Parakstīts nodomu protokols par sadarbību "Rīgas balvas" piešķiršanā
Šogad "Rīgas balva" tiks piešķirta šādās nominācijās: "Par zinātnisko darbību Rīgā", "Par Rīgas tēla veidošanu", "Rīgas mecenāts", "Par inovatīvo darbību Rīgā", un divās jaunās nominācijās – "Gada rīdzinieks" un "Attīstības projekts 2008".
Jānis Birks, Rīgas domes priekšsēdētājs: "Šogad pirmo reizi ir iedibināta nominācija "Gada rīdzinieks", un šai nominācijai pretendentus var izvirzīt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Piešķirot Rīgas balvu, mēs vēlamies atzīmēt un izcelt to cilvēku veikumu, kuri ar savu darbu ir nesuši Rīgas vārdu Latvijā un pasaulē. Mēs vēlamies celt rīdziniekos pašapziņu un lepnumu par savu pilsētu."
"Gada rīdzinieka" un balvas "Attīstības projekts 2008" pretendentus varēs izvirzīt līdz 12. oktobrim, aizpildot anketas Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā vai sūtot elektroniski: apc@riga.lv. Detalizēta informācija būs pieejama pa bezmaksas tālruni 80000800. "Gada rīdzinieka" titula pretendents var būt 18 gadu vecumu sasniegusi persona, jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību, pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai, tā veicinot tās attīstību un radot interesi par to.
Savukārt par pretendentu nominācijai "Attīstības projekts 2008", var izvirzīt juridisku personu – individuālo komersantu vai komercsabiedrību, kas nav Latvijas valsts vai pašvaldības finansēta. Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt Latvijas uzņēmumu nozaru asociācijas un balvas "Attīstības projekts 2008" žūrijas komisijas dalībnieki. Žūrijas komisija pretendentus vērtē pēc šādiem kritērijiem: finanšu reputācija, ieguldījuma nozīmīgums Rīgas attīstībā, inovatīvi, netradicionāli risinājumi, citu iedvesmošana.
Juris Birznieks, Rīgas balvas biedrības valdes priekšsēdētājs: "Rīgas balvas biedrība šogad jau septīto reizi cilvēkiem, kuri savu mūžu veltījuši Rīgas attīstībai un rīdziniekiem, pasniegs "Rīgas balvu". Gadu gaitā augstāko Rīgas apbalvojumu jau ir saņēmuši 27 laureāti. Jebkuru balvu dzīvu dara tikai tās laureāts, un esmu pārliecināts, ka arī šogad balvu saņems cilvēki, kas to godam nopelnījuši ar izcilu darbu."
"Rīgas balvu" šogad organizē Rīgas dome, Latvijas Zinātņu akadēmija un Rīgas balvas biedrība sadarbībā ar AS "Hansabanka".
Māris Avotiņš, AS "Hansabanka" valdes priekšsēdētājs: "Orientācija uz izcilību ir ļoti svarīga jebkurā darbības jomā. Hansabankā tā vienmēr ir bijusi būtiska identitātes sastāvdaļa. Tāpēc ir likumsakarīgi, ka esam kopā ar "Rīgas balvu". Par tiešām ļoti nozīmīgu attīstības posmu uzskatām divu jauno nomināciju – "Gada rīdzinieks" un "Attīstības projekts" – pievienošanu jau esošajām. Tas ir lielisks papildinājums, jo uzņēmējdarbības orientēšanās uz izcilību ir gan Rīgas, gan arī visas valsts ilgtspējīgas attīstības pamats, savukārt izcilāko pilsētas cilvēku novērtējums vēlreiz uzsver to, ka lieliskas personības iedvesmo arī citus sasniegumiem."
Balvas pretendentus vērtēs žūrijas komisija, kurā ietilpst pārstāvji no Latvijas Zinātņu akadēmijas, Rīgas domes, Hansabankas un Rīgas balvas biedrības, kā arī attiecīgo nozaru eksperti. Rīgas balvas tiks pasniegtas svinīgā ceremonijā šā gada 7. novembrī. Rīgas balvā ietilpst speciāla piemiņas velte, diploms un naudas prēmija 1000 Ls apmērā, ja balvu saņem fiziska persona.
Rīgas balva tiek piešķirta kopš 2002. gada.