Ārsts: Mediķim nemitīgi jāpilnveido savas zināšanas (1)

Rīgas 2.slimnīcas ārsts-traumatologs-ortopēds Sandris Petronis stāsta par iemesliem, kāpēc ārsti nepārtraukti mācās, ieskicē sava darba specifiku, kā arī dalās pārdomās par veselības aprūpes sistēmu Latvijā.

Ārstu privātprakses, speciālisti

9 simptomi, kas var liecināt par bipolārajiem traucējumiem

Bipolārie traucējumi ir psihiska saslimšana, kam raksturīgas straujas garastāvokļa svārstības, kuru laikā patoloģiski pacilāts noskaņojums mijas ar depresiju.

Psihoterapija / psihiatrija

5 veselīgi našķi uzkodām starp ēdienreizēm

Veselīgas un pareizi izvēlētas uzkodas starp ēdienreizēm ir lielisks enerģijas avots. Tās var papildināt vitamīnu rezerves, sniegt papildus enerģiju un uzlabot mūsu garastāvokli.

Veselīgs uzturs

Praktiski padomi drošai sportošanai aukstā laikā

Neskatoties uz laika apstākļiem, mums vienmēr vajadzētu būt aktīviem un nemainīt fizisko aktivitāšu paradumus arī tad, ja temperatūras stabiņš termometrā ir noslīdējis zem nulles.

Sports veselībai, sporta centri

Kā darbojas avārijas kontracepcija? (VIDEO)

Kļūme ar prezervatīvu, aizmirsts iedzert ikdienas kontracepcijas tableti… Šāda situācija, kad tuvības brīdī notiek “avārija”, var gadīties ikvienam, arī esot ilgstošās attiecībās.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kad raizes kļūst par daļu ikdienas: Trauksmes sajūtas cēloņi un ārstēšana

Kas slēpjas zem vārda trauksme un ko ar to darīt, stāsta klīniskā Latvijas Psihoterapeitu biedrības psiholoģe psihoterapeite, LU asociētā profesore Ieva Bite.

Psiholoģija

8 agrīni Parkinsona slimības simptomi

Parkinsona slimība ir hroniska un lēni progresējoša saslimšana, kas skar centrālo nervu sistēmu, radot kustību un runas traucējumus. Slimība sākuma stadijā ir grūti diagnosticējama, taču ir atsevišķi simptomi, kas var liecināt par tās klātbūtni organismā.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Diagnoze – 2.tipa diabēts. Kā dzīvot tālāk?

Ārsta kabinetā, pirmo reizi izdzirdot diagnozi - 2.tipa cukura diabēts, pacients tiek nostādīts fakta priekšā, ka turpmāk daudz stingrāk jākontrolē ikdienas aspekti, kuri, iespējams, līdz šim palaisti pašplūsmā.

Endokrinoloģija / diabēts

Mans bērns piedzima pirms laika: Trīs mammu stāsti

Novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Arī Latvijā ik gadu aptuveni 1000 bērnu piedzimst pirms noteiktā laika.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

8 pazīmes, kas liecina par uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu

Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) uzskatāms par attīstības īpatnību, kas dažādu faktoru ietekmē piemeklē aptuveni 5-7% bērnu. Vairāk nekā trešdaļai UDHS simptomi saglabājas arī, sasniedzot pieaugušā vecumu.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Ārste: Pie imunologa cilvēki nonāk tad, kad nevar atrast slimības cēloņus

Cilvēka imūnsistēma ir kā smalki noausts zirnekļa tīkls. Tajā iekrītot kādai lietus lasītei, zirnekļa tīkls sasvārstās, taču neplīst. Tieši tāpat funkcionē vesela cilvēka imunitāte.

Imunoloģija