūsu gadījumā tas bija saistīts ar vīrusu saslimšanu. Ja krampji vairāk neatkārtojas, iemesla uztraukties nav. Ja krampju epizode tomēr atkārtojas, ir vērts griezties pie neirologa. Ar cieņu,...
Esmu 1.kursa studente LU Rīgas medicīnas koledžā. Mācos māszinību. Kur un kas man ir jāmācās tālāk, ja vēlos nākotni saistīt ar filleru injekcijām utt., ko, cik noprotu, dara ārsts-kosmetologs?
Paldies!
Labdien! Lai veiktu filleru injekcijas, nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība. Pēc koledžas ir iespējams izmācīties par kosmetologu un veikt mezoterapiju vai turpināt mācības Stradiņa universitātē....Labdien! Veselības inspekcija ir formulējusi: mezodiegi, filleri, botulīntoksīna injekcijas, plazmoliftings ir komplicētas estētiskās medicīnas procedūras. Filleru injekcijas ir ārstnieciska metode, ko veic ārsta praksē: dermatologi, plastikas ķirurgi, neirologi, neiroķirurģi, oftalmologi vai kosmetologi, ja ir saņēmuši M63 un M64 metožu sertifikātus. Tātad profesijas izvēle Jums ir pareizā, turpiniet iesākto, mācieties par atbilstošās specialitātes ārstu!...
Esmu 36. grūtniecības nedēļā. Jau 6. nedēļu mokos ar pamatīgām iesnām. Biju noķērusi deguna blakusdobuma iekaisumu, tika durts un tīrīts, un tagad LORs atzinis, ka viss ir kārtībā - jāturpina skalot deguns un viss nostabilizēsies. Bet man iet ļoti grūti... Ja pa dienu liekas, ka viss iet uz labo pusi - daudz uzturos svaigā gaisā, tad deguns ir vaļā un smuki tīrās, bet pēcpusdienās, sākot no kādiem 16.00, deguns pamazām aizkrīt tā, ka paelpot praktiski nav iespējams. Dažreiz pat rodas panika, jo liekas, ka deguns ir tik pilns, ka neviena gaisa plūsma tajā nav iespējama. Tad skaloju degunu ar "Quixx" vai "Hummer" (LORs ieteica), bet tas palīdz labākajā gadījumā uz kādām 30 minūtēm. Liekas, ka 6 nedēļu laikā, sālsūdeni laižot degunā, tas ir pieradis un neko daudz man nelīdz. Uz nakti LORs ieteica lietot "Nasonex", bet tas palīdz līdz 2 stundām.
Saprotot, ka esmu nomocījusies un gribu izgulēties, uz kādām 3-5 dienām uz nakti lietoju ķīmiskos deguna aerosolus ("Otrivin", "Olynth" bērniem). Un tad sāku cīņu no sākuma, jo ir naktis, kad praktiski neguļu, jo nevaru paelpot. Nav vairs spēka cīnīties ar tik briesmīgām iesnām.
Ģimenes ārsts neko man neļauj - diemžēl šajā jomā viņa nav zinoša, tāpēc ļāva lietot tikai "Rinogel", bet tas man nelīdz nemaz.
Vai Jūs, lūdzu, varētu ieteikt, ko es vēl varu lietot, lai kaut cik situācija uzlabotos? Mājās man ir inhalators, varbūt kādas inhalācijas?
Paldies!
Labdien! Iesaku lietot "Olynth" vai "Otrivin" uz nakti, bet paralēli ilgstoši "Nasonex" - 2 pūtienus dienā, pat vairākus mēnešus. "Olynth" vai "Otrivin" pārstāt lietot, cik drīz vien iespējams (parasti 7 dienas ir drošs lietošanas ilgums), bet "Nasonex" 2 pūtienus dienā turpināt lietot vairākus mēnešus. "Nasonex" efekts sāks parādīties tikai 1 nedēļas laikā. Grūtniecēm gļotādas tūsku veicina grūtniecības hormoni un vēl papildus vai kā kairinātājs sāk darboties skābes reflukss. Tāpat nevar izslēgt...
Vēlējos uzzināt - ja man izrāva 2 zobus no augšžokļa 23.janvārī mazā žokļa dēļ, tad vai tas nevar izmainīt žokļa vai zobu stāvokli līdz brekešu ielikšanai, kas paredzēta aprīlī?
Paldies! Labdien! Jā, var izmainīties. Esat vesela!...
Ik pa laikam, kad svīstu, sāk niezēt zem krūtīm un pamanu, ka nokasu tādu kā pumpiņu, kas īsti nav redzama. Un tā jau ir kādus 2 gadus. Ir pušumiņš, kas nokasot asiņo. Tad uz kādu laiku par to atkal piemirstu, līdz atkal nokasu. Krūšturis arī berž tieši tajā vietā, līdz ar to pumpa līdz galam nesadzīst. Vai ir kāda smēre, ziede, kuru uzziest, lai šo pumpu netraumēju?
Paldies!
Labdien! Lai noteiktu pumpiņas vai ādas izmaiņas cēloni, vēlams noskaidrot un diagnosticēt, kas tas ir. Ieteiktu doties pie dermatologa, kas veic digitālo dermatoskopiju, un tad jau konsultācijas laikā būs diagnoze un ārstēšana....
Par slimības vēsturi: nekādu smagu saslimšanu vai ķirurģisku iejaukšanos nav bijis. Vienīgi ģimenes ārsts uzstādīja diagnozi -Žilbēra sindroms, kas principā pa lielam nekad nav traucējis. Bet šobrīd ir sākušās nopietnas bažas. Sūdzības:
- slikta dūša (ēd visu vārītu),
- ēstgribas zudums (ēd, jo vajag, nevis gribās),
- manāmi dzeltenīgs/tumsnējs (līdz šim arī, bet noteikti ne tik ļoti),
- tumši riņķi zem acīm,
- urīns no dzeltena līdz brūnam (šķidrumu lieto pietiekami),
- svara zudums (ārsts teica - zem normas),
- depresīvs (neko negrib, nekas nepatīk, bezspēcīgs).
Šobrīd brālis strādā Vācijā un uz Latviju pagaidām nekādi netiek. Ar šīm sūdzībām devās pie tur "dežūrējošā" ārsta (ģimenes ārsta nav), uz lapiņas vācu valodā (ar tullkotāja palīdzību) sarakstot visus simptomus, jo valodu nezin. Tur paņēma asins, urīna analīzes un uztaisīja vēderam ultrasonogrāfiju. Ārsts teica, ka viss ir kārtībā, un raidīja prom. Valodu nezinādams, lai varētu ko sīkāk pajautāt, devās prom. Bet ko lai dara? Nu kā tas ir iespējams, ka viss kārtībā, bet pašsajūta tik slikta? Pie Latvijas dakteriem tik martā tiks. Ko lai dara tagad? Lūdzu, iesakiet kaut ko.
Paldies jau iepriekš! Labdien! Noteikti brāļa sūdzības ir saistītas ar aknu un žultsceļu iztraucētu funkciju. Lai precizētu diagnozi, vajadzētu veikt papildu izmeklēšanu pie profesionāla ārsta-gastroenterologa. Ar cieņu,...Sveiki! Žilbēra sindromam nekas vairāk kā periodiska dzeltenīga sklēru vai ādas krāsa nav raksturīgs. Mans ieteikums - braukt uz Latviju un izmeklēties. Sūdzību komplekts ir pietiekami nopietns, lai ilgi nekavētos ar nopietnu vizīti pie ārsta. Jāveic visi hepatītu testi un jāizmeklē gan vēdera dobuma orgāni, gan kuņģa /zarnu trakts....Labdien! Diemžēl bez izmeklēšanas neko ieteikt nevaram, jo uzskaitīto sūdzību iemesli var būt pie daudz un dažādām veselības problēmām....
Pašlaik spēkā ir MK likuma grozījumi, ka, attiecīgi izejot "Tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai noteiktās minimālās normas", drīkst veikt šo procedūru. Sertifikāts ir derīgs 5 gadus. Bet man rodas jautājums, kas notiks, ja pēkšņi MK atkal grozīs normas un bez medicīniskās izglītības atkal nedrīkstēs veikt šo procedūru? Un tagad daudzi mācās - liela nauda (aparāti, mācības, materiāli..). Kāda ir garantija, ka tā nevar notikt?
Paldies!
Labdien! Kādas garantijas Jūs vēlaties no Valsts iestādēm? Ja pieņems tādu lēmumu, vajadzēs mācīties un saņemt medicīnas izglītību....
Man agrāk nav bijis problēmu ar muguru, bet pirms divām nedēļām kritu uz ledus uz labā sāna. Sākās sāpes muguras vidusdaļā un spiediena sajūta pierē. Ģimenes ārsts skaidroja, ka rentgenā un tā aprakstā nekas traks neparādās.
Biju pie fizioterapeita, kas "salika vietā" skriemeļus un muguru sateipoja. Jutos labi (nesāpēja ne mugura, ne galva), bet pēc nedēļas teipus noņēmu un atkal sāka sāpēt galva. Fizioterapeits atkal "salika vietā" skriemeļus un lika vingrot.
Gribētu uzzināt, cik situācija ir nopietna? Vai tikšu galā tikai ar vingrošanu? Kā man rīkoties tālāk, ja mugura neturēsies kopā?
Paldies!
Labdien! Kritiens, visdrīzāk, ir izprovocējis kakla skriemeļu segmentāras nestabilitātes vai muskulatūras disbalansa izpausmes. Teips ir nostrādājis kā stabilizējošs elements, tas izskaidro simptomu atjaunošanos pēc teipa noņemšanas. Atkārtota manuālā terapija ("skriemeļu salikšana") var nedot ilglaicīgu rezultātu. Šādā situācijā būtu vēlama fizioterapeita konsultācija, lai izvērtētu Jūsu funkcionālo stāvokli un to saistību ar simptomiem, kam sekotu individuāli pielāgots fizioterapijas...Labdien! Labai pašsajūtai ir svarīgs muskuļu stāvoklis, tāpēc vingrošana ir ļoti svarīga. Ja kaulu bojājumi pēc traumas nav konstatēti, visticamāk, vingrošana (un citas fizioterapeita manipulācijas) palīdzēs....
Bija stress mēneša garumā, bet tagad ir problēmas ar vēderu. Iesāpas vienā, tad otrā iegurņa lejas daļas pusē, tad velk visu vēdera daļu, vairāk arī pūšas. Vai šie simptomi var būt no stresa?
Paldies!
Labdien! Šīs sūdzības noteikti var būt saistītas ar stresa situāciju, tad īpaši reaģē organisma “trubiņas”, Jūsu gadījumā zarnu trakts.
Jāmeklē ceļu uz sākotnēja līdzsvara atjaunināšanu. Ar cieņu,...
Kāds cēlonis varētu būt tam, ka pēc ejakulācijas no urīnizvades kanāla nāca tīras asinis? Arī pēc urinēšanas asinis mazliet iztek.
Paldies!
Labdien! Jūsu simptomi var liecināt par dažādām veselības problēmām, tāpēc Jums noteikti jāvēršas pie ārsta-urologa. Bez ārsta izmeklējumiem noteikt simptomu cēloni nav iespējams. Ar cieņu,...
Vēlējos uzzināt, vai slimības lapu bērna saslimšanas dēļ var izrakstīt tikai ģimenes ārsts vai var arī LORs?
Vienkārši mazā ir apslimusi un dosimies tieši pie LOR speciālista, tāpēc gribēju zināt, vai pēc lapas speciāli vēl jaapmeklē ģimenes ārsts.
Paldies!
Labdien! Šeit var būt dažādi varianti. Ja LOR ārsts ir līgumatiecībās ar NVD, tad viņam nav nekādu problēmu izrakstīt slimības lapu. Ja nē, tad to Jums ir jāprasa ģimenes ārstam. Cieņā,...
Dēliņam ir 6 nedēļas. Pamperu mainot, vairākas reizes ir bijušas asinis, gļotas. Ir bijusi arī ūdeņaina kaka ar biezpienveidīgiem gabaliņiem, bet ne visos pamperos. Uztaisījām analīzes, slēptās asinis - pozitīvs. Ziepes ++, gļotas caurj. +++, leikocīti gļotas 15-25. Esmu zvanījusi ģimenes ārstam,-teica, ka jādzer "Pangro"l un "Compliflora", kā arī lai izslēdzu no savas ēdienkartes piena produktus. Vai tā tiešām varētu būt kāda produkta nepanesība?
Paldies!
Labdien! Pēc Jūsu teiktā, jādomā, ka tā ir govs piena olbaltuma nepanesība. Cieņā,...
Manai meitiņai (5 gadi) katru dienu sāp vēders, ir tendence uz aizcietējumu. Patreiz ievērojam diētu un lietojam "Duphalac" sīrupu mīkstākai vēdera izejai. Bet sāpes vienalga ir katru dienu. Sūdzas, ka pasāp nabiņa. Eam bijuši pie gastroenterologa, esam uztaisījuši fibrogastroskopiju (kobru) bērnam, kurā neko neatklāja. Izrakstā - funkcionāli gremošanas traucējumi, duodenopātijas iezīmes. Asins un urīna analīzes arī labas. Citreiz vēl pasūdzās meitiņa par to, ka nedaudz sūrst dzimumorgāni un, kad pakakā, dibens pasūrstot. Bijām pie ginekologa, pēc apskates teica, ka viss kārtībā. Esmu izmisumā, jo bērnam traucē. Pa nakti mēdz ieraudāties un nemierīgi gulēt. Pa dienu ir diezgan nervoza. Kad pajautāju, kas noticis, saka - sāp nabiņa. Šīs vēdera sāpes sākās jau, kad meitiņai bija apmēram gadiņš, ja ne ātrāk.
Paldies!
Labdien! Šīs vēdera sāpes nav saistītas ar gremošanas orgānu slimībām. Vaina jāmeklē psihosomatikā jeb jaānodrošina bērna attīstībai labvēlīga psihoemocionālā vide. Ja tas izdosies, vēders vairs nesāpēs, jo bērna psihe būs netraucēta. Cieņā,...
Man periodiski rodas pēkšņs elpas trūkums miera stāvoklī. Tas ir ļoti izteikts, spiedošs, sajūta, ka nav spēka elpot. Dažas stundas pirms tam ir viegls elpas trūkums. Lēkmes laikā valoda raustās, ir grūti parunāt, nedaudz reibst galva.
Esmu 30 gadus jauna sieviete, ikdienā ir aizdusa, galvas reiboņi, gadā dažas reizes noģībstu. Asinsanalīzēs aknu, holesterīna, trombocītu un citi rādītāji ir paaugstināti.
Vērsos divas reizes ar šīm sūdzībām pie ģimenes ārstes, viņa apgalvo, ka viss kārtībā. Lūdzu, lai nosūta uz sirds pārbaudēm, apgalvoja, ka nav nepieciešams. Ja būtu sirds problēmas, tad grūtniecības laikā tās būtu pamanītas (pirms 2 gadiem).
Jautājums: Vai ir iemesls meklēt palīdzību pie cita ārsta? Ja jā, tad pie kāda? Nezinu, kur vērsties.
Paldies!
Sveiki! Ir vērts konsultēties pie cita ārsta. Jāņem līdzi veiktie izmeklējumi, asins analīzes. Iemesli sūdzībām var būt dažādi, sākot ar anēmiju un beidzot ar epilepsiju utt. Vēl jo vairāk, ja atrastas izmaiņas analīzēs, ir jānoskaidro cēlonis....
Nu jau labu laiku, apmēram pusgadu, ļoti bieži, praktiski katru nakti, pēdās iemetas krampji, reizēm arī ikros. Tāpat ir izteikts nemiers un uztraukums, grūtības aizmigt. Reizēm no zila gaisa sirds sāk sisties nenormāli strauji un ir sajūta, ka smoku nost. Bieži arī pa dienu sagriežas galva un sāk džinkstēt ausīs. Tāpat ir sākuši izkrist mati un arī ķermeņa apmatojums. Ir sausums mutē, kā arī izsitumi pa visu ķermeni (līdzīgi kā pinnes pusaudžiem).
Vērsos pie ģimenes ārsta. Ģimenes ārstam bija aizdomas par pazeminātu B, D vitamīna un magnija trūkumu. Tika uztaisītas asins analīzes, pārbaudot pilno asins ainu, B12, D vitamīnu, magniju, dzelzi (ferratīnu), kalciju, fosforu, cukuru, hormonus (T3, T4, TSH), ASAT, ALAT, GGT, kreatenīnu. Visas analīzes normas robežās. Tomēr izrakstīja vitamīnu un magnija kursu. Izdzēru zāles, bet visi simptomi palika tur pat, kur bijuši.
Kas varētu būt par iemesliem šiem simptomiem un kur man būtu jāvēršas tālāk?
Esmu vīrietis, 29 gadi, 183 cm, 96 kg.
Paldies!
Labdien! Jūsu sūdzības izklausās pēc veģetatīvas disfunkcijas ar mikrocirkulācijas traucējumiem, konkrēti, ar sastrēgumiem venozā sistēmā. Varbūt pie vainas mazkustīgs dzīvesveids, sēdošs darbs, stresi, organisma iekšējas aptaukošanās utt.? Nāciet uz konsultāciju - runāsim par organisma attīrīšanos un harmonizāciju. Ar cieņu,...
Pie kāda ārsta jāvēršas, ja ir diagnoscēta saslimšana ar rozi?
Paldies!
Labdien, cien. Ieva! Ar šo diagnozi iesaku Jums vērsties pie ķirurga. Cieņā,...Labdien! Pie ģimenes ārsta! Erysipecas (tautā saukta par rozi) ir streptokoku izraisīta ādas infekcija, kuru ārstē ar antibiotikām. Jostas roze ir herpes vīrusa zoster vīrusa izraisīta infekcija. Ārstēšana ir atkarīga no tā, cik ilgi ir simptomi. Sākumā lieto "Acyclovir" iekšķīgi, vēlīnam sāpju sindromam palīdz gabapentīnu grupas medikamenti. Dodieties pie sava ģimenes ārsta....
Vēlējos painteresēties par "Tyrozol" lietošanu. Mani vairogdziedzera rādītāji ir sekojoši : TSH 0.008 T4 33.3 T3 9.0.
Biju pie endokrinologa, un viņš man izrakstīja lietot "Tyrozol" 2 reizes dienā - no rīta 20 mg un vakarā 10 mg. Šādu devu jālieto nedēļu. Bet es šobrīd baroju 8 mēnešus vecu bērniņu. Jautājums ir par to, vai tik liela zāļu deva neatstāj kādu iespaidu vai blaknes uz mazuli?
Paldies jau iepriekš!
Labdien! "Tyrozol" lietošana zīdīšanas periodā nav aizliegta. Ceru, ka par zīdīšanu informējāt savu endokrinologu. Arī bēnam reizēm jānosaka hormonu līmenis....