Pilnībā pabeigtais pašvaldības dzīvojamo ēku komplekss Lubānas ielā
Šodien tika nodota ekspluatācijā pēdējā - ceturtā māja pašvaldības dzīvojamo ēku kompleksā Lubānas ielā 129, Pļavniekos.
"Kopumā Lubānas ielas dzīvojamo ēku kompleksā ir 500 dzīvokļu un tas ir liels solis dzīvokļu rindas mazināšanai," uzsvēra SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters. Viņš norādīja, ka uzņēmums sparīgi turpina attīstīt citus pašvaldības dzīvojamo māju projektus un ir plānots, ka līdz šā gada beigām rīdzinieki saņems vēl gandrīz 600 jaunu dzīvokļu.
Šodien tika nodota ekspluatācijā sociālā dzīvojamā māja ar 100 vienistabas dzīvokļiem. Tos lielākoties izīrēs pensijas vecuma cilvēkiem, kas gaida pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanai, jo dzīvo denacionalizētos namos.
Lubānas ielas četru ēku kompleksa projekta pasūtītāja funkcijas, projekta vadību un būvuzraudzību veica Rīgas domes kapitālsabiedrība SIA "Rīgas pilsētbūvnieks". Namu projektus izstrādāja arhitektu birojs "Gints un kolēģi", būvniecības darbus realizēja pilnsabiedrība, ko izveidoja SIA "Arčers" un SIA "Ēku celtniecības kombināts".
Būvniecības finansēšanai tika izmantots AS "SEB Banka" un Nordea banka aizdevums 31 miljona latu apmērā uz 20 gadiem. SEB bankas valdes loceklis, Merchant Banking divīzijas Latvijā vadītājs Kaspars Dēliņš uzsvēra: "SEB bankas sadarbība ar "Rīgas pilsētbūvnieku" ir izvērtusies par nozīmīgu atbalstu rīdziniekiem, jo SEB bankas finansējums ļāvis nodrošināt rīdziniekus ar jaunām dzīvojamajām platībām. SEB banka arī šogad turpinās finansiāli atbalstīt biznesa idejas, kur klienta pārstāvētā nozare, kredīta mērķi un bizness ir saprotami un balstās uz objektīviem pieņēmumiem, kā arī īpašnieki ir gatavi sadarboties ar banku un līdzvērtīgi piedalās projekta realizēšanā."