
Piešķir finansējumu papildu darbinieka apmaksai ģimenes ārsta praksē janvārī
Ģimenes ārstu praksēm par 2023. gada janvāri paredzēts maksājums par papildu darbinieka nodarbināšanu, kas tika ievests pērn Covid – 19 vakcinācijas nodrošināšanai. Tā otrdien, 31. janvārī, nolēma valdība, veicot izmaiņas “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtībā”.

Turpinās nodrošināt valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV un garo klepu
Valdība šodien, 31. janvārī, atbalstīja grozījumus “Vakcinācijas noteikumos”, kas paredz 2023. gadā turpināt zēnu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), kā arī pusaudžu un grūtnieču vakcinēšanu pret garo klepu.

Paplašina ārstniecības personu loku, kam būs tiesības uz resertifikāciju
Ministru kabinets šodien, 31. janvārī, veica izmaiņas Ārstniecības personu sertifikācijas kārtībā, paplašinot to ārstniecības personu loku, kam būs tiesības uz resertifikāciju. Izmaiņas tapušas sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību.

Aptauja: 31% iedzīvotāju informāciju par dažādiem veselības jautājumiem primāri meklē internetā
Atbildot uz jautājumu, kur primāri tiek meklēta informācija par dažādiem veselības jautājumiem, gandrīz katrs trešais jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju to pārsvarā meklē internetā, tā secināts "BENU Aptiekas" Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.

Aptauja: 26% Latvijas iedzīvotāju ārstniecības augu tējas iegādājas aptiekā
26% Latvijas iedzīvotāju ārstniecības augu tējas iegādājas aptiekā, lietojot pēc farmaceita vai ārsta ieteikuma, gandrīz tikpat aptaujāto atzīst, ka paši pazīst vairākus ārstniecības augus, tos vāc, gatavo un lieto pēc vajadzības, tomēr izmanto arī aptiekās nopērkamās tējas. Nedaudz mazāk – 19% ir tādu, kuri tikai paši lasa ārstniecības augus tējai, bet salīdzinoši daudz – 30% – ārstniecības augu tējas nelieto, noskaidrots aptaujā.

ZVA: Uzsāk vērtēt jaunus datus par zālēm sirpjveida šūnu slimībai
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir uzsākusi vērtēt jaunus pētījuma datus par zālēm “Adakveo”, kas paredzētas sirpjveida šūnu slimības sāpju krīžu novēršanai (sauktas par vazo-okluzīvām sāpju krīzēm).

TOS 2023. gadā uzsāks jauna veida ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijas, kas līdz šim Latvijā nebija praktizētas
Šī gada pirmajā ceturksnī VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” (TOS) plānots uzsākt Latvijā līdz šim nepraktizētas endoprotezēšanas operācijas, izmantojot daļēju locītavas protezēšanu ar endoprotēzi “Oxford Partial knee” pacientiem ar mediālu ceļa locītavas osteoartrītu.

Atklāta kampaņa cilvēku ar retām slimībām atbalstam – “Droši par veselību!”
Latvijas Reto slimību alianse atklāj informatīvu kampaņu cilvēku ar retām slimībām atbalstam “Droši par veselību!”. Sākot no februāra, visa mēneša garumā sabiedrība tiks informēta par retajām slimībām un to aktualitāti Latvijā, izplatot izglītojošus materiālus par pacientu tiesībām, kā arī tiks iepazīstināts ar reto slimību pacientu pieredzes stāstiem, lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos.

Martā notiks bezmaksas IT prasmju apmācības veselības aprūpes speciālistiem Latvijā
Apzinot vairākus ar digitālajām prasmēm un tehnoloģijām saistītus izaicinājumus veselības aprūpē, biedrība "Riga TechGirls" pirmo reizi vadīs bezmaksas apmācības veselības aprūpes darbiniekiem un topošajiem ārstiem tehnoloģiju apguvei “Cilvēcīgi par tehnoloģijām”.

Eksperti: Mākslīgais intelekts – nozīmīga medicīnas nākotnes sastāvdaļa
Mākslīgais intelekts (MI) arvien vairāk ienāk medicīnā, palīdzot sasniegt labākus pacientu aprūpes rezultātus un kvalitatīvāku pacientu pieredzi. Taču paralēli daudziem ieguvumiem tas rada arī izaicinājumus – nepieciešamību pēc kvalificētiem speciālistiem darbā ar MI, pacientu un ārstniecības personāla vēlmi MI iekļaut aprūpes procesā, kvalitātes kontroli MI risinājumiem un datu pārvaldību, secinājuši eksperti Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības (EIT Health) Latvijas centra organizētajā diskusijā.