Aizvadītā nedēļa, kopš uzsākta pirkstu nospiedumu attēla iekļaušana pases mikroshēmā, ir bijusi mierīga
Pagājušās nedēļas laikā Rīgas 1. nodaļā nedēļas laikā noformētas aptuveni 680 pases, Rīgas 2. nodaļā – aptuveni 600 pases, Rīgas 3. nodaļā – aptuveni 630, Rīgas 4. nodaļā – arī aptuveni 630, Rīgas 5. nodaļā – aptuveni 520, Daugavpilī – 373, Jelgavā – 255, Jūrmalā – aptuveni 240, Liepājā – 454 pases, Rēzeknē – aptuveni 170 un Ventspilī – 145 pases.
Šie skaitļi būtiski neatšķiras no pirmām divām septembra nedēļām, kad nodaļās bija novērojams rudens sezonai raksturīgs apmeklētāju skaita samazinājums. Joprojām noslogotākā ir vienīgā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļa Pārdaugavā – Rīgas 5. nodaļa. Lai arī salīdzinoši ar citām Rīgas nodaļām šajā noformēts mazāks pasu skaits, jāņem vērā, ka tā ir mazākā Rīgas nodaļa ar attiecīgi mazāko darbinieku skaitu.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka pirkstu nospiedumu Ieviestā personas pirkstu nospiedumu digitālo attēlu iekļaušana pases mikroshēmā nenozīmē, ka Latvijā ieviestas cita parauga pases – to vizuālais izskats, kā arī personalizācijas tehnoloģijas saglabātas nemainīgas. Arī valsts nodeva par pasu izsniegšanu ir iepriekšējā – 15 lati.
Papildus elements pasē tās turētājam paredz tās pašas garantijas un priekšrocības, kādas ir ikvienai personai, kurai ir derīga Latvijas Republikas pase. Izņēmums ir tikai pilsoņu pasu turētāji, kuri šos dokumentus saņēmuši līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar līmēto fotogrāfiju). No šī gada 1. jūlija minētā pase nav derīga ceļošanai ārpus Latvijas, taču kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā tā derīga līdz pasē norādītajam termiņam. Pases, kas izdotas sākot ar 2002. gada 1. jūliju, pamatā atbilst Eiropas Savienības tehniskajai specifikācijai un tajās tiek iekļauti tādi paši dati, kā citu dalībvalstu izsniegtajos dokumentos.