Depresija vecumdienās: Kad jāsāk uztraukties un kur meklēt palīdzību?

Depresija ir pasaulē un Latvijā viena no izplatītākajām slimībām visos vecuma posmos, arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Speciālisti aicina būt drošiem un meklēt palīdzību.

Psiholoģija

Ķirurgs: Plaušu vēzis ir lielākais slepkava no visām onkoloģiskajām saslimšanām (VIDEO)

Plaušu vēzis ir viens no izplatītākajiem ļaundabīgo audzēju veidiem pasaulē un Latvijā. Kaut arī lielākais riska faktors saslimšanai ar plaušu vēzi joprojām ir smēķēšana, saslimst arī nesmēķētāji un arī gados jauni cilvēki.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

7 agrīni simptomi, kas liecina par Alcheimera slimību

Alcheimera slimība ir progresējoša nervu sistēmas saslimšana, kas neatgriezeniski bojā galvas smadzeņu šūnas, pasliktinot atmiņu, prāta spējas un emocionālās reakcijas. Alcheimera slimību iespējams aizkavēt, to laikus diagnosticējot.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Basketbolists Jānis Blūms: Ēdiens var mainīt sportista karjeru!

Tieši pareizs uzturs ir viena no atslēgām uz panākumiem sportā, un to ieteicams atcerēties arī tiem, kas sporto prieka pēc, norāda Latvijas basketbola valstsvienības kapteinis Jānis Blūms.

Veselīgs uzturs

Olu nozīme uzturā: skaidro speciāliste

Lieldienu svētku galds nav iedomājams bez raibi krāsotām olām - tās tradicionāli tiek uzskatītas par Lieldienu simbolu, ko apvij dažādi ticējumi un tradīcijas. Kāda ir olu nozīme mūsu uzturā, skaidro veselības centra "Vivendi" uztura speciāliste Jeļena Pavlova.

Veselīgs uzturs

Uztura ietekme uz auglību

Pārim, kas vēlas bērnu, ir rūpīgi jāseko līdzi savai ēdienkartei, stāsta Neauglības ārstēšanas kampaņas ginekoloģe, Klīnikas EGV vadītāja Zane Vītiņa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Aptieka uz palodzes - pašu audzēti zaļumi ikdienas uzturam

Izveidot veselīgo augu minidārziņu savās mājās būs pa spēkam katram, tam nepieciešams audzēšanai piemērots trauks, mazliet substrāta vai mitrumu uzglabājoša materiāla, uz kā sēklas sadiedzēt.

Veselīgs uzturs

9 simptomi, kas var liecināt par leikēmiju jeb asins vēzi

Leikēmija ir balto asins šūnu vēzis, kas sākotnēji attīstās muguras smadzenēs, izplatoties asinīs, limfmezglos, liesā, centrālajā nervu sistēmā un citos orgānos.

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Trenere: Sportot svaigā gaisā pēc ziemas jāatsāk apdomīgi

Pirmie siltie saules stari pat visslinkākos vilina atsākt fiziskas aktivitātes svaigā gaisā. Kas jāņem vērā pirms došanās pirmajā pavasara skrējienā?

Sports veselībai, sporta centri

Kā neapmaldīties diētu modes tendencēs? Stāsta uztura speciāliste

Mūsdienās, kad veselīgs dzīvesveids kļuvis teju par modes lietu, katram ir radies priekšstats par to, kas ir veselīgs uzturs. Tomēr plašsaziņas līdzekļos un draudzeņu ieteikumos diemžēl ne vienmēr varam gūt patiesu priekšstatu.

Veselīgs uzturs

Kā atgūt spēkus pēc saaukstēšanās vai gripas? Skaidro speciāliste

Kad gripas un saaukstēšanās sezona tuvojas noslēgumam, daudziem aktuāls kļūst jautājums kā atgūt veselību un enerģiju. Gripas saslimšana organismam ir liela slodze, kas atņem daudz spēka.

Elpceļu / plaušu saslimšanas