medicine.lv skaitļos

Lietotāji online106
Aktīvie uzņēmumi12808
Nozares raksti12349
Ekspertu atbildes21477
Pētījums: 57% Latvijas iedzīvotāju pēc 40 gadiem ir redzes problēmas : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pētījums: 57% Latvijas iedzīvotāju pēc 40 gadiem ir redzes problēmas

Sasniedzot pusmūža vecumu, kad parādās pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes, cilvēki Latvijā nepievērš tam pienācīgu uzmanību un brilles sāk lietot novēloti, pie tam, joprojām pastāv virkne mītu par briļļu nēsāšanu. Pasaulē lielākā briļļu lēcu ražotāja "Essilor" un Baltijas lielākā acu aprūpes uzņēmuma OC VISION  veiktais pētījums Latvijā atklāj, ka 44% aptaujāto pēc 40 gadu vecuma novēro redzes problēmas. Vecumā no 45 līdz 49 gadiem, šis procents dubultojas, sasniedzot 57%. Lai informētu sabiedrību par presbiopiju jeb vecuma tālredzību, uzsākta kampaņa "Laiks redzēt 40+".

Pulcējoties redzes nozares ekspertiem, 13. februārī preses konferencē tika aktualizēta tēma par redzes pārmaiņām, pārsniedzot 40 gadu vecumu. Pasākuma laikā savā pieredzē par progresīvo briļļu lietošanu dalījās Pauls Timrots, kā arī citi sabiedrībā zināmi cilvēki. Savukārt, ar pētījuma rezultātiem iepazīstināja OC VISION optometriste Jeļena Stūriška.

Svarīgi atzīmēt, ka Latvijā 65% iedzīvotāju ir vecuma grupā virs 40 gadiem, kas nozīmē, ka problēma aktuāla lielākajai daļai iedzīvotāju. Cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma nereti grūtības rada lasīšana tuvumā – 71% no respondentiem virza tekstu tālāk no acīm, lai spētu to izlasīt. Tikai 10% respondentu 40 gadu pirmajā pusē atzina, ka izmanto lasīšanas briļļu palīdzību, savukārt 36-46% to, kuriem jau pāri 45 gadiem, šīs brilles izmanto regulāri. Tieši tāpat arī uzticēšanās progresīvajām lēcām pieaug līdz ar vecumu un  šādas brilles lielākoties iegādājas cilvēki vecumā no 50 līdz 55 gadiem, lai gan daudziem tās vajadzētu sākt nēsāt krietni agrāk. Pētījums ieskicē vēl vienu problēmu – aptuveni 95% Latvijas iedzīvotāju virs 40 gadiem nezina, kas ir presbiopija jeb vecuma tālredzība un kā šo problēmu ērti un efektīvi risināt, savukārt, 60% saprot, ka redzes pasliktināšanās līdz ar vecumu ir normāls process. 69% iedzīvotāju redzes pārbaudi veic retāk kā reizi gadā.

Optometriste stāsta: "Sasniedzot noteiktu vecumu, vēlme sākt lietot lasām-brilles ir tikai normāla, un ar to saskaras daudzi. Lai nezaudētu komfortu ikdienā, tiek piedāvāts ērts risinājums redzes koriģēšanai – progresīvās brilles, kurās iestrādātas lēcas, lai to nēsātājs varētu redzēt gan tuvumā, gan tālumā. Strādājot ar klientiem Latvijā, secinām, ka šīs brilles nav ļoti populāra izvēle, jo pie mums salīdzinājumā ar, piemēram, Skandināvijas valstīm, brilles joprojām daļā sabiedrības tiek uzskatītas kā "vecuma pazīme". Arī pētījums atklāja, ka tikai aptuveni 6% vecumā virs 40 lieto brilles ar progresīvajām briļļu lēcām."

Banner 280x280

Diemžēl, progresīvās brilles daudziem asociējas ar neestētisku izskatu, kas cilvēkus attur pat no domas par to iegādi. Mēs visi atceramies, ka agrāk progresīvo briļļu lēca bija dalīta uz pusēm – tālumam un tuvumam. Šis dalījums bija labi saskatāms. Taču optikas nozarē tehnoloģijas attīstās ļoti strauji un šodien nopērkamās progresīvās brilles ne ar ko neatgādina to agrāko "priekšteci". Tās izskatās tieši tāpat kā jebkuras citas optiskās brilles, tajā pašā laikā tiekot galā ar šķietami neiespējamo uzdevumu – vienlaicīgi nodrošinot skaidru redzi gan tuvumā, gan tālumā."

"Esam gandarīti par iespēju sadarboties ar vadošo briļļu lēcu ražotāju Eiropā un pasaulē, lai ar kampaņu "Laiks redzēt 40+" pievērstu Latvijas sabiedrības uzmanību tam, kā rūpēties par savu redzi, pārsniedzot 40 gadu vecuma slieksni," papildina OC VISION valdes priekšsēdētājs Jānis Dzenis.

Adam Mamok, "Essilor" grupas viceprezidents Polijā un Baltijas valstīs: ‘Presbiopija ir globāli izplatīta problēma, turklāt iedzīvotāju skaits vecumā virs 65 gadiem visā Eiropas Savienībā ik gadu pieaug – ja 2001. gadā tie bija aptuveni 15% no kopējā iedzīvotāju skaita, tad 2018. gadā tas pietuvojies 20% atzīmei. Pasaulē aptuveni vienam miljardam cilvēku ir presbiopija un, ņemot vērā, ka, piemēram, Latvijā aptuveni 95% nav par to informēti, ir jāveic būtisks izglītošanas darba, kas ir arī viena no mūsu misijām. Rietumeiropā, piemēram Vācijā un Skandināvijas valstīs, sabiedrība ir daudz informētāka un zina, ka progresīvās briļļu lēcas, sasniedzot noteiktu vecumu, tik tiešām var atvieglot ikdienas darbu dzīvi kopumā. Veicot izglītojošo darbu, vēlamies, lai arī klienti Polijā un Baltijas valstīs būtu informēti par to kā reaģēt uz redzes izmaiņām pēc 40 gadu sasniegšanas."

Progresīvajās brillēs tiek iestrādātas divu veidu lēcas – gan tuvumam, gan tālumam. Tas atvieglo briļļu nēsātāju ikdienu, jo nav nepieciešams izmantot divas dažādas brilles, bet tikai vienas. Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām, šobrīd tiek radītas brilles, kurām vizuāli nav pamanāma lēcu pāreja. Šis ir ne vien ērts, bet arī moderns risinājums, kas ļaus justies komfortabli dažādās dzīves situācijās. 

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Acis, optika / acu veselība":

Uzņēmumi nozarē "Acis, optika / acu veselība"

Passo International, SIA

Passo International, SIA

Profesionālas preces frizieriem, manikīra un pedikīra meistariem, kosmetologiem, depilācijas līdzekļi, kā arī preces masieriem un vēl vairāk.

Nedēļas tēma

Dabas spēks tavai labsajūtai

Dabas spēks tavai labsajūtai

Čagas tēja, māteres ekstrakts, amaranta eļļa, lakricas sīrups – mūsu dabas spēks. Augu valsts sniedz ne tikai pļavas skaistumu un brīvības sajūtu, bet arī bagātīgu resursu klāstu, kas palīdz stiprināt ķermeni un prātu.  

Aktuālie piedāvājumi

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

Gremošanas atbalsts mūsdienu dzīves ritmā

21. gadsimtā uzturu un dzīvesveidu ietekmē daudzi faktori: neregulāras ēdienreizes, augsts ogļhidrātu un slēpto cukuru daudzums uzturā, kā arī bieža smagāk sagremojamu ēdienu lietošana. Šādos apstākļos organisms var piedzīvot paaugstinātu slodzi uz gremošanas sistēmu. Kā var palīdzēt Enzy-Prime?

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

OptiO redzes eksperti uzsver: ja pamani, ka bērna redze pasliktinās strauji un jaunas, stiprākas brilles nepieciešamas biežāk nekā reizi gadā, ar standarta redzes korekciju var nepietikt. Ir nepieciešama miopijas kontrole. Šeit palīgā nāk revolucionārs jaunums – Essilor Stellest briļļu lēcas.

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Testa rezultāti: Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Vecmāšu privātprakse FEMINA, kura rūpējas par mātes un bērna holistisko veselību, februārī un martā piedāvāja esošajām jaunajām māmiņām izmēģināt jaunumu Latvijas tirgū – autiņbiksītes Joyberry S (4–8 kg), kas nodrošina kustību brīvību un veselīgu miegu aktīviem mazuļiem.

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Enzy-Prime – atbalsts gremošanai aizņemtā ikdienā

Medicine.lv redakcija martā un aprīlī sadarbībā ar zīmolu Coral Club piedāvā testēt Enzy-Prime – sabalansētu 10 enzīmu kompleksu, kas īpaši pielāgots mūsdienīgam uzturam ar augstu ogļhidrātu saturu, vienlaikus efektīvi atbalstot olbaltumvielu, tauku un laktozi saturošu produktu gremošanu.

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvā testēt krēmu ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu ("Shea Butter Cream with Frankincense"), kas ir universāls krēms ikdienas kopšanai, piemērots lietošanai gan dienā, gan naktī.

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt losjonu ķermenim, sejai, pēdām un rokām ar alveju un kaņepju eļļu, kas dziļi mitrina, mīkstina, pabaro un nomierina ādu. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža izstādē Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Izstāde Skola ik gadu pulcē tūkstošiem jauniešu, kuri meklē savu nākotnes profesiju. Starp daudziem stendiem īpašu uzmanību piesaista RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, kur iespējams apgūt pieprasītas un sabiedrībai nozīmīgas veselības aprūpes profesijas.

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SRC Sigulda prostatas audzēja ārstēšana – CyberKnife Sigulda: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Diagnoze "prostatas vēzis" katru gadu izmaina tūkstošiem vīriešu dzīvi. Taču aiz katras diagnozes vienmēr ir cilvēks – ar savu stāstu, savām bažām un cerībām. 

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Darba laiks

  • P.900-1800
  • O.900-1800
  • T.900-1800
  • C.900-1800
  • P.900-1800
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40003732803
  2. LV40003732803
  3. "SWEDBANK", AS
  4. LV15HABA0551009443861
  5. 11.03.2005
  6. "Lielmaņi", Mārupes pag., Mārupes nov., LV-2167

Apraksts

Profesionālas preces frizieriem, manikīra un pedikīra meistariem, kosmetologiem, depilācijas līdzekļi, kā arī preces masieriem un vēl vairāk.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Kosmētikas izplatītāji, Skaistumkopšanas produkti, Podoloģijas instrumenti, Podologa krēsls, Podoloģijas aparāts.

Kosmētikas izplatītāji, skaistumkopšanas produkti. Kosmētika, kosmētiskie līdzekļi, skaistumkopšanas iekārtas un instrumenti, mēbeles skaistumkopšanas saloniem, mēbeles skaistumkopšanas kabinetiem, lampas, sterilizācija, rotējošie instrumenti, depilācija, meistara apģērbs, ārstnieciskā kosmētika, Beautyfor materiāli. Manikīrs, pedikīrs, manikīra centrs, pedikīra centrs. Medicīnas preces, medicīna, medicīnas iekārtas, medicīnas aprīkojums, medicīnas instrumenti, ieauguši nagi, podoloģijas instrumenti, podologa iekārtas, podoloģijas iekārtas, podoloģijas mēbeles, podoloģijas krēsls, podologa krēsls, pedikīra krēsls, pacienta krēsls, podoloģija, podoloģijas aparāts, podoloģijas aprīkojums, podologa kabinets, rehabilitācija, podologa kabineta aprīkojums, pēdu aprūpe, pēdu aprūpes instrumenti, ārstnieciskā pēdu aprūpe, ārstnieciskās pēdu aprūpes aparāts, pedikīra aparāts, manikīra, pedikīrs, nagu knaibles, pedikīra kosmētika, līdzekļi pedikīram, podoloģijas darba stacija, ārstnieciskie pēdu kopšanas līdzekļi, pēdu kopšanas līdzekļi, līdzekļi pēdu ādai, mitrinošs krēms, papēžu plaisas, krēms papēžu plaisām, ādas kopšanas līdzekļi, dezinfekcija, sterilizācija, ultraskaņa, autoklāvs, aizsargstikls, dezinfekcijas vanna, kontroles stripi, cimdi, medicīnas cimdi, maskas, aizsargmaskas, aizsargbrilles

Vairāk

Mājas lapa internetā