Apvienība Dr. Tereško tējas piedāvā: Tējas Tavai veselībai
2. Veselības tēja AKNĀM (aknu darbības uzlabošanai, iekaisuma mazināšanai).
3. Veselības tēja ŽULTSPŪSLIM (iekaisuma mazināšanai un žults atteces veicināšanai).
4. Veselības tēja ŽULTSAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI.
5. PIRTS veselības tēja (veselīgs dzēriens pirts procedūras laikā).
6. Veselības tēja ĀDAI (ādas izskata un aizsardzības spēju uzlabošanai).
7. Veselības tēja MENOPAUZES TRAUCĒJUMU novēršanai
8. Veselības tēja ASINSVADIEM (vēnu iekaisuma, artēriju sklerozes aizkavēšanai).
9. Veselības tēja SIRDS SPĒKAM (sirds mazspējas gadījumiem).
10. SIRDS veselības tēja (pastiprinātas sirdsdarbības un paaugstināta asinsspiediena gadījumiem).
11. Veselības tēja TONUSS (enerģijas vairošanai, depresijas mazināšanai).
12. Veselības tēja BŪSIM JAUNI (novecošanās procesu aizkavēšanai).
13. Veselības tēja MIERAM UN MIEGAM (stresa sajūtas mazināšanai, miega veicināšanai).
14. Veselības tēja KUŅĢIM (kuņģa un 12 pirkstu zarnas iekaisuma un čūlas gadījumiem, kad ir paaugstināta kuņģa skābes sekrēcija).
15. Veselības tēja TAVAM VĒDERAM (gremošanas dziedzeru darbības veicināšanai).
16. Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI (vielu maiņas pastiprināšanai, apetītes mazināšanai).
17. Veselības tēja CUKURA VIELU MAIŅAS KOMPENSĀCIJAI (cukura diabēta gadījumā).
18. Veselības tēja ORGANISMA ATTĪRĪŠANAI (aknu, nieru, zarnu darbības veicināšanai).
19. Veselības tēja IMUNITĀTES STIPRINĀŠANAI (organisma aizsardzības spēju stiprināšanai pret gripu un saaukstēšanās slimībām).
20. Veselības tēja BRONHIEM (akūta bronhu un plaušu iekaisuma gadījumiem).
21. Veselības tēja PLAUŠĀM (hronisku plaušu un bronhu slimību gadījumiem).
22. Veselības tēja MĪKSTI UN VIEGLI (aizcietējumu un resnās zarnas iekaisuma gadījumiem).
23. Veselības tēja NIERU BĻODIŅU UN URĪNPŪŠĻA DARBĪBAS UZLABOŠANAI.
24. Veselības tēja NIERĒM (hronisku nieru un urīnpūšļa slimību gadījumiem).
25. Veselības tēja LOCĪTAVĀM (iekaisuma, deformācijas un osteohondrozes gadījumiem).
26. Veselības tēja NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI.
27. Veselības tēja SIEVIETĒM (adneksīta gadījumā un cikla traucējumu novēršanai).
28. Veselības tēja VĪRIEŠIEM (priekšdziedzera iekaisuma novēršanai, potences stiprināšanai).
29. Veselības tēja Vairogs (audzēju veidošanās profilaksei un lietošanai ķīmijterapijas laikā)
30. Veselības tēja Esi vesels ( imunitātes stiprināšanai pēc smagām slimībām un pēc ķīmijterapijas)
31. Veselības tēja FM (fibromiomas un mastiopātijas ārstēšanai)
DABAS DĀRZU tēja
DIEVA DĀRZU tējas sastāvā ietilpst meža avenes lapas, tās satur C vitamīnu, ēteriskās eļļas un dod tējai labu smaržu; ugunspuķe piešķir tējai patīkami skābenu garšu, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanu; piparmētras izraisa atsvaidzinošu sajūtu, jo satur mentolu- vielu, kas paplašina asinsvadus; lazdas lapas samazina holesterīna līmeni asinīs, aizkavē aterosklerozes veidošanos; mārsils uzlabo garastāvokli, tonizē un uzmundrina.
Kopumā šī tēja ir piemērota ikdienas lietošanai, tā ir ne tikai garšīga, bet arī palīdz saglabāt normālas visas organisma funkcijas, tātad labu veselību. To bez ierobežojumiem var dzert gan jauni, gan veci, gan slimi, gan veseli.
Veselības tēja AKNĀM
Veselības tējas AKNĀM sastāvā ietilpst augi, kas uzlabo aknu šūnu darbību. Tie ir mārdadzis, kas palīdz atjaunot aknu šūnu membrānas; pienene, kas stimulē žults veidošanos un pastiprina visu gremošanas orgānu darbību; ārstniecības amoliņš, kas sekmē aknu šūnu atjaunošanos. Ancītis un pūķgalve veicina žults atplūdi pa žultsvadiem, bet bārbele, cigoriņš un piparmētra sekmē žults izdalīšanos no žultspūšļa; sveķene samazina žultsakmeņu veidošanās iespēju; asinszāle veicina gremošanu, pastiprina vielu maiņu, uzlabo garastāvokli.
Kopumā Veselības tēja AKNĀM ne tikai uzlabo aknu darbaspējas, bet arī atveseļo visu organismu.
Veselības tēja ŽULTSPŪSLIM
Satur ārstniecības augus, kas veicina gremošanas sulu un īpaši žults izdalīšanos.
Ālante, puplaksis un pelašķis sekmē žults izdalīšanos no žultspūšļa, bārbele un ancītis samazina žultsvadu spazmas, pastiprina aizkuņģa dziedzera un kuņģa sekrēciju, uzlabo gremošanas procesu kopumā un cilvēka vispārējo veselības stāvokli.
Amoliņš veicina aknu šūnu atjaunošanos un uzlabo aknu darbību.
Kopumā tējai ir izteikta žultsdzinoša darbība, un tā palīdz novērst gremošanas traucējumus, kas radušies žults sastrēguma dēļ.
Veselības tēja ŽULTSAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI
Satur augus, kas organismam dod spēju novērst akmeņu veidošanos un pat tos izšķīdināt, ja tikai normalizējas aknu darbība, pārtraucas iekaisums un sastrēgums žultsceļos.
Šinī tējā pelašķis un vērmele regulē gremošanas orgānu darbību un darbojas pret iekaisumu gremošanas traktā, piparmētra samazina žultsceļu spazmas, dzeltenais amoliņš sekmē aknu šūnu atjaunošanos, sveķene, virši un pupiņu pākstis šķidrina žulti, uzlabo aknu darbību un novērš sāļu izgulsnēšanos. Cigoriņš stimulē aizkuņģa dziedzera darbību, kura izdalītie fermenti aktivizē aknu darbību. Ugunspuķe veicina zarnu darbību, sekmē vēdera izeju, novērš aizcietējumus.
Lai panāktu vēlamo rezultātu, veselības tēju ŽULTSAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI jālieto ilgstoši, vismaz pusgadu. Ieteicams kontrolēt stāvokli, izdarot žultspūšļa izmeklēšanu ar ultraskaņas iekārtu.
PIRTS veselības tēja
Pirts procedūras laikā notiek pastiprināta svīšana, kas arī ir vajadzīga, jo svīstot organisms attīrās. Taču, lai neciestu veselība, zaudēto šķidrumu ir nepieciešams atgūt. Īstais dzēriens pirtī ir tēja.
Pirts veselības tējā ir ārstniecības augi, kas izraisa svīšanu. Tie ir liepas ziedi, avenes lapas un bērza lapas. Savukārt ugunspuķes lapas un ziedi stimulē zarnu darbību; pūķgalves laksti atjaunojoši iedarbojas uz aknām, bet asinszāles laksti stiprina imunitāti un uzlabo garastāvokli. Visi šie augi satur daudz mikroelementu un vitamīnu.
Pirts veselības tēju var lietot gan pirms pirtī iešanas, gan starp pēršanās reizēm, gan pēc pirts.
VESELĪBAS TĒJA ĀDAI
Lai uzlabotu ādas stāvokli, ir jāārstē viss organisms kopumā. Veselības tēja ĀDAI ir pagatavota ievērojot šo principu.
Trejdaivu sunīša lakstiem piemīt alerģiju mazinošas īpašības, asinszāles lakstu darbības rezultātā uzlabojas gremošanas orgānu darbība, auzas satur daudz ādai vajadzīgo olbaltumvielu, kā arī labvēlīgi iespaido nieru darbību; klinģerītes ziedi ne tikai samazina ādas iekaisumu un sadziedē ievainojumus, bet arī veicina ādas atjaunošanos, tāpēc tas ir iecienīts augs skaistumkopšanas salonos. Tīruma kosas laksti labvēlīgi ietekmē nieru darbaspējas, tātad veicina organisma attīrīšanos, stimulē virsnieru darbību, kā rezultātā nostiprinās ādas elastīgās šķiedras un mazinās alerģiskās reakcijas. Upeņu lapas satur daudzus vitamīnus, mikroelementus un ēteriskās eļļas, kā arī flavonaīdus, kas, darbojoties kopā, nostiprina kapilārus un uzlabo ādas apasiņošanu; nātres lapām ir ļoti daudzpusīga darbība, tās lieto nātrenes, trofiskas čūlas, furunkulozes, vaskulīta, seborejas, dermatīta, apdeguma, psoriāzes ārstēšanai, kā arī žultsceļu iekaisuma, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūlas slimības un īpaši dzelzs deficīta izraisītas mazasinības ārstēšanai. Ceļmallapas lapas veicina ādas un gļotādu iekaisuma un ievainojumu ātrāku sadzīšanu un atjaunošanos līdz sākotnējam veselīgam stāvoklim.
Veselības tēja ĀDAI uzlabo ne tikai ādas stāvokli, bet arī cilvēka veselību kopumā, taču to nav ieteicams lietot, ja ir alerģija uz dažādu augu ziedputekšņiem, jo var rasties alerģijas saasinājums.
Veselības tēja ASINSVADIEM
Veselības tēja ASINSVADIEM sastāv no vienādās daļās ņemtu lazdas mizu un lazdas lapu maisījuma. Lazdas miza un lapas satur ļoti daudz bioflavonoīdu, ēteriskās eļļas, 10 % tannīnu, sveķus, mikro un makroelementus. Šo vielu iespaidā paplašinās tieši vissīkākie asinsvadi. Lazdas mizas un lapu novārījums tonizē vēnas, novērš kapilāru plīšanu, darbojas pret jebkuru iekaisumu, pareizāk sakot, nodrošina tādu stāvokli, lai organisma spēki ar visiem iekaisumiem tiek galā paši. Īpaši labi rezultāti ir novēroti priekšdziedzera iekaisuma un tā labdabīgas palielināšanās (prostatas adenomas) gadījumā. Lietojot Veselības tēju ASINSVADIEM, cilvēks kļūst mundrāks, aktīvāks, jaudīgāks, vārdu sakot, it kā jaunāks.
Bulgāru fitoterapeiti eksperimentālos un klīniskos pētījumos ir pierādījuši, ka, lietojot lazdas mizas un lapu novārījumu, samazinās holesterīna līmenis un ar to saistītā aterosklerozes veidošanās, tātad mazinās iespēja piedzīvot infarktu, insultu vai atmiņas zudumu. Kopumā ņemot, šī tēja palīdz saglabāt cilvēka resursus un justies jaunam.
Veselības tēja SIRDS SPĒKAM.
Dabā ir augi, kurus pievienojot uzturam, uzlabojas sirdsdarbība, mazinās aizdusa, sāk lēnāk un spēcīgāk pukstēt sirds, paaugstinās darbaspējas.
Ārstniecības augu tējas maisījumā Veselības tēja SIRDS SPĒKAM ietilpst asinszāle, ko tautas medicīnā lieto kā asinis attīrošu līdzekli, asinsspiediena normalizēšanai, brūču un ievainojumu ātrākai sadziedēšanai, garastāvokļa uzlabošanai; baltdadzis pastiprina sirds muskuļa saraušanās spēku un mazina aizdusu; mātere jau kopš 15.gadsimta zināma kā līdzeklis, kas uzlabo sirdsdarbību, šim augam piemīt arī nomierinošas īpašības, tā iespaidā paplašinās sirds asinsvadi un palēninās sirdsdarbība. Griķu laksti ar ziediem satur C un PP vitamīnus, tiem ir liela loma asinsvadu sieniņas elastības un izturības nodrošināšanā, kas mazina infarkta vai insulta draudus; vīgriezes ziedi samazina tūsku un lieka šķidruma daudzumu vēdera dobumā (ascītu), ja tāds veidojas, vienlaicīgi vīgriezes ziedu iespaidā paplašinās sirds vainagartērijas un samazinās asinsspiediens; arnikai piemīt tonizējošas īpašības, tā uzlabo sirds apgādi ar asinīm un palielina sirds muskuļa saraušanās spēku.
Kopumā Veselības tēja SIRDS SPĒKAM mazina sirds mazspējas parādības un uzlabo arī vispārējo veselības stāvokli.
SIRDS veselības tēja
Sirds slimības var izsaukt arī aknu, nieru, plaušu un gremošanas orgānu darbības traucējumi.
Piedāvāju sekojoša sastāva sirds veselības tēju, ko var lietot arī ikdienā sirds slimību profilaksei:
Gandrenes laksti 20.0 asinsspiediena samazināšanai
Dilles sēklas 15.0 asinsspiediena samazināšanai
Raudenes laksti 13.0 aknu darbības, gremošanas uzlabošanai
Tīruma kosas laksti 10.0 nieru darbības pastiprināšanai
Māteres laksti 10.0 sirds ritma regulēšanai, spriedzes mazināšanai
Vilkābeles ziedi 10.0 asinsvadu paplašināšanai, sirdsdarbības ritma traucējumu novēršanai
Vīgriezes ziedi 10.0 asinsvadu, īpaši, sirds asinsvadu paplašināšanai
Bērza lapas 5.0 nieru darbības pastiprināšanai, vielu maiņas stimulēšanai
Dzeltenā amoliņa laksti 2.0 asins recēšanas samazināšanai
Veselības tēja TONUSS
Satur augus, kas palīdz uzturēt organismu labā fiziskā un garīgā formā.
Veselības tējas TONUSS sastāvā iekļauti augi, kuri uzlabo garastāvokli un darbojas kā antidepresanti (asinszāle, kalmes sakne), augi, kuru ietekmē aktivizējas iekšējo orgānu darbība un nostiprinās nervu sistēma (melisa, gurķumētra). Tējas sastāvā ir redzamas arī auzu skaras, kuras ievāktas ziedēšanas stadijā, un naudulis- šie augi samazina noguruma sajūtu un ir arī lielisks vitamīnu avots nogurušajam organismam.
Kopumā Veselības tēja TONUSS ne tikai tonizē organismu un normalizē garastāvokli, bet arī aktivizē organisma iekšējās rezerves un paaugstina organisma spējas pielāgoties nelabvēlīgiem vides apstākļiem.
Veselības tēja BŪSIM JAUNI.
Tējā BŪSIM JAUNI ietilpst augi, kas netiešā veidā, uzlabojot iekšējo orgānu darbību, palēnina novecošanās procesu. Tā, mārdadža lapas un sēklas uzlabo aknu darbību, auzas dot organismam nepieciešamos mikroelementus un vitamīnus, asinszāles laksti samazina depresijas rašanās iespēju un uzlabo gremošanu, kārkla miza ,,šķidrina" asinis, tā mazinot infarkta un insulta risku; vilkābeles ogas palēnina sirdsdarbību, kā rezultātā, sirds var vairāk atpūsties; kapmirtes lapas paplašina asinsvadus un samazina asinsspiedienu, tātad attālina asinsvadu novecošanos, ko sauc par sklerozi..
Kopumā veselības tēja BŪSIM JAUNI vairo fizisko un garīgo spēku; to lietojot cilvēks jūtas jaunāks, spēcīgāks; tā palīdz uzsākt veselīgu dzīves veidu, kas dod iespēju būt jauniem līdz vecumam.
Veselības tēja MIERAM UN MIEGAM.
Daba ir parūpējusies par cilvēkiem, dodama tiem tādus augus, kas nomierina un palīdz iemigt.
Veselības tējā MIERAM UN MIEGAM vilkābele samazina nervozitāti, piparmētra un melisa tonizē un atsvaidzina, kā arī uzlabo garastāvokli, vīgrieze samazina stresa sajūtu, baldriāns izraisa miegu, bet tikai tad, kad cilvēks ir nolicies gulēt. Viršiem arī ir viegla miegu izraisoša iedarbība, tāpēc bezmiega gadījumā palīdz karote viršu medus, īpaši bērniem. Gurķu mētra nostiprina nervu sistēmu un dod tējai patīkamu smaržu.
Kopumā Veselības tēja MIEGAM UN MIERAM nomierina un atslābina- to var lietot no rīta, kad ir nervozitāte un saspringti nervi. Šī tēja sekmē miega iestāšanos, ja cilvēks atrodas mierīgos apstākļos, tāpēc to nav ieteicams lietot, ja ir paredzams tāls ceļš mašīnā pie stūres.
Veselības tēja KUŅĢIM.
Veselības tējas KUŅĢIM sastāvā ietilpst pelašķa ziedi, kuru iespaidā samazinās iekaisums un pārtraucas erozīvā asiņošana, ja tāda ir bijusi; cigoriņa sakne pastiprina aizkuņģa dziedzera darbību, arī insulīna izdalīšanos, asinszāle iznīcina baktērijas, samazina iekaisumu un veicina kuņģa gļotādas atjaunošanos; sarkanā āboliņa ziedi arī veicina kuņģa gļotādas reģenerāciju un padara to nepieejamu mikrobiem. Maura sūrene veicina saistaudu veidošanos, kas ir svarīgi sadziedējot kuņģa un 12 pirkstu zarnas iekaisumu un čūlu; gandrenes laksti samazina kuņģa skābes sekrēciju; raudenes laksti stimulē gremošanu, samazina spazmas un nomierina; viršu ziedi normalizē veģetatīvās nervu sistēmas darbību.
Kopumā Veselības tēja KUŅĢIM uzlabo gremošanas trakta funkcionālo stāvokli, stiprina organisma vispārējo un kuņģa lokālo imunitāti, samazinot iespēju atkārtoti saslimt ar kuņģa iekaisumu; tā veicina ātrāku atveseļošanos un uzlabo pašsajūtu.
Veselības tēja TAVAM VĒDERAM.
Veselības tēju TAVAM VĒDERAM, kuras sastāvā ir iekļauti augi, kas pastiprina gremošanas sulu sekrēciju, samazina iekaisumu, noņem zarnu spazmas un uzpūšanos, kā arī veicina gļotādu atjaunošanos.
Veselības tējā TAVAM VĒDERAM asinszāle, pelašķi un ārstniecības veronika stimulē galvenokārt kuņģa sulas veidošanos, puplaksis un vērmele veicina žults izdalīšanos un taukainas barības sagremošanu, cigoriņa saknes iespaidā pastiprināti izdalās aizkuņģa dziedzera sekrēts un labāk gremojas olbaltumvielas un ogļhidrāti, piparmētra samazina gremošanas trakta spazmas un zarnu uzpūšanos, bet ceļmallapas veicina bojāto gļotādu atjaunošanos.
Kopumā Veselības tēja TAVAM VĒDERAM veicina gremošanas dziedzeru saskaņotu darbību, uzlabo barības sagremošanu un palīdz tai uzsūkties. Šī tēja vairāk piemērota vecākiem cilvēkiem, jo jaunajiem visu sulu parasti ir par daudz.
Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI.
Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI palīdz "nomest" liekos kilogramus, jo šīs tējas sastāvā ietilpst augi, kas aktivizē vielumaiņu- tie ir zvērene, trejkrāsu vijolīte un vārpata; savukārt, gandrene,un vīnogu lapas samazina apetīti. Maura sūrenes darbības iespaidā pastiprinās nieru darbība, bet ugunspuķe uzlabo tējas garšu un veicina vēdera izeju.
Kopumā Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI vājina apetīti, pastiprina vielu maiņu un uzlabo vispārējo veselības stāvokli.
Veselības tēja CUKURA VIELU MAIŅAS KOMPENSĀCIJAI.
Veselības tējā CUKURA VIELU MAIŅAS KOMPENSĀCIJAI ir apvienoti augi, kas veicina insulīna veidošanos aizkuņģa dziedzera šūnās; tie ir lucernas laksti un pienenes saknes; savukārt, mellenes lapas un āboliņa ziedi sekmē cukura izmantošanu šūnās. Asinsvadu stāvokli uzlabo nātru lapas, to iespaidā samazinās asinsvadu caurlaidība un trauslums; pupiņu pākstis veicina vielu maiņas gala produktu izvadīšanu no organisma, kas ir ļoti būtiski, lai mazinātu intoksikāciju.
Kopumā veselības tēja CUKURA VIELU MAIŅAS KOMPENSĀCIJAI samazina komplikāciju rašanās iespēju, kas raksturīgas diabētam, kā arī nedaudz pazemina cukura līmeni asinīs.
Pirms uzsākt lietot tēju, ieteicams konsultēties ar ārstu un kontrolēt cukura līmeni asinīs, jo, iespējams, būs jāsamazina insulīna preparātu deva.
Veselības tēja ORGANISMA ATTĪRĪŠANAI
Veselības tējas ORGANISMA ATTĪRĪŠANAI sastāvā ir augi ar ļoti bagātu saturu un vispusīgu darbību, tomēr katrs no tiem tautas praksē tiek lietots, lai salīdzinoši vairāk veicinātu kāda konkrēta orgāna attīrošo darbību:
Kumelītes ziedi stimulē zarnu darbību, novērš gāzu uzkrāšanos un aizcietējumus, asinszāles lakstu ietekmē intensīvāk darbojas āda, izdalās vairāk sviedri, cilvēks intensīvāk elpo, kaķpēdiņas ziedi uzlabo aknu darbību, to ietekmē veidojas vairāk žults, zemenes lapas stimulē liesas darbību, kurā notiek asiņu attīrīšana, bērza lapas stimulē nieru darbību, bet gārsas laksti attīra no sāļiem locītavas un samazina skābi visā organismā.
Šo tēju ieteicams lietot jebkuram cilvēkam kā garšīgu, aromātisku un veselīgu rīta dzērienu labai pašsajūtai un veselībai.
Veselības tēja IMUNITĀTES STIPRINĀŠANAI.
Veselības tējā IMUNITĀTES STIPRIMĀŠANAI ir iekļauti augi, kas vēsturiski ir lietoti tautas medicīnā kā organisma aizsardzības spēju veicinātāji. Tādi augi ir ehināceja, salvija,ugunspuķe un piparmētra. Salvija kavē arī vīrusu vairošanos, kas ir ļoti būtiski saslimšanas gadījumā. Liepu ziedi, avenes lapas un vīgriezes ziedi veicina svīšanu, normalizē temperatūru.
Islandes ķērpis, kavē nevēlamo baktēriju augšanu un vairošanos.
Kopumā veselības tēja IMUNITĀTES STIPRINĀŠANAI paaugstina organisma aizsardzības spējas, mazina risku saaukstēties un zaudēt darba spējas, kā arī paātrina atveseļošanos saaukstēšanās un gripas gadījumā.
Veselības tēja BRONHIEM
Tā priedes pumpuri, gaiļbiksītes ziedi un dedestiņas laksti sekmē atklepošanu, alantes sakne, islandes ķērpis aptur vīrusu un mikrobu vairošanos, raudenes laksti un liepas ziedi samazina temperatūru, bet asinszāles laksti un sarkanā āboliņa ziedi veicina trahejas un bronhu gļotādas atjaunošanos.
Kopumā Veselības tēja BRONHIEM ir vairāk piemērota akūtu bronhu un plaušu iekaisumu ārstēšanai; tā paaugstina arī organisma aizsardzības spējas, mazina iespēju saslimt ar elpceļu slimībām, tāpēc to ir ieteicams lietot kā profilaktisku līdzekli, lai izvairītos no šīm slimībām, īpaši ja uz tām ir nosliece.
Veselības tēja PLAUŠĀM.
Hronisku plaušu slimību gadījumos ir nepieciešams samazināt iekaisumu, paplašināt bronhus, veicināt krēpu izdalīšanos un atjaunot bronhu gļotādu.
Krēpu sašķidrināšanu un izvadīšanu veicina māllēpes lapas, dedestiņas laksti un griķu ziedi. Nātres lapas un sēklas, kā arī āboliņa ziedi samazina iekaisumu, bet ceļmallapas lapas veicina bronhu gļotādas un plaušu audu atjaunošanos.
Kopumā tēja PLAUŠĀM uzlabo vispārējo veselības stāvokli, paātrina atveseļošanās procesu hronisku plaušu slimību gadījumos un novērš tālāku iekaisuma attīstīšanos.
Veselības tēja MĪKSTI UN VIEGLI.
Normālu zarnu darbību nodrošina pareizs uzturs, kustības un psihisks miers. Ja, izpildot arī šos nosacījumus saglabājas aizcietējumi, uzpūšas vēders un moka vēdergraizes, tad gremošanas trakts ir jāizmeklē sākot ar zobiem un beidzot ar resno zarnu.
Vieglākos gadījumos var palīdzēt šeit piedāvātā tēja. Krūkļa mizas darbības rezultātā pastiprinās resnās zarnas kustības, ugunspuķe veicina zarnu satura sašķidrināšanos, kumelītes samazina spazmas un iekaisumu, linsēklas "ieeļļo" zarnu gļotādu, vircele novērš iekaisumu visā gremošanas traktā, samazina zarnu uzpūšanos un spazmas, kā arī jūtami atvieglo vēdera izeju, neveidojot pierašanu un blakusparādības.
Kopumā Veselības tēja MĪKSTI UN VIEGLI uzlabo gremošanas procesu, atvieglo vēdera izeju un samazina hemoroīdu radītos traucējumus.
Veselības tēja NIERU BĻODIŅU UN URĪNPŪŠĻA IEKAISUMA ĀRSTĒŠANAI.
Iekaisums nieru bļodiņās un urīnpūslī var veidoties, ja, pazeminoties organisma aizsardzības spējām, aktivizējas baktērijas, kas parasti sadzīvo ar cilvēku un neizraisa nekādus traucējumus.
Veselības tējas NIERU BĻODIŅU UN URĪNPŪŠĻA IEKAISUMA ĀRSTĒŠANAI sastāvā ietilpst augi un to daļas, kas kavē mikrobu augšanu- tie ir islandes ķērpja laponis un baltdadža laksti, savukārt, brūklenes lapas, tīruma kosas laksti un bērza lapas sekmē urīna izdalīšanos un novērš sastrēgumu nierēs. Nātres lapas uzlabo asins sastāvu, kā arī asinsvadu stāvokli, un kopā ar ceļmallapas lapām sekmē urīnceļu gļotādas atjaunošanos līdz normālam stāvoklim. Sveķenes laksti neļauj veidoties nierakmeņiem, bet mežrožu augļi ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots, kas stiprina organisma aizsardzības spējas.
Kopumā šī tēja ne tikai palīdz organismam tikt galā ar iekaisumu, bet arī uzlabo vispārējo veselības stāvokli.
Veselības tēja NIERĒM.
Veselības tēju NIERĒM, kas pagatavota ar nolūku stimulēt nieru filtrācijas spējas, samazināt iekaisumu un ar to saistītos traucējumus.
Veselības tējā NIERĒM ietilpst brūklenes lapas, paegļa ogas, bērza lapas. Drogai no šiem augiem piemīt urīndzenošas īpašības, baltdadža laksti novērš iekaisumu un samazina audzēju veidošanās briesmas, auzas ir lielisks mikroelementu avots un atveseļo organismu kopumā, tās arī nomierina nervus un samazina gludās muskulatūras spazmas; plostbārzis ir viens no retajiem augiem, ko ar sekmēm var lietot glomerulonefrīta ārstēšanai, tā darbības rezultātā samazinās olbaltuma daudzums urīnā un ar olbaltuma zudumu saistītā vispārējā tūska; āboliņa ziedi veicina gļotādu atjaunošanos, kā arī samazina iekaisumu un sāpes. Kazenes laksti nedaudz stimulē nieru darbību, pastiprina zarnu kustības un veicina vēdera izeju.
Kopumā veselības tēja NIERĒM stimulē nieru darbību, ne īpaši palielinot urīna daudzumu, bet vairāk palielinot tā īpatnējo svaru. Šīs tējas lietošana samazina nieru mazspējas veidošanās iespēju hroniska nieru iekaisuma gadījumā.
Veselības tēja LOCĪTAVĀM.
Traucējumi aknu un nieru darbībā, kad organismā uzkrājas palielināts urīnskābes daudzums, izsauc lēkmjveidīgas sāpes mazajās locītavās; šo slimību sauc par podagru jeb ģikti. Pret to palīdz cīnīties gārsas laksti, kas sekmē urīnskābes sāļu izdalīšanos no organisma. Gārsas laksti ir svarīga Veselības tējas LOCĪTAVĀM sastāvdaļa. Šinī tējā ir iekļauti arī augi, kas labvēlīgi ietekmē gremošanu. Tādi šinī tējā ir nātres lapas, amoliņa laksti, savukārt, tīruma kosas laksti, bērza lapas, paegļa augļi stimulē nieru darbību un izvada no organisma liekos sāļus. Pēc austrumu medicīnas koncepcijas, locītavu slimības ir saistītas ar nieru funkciju. Veselības tējā LOCĪTAVĀM ir redzama arī kārkla miza, kas satur salicilātus un tāpēc efektīgi samazina locītavu sāpes un iekaisumu, bet atšķirībā no aspirīna neizraisa kuņģa gļotādas iekaisumu. Kliņģerītes ziedi un vārnas kājas laksti sekmē atjaunošanās procesus gan tieši locītavu skrimšļos, gan visā organismā.
Satur augus, kuriem ir locītavu iekaisumu mazinošas īpašības, kā arī augus, kas veicina locītavu skrimšļu izturību
Veselības tēja NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI.
Dabā ir atrodami ārstniecības augi, kuru lietošana sekmē nierakmeņu šķīšanu un aizkavē jaunu akmeņu veidošanos. Veselības tējā NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI šim nolūkam kalpo zeltslotiņa, pupiņu pākstis un viršu ziedi. Savukārt bērza lapām un tīruma kosai piemīt gan urīndzenošas, gan pretiekaisuma īpašības, bet nātres lapas uzlabo asinsvadu stāvokli un nodrošina organismu ar dzelzi un mikroelementiem.
Veselības tēja SIEVIETĒM
Sieviešu sevišķās fizioloģiskās norises ir atkarīgas ne tikai no hormonālā līmeņa, bet arī no viņu vispārējā veselības stāvokļa, ko var uzlabot, lietojot ārstniecības augu tējas. Veselības tēja SIEVIETĒM sastāvā ir augi, kas samazina pārmērīgu asiņošanu un normalizē ikmēneša ciklu (raskrēsliņš, ganu plikstiņš un vībotne), asinszāle ir augs ar ļoti daudzpusīgu darbību; tā palīdz novērst iekaisumu, uzlabo reģenerācijas procesus, kas ir ļoti būtiski sievietes veselības atjaunošanas procesā pēc dzemdībām vai kādām citām manipulācijām. Asinszālei ir konstatēta arī tonizējoša un garastāvokli uzlabojoša iedarbība. Šīs tējas sastāvā ietilpst baltdadzis - augs, kas pastiprina sirdsdarbību, tonizē zarnu trakta darbību; šo augu tautas medicīnā lieto arī nieru darbības traucējumu un iekaisuma novēršanai, bet nieres un reproduktīvie orgāni cilvēkam, kā zināms, ir apvienoti vienā sistēmā, tāpēc baltdadzis samazina iekaisumu arī šajos orgānos un uzlabo sievietes pašsajūtu. Pret dažāda veida iekaisumiem darbojas arī Islandes ķērpis, kas ir viens no spēcīgākajiem dabas antibiotiķiem un tieši tādēļ ir iekļauts tējas sastāvā. Tas neļauj vairoties mikrobiem un, novēršot varbūtējos iekaisuma procesus, palielina apaugļošanās iespēju
Veselības tēja VĪRIEŠIEM.
Veselības tējā VĪRIEŠIEM ir iekļauti augi, kas mazina priekšdziedzera iekaisumu un tīra asinsvadus, kas būtiski uzlabo apskatāmo stāvokli, bet pārējais, kas attiecas uz pārtiku, kaitīgiem ieradumiem, mazkustību, alkoholu, ir atkarīgs no paša vīrieša, tā izglītības, motivācijas un apņemšanās visu vērst uz labu..
Šīs tējas sastāvā ietilpst lazdas lapas un miza, kuras iespaidā paplašinās un tīrās asinsvadi, kā arī samazinās priekšdziedzera iekaisums un apjoms; zvērenes laksti tonizē un aktivizē nogurušo organismu; nauduļi paaugstina dzimumtieksmi, bet zeltsakne stimulē centrālo nervu sistēmu.
Veselības tēja VAIROGS
Veselības tēja «Vairogs» satur augus, kas stimulē organisma imunitāti aizsardzībai pret ļaundabīgām saslimšanām un augus, kas palīdz pārvarēt ķīmijterapijas radītos veselības traucējumus. Šī tēja jālieto ķīmijterapijas laikā un mēnesi pēc tam.
Vārnkājas laksti 15,0 – imūnmodulējoša darbība, aizkavē metastāžu veidošanos;
māllēpes lapas 10,0 – stiprina nespecifisko imunitāti;
ehinacejas laksti 10,0 – imūnmodulējoša darbība, veicina fagocītu veidošanu
nātres laksti 10,0 – imūnmodulējoša darbība, aktivizē cilmes šūnas;
kosas laksti 10,0 – veicina fagocitozi, satur silīcija un cinka savienojumus;
kaķpēdiņas ziedi 10,0 – antihipoksiska darbība, aizsargā aknu šūnas;
kliņģerītes ziedi 10,0 – antihipoksiska darbība, aktivizē cilmes šūnas;
vīgriezes ziedi 10,0 – antioksidantu darbība, veicina šūnu attīrīšanu;
trejdaivu sunīša laksti 10,0 antioksidantu darbība, stimulē humorālo imunitāti;
bērza lapas, miza 10,0 – stiprina šūnu imunitāti, uzlabo nieru un aknu darbību;
asinszāles laksti 5,0 – veicina fagocitozi un asins tīrīšanu
pienenes saknes 10,0 – adaptogēns, veicina gremošanu
mārdadža lapas 10,0 – aizsargā aknas, veicina atindēšanos;
cigoriņa saknes 10,0 – aizsargā aknas, žulti dzenoša darbība.
Veselības tēja ESI VESELS
Satur augus kam ir aknu, nieru un zarnu trakta darbību uzlabojošas un audzēju attīstību nomācošas īpašības. Šo tēju ieteicams lietot pēc ķīmioterapijas un kā profilaktisku līdzekli, lai nesaslimtu ar audzējiem, ja ir nelabvēlīga iedzimtība.
Tējas «Esi vesels» sastāvs:
Tauksaknes sakne 15,0 – bremzē audzēja šūnu augšanu;
Strutenes laksti 5,0 – regulē imūnaizsardzību, veicina aknu darbību;
Pļavas zeltaine 10,0 – atjauno hormonālo līdzsvaru;
Smaržīgais miešķis 10,0 – uzlabo organisma vielmaiņu;
Salvijas laksti 10,0 – veicina toksīnu izvadīšanu;
Dižzirdzenes saknes 10.0 – veicina toksīnu izvadīšanu.
Mārdadža lapas 10,0 – veicina aknu darbību;
Maura sūrenes laksti 10,0 – uzlabo nieru darbību;
Meža avenes laksti 10,0 – attīra organismu caur ādu
Purva vaivariņa laksti 10,0 – attīra organismu caur elpošanu
Ugunspuķes laksti 10,0 – veicina gremošanu un zarnu darbību;
Lielās nātres laksti 10,0 – uzlabo asins sastāvu;
Asinszāles laksti 5,0 – mazina depresiju, uzlabo gremošanu.
Veselības tēja MENOPAUZES TRAUCĒJUMU NOVĒRŠANAI
Satur augus, kam ir hormonu vielu maiņu regulējošas, un svīšanu mazinošas īpašības. Dienas deva – 3 ēdamkarotes tējas, satur : vilkābeles ogas – 0.38 g normalizē asinsspiedienu, sirdsdarbību, mežrozes augļi – 0.28 g stimulējoša iedarbība uz virsnierēm, raspodiņa laksti – 0.23 g regulē hormonu līmeni, kumelītes ziedi – 0.18 g mazina vēdera spazmas un vēdera uzpūšanos, māteres laksti – 0.18 g uzlabo sirdsdarbību un nomierina nervus, salvijas laksti – 0.18 g samazina hormonu disbalansu sievietes organismā, regulējot prolaktīna līmeni, pelašķa ziedi – 0.10 g novērš iekaisumu veidošanos un nomierina veģetatīvo nervu sistēmu, kliņģerītes ziedi – 0.10 g A vitamīna avots, stimulē šūnu atjaunošanos, apiņa rogas – 0.10 g satur fitoestrogēnus, asinszāles laksti – 0.03 g mazina depresiju, uzlabo garastāvokli.
Artūrs Tereško,
Ārsts – fitoterapeits
Tālr. 29484457
http://www.fitoterapija.lv/