medicine.lv skaitļos

Lietotāji online303
Aktīvie uzņēmumi12808
Nozares raksti1624
Ekspertu atbildes21477
Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle un Sirds ķirurģijas operāciju bloks : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle un Sirds ķirurģijas operāciju bloks

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca / Flickr.com
Foto: Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca / Flickr.com

Pirmdien, 2024. gada 22. aprīlī, klātesot veselības ministram Hosamam Abu Meri, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) valdei un iesaistīto struktūrvienību vadībai un darbiniekiem, svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas centra jaunizbūvētā Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa un Sirds ķirurģijas operāciju bloks, kā arī Asinsvadu ķirurģijas centra Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle. Jaunās telpas padarīs drošāku un ērtāku pacientu un ārstniecības personāla vidi, būtiski uzlabojot ārstniecības pakalpojumu sniegšanas iespējas un nodrošinot visaugstākā līmeņa un sarežģītības pakāpes sirds un asinsvadu operācijas.    

Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek sniegta ķirurģiska palīdzība visiem pieaugušajiem valsts iedzīvotājiem ar visplašākā spektra sirds slimībām 24 stundas diennaktī. Centrs savas vairāk nekā 50 gadu pastāvēšanas laikā ir izveidojis un nostiprinājis izcilu profesionāļu komandu, kas ieņem vadošu lomu Baltijā vairākās jomās, īpaši koronārajā ķirurģijā, mazinvazīvā sirds vārstuļu ķirurģijā u.c.

Ik gadu centrs palīdz atgriezties pilnvērtīgā ikdienas dzīvē aptuveni 1000 Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz pat 91 gadam, kuru dzīves kvalitāte pirms operācijas ir bijusi ievērojami samazināta, veselība un prognozējamā dzīvildze ir bijusi ļoti slikta. Tiek prognozēts, ka cilvēku skaits, kam būs nepieciešama sirds operācija, tuvākajos gados tikai pieaugs, jo kopējais gados veco cilvēku skaits Latvijā katru gadu pieaug ne tikai relatīvos, bet arī absolūtos skaitļos.

Stradiņa slimnīcas ārsti nodrošina palīdzību pacientiem asinsvadu slimību vai traumu gadījumos un veic visa veida asinsvadu operācijas. Šajā centrā gadā tiek ārstēti vairāk nekā 2500 slimnieku un veiktas 2000 dažādas klasiskās ķirurģijas un endovaskulārās asinsvadu operācijas. Asinsvadu ķirurģijas centrs ir viens no Baltijā vadošajiem aortas endoprotezēšanas centriem un ir atpazīstams arī Eiropā un Amerikā.

Banner 280x280

Stradiņa slimnīcas viens no stratēģiskajiem attīstības virzieniem ārstnieciskajā attīstībā un zinātniskajā pētniecībā ir kardioloģija. Tāpēc, atklājot jaunās ārstniecības telpas, Stradiņa slimnīca spērusi nozīmīgu soli, lai būtiski uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu pacientiem un ārstniecības personālam.

Jaunās Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas telpas ir gaišas un modernas. Nodaļā izbūvētas četras jaunas mūsdienu prasībām atbilstošas  intensīvās terapijas palātas ar kopumā 10 gultas vietām un jaunu aprīkojumu. Nodaļā izveidotas ērtas personāla darba un atpūtas telpas, kā arī noliktavas.

Veicot mūsdienu prasībām atbilstošu telpu funkcionālu pārplānošanu un inženierkomunikāciju nomaiņu, tapusi jauna Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle ar modernu robotizētu attēlveidošanas sistēmu – hibrīdangiogrāfu, kas īpaši pielāgots operāciju zālei. Jaunā iekārta ļauj veikt sarežģītas asinsvadu operācijas mazinvazīvā veidā, apvienojot klasisko ķirurģiju ar mūsdienīgām mazinvazīvām endovaskulārām asinsvadu ārstēšanas metodēm rentgena kontrolē. Tā ir Baltijā pirmā šīs paaudzes hibrīdoperāciju zāles iekārta. Hibdrīzāle ietver ne tikai operācijas zāles, bet arī pacientu, personāla un tehnisko telpu izbūvi.

Plānots, ka hibrīdoperāciju zāli izmantos arī ginekologi – dzemdību speciālisti, nodrošinot komplicētas dzemdības; tāpat plānots zāli izmantot arī plaušu hipertenzijas ārstēšanai.

Savukārt Sirds ķirurģijas operāciju blokā tagad ir četras modernas operāciju zāles, kas atbilst visaugstākajiem pasaules standartiem un tehnoloģiskajā ziņā ļauj realizēt vissarežģītākās operācijas. Operāciju zāles aprīkotas ar digitāliem risinājumiem –vadības sistēmu, kas regulē mikroklimatu un attēlo reālos un iepriekš veiktos pacientu izmeklējumus. Telpas aprīkotas ar jaunām lampām un videosistēmām, kas atļauj veikt operāciju ierakstus un translācijas. Operāciju blokā izveidotas modernas atpūtas un darba telpas, kā arī ģērbtuves personālam.

Apmeklējot jaunas telpas, veselības ministrs Hosamas Abu Meri uzsver: “Investīcijas modernā veselības aprūpes infrastruktūrā ir būtisks ieguldījums labklājībā –  jaunās Sirds un asinsvadu ķirurģijas un ārstniecības telpas uzlabos ne tikai pacientu komfortu un drošību, bet arī radīs atbilstošu vidi ārstniecības personālam. Vēlos uzsvērt, ka moderna darba vide ir būtisks ārstniecības personāla motivēšanas instruments. Attīstot  un modernizējot Stradiņa slimnīcas Sirds un asinsvadu ķirurģijas telpu bloku, speram nozīmīgu soli mūsu mērķu sasniegšanā, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumus Latvijā, stiprinot gatavību ārkārtas situācijām.”

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis norāda: “Šodien ir nozīmīgs pavērsiens mūsu ceļā uz veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanu – atklājot jaunās telpas, mēs ar jaunu sparu turpināsim sniegt visaugstākās kvalitātes ārstniecības pakalpojumus. Mūsu talantīgie ārsti, brīnišķīgās māsas, aprūpes un atbalsta personāls un pārējie darbinieki ir mūsu lepnums, tāpēc esmu patiesi priecīgs, ka līdz ar jaunajām telpām būtiski uzlabosies arī personāla labklājība!”

Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis stāsta: "Medicīnas galvenais uzdevums ir nodrošināt sabiedrības dzīves kvalitāti. To iespējams paveikt, izmantojot zināšanas, augstvērtīgas tehnoloģijas, mūsdienīgu un iedvesmojošu vidi un veselības aprūpes pieejamību. Savukārt dzīves kvalitāte nosaka laimes indeksu, kuru noteikti vēlamies Latvijā celt. Mēs esam uz pareizā ceļa – ārstējot paaugstinātu holesterīnu un asinsspiedienu, 10 gadu laikā esam samazinājuši šo riska faktoru izplatību par deviņiem procentiem. Tas savukārt ir palīdzējis samazināt saslimstību ar miokarda infarktu par 33%, tomēr jāsaprot, ka tas vēl vairāk palielina nepieciešamību pēc augstvērtīgas miokarda revaskularizācijām un sirds vārstuļu operācijām. Esmu pārliecināts, ka katra jauna tehnoloģija un veselību veicinoša vide jaunajā slimnīcā šo progresu ievērojami paātrinās."

Asinsvadu ķirurģijas centra virsārsts profesors Dainis Krieviņš, informējot par Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāli, skaidro: “Līdz šim sarežģītas asinsvadu operācijas tika veiktas, pielāgojot rentgena laboratorijas, kur nebija iespējas veikt atvērtas ķirurģiskas operācijas vai operāciju zālēs bez piemērotas radioloģiskās kontroles. Jaunās zāles atvēršana palielinās pacientu drošību un iespējamo palīdzības apjomu asinsvadu patoloģijas gadījumā. Tas ļaus ietaupīt līdzekļus, jo daļu operāciju varēs veikt kombinēti vienā posmā, pretēji divām stacionēšanās reizēm slimnīcā. Šis ir neapšaubāmi progresīvs solis Eiropas standartu virzienā, tomēr jāatzīst, ka modernā aparatūra ir pielāgota morāli un fiziski novecojušās telpās, tāpēc ļoti būtiski attīstīt Stradiņa slimnīcas nākamo būvniecības kārtu – tā saucamo B korpusu, kurā varētu izveidot visaugstākajiem standartiem atbilstošu Hibrīdoperāciju zāli.”

Sirds ķirurģijas centra virsārsts docents Mārtiņš Kalējs saka: ”Tā kā prognozes vēsta, ka tuvākajos gados Latvijā pieaugs senioru skaits, kam būs nepieciešama sirds operācija, sirds ķirurģijas intensīvās terapijas nodaļas paplašinājums un jaunās operāciju zāles ir pirmais, bet ļoti nozīmīgs solis sirds ķirurģijas turpmākai attīstībai, kas nepieciešama, lai pielāgotos izmaiņām Latvijas populācijas vecumstruktūrā. Stradiņa slimnīcas sirds ķirurģijas pacienta vidējais vecums ir aptuveni 68 gadi un mērķis ir, lai šie cilvēki pēc operācijas spētu būt pilnvērtīgi, aktīvi Latvijas iedzīvotāji vēl daudzus gadus. Tādēļ ar īpašu gandarījumu jāatzīst, ka Stradiņa slimnīcas renovētās operāciju zāles atbilst visaugstākajiem pasaules standartiem un tehnoloģiskajā ziņā ļaus realizēt vissarežģītākās operācijas. Ar nepacietību gaidām jaunā B korpusa būvniecību, kas spētu nodrošināt pieaugošās prasības pēc augsta līmeņa pirms un pēc operācijas palātām, kas būtu atbilstošas mūsdienu agrīnas rehabilitācijas standartiem un nodrošinātu ērtāku un drošāku darba vidi mūsu darbiniekiem.”

Plašāks ieskats svinīgajā atklāšanas pasākumā skatāms te.

Jaunie ārstniecības objekti īstenoti Stradiņa slimnīcas infrastruktūras attīstības projekta “Stradiņa slimnīcas attīstība kvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanai” ietvaros. Tā ietvaros veikti ievērojami remontdarbi vairākās Slimnīcas ēkās, t.sk. arī uzbūvēta jaunā moduļu ēka. Jaunuzbūvētās telpas patlaban izmanto Neatliekamās medicīnas centrs un operāciju bloks. Ēkas plānojums un funkcionalitāte īpaši pielāgota dažādām neparedzētām situācijām – tā ir ērti pārveidojama, nodalāmas palātas un pacientu plūsmas. Projekta ietvaros iegādātas remontēto telpu aprīkošanai nepieciešamās medicīnas tehnoloģijas, mēbeles un aprīkojums.

Projekta kopējās izmaksas ir 23 678 296 eiro, no tām 16 915 473 eiro Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, 5 256 373 eiro valsts budžeta finansējums un 1 506 450 eiro slimnīcas budžeta finansējums. Infrastruktūras attīstības projekta īstenošana uzsākta 2022.gada septembrī, bet plānots pilnībā pabeigt būvniecības darbus plānots 2024.gada augustā. Sīkāka informācija par projektu pieejama šeit.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Uzņēmumi nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Arvien vairāk siltais laiks par sevi liek manīt, kas liek domāt par to, ka drīz jau varēsim sauļoties. Lai kā mums patiktu šis process, pārmērīga saules iedarbība ir būtisks faktors, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos jeb fotonovecošanos. Kā pasargāt sejas ādu no saules, zilās gaismas un apkārtējās vides piesārņojuma?

Aktuālie piedāvājumi

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvāja testēt "Acorus Balance Fiber" šķiedrvielu kompleksu.

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvāja izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt uztura bagātinātāju “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai.

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvāja testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Žoržs Žabūrs ir asinsvadu ķirurgs, asinsvadu ultrasonogrāfijas speciālists un flebologs. Pirmais Baltijā veicis vēnu operāciju, pielietojot hipnozi. Žoržs Žabūrs ir arī Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs, Latvijas Flebologu biedrības biedrs, Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā