Dienu atpakaļ man pārgrieza mēles saitīti, bet tagad zem mēles sāp.
Ļoti grūti kaut ko sakošļāt,jo ļoti sāp un parunāt arī nav nemaz tik viegli. Kā mazināt tās sāpes, lai varētu normāli paēst un parunāt?
Labdien, Vislabāk Jūsu gadījumā atgriezties pie ārsta, kurš jūs operēja, jo ļoti svarīgi izslēgt komplikācijas.| Ja tas nav iespējams lietojiet pretsāpju līdzekļus (piemēram, mesulīds, ibuprofēns un tml.). Ja pie sāpēm pievienojas tūska - steidzīgi pie ārsta!...Labdien! Apmēram trīs dienas sāpēs un tad pāries. Ja ļoti sāp, var iedzet Ibumetīnu....
Manam bērnam noteica saslimšanu "Tomsena miotonija". Slimība ir vidēji smaga ar visādām blaknēm. Ko es varētu iesākt sava bērna labā?
Man ir ieteikts tikai lietot magniju un B grupas vitamīnus. Vai pie šīs saslimšanas ir iespējams kārtot invaliditāti?
Labdien! Jūsu bērnam ir pārmantota slimība, pašreiz ārstēšanas metodikas var tikai nedaudz atvieglot miotonijas simptomus, bet nevar to pilnīgi izārstēt. Bet slimība ar vecumu bieži neprogresē, norise ar laiku var palikt vieglāka, uz dzīves ilgumu tā būtiski neietekmē. Kādas zāles lietot tieši jūsu bērnam-var lemt tikaj neirologs vai pediatrs, kurš bērniņu pastāvīgi novēro. Paprasiet ārstam norīkojumu pie bērnu rehabilitologa un ergoterapeita, lai izstrādātu zēnam rehabilitācijas plānu ņemot vērā...
Esmu ļoti uztraukusies. Vai manam uztraukumam ir pamats?
Jau 5 mēnešus man visā ķermenī zem ādas raustās vai trīc kaut kas, nezinu, kas tie ir - muskuļi, nervi? Tad rokā, tad kājā, mugurā, vēderā, ciskās, plaukstās, visur. Reizēm vairāk raustās, reizēm mazāk.
Tagad ir tā, ka sāk sāpēt kāju apakšējie ikri, sāp, kaut arī nav bijusi liela slodze. Ir sajūta, ka gribas kājas kustināt, piecelties, pastaigāt, pacelt augstāk, ko arī daru.
Jāpiebilst, ka man ir mugurkaula jostas daļas def.spondiloze, mugura jostas daļā reizēm sāp pieceļoties no sēdus stāvokļa.
Vēl kāda svarīga lieta - šī trīce/ rauste ķermenī sākās pēc 2 gadus ilguša pamatīga stresa, kurš bija saistīts ar smagi slima tuvinieka kopšanu.
Biju pie neirologa janvārī, man izrakstīja špricēt vēnā magnēziju, dibena muskulī B vitamīnu un "Mydocalm". Izgāju kursu 10 reizes. Izrakstīja arī minimāli lietot nomierinošu līdzekli "Xanax", jo biju ļoti raudulīga, kreņķīga.
Mugura pēc 10 dienu špricēšanas sāpēja mazāk, bet rauste nepārgāja.
Kas ar mani notiek un vai šāda trīce/ rauste ķermenī var saglabāties tik ilgi pēc pamatīga stresa un pārdzīvojumiem?
Labdien, Jums ar savām sūdzībām ir atkārtoti jāgriežas pie neirologa, kurš veiks atkārtotu izmeklēšanu un nepieciešamības gadījumā ieteiks adekvātu ārstēšanu....
Man tika veikta magnētiskā rezonanse ceļa locītavai, bet atbilde ir tik gudri uzrakstīta, ka bez medicīniskās izglītības grūti kaut ko saprast. Lūdzu paskaidrojiet, cilvēkam vienkāršā valodā. Ko darīt tālāk? Vai nepieciešama operācija?
VISU NERAKSTĪŠU, BET ĪSUMĀ:
Mērens šķidruma daudzums ceļa locītavā.
Mediālā meniska dorsālā ragā augsta signāla josla nedaudz slīpi iziet uz meniska apakšējo kontūru to nošķērsojot.
Ceļa locītavas sprauga mediāli nedaudz šaurāka,bet brīva.
Uz patellas artikulējošās virsmas skrimslis bez defektiem, bet ar sīkiem augstāka signāla fokusiem,vairāk uz mediālajām artikulējošām virsmām.
Paldies jau iepriekš! Labdien, Speciālistam šeit būtu daudz papildus jautājumu, cik jūs esiet vecs, ar ko nodarbojaties, kādas traumas, kā esiet sevi ārstējis. Neredzu šeit indikācijas operācijai, taču celi vajag ārstēt, lai neveidotos tālāk hroniskas problēmas. Variet griezties mūsu Mugurkaula Veselības centrā, vai arī pie sporta ārsta, vai fizioterapeita citur....
Sakiet, lūdzu, kas ir labāk krūtīm veselības ziņā: nēsāt krūšturi vai nē? Vai krūštura nenēsāšana nevar izraisīt ļaundabīgas saslimšanas? Man krūtis ir gana lielas un krūšturi nēsāt nepatīk (mājās es to uzreiz ņemu nost).
Paldies
Labvakar, Krūšturis ir domāts, lai atvieglotu slodzi mugurkaulam, kā arī samazinātu gravitācijas spēku uz krūtīm. Ja krūtis ir lielas, krūšturi noteikti ir jānēsā. Ieteiktu Jums izvēlēties kādā no apakšveļas tirzniecības vietām ērtāko un vieglāk nēsājamo krūšturi. Ja lietojot krūšturi Jūs netraumējat piena dziedzerus, ļaundabīgas saslimšanas neveicina krūštura nēsāšana....
Kāds varētu būt skaidrojums tam, ka mēnesi vecs bērns, kurš saņem mammas pienu, saslimst?
Kad bērnam bija mēnesis, visa ģimene saslimām ar gripveidīgu vīrusu, arī mazais saslima (tiesa gan, vieglākā formā). Uz diviem mēnešiem bērns atkal saslima.
Kā tad ir ar tām antivielām, ko bērns saņem no mammas piena un kas aizsargā mazuli no infekcijām?
Labdien, Bērna imunitāti ietekmē dažādi faktori, un ja to iedarbība ir bijusi gana spēcīga, tad mātes pienā esošās antivielas pilnībā nevar pasargāt no saslimšanas. Bērna imunitāti var ietekmēt: 1.Ja grūtniecības laikā mātei ir bijušas kaut kādas saslimšanas, it sevišķi bakteriālas dabas; 2.Ja ir bijis zems hemoglobīns; 3.Ja bijuši zaļi augļūdeņi vai ilgs bezūdens periods; 4.Ja dzemdību vai pēcdzemdību periodā ir bijušas kādas saslimšanas; 5.Ja vecāki smēķē, un sevišķi, ja māte...
Man jau daudzus gadus ir pazemināta temperatūra (parasti ap 35.1- 35.5), kā arī pazemināts asinsspiediens. Agrāk nebija nekādas sudzības, kā arī ārste teica ka tā var būt. Bet pēdējā laikā mani ļoti moka galvassāpes (tā ka nevar izturēt). Manai mammai arī citreiz sāp galva, bet viņai tas sākās pēc 35 gadiem. Man pašai ir tikai 24 gadi, un ļoti slikta apetīte. Man ir divi bērni un tāpēc liela slodze.
Vai man būtu pamatots iemesls uztraukties par šiem simptomiem (neizturamas galvassāpes, slikta apetīte, pazemināta temperatūra un asinsspiediens)? Vai arī to var uzskaitīt par parējošo paradību, vai arī pārslodzi?
Labdien, Neizturamas galvassāpes noteikti būtu iemesls, par kuru vajadzētu uztraukties. Galvassāpju iemesli var būt ļoti daudz un dažādi: fiziskie faktori (zobu sāpes, smēķēšana, izsalkums), apkārtējā vide (klimats, troksnis, spilgta gaisma), muskuļu sasprindzinājuma faktori, emocionālie faktori (uztraukums, stress, emocijas), organiski iemesli (kādas citas slimības simptoms). Lai noteiktu cēloni konkrētā gadījumā vajadzētu doties pie ārsta. Runājot par pazeminātu temperatūru, pati...
Kas notiek ar manu reproduktīvo sistēmu,ja pēc "Femine" kursa pārtraukšanas man nav atsākušās mēnešreizes, nu jau gaidu četrus mēnešus, bet nekā? Testi negatīvi. Man ir 25 gadi.
Tas tāpēc, ka man ir PCO? Un bez hormonu tabletēm man mēnešreižu nebūs?
Kas notiek olnīcās, ja dzīvošu bez mēnešreizēm, veidosies atkal cistas?
Vai man atkal jāiet pie ģinekologa un jāatsāk lietot hormonu tabletes? Labdien, Pēc "Femina-35" lietošanas pārtraukšanas Jums ir iespējamas retas mēnešreizes vai arī tās var izpalikt. Īpaši tas ir iespējams tad, ja šāds stāvoklis Jums ir bijis pirms šo zāļu lietošanas sākuma. Lietojot kontraceptīvās tabletes (arī "Femina-35") "īstās mēnešreizes" nenotiek, bet notiek tā saucamā menstruācijām līdzīga asiņošana, kura ir dzemdes iekšēja slāņa (endometrija) atbildes reakcija uz īsu tablešu lietošanas pārtraukšanu katru mēnesi (7 dienu ilgs periods, kad Jūs tabletes...
Esmu 20 gadus jauna sieviete, kurai nekad nav bijušas mēnešreizes. Esmu bijusi pie ginekologa 16 gadu vecumā - tur man pateica, ka olšūnas vienkārši neattīstās un arī neattīstīsies - "samierinies ar to!".
Līdz šim brīdim arī samierinājos, bet tagad vēlētos uzzināt ko vairāk, tik nezinu pie kāda ginekologa, lai vēršas (vēlētos, lai būtu pieredze līdzīgā gadījumā kā ar mani).
Varbūt kāds man var kaut ko ieteikt, jo esmu patiešām apjukusi.
Labdien, Jums noteikti būtu jāapmeklē ginekologs - endokrinologs, lai veiktu nepieciešamus izmeklējumus, kuri palīdzēs atklāt iemeslu kāpēc Jums nav sākušās mēnešreizes un nozīmēt pareizu ārstēšanu. Viena no vispieredzējušākajiem ginekologiem - endokrinologiem ir Dr.Astrīda Tirāne....Labdien, Izskatās, ka Jums ir liela problēma. Iemesli šai slimībai var būt dažādi. Jūs vajag nopietni izmeklēt, jo tikai uzstādot diagnozi, var atrast pareizo ārstēšanu....
Saņēmu asins analīzes rezultātus (esmu vīrietis; 22 gadu vecs). Un ārpus references intervāla ir sekojošie rādītāji:
1)Leikocīti – 3.0 (vienības 10x9/L);
Leikocītu diferencēts skaits
2)Neitrofīlie % - 35 (vienības %);
3)Neitrofīlie absolūtie - 1.05 (vienības 10x9/L);
4)Limfocīti % - 52.8 (vienības %).
Vai tas ir kaut kas bīstams? Kas man tagad jādara?
Pirms asins nodošanas nebiju apaukstējis; arī nekādu slimību (tajā skaitā infekciju slimību) pēdējos mēnešos nebija. Pēdējus 4 gadus pēc kārtas pēc asins nodošanas saņēmu tieši tādus rezultātus. Tāpēc arī es sāku uztraukties.
Paldies par konsultāciju! Labdien, Sergej! Šādus analīžu rezultātus noteikti nevajadzētu ignorēt. Samazināts neitrofilo leikocītu skaits mēdz būt pie smagām alerģijām, antibiotiķu lietošanas, steroīdo preparātu lietošanas rezultātā, pacientiem ar imūndeficītiem, pie hipertireoidisma (pastiprinātas vairogdziedzera funkcijas), pie parazitārām saslimšanām, pie autoimūniem traucējumiem....Labdien, Iesakām ar saviem analīžu rezultātiem griezties pie ģimenes ārsta, lai viņš tos izvērtētu, un, ja nepieciešams ieteiktu papildus izmeklēšanu....
Manai mammītei, 77 gadi, bija lauzta roka apakšdelma locītavā. Pēc piecām nedēļām noņemot ģipsi - atjaunojās pampums.
Vai smērēt kādu smēru vai nepieciešama fizioterapija?
Kad divas nedēļas atpakaļ bijām pie ārsta, viņš teica, ka salikta rok kopā pareizi.
Labdien, Iesakām vēlreiz pakonsultēties ar ārstējošo ķirurgu, kurš arī varēs pateikt vai ir nepieciešama kāda ārstēšana, vai kādas fizioprocedūras. Kā arī viņš zina kopējo pacientes veselības stāvokli un vislabāk mācēs izvērtēt esošo situāciju....
Man dēls (7 gadi) joprojām biksēs smērējas fekālijs. Dibenu atslauka, bet vakarā ejot gulēt konstatējam, ka biksēs ir iespiedies pikucis kakas. Pats viņš to nejūtot.
Pie kāda ārsta man griezties?
Labdien, Šajā gadījumā jāgriežas pie neirologa un bērnu proktologa, jāveic diagnostika un jāsaņem atbilstoša ārstēšana....Labdien, Vispirms jāgriežas pie sava ģimenes ārsta vai pediatra....
Pie kura ārsta vīrietim doties, ja ir aizdomas par smailo kondilomu - pie urologa vai dermatovenerologa? Urologs var to konstatēt un nozīmēt ārstēšanu?
Labdien, Laikam gan prātīgāk Jūsu minētajam vīrietim ir doties pie dermatovenerologa vai arī vēlreiz pakonsultēties ar ārstu, kurš uzstādīja diagnozi....
Es esmu no tiem cilvēkiem, kas neskatās otram cilvēkam acīs, kad satiekās, sasveicinās, sarunājas u.c. Neskatos un viss. Es varu skatīties jebkur, kaut uz zeķēm, lai tikai nebūtu jāskatās acīs. Tam nav nekāda sakara ar melošanu, es vienkārši nespēju.
Grūti paskaidrot, bet retajās reizēs, kad nejauši sanāk saskatīties, sajūtos tāda enerģiski vāja, jūtos kaila. Pārņem tāda dīvaina, nepatīkama sajūta. Es ļoti labi saprotu, ka lieku justies nelāgi citiem ar šo savu neskatīšanos acīs un līdz ar to arī pati jūtos vainīga.
Cilvēki to ļoti ātri ievēro. Tie, kas nepajautā ziņkārības vadīti, uzskata, ka es meloju, man ir kas slēpjams un, protams, komunikācija uzreiz neveidojas, kaut arī iesākumā es cilvēkam esmu patikusi, bet tiklīdz ievēro šo manu netikumu, tā viss noplok.
Savukārt tie, kuri pajautā, kāpēc ir tā, uzreiz norobežojas, kad pastāstu, ka man tā vienkārši ir. Es vienmēr paskaidroju, ka tas nav saistīts ar melošanu vai kādu citu negatīvu īpašību, bet tāpat.
Jūtu, ka otram kaut kas "aizveras" un cilvēks uz mani skatās savādāk, norobežojas. To visu var saprast, arī es justos nelāgi viņu vietā. Šī problēma sagādā lielas grūtības un veido sienu starp mani un līdzcilvēkiem.
Vai šo problēmu ir iespējams atrisināt pašas spēkiem? Ar ko sākt? Labdien, Domāju, ka tas saistīts ar to - kā vērtējat sevi, sarunu biedru un situāciju. Jo lielāka nedrošība, jo grūtāk mums komunicēt. Pēc Jūsu vēstules var spriest, ka nespēju paskatīties sarunu biedram acīs, jau esat pieņēmusi kā trūkumu un jau iepriekš sākat bažīties par to, ko sarunu biedrs var par Jums padomāt. Problēmu sākt risināt var vispirms noticot sev un pieņemot sevi, jo mēs katrs esam atšķirīgs. Tikai jūtoties labi, mēs kļūstam brīvi it visā, arī sarunās. Būtu vēlams konsultēties ar...
Manam dēlam (6 gadi), analīzēs uzrādīja paaugstinātu ASLO testu - 943. Ģimenes ārsts uzskata, ka problēma ir kakla mandelēs. LORs uzskata, ka tam nav nekāda sakara ar mandelēm. Ar angīnu nav slimojis. Citu akūtu veselības problēmu nav. Ir astma.
Nesaprotu kā rīkoties tālāk? Pie kā vērsties?
Labdien, Atbildot uz jautājumu par paaugstinātu ASL-O testu 6 gadus vecam bērnam, padoms ir sekojošs: ASL-O paaugstināšanās rodas pēc kontakta ar A un B hemolītiskajiem streptokokiem. Organismā tiek producētas antivielas pret baktēriju fermentiem un šis titrs vienībās pieaug. Pagājušo ziemu samērā izplatīta bija streptokoku infekcija, kas var noritēt dažādi, visbiežāk, parasta faringīta veidā. Kakla iekaisuma gadījumā ir iespēja veikt testu uz streptokokiem, lai zinātu vai ir nepieciešams...
Kur Latvijā iespējams iegādāties medicīnisko zīdu vai tā izstrādājumus? Konkrēti ir vajadzīgs apģērbs bērnam ar atopisko dermatītu. Ir iespēja uzšūt pašiem, tāpēc derētu arī audums. Labdien, atbildot uz jautājumu par medicīnisko zīdu. Ja vēlaties iegādāties medicīnisko zīdu, kas ir arī brūču sašūšanas materiāls, tad var interesēties firmā "Medasko" (tel.67521311). Bet, ja nepieciešams nesterils parasts dabiskais zīda diegs, tad tas jāmeklē pie šūšanas piederumiem, kur pārdodas diegi....
Man pirms 1,5 gada bija 12 pirkstu zarnas čūla. Tagad ir atviļņa slimība. Rudenī biju uz "kobru", bet tur nekā nebija.
Tagad pavasarī ir tā, ka siltā un saulainā laikā izejot ārā paliek slikta dūša, sāk spiest kuņģi un mēle kļūst jūtīgāka. Kas tas varētu būt? Vai pilnīgi katru pavasari ir jādzer kāds zāles un jāiet uz "kobru"?
Labdien, Nelaba dūša ne vienmēr ir saistīta tikai ar gremošanas trakta problēmām, bet tas var būt arī no paaugstinātsa vai pazemināta asinsspiediena, veģetatīvās nervu sistēmas spazmām, kā arī nav izslēgta alerģijas varbūtība....
Jau kādu pusgadu strauji pakustinot galvu, vai to pakratot rodas līdzsvara traucējumi, galva sāk nedaudz pulset un reibst! Simtomu ilgums ir atkarīgs no kratīšanas stipruma! Ilgākajos gadījumos tas ilgst pat 15 minūtes!
Pirms gadiem 7 pārbaudīju kakla asinsvadus, teica, ka esot sašaurināti un nospiesti, bet problēmas neradīšot! Sāku pirms 2 mēnešiem intensīvi sportot! Tagad parādījies elpas trūkums miera stāvoklī un arī žāvas (traucē aizmigšanu)! Ārsts ieteica kakla vingrinājumus, lai atslābinātu muskulatūru, bet nepalīdz! Pie kratīšanas reibst tik un tā! Vai tas varētu būt saistīts arī ar smadzenēm! Un kādi ieteikumi būtu šajā gadījumā!
Esmu vīrietis 23 gadi. Augums 178, svars 75
Labdien, Tā kā Jums jau iepriekš ir diagnosticēti sašaurināti asinsvadi, tad sakarā ar šo problēmu Jums varētu būt galvas reiboņi. Griezieties pie sava ģimenes ārsta pēc skaidrojuma, jo viņš zina Jūsu iepriekšējos izmeklējumus un pārzin Jūsu veselību....
Man pēdējā laikā ir biežas sāpes sirds rajonā. Vakar arī bija dedzinoša sajūta un asas sāpes, kas ik pa laikam pārgāja un kreiso roku. Roka ik pa laikam palika tāda bezspēcīga.
Man ir 21 gads.
Labdien, Griezieties pie ģimenes ārsta, lai viņš nozīmē izmeklējumus, kuri ļaus spriest vai tā ir sirds neiroze, vai patiešām sirds problēma....
Nesen man tika konstatēta gūžas locītavu deformējoša artroze sākotnējā stadija. Vienai locītavai nejūtu vēl neko, bet otrai pēc slodzes uz pāris dienām parādās sāpes cirksnī.
Vai šajā gadījumā var līdzēt dūņu terapija sanatorijā?
Vai ir vēl kaut kādi līdzekļi, ko varētu pielietot, lai izvairītos no protezēšanas, ko prognozē ārsti?
Labdien, Pierādījumu, ka dūņu terapija varētu ārstēt gūžas locītavas deformējošo artrozi nav. Iespējams, ka dūņu terapija varētu mazināt sāpju sindromu un iekaisuma reakciju, atvieglojot un mazinot sāpes. Lai izvērtētu visatbilstošāko ārstēšanas un profilakses metodi konkrēti Jums, būtu vēlama tieša ārsta rehabilitologa konsultācija. Konsultācijas laikā speciālists, izvērtējot sūdzības, objektīvo stāvokli un pieejamos izmeklējumus, ņemot vērā Jūsu ķermeņa uzbūvi, svaru, ikdienas ieradumus...
Jau kādu mēnesi atpakaļ, vai pat vairāk, man tika salabots zobā caurums, bet vēl līdz šim šis zobs ir tā kā jūtīgs (nevis uz aukstumu un karstumu), reizēm jūtama tāda kā ņurdēšana zobā, jūtīgums pie smaganām, reizēm aiztiekot zobu ar mēli no iekšpuses arī tāds kā spiediens, grūti aprakstāmas izjūtas.
Vai tas varētu būt slikti salabota cauruma dēļ vai kāds cits iemesls? Vai man būtu jāgriežas pie zobārsta?
Labdien, Protams, Jums ir jāatgriežas pie sava zobārsta. Iespējams, ka plombi vajag nedaudz piepūlēt....
Manam vīram ir mugurkaula problēmas, un izejot rentgenu ārsti pateica, ka ir Iztaisnota jostas lordoze. Neliels mugurkaula izliekums frontālā plaknē ar nelielu mugurkaula rotāciju ap savu asi. Asimetriski sašaurinātas disku spraugas, īpaši L4-L5, L5-S1Līm. Ventrolaterālie marginālie spondilofīti.
Slēdziens: Deform. spondiloze.
Viņam jau ir bijušas 3 mugurkaula operācijas diska trūces.
Vai ir pamats domāt, ka atkal ir diska trūce un kā labāk to ārstēt? Vīrs lieto dažādas pretsāpju zāles.
Paldies. Labdien, Ne vienmēr diska trūce vai mugurkaulāja fizioloģisko izliekumu īpatnības ir iemesls sūdzībām (sāpēm, jušanas traucējumiem utml.) Nav jāārstē rentgena attēls, bet pacients. Jūsu vīram būtu ieteicams konsultēties pie rehabilitologa/fiziskās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, saskaņot ārstēšanas plānu, kurš ietvers gan nodarbības pie fizioterapeita, gan papildus procedūras, atkarībā no izmeklēšanas datiem. Visbiežāk muguras sāpju gadījumā pacientiem ir muskuļu disbalanss,...
Man ir 20 gadi. Man ir aizdomas par Kairinātu zarnu sindromu.
Simptomi ir ļoti traucējoši - sāpes vēderā, šķidra vēdera izeja (ikdienā kādas 3-4 reizes no rīta). Bet, kad ir kaut kur jādodas ārā no mājas, tad viss vēl vairāk pasliktinās - aptuveni tā, ka mājās aizeju vēl kādas 4 reizes un tālāk ir bijis jāmeklē sabiedriskā tualete, kur vēl kādas 3-4 reizes bija jāskrien un sāpēja.
Esmu depresijā, jo šī iemesla dēļ vairs nevar mācīties, ne iziet kaut kur. Vienkārši bail, jo tā ir vienmēr (tādēļ jāplāno vai tuvumā nav kāda tualete). Esmu ļoti izmisusi.
Tas turpinās jau daudzus gadus, pat no bērnības - taču bija nedaudz vieglāk (agrāk), bet tagad viss palika daudz izteiktāks.
Zinu, ka stress var būt iemesls, bet pat, kad esmu mierīga, tad vienalga īpaši ārpus mājām uztrauc šī problēma, kas tāda ļoti nekvalitatīva dzīve.
Ar lielu nepacietību gaidu atbildi - ko darīt, pie kāda ārsta vērsties?
Labdien, Kairinātas zarnas sindromu kā diagnozi var likt tikai tad, ja viss cits ir pārbaudīts. Jāizslēdz pārtikas alerģijas, celiakija, zarnu slimības. Tam nepieciešamas asinsanalīzes un kolonoskopija, gastroskopija. Ja tiešām izrādās, ka nekāda cita iemesla nav, kairinātās zarnas sindromam labi palīdz antidepresanti. Nav jēgas dzīvot izmisumā, ir jānoskaidro cēlonis un atbilstoši jāārstējas....