medicine.lv skaitļos

Lietotāji online169
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Lai mudinātu rūpēties par sirds un asinsvadu veselību Latvijā, tiek uzsākta akcija KARDIO-LOĢISKI : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Lai mudinātu rūpēties par sirds un asinsvadu veselību Latvijā, tiek uzsākta akcija KARDIO-LOĢISKI

Lai pievērstu uzmanību izplatītākajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, mudinātu iedzīvotājus savlaicīgi pārbaudīt veselību, kā arī izglītotu par dzīvesveida nozīmi veselīgi nodzīvotā mūža veicināšanai, pacientu biedrība “ParSirdi.lv”, Latvijas Kardiologu biedrība un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrība no šī gada septembra līdz decembrim organizēs akciju “KARDIO-LOĢISKI”.

Akcijas ietvaros notiks izglītojoši pasākumi iedzīvotājiem, kardiologu un uztura speciālistu konsultācijas, veselīga uztura meistarklases, kā arī būs iespēja bez maksas pārbaudīt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus, saņemt speciālistu ieteikumus, smelties idejas aktīvai un veselīgai dzīvei jebkurā vecumā.

Kā liecina biedrības ParSirdi.lv 2022. gada septembrī veiktā aptauja*, iedzīvotājus visvairāk satrauc augsts asinsspiediens (34,4%) un augsts holesterīna līmenis asinīs (31,9%), savukārt kā trešais satraucošākais sirds un asinsvadu slimību riska faktors tiek minēts liekais svars (19,8%). Interesanti, ka uz jautājumu “Līdz cik gadiem jūs gribētu dzīvot?” kā biežākā atbilde minēta – 90 gadi.

Saskaņā ar 2019. gadā veikto „Latvijas iedzīvotāju kardiovaskulāro un citu neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma pētījumu”  paaugstināts arteriālais asinsspiediens virs 140/90 mmHg ir 36% Latvijas iedzīvotāju, paaugstināts “sliktais” jeb zema blīvuma holesterīna līmenis virs 3 mmol/l ir 62% iedzīvotāju, savukārt paaugstināts cukura jeb glikozes līmenis asinīs virs 5,6 mmol/l ir 27% Latvijas iedzīvotāju, bet paaugstināts ķermeņa masas indekss ir 63% iedzīvotāju.

Tuvākie akcijas KARDIO-LOĢISKI plānotie pasākumi:

 “Pasaules Sirds diena”

29. septembrī Āgenskalna tirgus Paviljonā (2. stāvā), Nometņu ielā 64

Pulksten 16.00 “Vidusjūras diēta – veselai sirdij, prātam un dvēselei" padomu krājuma atklāšana kopā ar kardiologiem.

Pulksten 16.00–19.00

 • Sirds veselības risku tests un speciālista konsultācija;
 • Aptaukošanās risku noteikšana un uztura speciālista ieteikumi;
 • Extra virgin olīveļļu meistarklase;
 • Sirdij veselīgo našķu degustācij;
 • Rudens labumu skābēšanas darbnīca;
 • Sarunas ar zinātniekiem par smiltsērkšķiem un OMEGA 3, 6, 9 sirds veselībai;
 • Veselīga uztura receptes līdzņemšanai.

Konsultācijas ar kardiologiem tiešsaistē

3. – 17. oktobrī notiks bezmaksas kardiologu tiešsaistes konsultācijas. Pieteikšanās konsultācijām no 23. septembra platformā www.medon.lv.

Sirds un asinsvadu risku pārbaudes un konsultācijas

Akcijas ietvaros oktobrī plānots nodrošināt bezmaksas asinsspiediena, holesterīna un cukura līmeņa analīzes un speciālista konsultāciju par rezultātiem sadarbībā ar "Veselības centru apvienību" un "Mēness aptieku" Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Liepājā un citās pilsētās.

Inese Mauriņa, biedrības ParSirdi.lv vadītāja: “Laikā, kad mediju telpu un cilvēku prātus pārņēmušas pārmaiņas pasaulē, ar akciju KARDIO-LOĢISKI vēlamies atgādināt par pašu svarīgāko – mūsu veselību, gan sniedzot cilvēkiem iespēju konsultēties ar speciālistiem, gan aicinot uz izglītojošiem pasākumiem un piedāvājot pārbaudīt izplatītākos riska faktorus – asinsspiedienu, holesterīnu, cukura līmeni asinīs un citus. Savlaicīgi atklājot riskus, ārstējot, kā arī mainot dzīvesveida paradumus, iespējams pagarināt veselīgi nodzīvotos mūža gadus.”

Prof. Andrejs Ērglis, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents: “Kardio-loģiski var gan domāt, gan darīt – ja cilvēks nesporto, neveselīgi ēd, nepārbauda asinsspiedienu, holesterīna un cukura līmeni, tad viņa ķermenis un patiesībā arī gars noveco. Bet - ja cilvēks ir fiziski aktīvs, izvēlas pārdomātu uzturu, regulāri pārbauda veselību, klausa savu ārstu un vēl arī kādu grāmatu izlasa, ir lielākas iespējas nodzīvot ne tikai ilgu, bet arī veselīgu un aizraujošu mūžu!”

Prof. Kārlis Trušinskis, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs: “Kardio-loģiski ir nepārvērtēt darba efektivitātes nozīmīgumu. Veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes ir būtisks veselības pamats, tomēr arī atpūta, slinki rīti un bezmērķīgas pastaigas var būtiski uzlabot jūsu kopējo sniegumu, kā arī saglabāt labu sirds un asinsvadu veselību.”

Plašāka informācija: www.parsirdi.lv

Sirds veselības skaitļi, kuriem ir jāpievērš uzmanība

 • Asinsspiedienam pieaugušā vecumā ir jābūt ~120/80 mmHg. Par paaugstinātu tiek uzskatīts asinsspiediens virs 140/90 mmHg;
 • Pulsam miera stāvoklī ir jābūt līdz 70 sitieniem minūtē. Par paātrinātu sirdsdarbības frekvenci miera stāvoklī tiek uzskatīts pulss virs 75 sitieniem minūtē;
 • Holesterīna līmenis. Lai novērstu sirds un asinsvadu slimību risku, vissvarīgākais ir zināt un kontrolēt tieši „slikto“ jeb zema blīvuma lipoproteīnu holesterīna līmeni (ZBLH). Saskaņā ar jaunākajām 2021. gada Eiropas Kardiologu biedrības vadlīnijām:
 • Veseliem cilvēkiem un cilvēkiem ar mērenu/vidēju sirds un asinsvadu slimību risku sliktajam holesterīnam jeb ZBLH ir jābūt starp 1,8 – 2,6 mmol/l robežās;
 • Cilvēkiem ar būtiski paaugstinātu risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām (augsts risks) ZBLH līmenim asinīs ir jābūt zem 1,8 mmol/l;
 • Cilvēkiem ar zināmu/pierādītu holesterīna izgulsnēšanos sirds vai citās artērijās (ļoti augsts risks) ZBLH līmenim asinīs ir jābūt zem 1,4 mmol/l.
 • Ķermeņa masas indeksam ir jābūt 18,5 – 24,9. Formula: ĶMI = svars (kg) : augums (m)². Tev ir lieka ķermeņa masa, ja ĶMI = 25 – 29,9. Tev ir aptaukošanās, ja ĶMI ir lielāks vai vienāds ar 30.
 • Cukura līmenim asinīs (tukšā dūšā) ir jābūt 3,3 – 6 mmol/l. Cilvēkam ar diagnosticētu cukura diabētu, saņemot terapiju, normāls cukura līmenis asinīs ir 6,1 – 6,9 mmol/l.

*Aptauja norisinājās sociālā tīkla Facebook platformā un tajā piedalījās 274 respondenti.

 

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".