medicine.lv skaitļos

Lietotāji online49
Aktīvie uzņēmumi12200
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Valsts asinsdonoru centrs visā Latvijā 27. septembrī aicina ziedot asins vēža pacientiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Valsts asinsdonoru centrs visā Latvijā 27. septembrī aicina ziedot asins vēža pacientiem

Freepik.com/ starline
Foto: Freepik.com/ starline

Otrdien, 27. septembrī, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina nepalikt vienaldzīgiem un mudina ikvienu doties ziedot asinis tieši asins vēža pacientiem. Turklāt Rīgā, biroju kvartālā “Jaunā Teika”, notiks īpašs kampaņas “Ir? Nav? Asins vēzis?” autobusa izbraukums. Asins komponenti ir būtiska ārstniecības sastāvdaļa daudzu smagu saslimšanu gadījumā, taču ļoti svarīgi ir atbalstīt tieši asins vēža pacientus, kuriem asins pārliešana ir regulārs, ilgstošs un eksistenciāls process.

Latvijā ik gadu tiek atklāti ap 1000 jaunu asins vēža gadījumu, turklāt liela daļa no tiem – vēlīnā stadijā. Slimības simptomi ir tik universāli un raksturīgi arī citām kaitēm, ka bieži vien asins vēzis tiek atklāts tikai pēc ilgstošām pārbaudēm.

“Asins vēža pacienti ir vieni no tiem, kuriem donoru atbalsts ir nepieciešams regulāri un ilglaicīgi. Bieži ārstniecības procesā tiek iesaistīti pat vairāki simti donoru. Asins vēža atpazīstamības mēnesī aicinām sabiedrību iesaistīties, veltīt pārdesmit minūtes laika un ziedot daļu sevis, lai atbalstītu kādu asins vēža slimnieku,” saka VADC vadītāja Egita Pole.

Kā pirmie asinis ziedot pieteicās kampaņas iniciatori, uzņēmuma “Novartis Baltics” darbinieki. “Kā medikamentu kompānija jau vairāk nekā 20 gadus strādājam, lai atklātu un pacientiem nodrošinātu asins vēža zāles, kas pagarina mūžu un uzlabo dzīves kvalitāti. Taču pacientiem ir nepieciešams vairāk, un mūsu komanda ar savu piemēru vēlas pievērst uzmanību asins nodošanai, jo asinis glābj dzīvības. Mūsu kolektīvs, vēlot atveseļošanos asins vēža pacientiem, aicina visus, to skaitā “Jaunās Teikas” apkārtnes darbiniekus un iedzīvotājus, pievienoties,” aicina SIA uzņēmuma pārstāve Dita Erna Sīle.

Atzīmējot starptautisko asins vēža mēnesi, kampaņa “Ir? Nav? Asins vēzis?” ietvaros Vērmanes dārzā izvietots vides objekts – simboliska asins analīžu mēģene, vēršot uzmanību uz to, cik svarīgi ir izvērtēt savu pašsajūtu, noteiktu simptomu gadījumā vērsties pie ģimenes ārsta un veikt pilnas asins ainas analīzes. Savukārt, lai labāk izprastu iespējamos asins vēža simptomus un apzinātu nepieciešamību laikus vērsties pie speciālista pēc konsultācijas, interneta vietnē parbaudiasinis.lv ikvienam pieejams asins vēža simptomu tests.

Asins vēzis ir ļaundabīga asins sistēmas saslimšana, kas sākas kaulu smadzenēs. Lielākoties slimības iemesli nav zināmi. Lai izvairītos no ielaistiem asins vēža gadījumiem, eksperti iesaka katram cilvēkam reizi gadā veikt asins analīzes un pilnu asins ainu, kas ļautu savlaicīgi pamanīt asins vēzi, kā arī atklāt citas saslimšanas. Par asins vēža un citu smagi slimu pacientu atbalstīšanas iespējām, ziedojot asinis, vairāk var uzzināt VADC mājaslapā donors.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".