medicine.lv skaitļos

Lietotāji online167
Aktīvie uzņēmumi12799
Nozares raksti12391
Ekspertu atbildes21477
SPKC: Balstvakcīnu saņēmušie cilvēki slimnīcā nonāk 7,5 reizes retāk : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

SPKC: Balstvakcīnu saņēmušie cilvēki slimnīcā nonāk 7,5 reizes retāk

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Analizējot pieejamos datus par saslimstību, stacionēšanu un mirstību ar Covid-19 decembrī saistībā ar vakcinācijas statusu, redzams, ka ļoti būtiski ir cilvēkiem saņemt balstvakcīnu. Tomēr datos par stacionēšanas gadījumiem un mirstību redzam, ka primārā vakcinācija joprojām nodrošina labu efektu pret smagu slimības gaitu, nepieciešamību Covid-19 ārstēt slimnīcā un nāvi. Tādēļ speciālisti aicina, ja pagājis noteiktais periods, jādodas saņemt balstvakcīnu.

Decembrī Latvijā cilvēkiem ar primāro vakcināciju Covid-19 infekcija konstatēta 1,7 reizes retāk nekā nevakcinētajiem vai daļēji vakcinētiem, salīdzinot saslimstības intensitāti (uz 100 000 iedzīvotajiem) vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, bet tie, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju, saslimstība tika reģistrēta 5,5 reizes retāk.

Decembrī stacionāros vakcinētie (ar primāro vakcināciju) nonāca 3,1 reizi retāk (uz 100 000 iedzīvotajiem) nekā nevakcinētie/daļēji vakcinētie pacienti, bet tie, kuriem bija arī balstvakcinācija, 7,5 reizes retāk. Nāves gadījumu biežuma (uz 100 000 iedzīvotajiem) salīdzinājums parāda, ka cilvēku, kuriem bija primārā vakcinācija decembrī, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 5,5 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem/daļēji vakcinētajiem, bet tiem, kuri bija saņēmuši balstvakcināciju, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 24 reizes zemāks.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atgādina: ne visiem cilvēkiem vakcīnas izraisa vienādi augstu aizsardzību. Jāņem vērā, ka augstas Covid-19 izplatības gadījumā, infekcija biežāk skar arī vakcinētos cilvēkus. Tāpat, pieaugot vakcinēto cilvēku skaitam, kopējā saslimstībā matemātiski pieaug arī infekcijas gadījumu īpatsvars vakcinētajiem cilvēkiem. Tomēr saslimšanas risks nevakcinētajiem cilvēkiem joprojām ir ievērojami augstāks, salīdzinot infekcijas biežumu vakcinēto un nevakcinēto cilvēku grupā.

Pagājušajā nedēļā Latvijā Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaits pieaudzis par 93,7 % 

Banner 280x280

Aizvadītajā nedēļā, no 3. janvāra līdz 9.janvārim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits ievērojami pieaudzis, par 93,7%. Pēdējās septiņās dienās par 50,3% pieaudzis arī stacionēto pacientu skaits, vidēji dienā slimnīcās nonāk 71 cilvēks, saglabājas arī ievērojams pacientu skaits ar smagu slimības gaitu.

Vidēji dienā tika veikti 10 220 (iepriekš – 6633) testi, savukārt  vidēji dienā atklāti 1547 jauni gadījumi (iepriekš 799). No visiem veiktajiem testiem 4% (3 171 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 96% (68 366 testi) pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 2% (267 inficētie) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 98% (10563 inficētie) pārējā sabiedrības daļā.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā strauji pieaudzis – 1,6 (nedēļu iepriekš 1,13), kas parāda strauju infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā.  

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto, balstvakcīnu saņēmušo un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū pagājušajā nedēļā, cilvēkiem, kuri bija saņēmuši primāro vakcināciju, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži kā nevakcinētiem/ daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā, bet 2,7 reizes retāk tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju.

SPKC atgādina! Pieaugot  vakcinēto skaitam  un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā samazinājies līdz 785,4 (nedēļu iepriekš – 818,9). Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 518,0 (pirms nedēļas – 497,3). Igaunijā rādītājs palielinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 807,8 (nedēļu iepriekš – 640,2). Lietuvas rādītājs pieaudzis līdz 774,1 (pirms nedēļas – 737,2). Laikā no 51. līdz 1. nedēļai saslimušie visbiežāk Latvijā ieradušies no Lielbritānijas(148), Itālijas(93), Francijas (55), Spānijas(55), Zviedrijas (52), Ēģiptes (47), Vācijas (45), Dānijas(42), Somijas(39), ASV(33), AAE(31), Norvēģijas (31), Igaunijas(27), Ungārijas (26), Krievijas (23), Polijas (23), Lietuvas(21).

Iedzīvotāji aicināti vakcinēties pret Covid-19!   

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā. Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit. SPKC atgādina, ka balstvakcinācija spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi uzreiz, aizsargājošais efekts pēc vakcinācijas veikšanas ir jau nākamajā dienā. Balstvakcināciju iedzīvotāji aicināti doties saņemt uzreiz, neatliekot uz vēlāku laiku. Īpaši rekomendēts neatlikt balstvakcinācijas saņemšanu riska grupās esošās personas, personas no 40 gadu vecuma un personas, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā.

SPKC atgādina, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:     

  • nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru), 
  • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),     
  • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),     
  • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),  
  •  iespēju robežās strādāt attālināti. 

*Vairāk par Covid-19 statistiku
Papildu informācija Covid-19 slimniekiem un  kontaktpersonām  
Papildu informācija par vakcināciju pret Covid-19  
Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām  

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Profilakse / vakcinācija":

Uzņēmumi nozarē "Profilakse / vakcinācija"

Viola Farma, SIA, Zāļu lieltirgotava

Viola Farma, SIA, Zāļu lieltirgotava

Viola Farma piedāvā plašu veselības preču klāstu, kas iekļauj uztura bagātinātājus, kosmētiku, higiēnas preces, ēteriskās eļļas, zāļu tējas un pārtikas produktus. Mēs esam īpaši lepni par mūsu piedāvājumu, kas palīdz uzturēt veselību un labsajūtu, izmantojot dabiskos produktus ar pārbaudītu kvalitāti.

Mēs nodrošinām ātru piegādi visā Latvijā, kā arī iespēju saņemt pasūtījumus Rīgā 1 stundas laikā, pateicoties sadarbībai ar Wolt.

Viola Farma ir Jūsu uzticamais partneris, izvēloties veselības un skaistumkopšanas produktus ikdienai.

 

 

 

Nedēļas tēma

Dzemdes kakla vēzis – otrs izplatītākais vēža veids Latvijā

Dzemdes kakla vēzis – otrs izplatītākais vēža veids Latvijā

Saņemot uzaicinājumu no Nacionālā veselības dienesta (NVD) par iespēju veikt valsts apmaksātu dzemdes kakla skrīningu, tu devies pie sava ginekologa veikt šo izmeklējumu? Dzemdes kakla vēzis bieži attīstās bez simptomiem. Tieši tāpēc regulārs skrīnings un vakcinācija var glābt dzīvību.

Aktuālie piedāvājumi

Jauna sezona – jauna kopšana: kas ādai nepieciešams pavasarī

Jauna sezona – jauna kopšana: kas ādai nepieciešams pavasarī

Pavasarī īpaši labi darbojas sistēmiska pieeja: āda saņem pietiekami daudz mitruma no iekšpuses, savukārt ārēji tiek atbalstīta ar līdzekļiem, kas palīdz šo mitrumu saglabāt un atjaunot ādas aizsargbarjeru. Uzzināsim vairāk par Hydro Boost maskām, kas paredzētas intensīvai ādas mitrināšanai un atjaunošanai!

Cietie ķermeņa sviesti: kāpēc šī ir nākamā līmeņa pašaprūpe tavai ādai?

Cietie ķermeņa sviesti: kāpēc šī ir nākamā līmeņa pašaprūpe tavai ādai?

Pareizi lietoti dabīgie ķermeņa sviesti ne tikai mitrina, bet arī palīdz ādai atjaunoties dziļākā līmenī. Uzzini, ko tavai ādai patiesībā dod tīras, dabīgas sastāvdaļas!

Mikrobioms un hormoni: neredzamā sistēma, kas ietekmē sievietes veselību

Mikrobioms un hormoni: neredzamā sistēma, kas ietekmē sievietes veselību

Ir brīdis, kad sieviete sāk just, ka ķermenis vairs nereaģē tā kā agrāk. Tas nenotiek strauji. Tas nav viens simptoms. Tā ir sajūta – ka vielmaiņa kļūst lēnāka, enerģija vairs nav tik stabila, vēders kļūst jutīgāks, un ierastie risinājumi vairs nedod tādu pašu efektu.  

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

FITY pulveri – koncentrēts dabas spēks tavai labsajūtai

FITY pulveri – koncentrēts dabas spēks tavai labsajūtai

Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Perfecto" maijā un jūnijā piedāvā testēt FITY dabas pulverus pēc izvēles – Mežrozīšu, Upeņu vai Pieneņu pulveri.

NATEO D + Omega-3 – efektīva kombinācija

NATEO D + Omega-3 – efektīva kombinācija

Medicine.lv portāls sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu “Sagitus” aicina pieteikties NATEO D+ Omega-3 produkta testam. NATEO D+ Omega-3 produkta sastāvā ir dabisks D vitamīns (4000 SV) un īpaši augstas koncentrācijas zivju eļļa ar neaizstājamajām Omega-3 taukskābēm (300 mg) EPA un DHA vienā kapsulā. 

Testa rezultāti: nakts krēms ar šī sviestu, kurkumu un apelsīnu ēterisko eļļu

Testa rezultāti: nakts krēms ar šī sviestu, kurkumu un apelsīnu ēterisko eļļu

Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" aprīlī piedāvāja testēt nakts krēmu ar šī sviestu, kurkumu un apelsīnu ēterisko eļļu (Shea Butter Cream with Turmeric & Orange) – intensīvas iedarbības nakts krēmu, kas paredzēts hiperpigmentācijas mazināšanai, ādas toņa izlīdzināšanai un starojuma atjaunošanai. 

Testa rezultāti: Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Testa rezultāti: Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Medicine.lv redakcija martā un aprīlī sadarbībā ar zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Enzy-Prime – sabalansētu 10 enzīmu kompleksu, kas īpaši pielāgots mūsdienīgam uzturam ar augstu ogļhidrātu saturu, vienlaikus efektīvi atbalstot olbaltumvielu, tauku un laktozi saturošu produktu gremošanu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

CyberKnife tehnoloģija – pacienta pieredze: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

CyberKnife tehnoloģija – pacienta pieredze: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūziķis Mārtiņš Bergmanis pirmo reizi atklāti dalās savā pieredzē pēc diagnozes – dzirdes nerva audzējs jeb vestibulārā švannoma (dzirdes nerva neirinoma).

AERIFY limfodrenāžas zābaki: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AERIFY limfodrenāžas zābaki: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AERIFY limfodrenāžas zābaki – investīcija tavā ķermenī, enerģijā un dzīves kvalitātē. Neatliec uz rītdienu to, ko vari sajust jau šodien. Izvēlies vieglumu! Izvēlies AERIFY!

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Viola Farma, SIA, Zāļu lieltirgotava

Viola Farma, SIA, Zāļu lieltirgotava

Darba laiks

  • P.1000-1700
  • O.1000-1700
  • T.1000-1700
  • C.1000-1700
  • P.1000-1700
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40003367731
  2. LV40003367731
  3. AKCIJU SABIEDRĪBA "CITADELE BANKA"
  4. LV18PARX0000355361012
  5. 21.11.1997
  6. Viskaļu iela 26, Rīga, LV-1026

Apraksts

Viola Farma piedāvā plašu veselības preču klāstu, kas iekļauj uztura bagātinātājus, kosmētiku, higiēnas preces, ēteriskās eļļas, zāļu tējas un pārtikas produktus. Mēs esam īpaši lepni par mūsu piedāvājumu, kas palīdz uzturēt veselību un labsajūtu, izmantojot dabiskos produktus ar pārbaudītu kvalitāti.

Mēs nodrošinām ātru piegādi visā Latvijā, kā arī iespēju saņemt pasūtījumus Rīgā 1 stundas laikā, pateicoties sadarbībai ar Wolt.

Viola Farma ir Jūsu uzticamais partneris, izvēloties veselības un skaistumkopšanas produktus ikdienai.

 

 

 

 
Vairāk

Atslēgvārdi

  • Uztura bagātinātāji
  • Kosmētika
  • Dabiskie produkti veselībai
  • Pārtikas eļļas un tējas
  • Higiēnas preces
  • Sejas krēmi
  • Ķermeņa krēmi un balzami
  • Ēteriskās eļļas garastāvokļa uzlabošanai
  • Vitamīni un minerālvielas
  • Zāļu tējas
  • Uztura bagātinātāji imunitātei
  • Pārtikas produkti veselībai
  • Tējas un eļļas veselībai
  • Kosmētika Rīgā
  • Pārtikas eļļas
  • Uztura bagātinātāji online
  • Ēteriskās eļļas
  • Pūderi
Vairāk

Foto 19

Mārdadža eļļa
Pedipur
Selēns
Venolgon
Viola Herb
Ziedes un smēres
Alpu augu emulsija
Ziede
Golden Star
Uztura bagātinātāji
Amaranta eļļa
MUMIJO N90
MUMIJO uztura bagātinātājs
uztura bagātinātājs
MUMIJO kapsulas
Vilkābeļu tinktūra
Propoliss
Māteres tinktūra
Baldriāna tinktūra

Mājas lapa internetā