Vai ir iespējams mainīt sava auguma garumu? Ja - jā, tad kā to vislabāk izdarīt?
Paldies
Labdien, Jūsu gadījumā rekomendētu konsultēties ar ārstu endokrinologu, kas varētu izvērtēt Jūsu endokrīno sistēmu, lai noskaidrotu iespējamās alternatīvas....
Man kādu piekto dienu sāp zobs - tikai nezinu tieši kurš. Tieši pirms piecām dienām biju pie zobārsta (atkārtoti). Pēc divu zāļu uzlikšanas, šoreiz iztīrija kanālu. Taja diena arī sāka sapēt blakus esošie zobi. Pat vairs nezinu kurš īsti tas ir, jo sāp neizturami - visas saknes.
Šodien biju pie cita zobarsta. Viņš teica, ka kaut kāda pumpa uzmetusies starp smaganu un vaigu (aizmirsu kā vinu sauca), bet viņa teica, ka kaut kas līdzīgs kā aukstumpumpai, kad uz lupām uzmetas. Bet man liekas, ka tā nav tā kas ir vainiga pie tam lielajām sapēm. Sāp neizturami, liekas, ka saknes sāp.
Kāds var būt iemesls, ka ir tādas zobu sāpes? Labdien, Grūti pateikt kaut ko noteikto, Jūs neredzot. Vienīgais kas ir jāpateic: ja sāp piekto dienu gadījums ir nopietns. Pēc informācijas, kuru Jūs sniedzat, rodas vairāk jautājumu nekā atbilžu. *Kāds zobs tika ārstēts? *Vai rentgenu jums taisīja? *Vai iztīrita zoba kanāls tika plombēts? *Vai pats zobs tika plombēts? *Ar kādu materiālu? Ja patiešam ir pietūkums, kāpēc zobārsts nepalīdzēja, bet tikai par kaut-ko runāja? Par pedējo varu uzreiz pateikt: tam grūti ticēt. Man ir divas...
Esmu pamanījis, ka pēdējā laikā bieži jāiet uz tualeti čurāt. It sevišķi vakaros pirms eju gulēt - vairākas reizes gribas uz tualeti.
Kā ar to tikt galā? Labdien, Urinācijas procesā piedalās urīnpūslis, prostata un urīna kanāls, lai noskaidrotu biežas urinācijas iemeslu, ir jāveic dažādi uroloģiskie testi. Līdz ar to, rekomendējam Jums apmeklēt ārstu urologu....
Man ir ļoti saspringts dienas režīms, bet tas, protams, neattaisno manu nolaidību neaiziet pie ginekologa. Problēma tāda, ka man, ik pa laikam, uz kādām divām līdz trīs dienām, neatkarīgi no mēnešreizēm parādās brūngani, gļotaini izdalījumi.
Nav nekādas sāpes, un mēnešreizes ir stabilas. Man ir tikai 21 gads, vai man vajadzētu pēc iespējas ātrāk griezties pie ārsta? Ko nozīmē šie izdalījumi?
Paldies!
Labvakar, Jūsu saspringtais dzīves ritms varētu izraisīt smērējošu, asiņainus izdalījumus starp mēnešreizēm. Taču Jums nepieciešams apmeklēt ginekologu, lai izslēgtu kādu organisku pataloģiju, piem., endometrija (dzemdes iekšējā slāņa) polipu, olnīcas veidojumu, kas varētu izraisīt šādas sūdzības. Uzskatu, ka Jūsu gadījumā būtu nepieciešama arī ginekoloģiskā ultrasonogrāfija, kuru, ja tas būs iespējams, ginekologs arī veiks vizītes laikā. Vizīti pie ginekologa būtu vēlams ieplānot...
Man ir 22 gadi, svars 72kg. Jau 6 gadus lietoju neiroleptiķi Seroquel (kvetiapīns), iepriekš katru gadu tika noteikti ASAT un ALAT, viss bija normas robežās. Nu jau būs kāds pusotrs gads kā analīzes nav nodotas, tāpēc rādītājus nezinu, taču pēdējās nedēļas laikā ir parādījušās sāpes un smaguma sajūta aknu rajonā, nekad agrāk tā nav bijis.
Vai tas varētu būt no šīm zālēm vai arī ko tādu varētu izraisīt paracetamols, jo sanāca to lietot temperatūras mazināšanai 4 dienas?
Ko es pagaidām varētu darīt, lai šīs sajūtas mazinātu?
Paldies Labdien, Pirmkārt ieteiktu veikt ASAT un ALAT analīzes, kā arī veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu aknām. Pēc šo diagnostisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas rekomendējam apmeklēt ārstu hepatologu....
Man ir uztraukums - esmu 18 gadus vecs puisis un dažkārt kaut kā noliecoties iedur tādas kā velkošas sāpes (nezinu vai sāpes bet nu tāds kā jūtīgums) vēdera lejas daļā labajā pusē, bet citreiz nav nekas. Tas jau ir ilgāk par pusgadu.
1. Apendicīts jau tik ilgstoši nevarētu kaut ko tādu izraisīt (vajadzētu būt asām un uzspiežot sāpēm)?
2. Vai tas varētu būt kaut kas nopietns vai arī ar laiku varētu pāriet?
3. Pie kā Jūs man ieteiktu vērsties - īsti nemāku pat izskaidrot kādas tās sāpes ir un viņas ir samērā reti, bet nu pa retam ir.
Paldies! Labdien, Iesakām griezties pie ģimenes ārsta, lai viņš noskaidro vai Jums ir vajadzīgs urologs vai gastroenterologs....
Bērnam 1 gadiņš un 3 mēneši. Trīs dienas bija temperatūra 37,8, stipras iesnas, klepus, tad no austiņas izdalījās šķidrums. LORs teica, ka tas esot no iesnām. Šobrīd austiņā var redzēt sarecējušas asinis.
Mani uztrauc vai tas nav ļoti nopietni, kā tālāk aprūpēt slimo austiņu?
Paldies! Labdien, Jums jāiet steidzīgi pie speciālista - LOR, lai izvērtētu bungplevītes stāvokli, lai nebūtu perforācija, jālieto terapijā antibiotikas, pret iekaisuma līdzekļi, pret tūskas preparāti. Tas jauztver nopietni....
Vēlējos noskaidrot, vai sievietei var būt arī cirkšņa trūce? Biežāk gan dzirdēts, ka ar šo problēmu saskaras vīrieši.
Jau dažus mēnešus esmu pamanījusi tādu kā izcilni kreisajā pusē, pie cirkšņa. Sasprindzinot vēdera muskuļus, izcilni palielinās.
1. Cik bīstama ir trūce un cik neatliekama ir operācija?
2. Cik liela rēta paliek operācijas gadījumā?
3. Vai fiziskās aktivitātes - sporta nodarbību apmeklējums ir bīstams trūces gadījumā? Labdien, Kaut arī šīs trūces veids ir vairāk raksturīgs vīriešiem, bet tomēr sievietēm arī mēdz būt cirkšņa trūce. Trūce bīstama ir tad, kad viņa iesprūst. Ja gadījumā nav bijušas akūtas sāpes trūces rajonā, tad dotajā momentā īpaša bīstamība nav, bet vajag skatīties vai pie fiziskas slodzes vai aktivitātēm tā nesāp. Ieteicam pakonsultēties ar ķirurgu, kurš kā speciālists Jūs izmeklēs un precīzi atbildēs uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem....
Mani (26 gadi) jau labu laiku ir nomocījusi kāda problēma. Bieži vien es naktī guļot pārstāju elpot, pamostos no tā, ka ir aptrūcies gaiss un atsāku elpot.
Uzzināju, ka šāda problēma ir manam tēvam (51) un bija arī vectēvam. Man ir sirdskaite (līdz galam neaizvērās aortālais vārstulis), kura tika izoperēta (bioprotēze) un regulāri tiek novērota.
Kas varētu izraisīt šādu lietu un kā to novērst? Labdien, Noteikti griezieties pēc palīdzības pie sava ārstējošā ārsta Kardiloģijas centrā....
Man jau četras dienas ir sāpīga vēdera izeja ar diezgan padaudz asinīm, nekādus pušumus vizuāli nemanu (varbūt iekšēji?). Cik nopratu no meklētās informācijas, tad, ja ir hemoroīdi, tad pie anālās atveres ir kāds bumbulītis, kas sāp, man nekā tāda nav. Tad atliek zarnu iekaisums?
Vai varētu būt, ka zarna no iekšpuses ir ieplīsusi dēļ cietās vēdera izejas (no tādas reizes viss sākās) un tagad nepāriet, jo vajag atslodzi uz kādu nedēļu?
Zinu, ka pirmais ieteikums būs iet pie proktologa, bet dēļ sliktas pieredzes ar ārstiem esmu sapratusi, ka labāk būtu uzzināt vairākus viedokļus.
Vai to var mēģināt ārstēt ar zālēm, kas nopērkamas bez receptes?
Labdien, Asiņošana no kuņģa - zarnu trakta var būt pie ļoti daudzām saslimšanām, arī ļoti nopietnām. Tādēļ šādi simptomi prasītu nopietnu izmeklēšanos pie gastroenterologa vai proktologa....
Man atklāja Epšteina Barra vīrusu. To atklāja pēc 4 mēnešu meklēšanas (bija parādījusies 37.02 temperatūra, nogurums, sarkans kakls).
Vai tas nozīmē, ka šī slimība ir ievilkta? Tagad dzeru antibiotikas, bet cik ilgs laiks ir vajadzīgs, lai to izārstētu? Labdien, Epšteina Bāra vīruss vai mononukleoze ir vīrusa saslimšana, ar kuru slimo 1 reizi mūžā. Ļoti bieži tiek uzsāktas antibiotikas, jo slimība atgādina strutainu angīnu. Antibiotiku terapija nav nepieciešama, slimība pāriet pati, bet var ilgt 1-2 mēnešus. Nepieciešams saudzējošs režīms. Var palielināties liesa un aknas, kas ar laiku atgriežas normā. Viss atkarīgs no slimības smaguma un pacienta imunitātes....
Kas notiek, ja notievēšanas līdzekļus, kas iegādāti aptiekā, dzer kopā ar antidepresantiem.
Vai tam ir iespējamas kādas blakusparādības?
Labdien, Aptiekā ir pieejami daudz un dažādi tievēšanas līdzekļi, kas atšķiras ar darbības mehānismu, tāpat arī ir dažādas antidepresantu grupas, tāpēc ir ļoti grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, nezinot tieši kurus preparātus lietojat. Tāpat gan tievēšanas līdzekļi, gan antidepresanti lietoti vieni paši var izraisīt blakusparādības....Labdien, Katra medikamenta anotācijā ir visu iespējamo blakus parādību saraksts tieši tāpēc, ka tās ir iespējamas. Jūsu minētajiem preparātiem šis saraksts nav īss, kur nu vel kombinējot šo divus līdzekļus. Tātad atbilde ir Jā....
Man no dzimšanas ir iedzimts defekts, viena acs ir pilnīgi vesela, bet ar otru nevaru skatīties uz augšu, apakšu. varu tikai skatīties taisni un pagriezt uz labo pusi. Dakteri jau kopš bērnības, saka, ka tas nav iespējams, bet vēlējos uzzināt vai tas varētu būt ārstējams ārpus Latvijas?
Labdien, Ar šo jautājumu Jums iesaku doties uz Acu klīniku P.Stradiņa KUS konsultāciju pie oftalmologa....
Cik sevi atceros man uz sejas ir pumpas. Agrāk likts, ka tas būs tikai uz pusaudžu vecumu, bet nu jau man ir 32 gadi un sevi par pusaudzi neuzskatu.
Kādreiz teica, ko nevar ēst to, dzert, bet tā īsti neviens mani neizmeklēja, jo smērītes nav ilglaicīgas, arī krēmus es nevaru smērēt, bet pumpas metās arī uz kakla. Metas arī vairāk vienā pusē.
Lūdzu, pasakiet, kur man griezties, jo es vairs nevaru ar pumpām sadzīvot. Labdien, Lai sāktu ārstēt Jūs, vajadzētu apmeklēt ģimenes ārstu. Maksa par vizīti ar pierakstīšanos pie ārsta - 3Ls Jums vajadzētu veikt laboratoriskus izmeklējumus: pilnu asins analīzi, urīna analīzi u.c. Medicīnas māsa veiks nepieciešamās laboratoriskās analīzes pēc ārsta konsultācijas. Varbūt būs jālieto zāles iekšķīgi, bet ārīgi - būs jāveic sejas ārstnieciski kosmētiskās procedūras. Protams, var arī doties uz Ārtsnieciskās kosmētikas salonu, kur veic dažādas sejas un muguras ādas...
Manai meitiņai ir 1 gads un 7 mēneši, un kopš 7 nedēļu vecuma visu laiku ir palielināti limfmezgli pakauša daļā. Esam tos atrādījuši ģimenes ārstam un imonologam, bet pēc aptaustīšanas ārsti komentē, ka tie ir normas robežās (līdz 1 cm) un nav pamata uztraukumam.
Ir veiktas parastās asins analīzes, kur viss ir o.k. Meita visu laiku mocījās ar pārtikas alerģiju, kura rimusies tikai nesen.
Vai tiešām tik ilgi palielināti limfmezgli ir normāli un kad par tiem jāsāk uztraukties?
Ļoti gaidīšu no Jums atbildi - jo šie limfmezgli man visu laiku nedod mieru. Labdien, Šajā gadījumā būtu vēlams veikt asins analīzi - seroloģisko izmeklēšanu uz ebšteina barra vīrusu un uz infekciozo mononukleozi. Ja analīzes apstiprinās - ir pozitīvs rezultāts, nepieciešama medikamentoza terapija. Ja rezultāts ir negatīvs - vēlama konsultācija pie bērnu hematologa....
Dēliņam ir 1,2 gadi. Asins analīzēs atklājās zems hemoglobīna līmenis - 10 un ārsts izrakstīja dzert "Ferrum Lek" sīrupa veidā. Dzeram jau trešo nedēļu, sākumā viss bija kārtībā, bet pēdējā nedēļā ir parādījušies šķidra, tāda kā gļotaina vēdera izeja.
Vai tā varētu būt dzelzs preparātu ne panesamība? Dodam pusmērkaroti 2x dienā. Labdien, Dzelzs preparāts var izraisīt šķidru vēdera izeju, ja bērnam ir paaugstināta jūtība pret šo noteikto medikamentu. Būtu vēlams to nomainīt uz ferroglobīnu - 1/2 tējkaroti - 1 līdz 2 reizes dienā....
Esmu nesaprašanā. 6 mēnešus jaunam mazulim jau mēnesi ir temperatūra, sakot no 37*-38*. Temperatūra mums ir no rītiem līdz pusdienlaikam, pēc tam nav. Un tā jau veselu mēnesi. Ejam pie ģimenes ārsta, ir veiktas asinsanalīzes, nodots urīns, sonoskopija (usg vedera dobumam), Lor, bet netiekam skaidrībā.
Vienīgi asinsanalīzes bija pazemināti leikocīti un paaugstināti limfocīti. Dzeram kumelīšu, aveņu tējiņas. Daktere izrakstīja imunitātei tabletītes.
Ko jūs ieteiktu darīt? Vai tiešām braukt uz slimnīcu? Labdien, Bērnam ir nepieciešama tālākā izmeklēšana, ko var veikt ambulatori vai stacionārā pēc Jūsu iespējām. Nepieciešama izmeklēšana uz infekcijām - asinis uz ebšteina barra vīrusu, infekciozo nukleozi, jersiniozi, pseidotuberkulozi, bērnu hematologa konsultāciju, reimatoloģisko rādītāju noteikšana. Pēc rezultātiem var skatīties, ko darīt tālāk....
Ja esmu saindējies ar pesticīdiem, vai to var raksturot kā arodslimību? Ko man darīt, ja esmu saelpojies to?
Labdien, Gadījumā, ja pastāv aizdomas par saindēšanos ar pesticīdiem, ir jāgriežas uz konsultāciju Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centrā pie arodslimību ārsta. Iesakāms palūgt ģimenes ārstam nosūtījumu uz šo konsultāciju....
Es regulāri (6 mēnešus) lietoju tabletes "Regulon". Šomēnes lietoju tikai 2 nedēļas un pārtraucu. Tagad ir sākušas mēnešreizes. Bet gribu atkal lietot "Regulon".
Kā man jārīkojas - jāgaida, kad sāksies nākamās mēnešreizes un sākt no jauna? Vai citādi?
Paldies par atbildi.
Labdien, "Regulon" kontracepcijas tablešu lietošana Jums ir jāsāk mēnešreižu pirmajā dienā. Ir pieļaujams uzsākt tablešu lietošanu arī 2. – 5. cikla dienā, bet šajā gadījumā pirmās septiņas dienas, kad tiek lietotas tabletes, papildus aizsardzībai iesaka izmantot prezervatīvu. Minētais attiecas tikai uz pirmā kontracepcijas tablešu iepakojuma lietošanu. "Regulon" iepakojumā ir 1 vai 3 plāksnītes ar 21 tableti. Visās paciņās katra tablete ir marķēta ar nedēļas dienu, kurā tā jāieņem (ja,...
Man ir 18 gadi, bet nevaru iet izklaidēties un malkot kokteiļus kopā ar draudzenēm, jo reti kad ir dienas, kad nelietoju kārtējo bezjēdzīgo antibiotiku devu. Es nevaru ēst asus, taukainus ēdienus, es nevaru nodarboties ar seksu, un mana pirmā mīlestība un attiecības tūlīt būs pa galam, godīgi sakot, šķiet, ka man nekad nevarēs būt attiecības.
Mana problēma ir hronisks urīnceļu iekaisums pusotra gada garumā. Tas ir atkārtojies daudzas reizes, aptuveni ik pēc pusotra mēneša tieši pēc seksa vai nākamajā dienā. Manuprāt, sākās viss ar to, ka nodarbojos ar seksu, izmantojot pārtrauktā dzimumakta izsargāšanās metodi. Man ir viens partneris, par viņu gan neemsu droša.
Slimības pazīmes:
1.Asins piejaukums urīnam;
2.Sāpīga, bieža urinēšana, it kā urinētu "žiletes";
3.Temperatūra;
4.Drebuļ;
5.Smakojošs urīns;
6.Dīvaini, biezi, smakojoši izdalījumi.
Pie ģimenes ārsta tikt ir grūti, bet parasti cenšos tikt 2. vai 3. slimības dienā. Ārsts neuztver to nopietni, parasti izraksta antibiotikas un iedod nosūtījumu uz asins, urīna analīzēm (urīna a; kreatinīns; CRO; p.a.a.).
Analīzēs neko neuzrāda, iespējams, tādēļ, ka ir veiktas tik vēlu. Tikai vienu reizi, kad veicu analīzes pirmajā slimības dienā, tās uzrādīja ļoti augstu leikocītu daudzumu.
Biju gājusi arī pie urologa, kurš man ieteica dzert vairāk sķidruma un nenēsāt sintētisku apakšveļu, būtībā, visiem ir vienalga, un neviens manā problēmā iedziļināties negrib. Bet man ir visa dzīve priekšā, man ir jādzemdē bērni, bet jau tagad man krīt ārā mati, un organisms ir novārdzis līdz pēdējam, nezinu, vai pat spēšu pabeigt skolu, jo septiņas dienas mēnesī neemsu darba spējīga.
Nākamā vizīte bija pie nefrologa, kurš uzrakstīja norādījumus ģimenes ārstam, kā mani ārstēt, pieprasīdams jau iepriekš dot nosūtījumus uz pilnu urīna anlīzi, CRO un uzsējumu slimības pirmajā dienā. Pieprasīja arī ginekologa slēdzienu. Tomēr arī ginekologs visai atsaucīgs nebija, paņēma uztriepi, un es šaubos, ka šo analīžu rezultāti vispār bija izskatīti.
Pusotrs gads un man pat nav uzstādīta diagnoze. Šonedēļ mans partneris nodeva analīzes - asinis, urīna sterilitāti un uzsējumu. Es pat cerēju, ka vaina būs viņā, lai vismaz zin, ko ārstēt un kā.
Kas man varētu būt par kaiti, kur vērsties, kādas analīzes prasīt? Es neticu, ka kāds spēj ar tādu infekciju sadzīvot.
Lūdzu palīdziet.
Labdien, Jums ir jāpārbaudās kopā ar draugu uz visām iespējamajām infekcijām, arī apslēptām. Vislabāk to darīt pie dermatovenerologa. Ja būs atrasta infekcija, būs uzstādīta pareizā diagnoze, nozīmeta pareiza ārstēšana. Jums vajadzēs tikai visus norādījumus precīzi izpildīt....
Man ir 27 gadi. Ziemā parādījās apmatojums virs lūpas. Sāku to noņemt salonā ar vasku, bet tagad pēc vaksēšanas ir tāds tumšs loks virs lūpas kaut ar matiņi nav, bet izskatās kā ūsas.
Sakiet, lūdzu, ar ko tas varētu būt saistīts un kā no tā tikt vaļā?
Liels paldies! Labdien, Lai likvidētu nevēlamo apmatojumu uz virslūpas, ir vairākas metodes: epilācija ar redzamu rezultātu vai tikai estētisku efektu. Redzamus rezultātus dod vairākas metodes: 1.Elektrolīzes epilācija (sīkāk par elektrolīzes epilāciju lasiet L.Eriņas rakstā www.medicine.lv, sadaļā "Raksti"). Piebildīšu, ka pirmos rezultātus sieviete pamana jau pēc pāris reizēm, taču ir jāievēro daži svarīgi nosacījumi - nedrīkst matiņus raustīt ar pinceti, nogriezt ar šķērēm un lietot barojošus...
Pārvācos dzīvot uz Pārdaugavu un tagad meklēju labu ģimenes ārstu.
1.Kā notiek ģimenes ārsta maiņa? Vai es vienkārši ierodos un pasaku, ka gribu pie attiecīgā ģimenes ārsta pierakstīties?
2.Vai man vajag kaut kādus dokumentus?
3.Vai varat ieteikt kādu labu ģimenes ārstu Zasulauka rajona? Labdien, Jums jādodas uz Zasulauka rajonā esošo poliklīniku vai ārstu praksi un jānoskaidro, kurš ģimenes ārsts reģistrē pacientus. Dodieties uz pieņemšanu un iepazīstaties. Aizpildiet atbilstošo informāciju un piereģistrējieties. Par ārstiem šajā rajonā informāciju varat meklēt Nacionālās Veselības dienesta mājaslapā http://www.vmnvd.gov.lv/lv/469-veselibas-aprupes-pakalpojumi/gimenes-arsti/gimenes-arsti-atbilstosi-teritorijam....
Jau gadu mokos ar kārpām, kuras atrodas uz pēdas. Esmu smērējis dažādas smēres, esmu mēģinājis tās izgriezt ar visām saknēm, bet nekas nepalīdz.
Ko Jūs ieteiktu? Labdien, Ir vairākas kārpu likvidēšanas metodes. Lai veiksmīgi varētu likvidēt pēdu kārpas mājas apstākļos, pirmā vizīte tomēr būtu vēlama pie speciālista, kurš veic pēdu aprūpi: - podologs (pēdu aprūpes speciālists); - kosmetologs, kurš veic ārstniecisko pedikīru ar speciālu aparatūru. Šinī gadījumā iesaku veikt ārstniecisko aparātpedikīru, ar kura palīdzību tiks apstrādāta kārpa. Tālāk ir dažādi kārpu likvidēšanas veidi: - krioterapija (kārpas piesaldēšana ar šķidro...