Mobilās sarunas pat ar brīvroku sistēmu būtiski pavājina autovadītāja uzmanību
Autobraucēji, kas ceļā lieto mobilos tālruņus, pat ar brīvroku sistēmu, ir tikpat bīstami kā iedzēruši vadītāji. Rodailendas Universitātē ASV secināts, ka cilvēka smadzeņu garozas aktivitāte mobilās sarunas laikā pazeminās par 29% – tas pasliktina reakciju uz ceļa situācijas maiņām pat vairāk, nekā alkohola līmenis asinīs, kas pārsniedz ASV atļauto.
Savukārt pētnieki no Vanderbilta Universitātes Nešvilas pilsētā, arī ASV, konstatējuši, ka, vadot auto un runājot pa mobilo tālruni, cilvēka smadzenes sāk pildīt divus uzdevumus reizē. Pie tam saruna pa tālruni ir galvenais uzdevums, bet auto vadīšana – otršķirīgs. Rezultātā smadzeņu reakcija uz pēdējo aizkavējas par 300 milisekundēm, liekot cilvēkam sliktāk reaģēt uz satiksmes notikumiem un bieži izraisot negadījumus.
No šiem un citiem pētījumiem izrietošie secinājumi ir bēdīgi – sakarā ar ārējās uzmanības funkcijas pavājināšanos deviņiem no desmit vadītājiem pasliktinās kontrole pār situāciju uz ceļa, ja viņi vienlaikus vada auto un tērzē pa mobilo tālruni – pat izmantojot "hands free" sistēmu.