
VOMK atbalsta maksimālu veselības aprūpes resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai slimnīcās
26.oktobrī Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sēdē atbalstīja virzību uz maksimālu veselības aprūpes resursu izvēršanu Covid-19 krīzes risināšanai slimnīcās. Ievērojot to, ka Covid-19 pacienti slimnīcā nonāk aptuveni nedēļu pēc slimības simptomu parādīšanās, jārēķinās, ka līdz novembra vidum būtu nepieciešams izvērst līdz 2900 gultām Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Veselības ministrs izbraukuma vakcinācijās tiksies ar iedzīvotājiem
Tuvākajās nedēļās veselības ministrs Daniels Pavļuts piedalīsies vairākās izbraukuma vakcinācijās Rīgā un reģionos, lai tiktos ar cilvēkiem, izteiktu pateicību par izdarīto izvēli un aicinātu iedrošināt vakcinācijai pret Covid-19 arī citus.

Plāno pakāpeniski atvērt vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 pacientu ārstniecībai un lūgt starptautisko palīdzību
Veselības ministrija (VM) sagatavojusi nākamo soļu plānu secīgai papildu gultu izveidei Covid-19 pacientu ārstniecībai, paredzot izvērst līdz pat 2500 gultām Rīgā un reģionos, kā arī ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros lūgt papildu nodrošināt Covid-19 pacientu ārstniecībai nepieciešamo aprīkojumu un medicīnisko personālu.

Atbalsta Covid-19 pacientu gultu skaita palielināšanu Rīgas pašvaldības slimnīcās
Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 26. oktobrī, ārkārtas sēdē atbalstīja lēmumprojektu*, kas ļaus operatīvāk reaģēt uz straujajām pārmaiņām un nepieciešamības gadījumā palielināt Covid-19 pacientu gultu skaitu galvaspilsētas pārziņā esošajās veselības aprūpes iestādēs...

Šonedēļ notiks 27 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19
Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks 27 apdzīvotās vietās, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem.

Covid-19: Eiropas Zāļu aģentūra uzsāk molnupiravīra paātrināto vērtēšanu
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) ir uzsākusi paātrināto vērtēšanu perorālajām pretvīrusu zālēm molnupiravīram (zināms arī kā MK-4482 vai "Lagevrio"), ko Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem izstrādājis uzņēmums "Merck Sharp" & "Dohme" sadarbībā ar "Ridgeback Biotherapeutics".

Darbību sāk Latvijā pirmais ēšanas traucējumu centrs
Kopš 20.oktobra ikvienam, kas cīnās ar ēšanas traucējumiem, pieejama profesionāla palīdzība. To ar individuālu pieeju katram nodrošina centrā darbojošie speciālisti ar ilgu gadu pieredzi ēšanas traucējumu ārstēšanā, kuriem arī pašiem ir personīga pieredze ar šo diagonozi.

Piešķir 2,4 miljonus eiro Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanai
Šodien, 26. oktobrī, Ministru kabinets lēma piešķirt veselības aprūpes nozarei 2,4 miljonus eiro, kas ļaus ārstniecības iestādēm kompensēt izdevumus Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanai.

SPKC: Septembrī 88,5% stacionēto un 89,2% mirušo nebija vakcinēti pret Covid-19
Nacionālā veselības dienesta dati* par septembrī stacionētiem Covid-19 pacientiem, liecina, ka lielākā daļa cilvēku, kuri saslima ar Covid-19 un kuriem smagas slimības norises gaitas dēļ bija vajadzīga ārstēšana slimnīcā, nav bijuši vakcinēti pret šo infekcijas slimību.

Aptauja: Cik izplatīta ir “ārstēšanās internetā”?
Lai rastu atbildes uz jautājumiem par savu veselību, gandrīz katrs trešais jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju informāciju pārsvarā meklē internetā, 43% primāri vēršas pie sava ģimenes vai ārstējošā ārsta, 8% jautā padomu ģimenes locekļiem vai draugiem, 4% vispirms vēršas pie farmaceita, kamēr 10% informāciju par veselības jautājumiem nemeklē vispār, bet vēl 4% konkrēti atbildēt nevarēja, secināts aptaujā.