Vēlos uzzināt vai ir iespējams ārstēt (veikt operāciju) acij kurai ir centrālais nervu bojājums.
Viena acs ir pilnīgi vesela, bet otra kopš dzimšanas nespēj pakustēties un augšu, uz leju un pa kreisi- skatās tikai taisni un var pagriezt tikai uz kreiso pusi.
Ārsti saka, ka tas nav iespējams. Bet vēlējos uzzināt vai varbūt ārpus Latvijas to var izdarīt?
Labdien, Acij, kurai ir centrālais nervu bojājums, operācija nevar līdzēt, jo ir bojāta centrālā vadīšanas sistēma....
Manam bērnam pirms diviem gadiem ārsti deva slēdzienu - smadzenīšu atrofija, pirms pāris mēnešiem imunologs mums deva slēdzienu slimībai Ataksija telangiectasia, pateica, lai samierināmies, ka palīdzēt nevarēs.
Vai tiešām palīdzība nav iespējama, varbūt aiz Latvijas robežām? Bērnam ir izteikti kustību traucējumi - staigā grīļodamies. Gribēju zināt, vai ir izredzes, ka tas viss nepasliktināsies un cītīgi vingrojot un peldot mēs nevaram nostiprināt vai uzlabot gaitu?
Labdien, Jūsu bērna diagnoze ir ļoti nopietna, bet bērnam ir ļoti lielas kompensācijas spējas. Protams, viss ir atkarīgs no procesa dziļuma. Neapšaubāmi peldēšana un vingrošana var palīdzēt. Variet vērsties Domana institūtā ASV: www.iahp.org....
Jau 2 mēnešus lietoju asinsspiedienu pazeminošās zāles "Nebilet" (1 tab.) no rītiem un "Twinsta" (1/2 tab.) vakaros. Vēl dienā lietoju arī "Lexotanilu", tiesa, niecīgā devā (2x pa 1/4 daļai). Vecums - tuvu 50. Esmu noskaņota nedzīvot visu atlikušo dzīvi dzerot tabletes. Domāju, ka varētu arī nedaudz sportot, piemēram, slēpot brīvdienās, vai uz sporta klubu vakaros iet.
Jautājums: Vai tāda slodze kopā ar šiem medikamentiem nenāks par ļaunu manai sirdij?
Jau tāpat, neko nedarot, bet visu dienu sēžot pie datora, vakarā jūtos ļoti nogurusi. Tomēr, ja zinātu, ka sports man nāks par labu, es mēģinātu saņemties un kaut ko darīt. Tikai nerakstiet, lai eju uz jogu vai pilatēm - tas man liekas bezgala garlaicīgi.
Labdien, Uz Jūsu jautājumiem visprecīzāk atbildes varētu sniegt Jūsu ārstējošais ārsts vai kardiologs, pēc rūpīgas apskates un izmeklēšanas....Labdien. Lai atbildētu uz Jūsu jautājumu nepietiek tikai ar to informāciju, ko Jūs esat devusi. Ir jāzina visi sirds izmeklējuma rezultāti. Vislabāk uz jūsu jautājumu atbildēs Jūsu ārsts, kurš pārzina Jūsu veselības stāvokli un izrakstīja minēto terapiju. P.S. Ja esat bijusi uz pilatēm, kas jums likās neinteresanta, tad neesat izvēlējusies pareizo pasniedzēju, jo pilates ir ļoti veselīga un atraktīva nodarbe....
Man uztrauc ļoti māsas veselība, bet pie ārsta nevaru pierunāt iet. Viņai ir ļoti neregulāras mēnešreizes, un viņa apgalvo ka vemšana ar asinīm ir tikai no tā. Bet negribu tam ticēt. Viņa jau kādas 4 dienas ceļas no rītiem un vemj vēmekļus ar asinīm.
Vai kāds var LŪDZU PALĪZĒT, kāds varētu būt iemesls?
Labdien, Noteikti pierunājiet māsu griezties pie gastroentrologa, jo varētu būt nopietnas problēmas gremošanas sistēmā....
Man ir 52 gadi, un es jau vairākus gadus mokos ar stiprām galvas sāpēm. Manas pilsētas neirologs man uzstādīja diagnozi - kakla spondiloze ar radikulopātiju. Ar ārstēšanos man neveicas. Kad dzeru zāles, tad kļūst labāk, bet, kad pārtraucu, atkal atsākās neciešamas galvas sāpes, un tā esmu izmēģinājusies jau vairākas reizes. Gribētos zināt, vai nav kādas citas ārstēšanas iespējas, piemēram, ar ziedēm, plāksteriem vai ar citām man nezināmām metodēm, varbūt var palīdzēt kāda fizioterapijas procedūra. Arī kosmodisks man nepalīdz, varbūt ir kaut kas līdzīgs, kas var palīdzēt. Gribētos ar kaut ko aizstāt zāles dzeršanu, jo nevaru vairs tās iedzert.
Ja varat man kaut ko konkrētu ieteikt, lūdzu, iesakiet.
Gaidīšu atbildi.
Labdien, Pie Jūsu diagnozes fizioterapija ir nepieciešama jebkurā gadījumā. Pēc Jūsu sniegtās informācijas nav skaidrs, ar kādu diagnostisko izmeklējumu palīdzību tika uzstādīta Jums diagnoze. Kā arī, kādus tieši bojājumus Jums konstatēja. Tādēļ, lai sniegtu rekomendācijas, nepieciešama atkārtota ārsta apskate un izmeklējumi, lai izslēgtu Jūsu veselības stāvokļa pasliktināšanos un nozīmētu turpmāku rehabilitācijas kursu....
Man pirms gada gastroenterologs konstatēja barības vada atviļņa slimību un bija arī 12 pirkstu zarnas čūla, kura jau ir sadzijusi. Pēdējo reizi uz kobru biju oktobrī, bet tur neko vairs neatrada. Skābes samazinošas zāles lietoju vairāk nekā gadu, bet tāpat joprojām katru dienu ir skābums.
Ko var darīt, lai tas sfinkteris (muskulis) starp kuņģi un barības vadu slēgtos ciet? Vai tiešām tikai operācijas var palīdzēt? vai visu mūžu zāles būs jādzer? Man 23 gadi.
Labdien, Diemžēl neko daudz darīt nevar. Droši vien visu jau esat izmēģinājuši - ēst regulāri, mazām porcijām; negulēt tūlīt pēc ēšanas; saglabāt normālu ķermeņa svaru; panākt regulāru vēdera izeju; uzturēt labā tonusā vispārējo ķermeņa muskulatūru; novērst stresu; nedzert kafiju tukšā dūšā; nesmēķēt. Diētā izvairīties no skābi veidojošiem produktiem, vēdera uzpūšanos veicinošiem produktiem. Attiecībā uz medikamentiem var izmēģināt antacīdus. Skābi mazinošas zāles jeb protonsūkņu...
Можно ли лечить полинейропатию конечностей гомеопатическими препаратами и какими? Диагноз быль установлен в клинике Гайльэзерс. Вредными привычками не страдаю, сахарный диабет не диагностирован, гипертония хроническая много лет. Живу в Лиепае.
Пожалуйста ответьте.
Labdien, Jums tikai homeopātijas speciālists varēs izvērtēt vispiemērotākos medikamentus....Labdien, Polineiropātijai var būt dažādi cēloņi un būtu jāzina, kas un kā jau ir izmeklēts....
Es pirms 1 mēneša sasitu vaigu. Uzreiz pēc traumas bija asas sāpes augšžoklī un 4 zobos sākot no priekšzoba uz sasisto pusi. Iedzēru pretsāpju tableti, sāpes pārgāja, tikai piespiežot vaigu blakus degunam sāpēja un neliels pietūkums bija, bet zobi un smagana nejūtīgi kā pēc narkozes. Aizgāju pie ģimenes ārsta, izrakstīja Olfen 75mg, uztaisīju rentgenu, kauls neesot lauzts, bet vēl joprojām pēc 1 mēneša zobi nejūtīgi, smagana mazliet sāpīga.
Vai tas pāries pats, vai zobi neizkritīs ar laiku vai nepaliks melnāki - kā nedzīvi, ko man darīt? Nevaru atļauties tērēt daudz naudas pie zobārsta, kurš tikai pateiks ka neko nevar darīt, tāpēc sakiet, vai vispār ir iespējams ko līdzēt. Labdien! Šādi simptomi ir parasti pie vaiga kaula lūzuma vai nerva traumas, pacients jāredz uz vietas. Arī ārstēšana ir atkarīga no diagnozes....
2011.gada augusta beigās nejauši ievēroju, ka kopā ar sēklu no dzimumlocekļa izdalās tādi jocīgi oranži brūni, ne cieti, pirkstos saberžami, pēc izskata caurspīdīgi stiklaini, 1 - 2 mm lieli veidojumi. Nekādas sāpes izdalīšanās brīdī nejutu. Arī ikdienā nekādas sāpes neesmu novērojis, un urinēšana vienmēr ir brīva un nesāpīga. Urīna analīzes ap to pašu laiku (augusta beigās) bija pavisam labas. Arī asins analīzēs nebija kur piesieties. Pēdējo reizi pēc ģimenes ārsta norīkojuma profilaktiska prostatas pārbaude bija veikta 2010.gada oktobra vidū (ultrasonogrāfija). Toreiz pārbaudīja arī nieres. Neko ārpus normas nekonstatēja.
Kopš tā laika nekādas prostatas vai urīnceļu pārbaudes nav veiktas.
Pēdējo reizi pirms mēneša minētos izdalījumus kopā ar sēklu vairs nekonstatēju. Domāju, kas tā varētu būt par lietu. Man ir 26 gadi. Līdz minētajam laikam augustā man nekas tamlīdzīgs nebija bijis. Kaitīgu ieradumu man nav. Dzimumattiecību vēl nav bijis. Dzīvoju diezgan veselīgi, 2 reizes nedēļā peldu baseinā, slēpoju, braucu ar velosipēdu.
Vai kāds no ārstiem lūdzu varētu man ieteikt, ko darīt? Kur Latvijā (Rīgā) ārpus savas ģimenes ārsta prakses var vērsties ar šādām problēmām? Šobrīd taisos nodot urīna analīzes un iet pie ģimenes ārsta.
Labdien, Spermas izskatam un konsistencei nav klīniskas nozīmes, ja vien tikai tās nav kopā ar kādām citām sūdzībām. Ņemot vērā Jūsu sūdzības, būtu ieteicama urologa konsultācija, kā arī veikt spermas gan klīnisko analīzi, gan uzsējumu....
Esmu iepazinusies ar informāciju par psihoterapiju un psihiatriju, apmēram saprotu ar ko abas minētas atšķiras. Sakiet, lūdzu, kā pašam cilvēkam izvērtēt, cik dziļa ir viņa problēma un pie kura no šo nozaru speciālistiem labāk vērsties?
Labdien, Jūs varat griezties pie psihiatra vai psihoterapeita un kopa ar ārstu izlemsiet, kāda ārstēšanas metode Jums palīdzes vislabāk....
Mans mazulis slikti ēd no pudelītes. Bērniņam ir 2 mēnesīši un ēd mammas pieniņu no pudelītes. Krūti neņēma jau dzemdību namā.
Mums ir problēma tāda, ka bērns ēd pa mazām porcijām. Vienā ēdienreizē apēd 10 līdz 40 mlg. Sakumā iesāk ēst smuki, bet pēc tam raujas nost no pudelītes, groza galvu uz vienu pusi, tad uz otru pusi. Bet kad atkal pieliek pudelīti pie mutes tver to, drusku iezīž un atkal raujas nost. Citreiz ēšana mums paiet veselu stundu, ar raudāšanu. Bērns sāk raudāt, ļoti enerģiski spārdās ar kājiņām un rociņām. Redzu, ka bērniņš grib ēst, bet nevar paēst. Pirmās divas, trīs dzīves nedēļas bērns ēda labi. Vienā ēdienreizē varēja apēst pat 120 mlg. Pirmajā mēnesī pieņēmās svarā par 1kg, bet tagad otrajā mēnesī pieņēmies svarā ir tikai par 350 gramiem. Ēšana ar vien pasliktinās. Pa diennakti mazulis vidēji apēd ap 500 mlg. Vienu brīdi pa miegam ēda labi, bet tagad pat pa miegam vairs neko neapēd. Esmu visu ko izmēģinājusi. Mēģināju dot piena maisījumu, bet tas pats.
Mutītē neatrodu nekādu piena sēni vai stomatītu. Esmu pamainījusi arī pudelītes ar dažādu tecējuma ātrumu. Tagad baroju mazuli ik pēc stundas, lai tik saņemtu vairāk pieniņa. Kad bērniņš ilgāk guļ, tad sanāk ka retāk baroju. Pati esmu diezgan mierīgs cilvēks un nekādu stresu man nav. Ir dzirdēts, ka bērns ar mammas pienu varot saņemt mammas stresu un tāpēc var būt nemierīgs. Runājos arī ar bērna ģimenes ārstu, bet ārsts neko prātīgu man nevarēja pateikt. Varbūt, ka Jūs man varat ko ieteikt. Varbūt, ka jāgriežas pie kāda speciālista.
Esmu dzirdējusi, ka vienam bērniņam ir bijusi tāda vaina kā barības vada stenoze. Vai tas var būt? Labdien, Domāju, kā Jums atkārtoti un steidzīgi jāgriežas pie bērna ģimenes ārsta ar dotām sūdzībām. Par cēloņi tam, ka bērns slikti ēd un maz pieņemas svarā, var būt dažādi veselības traucējumi. Tas var būt vidusauss iekaisums, kad zīšanas process ir sāpīgs, var būt kāda cita infekcija, kad bērna stāvoklis nav labs un ir samazināta apetīte, var būt bērnam ir kādas mutes dobuma vai citu gremošanas trakta daļu īpatnības, kas neļauj produktīvi zīst. Jebkurā gadījumā nepieciešama izmeklēšana: pilna asins...
Kā diagnosticē zivs lenteni bērnam?
Labdien, Lenteni bērniem un pieaugušajiem diagnosticē vienādi: taisa fēču izmeklēšanu ar ”bagātināšanas” metodi. Bet iespējami tādi gadījumi, kad fēcēs parazītu oliņas nav atrastas, bet cilvēkam parazīti (lenteni vai cita veida helminti) ir. Tāpēc rekomendēju periodiski aprunāties ar jūsu bērna pediatru vai ģimenes ārstu par helmintozes profilaksi un veikt to, jā ārsts to uzskata par nepieciešamo....
Manai mammai, 67 gadi - atklāja dzemdes polipu un olnīcu cistu, taču viņai nav nekādas sūdzības. Ārsts piedāvāja izoperēt gan dzemdi, gan olnīcas. Mammu māc ļoti lielas šaubas vai operācija vispār ir vajadzīga, varbūt ar šiem veidojumiem viņas vecumā var sadzīvot, jo sūdzību nav nekādu.
Kāds ir risks, ka šie veidojumi var kļūt ļaundabīgi?
Labdien, Uz Jūsu jautājumu ļoti grūti atbildēt, jo katra konkrētā situācija ir jāvērtē individuāli. Liela nozīme ir ģimenes slimību vēsturei - vai māsām, brāļiem, vecākiem, vecvecākiem ir vai nav bijušas ļaundabīgas saslimšanas. Ja Jūsu ārsts piedāvāja operāciju, būtu nepieciešams tieši ar ārsti izrunāt iespējamos risku, jo risku veido dažādu pazīmju kopums. Varbūt nav jāizoperē dzemde un olnīcas, bet iespējams veikt histerorezektoskopiju un likvidēt polipu un veikt laparaskopisku operāciju un...
Man ir 20 gadi, šovasar pabeigšu Rīgas Valsts tehnikuma ķīmijas tehnoloģijas nodaļu. Iegūšu vidējo speciālo izglītību. Tā kā esmu sapratusi, ka uzņēmēja un biznesa vadīšana man neinteresē un trūkst arī vēlēšanās, esmu ļoti ieinteresēta kosmetoloģijas koledžas piedāvājumā.
Vai Latvijā ir iespējams iegūt bakalauru un maģistra grādu kosmetoloģijā? Ja var, tad kur?
Jau iepriekš pateicos! Labrīt, Nē, bakalauru un maģistra grādu kosmetoloģijā pašlaik Latvijā Jūs iegūt nevarēsiet - nav tam atbilstošu augstākās izglītības programmu. Ir divas kosmetoloģijas koledžas, kas piedāvā profesiju "skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā)", 4.profesionālās kvalifikācijas līmenis, 1.līmeņa augstākā izglītība. Skaistumkopšanas speciālista profesionālās darbības veikšanai nepieciešamās kompetences un profesionālās darbības pamatuzdevumi ir adekvāti kosmētiķa profesijai,...
Man ir 62 gadi, sirgstu ar hipertoniju un es lietoju Lercapin 20 no rītiem, vakaros Tenaxum1. Bet šogad pat vairākas reizes dienā pie jebkuras slodzes palielinās pulss un sirds dauzās ne pa jokam. Reizēm krūtīs ir tādas spiedošas vai velkošas sāpes, bet atguļoties pēc brīža pāriet, protams, pie pilnīga miera. Agrāk man arī bija šādas problēmas,gan ļoti reti, toreiz kardiogramma novirzes nekonstatēja. Spiediens 119/65 P 104... citreiz P ir vēl lielāks.
Es gribu saprast, kas ir par iemeslu, kad pulss palielinās, bet spiediens ir visnotaļ normāls. Nu man jau ir vēl visādas kaites, bet vai var ietekmēt pulsu nieru mazspēja un operēts vairogdziedzeris?
Paldies par atbildi!
Labdien, Paātrināts pulss varētu būt pie sirds mazspējas, funkcionāliem veģetatīvās nervu sistēmas traucējumiem, iespējams arī, ka tās ir sekas sakarā ar bijušajām vairogdziedzera problēmām. Lai precīzāk atbildētu uz uzdoto jautājumu ir nepieciešamas daudz pilnīgākas ziņas par jūsu veselību, slimības vēsturi un lietotajiem medikamentiem....
Mans dzimšanas gads ir 1962., esmu sieviete. Vairāk kā pusgadu ir problēma ar labo roku - tā nepārtraukti tirpst (gan dienā, gan arī naktī). Satvēriens kā arī pirkstu jūtīgums nav vairs normāls (kļūst nejūtīgs).
Arī kājām problēma, jo ļoti bieži rauj krampji (lielu muskuļos), izteikti naktīs. Diemžēl pie ārsta finansiālu problēmu dēļ nevaru aiziet. Varbūt tā jābūt gadu dēļ, vai kafijas lietošana ietekmē? Asinsspiediens ir pazemināts (no 21 gada vecuma) un neesmu korpulenta, drīzāk kalsna.
Fiziskās nodarbes un svaigs gaiss ir regulāri, jo dzīvoju privātmājā ar dārzu, kur aktivitātes netrūkst. Neesmu slimīga, nekādas īpašas kaites nav bijušas, un ārstu apmeklējumi pēdējos 5 gados nav bijuši.
Varbūt ir kāds izskaidrojums, kāpēc tā notiek, un ieteikums, ko darīt?
Labdien, Rokas tirpšanai varētu būt divi iemesli: 1) Varētu būt, ka ir karpālā kanāla sindroms. Karpālais kanāls sašaurinās pie pastiprinātas slodzes plaukstas locītavā; 2) Iemesls jāmeklē kakla rajonā, kur var būt vaina brahiālajā pinumā vai nervu saknītes spondilozes vai muskuļu saspringuma dēļ. Lūdzu griezties pie ārsta sakarā ar rokas tirpšanu, Jušanas traucējumi visticamāk liecina par nervu nospiedumu vai bojājumu, kas neārstēts var kļūt neatgriezenisks. Kāju krampji varētu būt...
Man ir 36 gadi un apmēram reizi gadā pēkšņi pasliktinās redze. Priekšā ir pelēki laukumi un skatoties uz cilvēku, piemēram, neredzēju zodu un vēl kādu laukumu.
Viss sākās ar to, ka vienai acij sākās tāda kā gaismas mirgošana. Asinsspiediens tajā brīdī normāls, pēc 20 min viss pāriet. Man arī bērnībā dažreiz tā bija, tikai tad to pavadīja nelaba dūša un galvassāpes vienā pusē.
Labdien, Jūsu problēma varētu būt saistīta ar īslaicīgiem asinsrites traucējumiem. Iespējams arī migrēnas lēkmes veids. Daudz retāk akūta acu spiediena paaugstināšanās, tomēr ļoti netipiski. Rekomendējam sākt ar neirologa konsultāciju....
Sakiet, lūdzu, cik bieži ārstējošajam ārstam būtu jāapmeklē savs pacients slimnīcā? Mazs bērns ar diagnozi rabdomiosarkoma atrodas bērnu slimnīcas hematoloģijas nodaļā Vienības gatvē, veselības stāvoklis ļoti smags, bet ārstējošais ārsts savā vietā katru dienu sūta rezidentus.
Vai tas ir normāli?
Paldies.
Labdien, Attiecībā uz ģimenes ārstiem nav nekāda likuma, kas noteiktu, ka ģimenes ārstiem būtu pienākums apmeklēt savus pacientus slimnīcā. Attiecībā uz stacionāra ārstiem, ja ārsts apmāca rezidentu, tad pamatā visu veic rezidents, bet apmācošā ārsta vadībā. No cilvēciskā viedokļa raugoties mans ieteikums Jums ir satikties ar sava bērna ārstējošo ārstu un aprunāties par to, ka vēlaties citu sadarbības modeli....
Plakstiņā no ārpuses var sataustīt mazu bumbulīti - ļoti mazinu. Reizēm niez vienkārši acs, bet citādāku sūdzību nav.
No iekšpuses izskatās kā asinsvadu izplūdums vienkārši, bet arī tādas kā čūliņas vai pacēlumi saskatāmi. Kādreiz, kad iekļuva tuša acīs berzēju (varbūt tā ir trauma), bet jau labu laiku, nu jau pusgads kā bumbulītis turas - ārēji nav saskatāms, bet ir sataustāms. Atrodas kreisās acs apakšējā plakstiņā tieši pa vidu. Redze arī nav pasliktinājusies.
Ar ko šādā gadījumā var rēķināties? Labdien, Iespējams šis "bumbulītis" ir krusas grauds, tomēr, lai sniegtu jums precīzāku atbildi ir nepieciešams veidojumu redzēt. Atkarībā no veidojuma tiek nozīmēta ārstēšana....
Vēlos pajautāt, vai ir iespējams kaut ko darīt ar acs plakstiņa ptozi? Bērnam ir 13 gadu un ir veiktas divas operācijas, kuru laikā ir samazināts plakstiņa muskulis.
Labdien, Lai saprastu par tālāko ārstēšanu, noteikti iesakām doties pie plastikas un bērnu ķirurga....
Esmu 22 gadus jauna sieviete un jau nepilnu gadu lietoju OK, "Yarina". Man ik pa laikam uzrodas piena sēne (mēnesī reizi - tiešām). Es vairs nevaru tā dzīvot. Aizejot pie dakteres man tiek izrakstītas zāles, kas man palīdz līdz pienāk jauns mēnesis un atkal piena sēne.
Es katru dienu mazgāju intīmās zonas. Nēsāju tikai kokvilnas apakšveļu. Stresu man nav. Esmu mazgājusies sodas ūdenī, esmu skalojusi tur visu iekšā, kefīrs, bet nekas nelīdz - esmu izmisumā! Vīrietis mazgājas regulāri. Viņam smērējam Clotrimozolum ziedi. Jau apnicis pie ārstes staigāt un tas nemaksā tik lēti, lai katru mēnesi ietu.
Vai tam ir kāda saistība ar OK?
Vai tiešām nav kaut kas, ko es varētu mēģināt ikdienā, pastiprināti darīt/vai nedarīt, lai viņa mani nemocītu?
Varbūt ir kādi bezrecepšu medikamenti, ko pamēģināt? Labdien, HOK var veicināt maksts piena sēnīti un, protams, tas rada Jums nepatīkamas sajūtas un izmainītus izdalījumus no maksts. Svarīgi ar savu ginekologu izrunāt detaļas par intīmo higiēnu - ar kādiem mazgāšanās līdzekļiem mazgājat intīmo zonu, kā slaukāties. Tie ir ļoti svarīgi faktori katras veselas sievietes ikdienā. Nākamais svarīgais faktors ir probiotiķu lietošana. Tie ir līdzekļi, kuri palīdz atjaunot maksts normālo floru - ir svecīšu formas un ir arī kapsulas - "Liveo intime", kuras...
Pirms mēneša biju pie ārstes, kura neko sliktu apskatē neatklāja, bet izrakstīja antibiotiku kursu, tāpat arī deguna aerosolu "Flixonase" un vienu deguna smēri. Uz brīdi pēc ārstēšanās kursa deguns bija visu laiku "vaļā", taču tagad, lai gan ne tik slikti, kā bija pirms ārstēšanās, laiku pa laikam atkal rodas apgrūtināta elpošana.
Interesanti, ka tās nav iesnas vai kas tāds - vienkārši pēkšņi deguns sāk aiziet ciet (vismaz 1 nāss). Tad pēc brīža elpošana atkal ir normāla, un tā visu laiku, pārmaiņus. Tā ir kāda deguna tūska vai alerģija? Tiešām ļoti dīvaini, ja, piemēram, 3 stundas elpošana ir normāla, bet tad pāris stundas pēkšņi kļūst apgrūtināta. Neatkarīgi no vietas, kur atrodos.
Daktere vēl teica, ka tad varbūt vajadzētu operāciju, bet kādā sakarā, ja brīžiem elpošana ir kā normālai būtu jābūt? Kas šī varētu būt par īpatnību šādām stāvokļa maiņām un kā vislabāk ar to cīnīties? Paldies jau iepriekš! Labdien, Izejot no sūdzībām un tā, ka ārstēšanas deva īslaicīgu efektu, iespējams, ka tā ir deguna gļotādas alerģija. Komentēt operācijas nepieciešamību mēs nevaram, jo mums nav to izmeklēšanas datu, kuri ir Jūsu ārstam....
Vairākus gadus mokos ar depresiju - esmu gājusi pie psihologa, dzērusi antidepresantus, bijuši pārtraukumi, ka ari neregulāras vizītes pie ārsta finansiālu problēmu dēļ. Psihologs man reiz teica, ka ar manam problēmām man vajag vismaz gadu regulāri viņu apmeklēt, lai es justos labāk, bet aprēķinot izmaksas mani māc izmisums.
Vienā žurnālā nesen izlasīju, ka psihiatri valsts iestādēs pieņem par salīdzinoši zemāku summu neka psihologi privātpraksēs, jo daļu dotē valsts - vai tā ir taisnība? Un kur lai griežas cilvēks ar dziļu depresiju, bet ar salīdzinoši zemiem finansiāliem līdzekļiem? (maznodrošinātā neskaitos) Labdien, Psihiatra vizīti bezmaksas Rīgā var saņemt Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas centrā ambulatorajās nodaļās: * Tvaika ielā 2, Rīgā. Reģistratūras tālrunis: 67080147 * Veldres ielā 1a, Rīgā. Reģistratūras tālrunis: 67819748 * Ļermontova ielā 1, Rīgā. Reģistratūras tālrunis: 67672855....
Varbūt variet sniegt atbildes uz man neskaidriem jautājumiem: es jau vairākus gadus slimoju ar Epilepsiju un līdz novembra mēnesim man bija vairākas lēkmes mēnesī kaut arī lietoju medikamentus Depakine Cr. un Topamax -2xd, bet vēlāk man nomainīja uz Convulex 3xd -pa 300mg(nomainīja, jo problēmas ar aknām). Uztaisot asins ainu man ārsti pateica, ka man esot anēmija un jādzer Feretabu 3xd. Kad sāku dzert abas šīs zāles man lēkmes ir sipri retākas (2os mēn 1x bija).
Vai šī anēmija varbūt tā, kas ietekmē manu veselību līdz šim un pastiprina Epilepsijas lēkmes? Cik ilgi vispār drīkst lietot to Feretabu (ārsts nepastāstīja, bet lietoju jau piekto mēnesi)?
Gaidīšu atbildi!
Paldies! Labdien, Acīm redzot Jūsu iepriekšējā medikamentu kombinācija nebija tik efektīva kā šī. Hipotētiskā līmenī iespējams, ka arī anēmija (sekundāri protams) varēja negatīvi ietekmēt Jūsu stāvokli un lēkmes bija biežākas. Feretab Jums būtu jālieto tik ilgi līdz nostabilizējas eritrocīti un hemoglobīns. Tā kā topomaksam viena no blakusparādībām ir tieši anēmija pieļauju, ka šo preparātu pārstājot lietot anēmija izzudīs. Bet šajā gadījumā labāk konsultējaties ar savu ģimenes ārstu, kas arī nozīmēs Jums...
Esmu 19 gadus vecs jaunietis un ir tāda problēma, ka nevaru pieņemties svarā. Jau 3 gadus mans svars nemainās. Esmu nedaudz virs 180 cm garš, bet sveru tikai 63 kg. Domāju, ka man vienkārši ir ļoti ātra vielmaiņa, taču, kad internetā painteresējos, noskaidroju, ka tas var būt citas problēmas iespaidā. Jau ilgi ir tā, ka daudz svīst paduses, bez nekāda īpaša iemesla.
Vai varētu būt kāda problēma ar vairogdziedzeri? Labprāt gribētu aiziet pie ārsta, taču nezinu pie kāda, jo vispirms ir jāiet pie ģimenes ārsta un vecāki ir diezgan skeptiski šajā ziņā.
Ko vajadzētu darīt?
Paldies Labdien, Svīšana un pazemināts svars var liecināt par pastiprinātu vairogdziedzera funkciju, bet, protams, nav izslēgtas arī citas vielmaiņas funkcijas, kuras ir saistītas ar gremošanas trakta saslimšanām. Iesakām veikt diagnostiku, kuras laikā vajadzētu izmeklēt orgānus un sistēmas šūnu līmenī. Diagnostika parādītu iekaisuma procesus un to cēloņus organismā....