medicine.lv skaitļos

Lietotāji online232
Aktīvie uzņēmumi12808
Nozares raksti1624
Ekspertu atbildes21477
Intervija: Kāpēc ziedot asinis, un kāda ir situācija asins ziedošanas jomā Latvijā? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Intervija: Kāpēc ziedot asinis, un kāda ir situācija asins ziedošanas jomā Latvijā?

Vidējais asinsdonoru vecums šobrīd Latvijā ir 38 gadi un tas diemžēl turpina strauji palielināties. Zinātniekiem vēl nav izdevies radīt mākslīgās asinis, kas aizstātu cilvēka ziedotos asins komponentus. Kā norāda Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktore Egita Pole, tad nav arī indikāciju, kas liecinātu, ka tas varētu izdoties tuvākajā desmitgadē, tāpēc bez asins donoru kustības nav iedomājama mūsdienu medicīna un bez asins komponentiem bieži ārsti nevarētu glābt cilvēku dzīvības.

Vairāk par asins ziedošanu un situāciju Latvijā, intervijā stāsta VADC direktore Egita Pole.

Kāpēc ir svarīgi ziedot asinis?

Asins donoru kustība ir būtiska medicīnas nozares sastāvdaļa. Gadījumos, kad ir smagas saslimšanas, traumas, sarežģītas dzemdības un citi nelaimes gadījumi, kas iet kopā ar lielu asins zudumu, tad nekas cits nevar izglābt konkrētā pacienta dzīvību, kā asins pārliešana. Manuprāt, tas ir dzīva cilvēka fenomens un reizē arī paradokss, ka pie tā zinātnes progresa, kāds šobrīd ir novērojams pasaulē, nav atrasts veids, kā mākslīgi uzsintezēt eritrocītu, jo tieši eritrocīts un tā unikālās spējas transportēt skābekli pa visu cilvēka organismu, nodrošina cilvēka dzīves procesus. Līdz ar to, bez dzīviem cilvēkiem, asins ziedotājiem, mēs nevarētu iztikt un glābt cilvēku dzīvības.

Kas pamudina cilvēkus ziedot asinis?

Kā norāda aptaujas, tieši apziņa, ka ar pavisam vienkāršu veidu, asins ziedošanu, ir iespējams palīdzēt ārstiem glābt cilvēku dzīvības, pamudina cilvēkus kļūt par asinsdonoriem. Savukārt, jauniešus visbiežāk pamudina personīgā saistība ar nelaimē nonākušo, piemēram, ja palīdzība nepieciešama kādam tuviniekam vai draugam. Mēs redzam šos nelaimes stāstus un saucienus pēc palīdzības sociālajos tīklos, pēc kuriem seko liela jauniešu atsaucība. Tā ir ļoti laba ziņa sabiedrībai, ka cilvēki sāk vairāk aizdomāties par ziedošanas procesu, redzot un sajūtot šo tiešo saikni ar cilvēku, kuram ir nepieciešama asins pārliešana. Visbiežāk tie, kas ziedo asinis pirmo reizi kļūst par regulāriem asinsdonoriem, jo apzinās, cik vienkārši ir palīdzēt nelaimē nonākušajiem, starp kuriem jebkurā brīdī var nokļūt arī pats asins ziedotājs. 

Kāda ir esošā situācija, kā tiek piesaistīti asins ziedotāji?

Tā ir pastāvīga cīņa, jo ar vienu kampaņu gadā vai traģisku notikumu mēs nevaram pietiekoši piesaistīt asins ziedotājus. Asinīm ir savs derīguma termiņš un krājumi ir regulāri jāatjauno. Tāpat asins krājumu situācija ir ļoti mainīga, jo mēs nevaram paredzēt šos nelaimes gadījumus – cik daudz un kādu asins grupu cilvēkiem būs nepieciešamas asinis. Ir bijis gadījums, kad sirds transplantācijas operācijas laikā vienam pacientam tika pārlietas 40 asins komponentu devas, kas ir 40 asins ziedošanas reizes vai donori. Šādos gadījumos pie šīs asins grupas asins krājumi ievērojami krītas. Saslimstot cilvēkam ar retāku asins grupu, mums ir jāmeklē attiecīgās asins grupas asinsdonori un šie krājumi jāpapildina. Tā ir pastāvīgi mainīga situācija, tāpēc ar dažādu kampaņu palīdzību mēs regulāri mudinām cilvēkus kļūt par asins ziedotājiem. 

Banner 280x280

Ja salīdzina, tad no 2012.-2017. gadam bija novērots pastāvīgs asinsdonoru skaita kritums, taču no 2018. gada, mērķtiecīgi strādājot un dažādojot sabiedrības informēšanas un izglītošanas kampaņas, mums izdevās asins ziedotāju skaitu ar katru gadu palielināt līdz pat 2020. gadam, kad iestājās Covid-19 pandēmija. Asins donoru skaits samazinājās, taču uz neilgu laiku. Šobrīd esam kārtējo izaicinājumu priekšā ārkārtējās situācijas un dažādu ierobežojumu dēļ. Mums ir jāskaidro, ka asins donoru izbraukums nav pulcēšanās pasākums un tas drīkst notikt gan augstskolu, gan pašvaldību telpās. Nav ierobežojumi, kas liegtu cilvēkam kļūt par asinsdonoru – svarīgi, ka cilvēks ir vesels un tāds arī jūtas. Rūpēs par donoru veselību un labsajūtu, kā arī asins komponentu kvalitāti, katru donoru vēl intervē un pārbauda mūsu ārstniecības persona un laboratorijas speciālisti, tā ka aicinu ikvienu nebaidīties, nākt un palīdzēt Latvijas ārstiem šajā ārkārtas laikā.

Kas pamudināja organizēt sociālo kampaņu “Asins draudzība”, kuras laikā īpaši uzrunājat jauniešus kļūt par asins ziedotājiem?

Asins donoru vidējais vecums ar katru gadu palielinās, kas ietekmē arī asins ziedotāju skaita samazinājumu. Latvijā, tāpat kā visur citur Eiropā, sabiedrība novecojot, noveco arī asinsdonori, kas savas asins ziedošanas gaitas ir uzsākuši senākos laikos. Diemžēl šī populācija noveco un mēs redzam, ka sešu gadu laikā donoru vidējais vecums no 32 gadu vecuma ir palielinājies par sešiem gadiem, tagad tie ir 38 gadi. Tādēļ mums ir jādomā par jaunu cilvēku piesaistīšanu, izmantojot informācijas kanālus, ar kuriem viņus iespējams sasniegt, kā arī strādājot ar tiem izteiksmes veidiem, kas jauniešiem ir vislabāk saprotami, ko tad ar šīs kampaņas palīdzību mēs cenšamies darīt – aktīvi izmantojam sociālos tīklus, kā arī aicinām influencerus pievienoties donoru kustībai un mudināt savus sekotājus nākt un ziedot asinis.

Kā sagatavoties asins ziedošanas procesam?

Lai samazinātu asins ziedošanas procesa laiku klātienē, iepriekš iespējams aizpildīt asinsdonoru anketu mūsu mājaslapā www.donors.lv un to izdrukātu iesniegt reģistrācijas brīdī, asins ziedošanas vietā. Atbildot uz anketas jautājumiem, asins ziedotājs var pārlecināties vai atbilst visiem nosacījumiem, kas ļautu kļūt par asinsdonoru. Par asinsdonoriem var kļūt veseli cilvēki, kas pēdējā laikā nav lietojuši specifiskus medikamentus, kuriem pēdējo četru mēnešu laikā nav bijušas ķirurģiskas iejaukšanās, par kurām mēdz uzskatīt arī tetovējumus un pīrsingus vai jebkāda cita veida iejaukšanās asinīs un ādā, tādējādi novēršot risku tālāk nodot infekcijas, kas tiek pārnēsātās ar asinīm. Tāpat svarīgi pārliecināties, ka pēdējā laikā nav bijis ceļojums uz kādu no endēmiskajām valstīm, no kurām atceļojot noteiktu laiku nevar ziedot asinis. Kā arī iepriekšējā vakarā pirms asins ziedošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, savukārt, asins ziedošanas dienā nedrīkst lietot treknus vai asus ēdienu un ir jādzer daudz šķidrumu. Īpaši jauniešus mēs aicinām nākt ziedot asinis kopā ar draugu, jo ne velti sociālās kampaņas “Asins draudzība” moto ir – ziedojiet asinis kopā! Dažkārt ziedot asinis ar kādu kopā ir drošāk, tas var kļūt par piedzīvojumu un kopīgi paveiktu labo darbu – jo kopā ir glābtas vairākas cilvēku dzīvības.

Kā notiek asins ziedošana?

Pirms asins ziedošanas ir jāreģistrējas pie reģistratora, līdzi jābūt personas apliecinošam dokumentam un zināmam bankas konta numuram, jo visiem asinsdonoriem tiek pārskaitīta transporta kompensācija, no kuras var arī atteikties un novirzīt šos līdzekļus labdarībai. Tad jāaizpilda anketa (ja tā nav aizpildīta jau iepriekš un izdrukāta paņemta līdzi uz ziedošanas vietu), uz jautājumiem jāatbild precīzi un godīgi. Pēc anketas aizpildīšanas seko saruna ar ārstu, kurš izmērīs arī asinsspiedienu, noteiks hemoglobīna līmeni un, ja nav zināma asins grupa, noteiks arī asins grupu. Svarīgi atzīmēt, ka pazemināta hemoglobīna gadījumā asinis ir vajadzīgas pašam cilvēkam un ziedot tās nebūs iespējams, kad hemoglobīna līmenis normalizēsies, cilvēks varēs kļūt par asins ziedotāju. Pēc pārbaudēm un sarunas ar ārstu, ja viss būs kārtībā, asinsdonors tiks aicināts sēsties asinsdonoru krēslā un ar vienu nelielu adatas dūrienu elkoņa locītavas vēnā tiks paņemtas 30 ml asinis analīzēm, kā arī 450 ml asinis cilvēku dzīvības glābšanai.  Visu donoru asinis tiek pārbaudītas uz slimībām, kuras var tikt pārnestas ar asins komponentiem - HIV, C un B hepatītu, kā arī sifilisu. Viss process ilgst aptuveni 15-30 minūtes, no tā pati asins ziedošana aptuveni 10 minūtes, pēc kuras mēs iesakām nedaudz pagaidīt un padzerties, lai nebūtu nevēlamas īslaicīgas reakcijas. Ja viss kārtībā, asinsdonors varēs atgriezties savās ikdienas gaitās.

Kas notiek ar ziedotajām asinīm pēc ziedošanas procedūras?

Asins komponenti tiek sadalīti sastāvdaļās – trombocītu masā, eritrocītu masā un plazmā. Katram asins komponentam ir savs derīguma termiņš un tās tiek izmantotas citiem mērķiem. Tālāk asinis  īpašos apstākļos gaida Valsts asinsdonoru centrā un tiek izsniegtas pēc slimnīcu pieprasījuma, lai palīdzētu ārstiem glābt cilvēku dzīvības. 

Kā asins ziedošana ietekmē vesela cilvēka organismu?

Asins ziedošana nav kaitīga veselībai un tā pozitīvi ietekmē cilvēka organismu. Pēc asins ziedošanas notiek asins atjaunošanās process un cilvēka asinsrades sistēma sāk strādāt veiksmīgāk, atjaunojot asins sastāvu. Ziedojot asinis 3-4 reizes gadā, organisms tiek pastāvīgi trenēts nelielam asins zudumam, kas var būt liktenīgi, ja gādās nokļūt nelaimes gadījumā, kad cilvēks zaudē daudz asinis – organisms labāk spēj pielāgoties situācijai un pie liela asins zuduma nerada tik lielu šoku. Tāpat asins ziedošana rada emocionālo gandarījumu, jo ar vienu asins devu asinsdonors var palīdzēt līdz pat 3 cilvēkiem – tās nav tikai asinis, tā ir dzīvība.

Lai piesaistītu jaunus asins ziedotājus jauniešu vidū, Valsts asinsdonoru centrs īsteno sociālo kampaņu “Asins draudzība”, kuras laikā jaunieši tiek mudināti slēgt asins draudzību un ziedot asinis kopā.

Par kampaņas vēstnešiem ir kļuvuši pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka, jātnieks Kristaps Neretnieks, basketboliste Gunta Baško, grupa "Sudden Lights", dziedāja Elizabete Gaile, mūziķe Aminata, dziedātājs Chris Noah, radio "pieci" komanda, īpaši radio balsis Māra Sleja un Karmena Stepanova, kā arī jauniešu vidū atpazīstami sociālo tīklu satura veidotāji - Kristīne Dzenīte, Katrīna Karele, Niklāvs Mičulis, Anete Ozoliņa, Anna Patrīcija Karele, Sindija Lozgačova un Ieva Florence Vīksne. Kampaņas vēstneši katrs savā veidā sociālajos tīklos ar savu balsi un asins ziedošanas pieredzi informē jauniešus par asins ziedošanas procesu un nozīmību, tādējādi mudinot jauniešus kļūt par asinsdonoriem. Piemēram, mūziķe Aminata dalījās savās asins ziedošanas gaitās, kaut arī viņai neizdevās kļūt par asinsdonoru, tas viņu motivēja tika vēl vairāk iedrošināt citus, kas to var. Savukārt grupa "Sudden Lights" asins ziedot devās kopā, kas nu jau ir kļuvusi par mūziķu apvienības tradīciju.

Kampaņas mājaslapā jauniešiem ir iespēja izvēlēties sev saistošāko asins draudzības veidu un iepazīties ar ziedošanas procesu.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Uzņēmumi nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Arvien vairāk siltais laiks par sevi liek manīt, kas liek domāt par to, ka drīz jau varēsim sauļoties. Lai kā mums patiktu šis process, pārmērīga saules iedarbība ir būtisks faktors, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos jeb fotonovecošanos. Kā pasargāt sejas ādu no saules, zilās gaismas un apkārtējās vides piesārņojuma?

Aktuālie piedāvājumi

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvāja testēt "Acorus Balance Fiber" šķiedrvielu kompleksu.

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvāja izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt uztura bagātinātāju “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai.

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvāja testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Žoržs Žabūrs ir asinsvadu ķirurgs, asinsvadu ultrasonogrāfijas speciālists un flebologs. Pirmais Baltijā veicis vēnu operāciju, pielietojot hipnozi. Žoržs Žabūrs ir arī Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs, Latvijas Flebologu biedrības biedrs, Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā