medicine.lv skaitļos

Lietotāji online216
Aktīvie uzņēmumi12589
Nozares raksti4725
Ekspertu atbildes20637
6 biežākās kļūdas, sniedzot pirmo palīdzību : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

6 biežākās kļūdas, sniedzot pirmo palīdzību

pirma palidziba

Sniegt pirmo palīdzību ir jāprot ikkatram, jo dzīvē var gadīties dažādas situācijas, kurās svarīga ātra reakcija un pārdomāta rīcība. Tomēr ne vienmēr mūsu mēģinājumi palīdzēt noved pie cerētā rezultāta. Joprojām novērojami gadījumi, kad pirmās palīdzības sniedzēji, rīkojoties pārsteidzīgi vai sekojot novecojušiem padomiem, nodara vairāk kaitējuma nekā labuma. Tādēļ ir svarīgi pievērst uzmanību izplatītākajām pirmās palīdzības kļūdām, lai tās neatkārtotu.

Svarīgākais – tava drošība

Ne velti viens no pirmās palīdzības zelta likumiem, kas ir minēts jebkurā rokasgrāmatā, saka, ka vispirms ir jāizvērtē situācija un jāpārliecinās, vai tev pašam nedraud briesmas. Protams, gribas būt varonīgam un pašaizliedzīgam un bez minstināšanās mesties palīgā, bet atceries, ka, ja ar tevi kaut kas notiks, tu nevienam nevarēsi palīdzēt, bet tagad būs par vienu cietušo vairāk.

Tāpēc vienmēr pievērs uzmanību negadījuma apstākļiem, veicot mākslīgo elpināšanu, lieto speciālo masku, un slīcējiem dodies palīgā tikai tad, ja esi ļoti pārliecināts pats par savu peldētprasmi!

Bez vajadzības nekustināt

Smagu traumu gadījumā vienmēr ir rūpīgi jāizvērtē, vai cietušais tiešām ir jāpārvieto. Bieži vien, ja noticis tāds nelaimes gadījums kā, piemēram, autoavārija, palīdzības sniedzēji cenšas cietušo izvilkt no mašīnas, apguldīt, bet tādējādi diemžēl var tikt radītas jaunas traumas.
Gadījumos, kuros nevar izslēgt iespējamu mugurkaula traumu, cietušo vislabāk atstāt tajā pozīcijā, kādā viņš atrodas. Izņēmums ir tikai divu veidu situācijas – ja cietušā atrašanās vieta vēl vairāk apdraud viņa veselību un ja nepieciešams veikt atdzīvināšanas pasākumus un tas citādi nav iespējams.

Nesarīties asinis

Deguna asiņošana ir samērā ierasta parādība, kas dažus cilvēkus piemeklē biežāk, citus – retāk, bet parasti dzīvību neapdraud. Tai par iemeslu var būt deguna trauma, neliels gļotādas ieskrambājums vai, piemēram, paaugstināts asinsspiediens. Daudziem atmiņā saglabājies senais ieteikums šajā situācijā atgāzt galvu. Un tiešām – asiņu tecēšana pa degunu mazinās, jo gravitācijas ietekmē tās sāk plūst rīklē. Tieši tas ir iemesls kādēļ, ja no deguna tek asinis, galvu atgāzt nevajadzētu. Asinis kairina kuņģi un to norīšana var izraisīt sliktu dūšu vai pat vemšanu. Tā vietā galva jānoliec uz priekšu un jāaizspiež nāsis. Uz deguna var uzlikt arī vēsu kompresi.

Apdegumus – ar tīru ūdeni

"Apdedzinājies? Uzsmērē krējumu!" – šo frāzi būs dzirdējis teju katrs. Krējuma vai cita taukaina produkta uzklāšana uz apdedzinātās vietas ir ļoti populāra tautas metode, kas pirmajā mirklī tiešām var atvieglot sāpes. Tomēr patiesībā tiek izveidots tauku pārklājums, kas kavē ādas atdzišanu, pastiprinot apdegumu.

Tādēļ mediķi iesaka apdedzināto vietu turēt zem vēsas (sākot no +15℃) ūdens strūklas. 10–15 minūšu laikā ūdens būs atvēsinājis apdeguma vietu, samazinājis sāpes, un vēlāk apdegumu būs vieglāk ārstēt.

Čūskas kodumu liec mierā

Kādreiz dzirdēts, ka, ja iekož indīga čūska (Latvijā tāda ir tikai odze), tad no brūces indi var izsūkt. Tas ir kaut kas tāds, ko noteikti nevajag mēģināt! Pētījumi rāda, ka mēģinājumi indi no koduma vietas izsūkt ar muti vai izgriezt ar nazi ir nesekmīgi, turklāt tie var radīt infekciju risku.
Patiesībā svarīgākais ir saglabāt mieru un uzturēt lēnu asinsriti, lai inde tik strauji neizplatītos, un bez kavēšanās izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu!

Pa muguru nesit

Liekas, mūsdienās jau visi ir dzirdējuši, ka sist pa muguru cilvēkam, kas aizrijies, ir nepareizi. Un tomēr tas joprojām tiek darīts visai bieži –efektīvi taču! Tiešām lielākajā daļā gadījumu cietušais pēc uzsitieniem iestrēgušo kumosu izklepo, taču reizēm labi domātais sitiens iedzen svešķermeni vēl dziļāk elpceļos, un tam var būt letālas sekas.

Vislabākā palīdzība aizrīšanās gadījumā ir tā sauktais Heimliha paņēmiens: apķer cietušo no aizmugures, vienu roku savelc dūrē un satver to ar otru, veic piecus spēcīgus grūdienus virzienā no cietušā nabas uz krūškurvi. Ja nepieciešams, atkārto.

Nebaidies sniegt palīdzību!

Par spīti visiem iepriekšminētajiem piemēriem, no pirmās palīdzības sniegšanas nevajag bīties! Tā ir vienkāršāka, nekā varētu šķist. Nebaidies no kļūdām! Nelaimes gadījumā liela nozīme ir izlēmīgai rīcībai, tādēļ ir tik svarīgi apgūt pirmās palīdzības sniegšanu – jo pārliecinātāks jutīsies par savām zināšanām un prasmēm, jo veiksmīgāk spēsi palīdzēt. Ja tu nezini, kā konkrētajā situācijā rīkoties, tev var palīdzēt ātrās palīdzības dispečera padoms. Galvenais ir nepaiet garām!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Otorinolaringoloģija":

Uzņēmumi nozarē "Otorinolaringoloģija"

"Dzirdes sistēmas", SIA

"Dzirdes sistēmas", SIA

Mūsu dzirdes centrs jau 10 gadus strādā šajā medicīnas jomā. Darbinieki - sertificēti dzirdes speciālisti un audiologopēdi ar vairāk kā 25 gadu pieredzi un medicīnisko izglītību piedāvā: Dzirdes pārbaudi ar izsmeļošu dzirdes stāvokļa analīzi. Dzirdes aparātu izvēli pēc jūsu vēlmēm un dzirdes traucējumu īpatnībām. Dzirdes aparātu izmēģināšanu līdz 6 nedēļām, lai izdarītu pareizo izvēli. Dzirdes aparātu piederumus un servisu. Pirms iegādājaties dzirdes aparātus – veltiet laiku un atnāciet ciemos uz mūsu Dzirdes Centru, lai mēs varētu piedāvāt Jums labāko. Jūsu labsajūta būs atkarīga no dzirdes speciālista prasmēm – tāpēc izmēģiniet, salīdziniet, pirms izdariet galīgo lēmumu. Mūsu komanda ir vienota, lai palīdzētu cilvēkiem, jo mūsu darba augļu redzējums ir šie atslēgas vārdi - *dzirdēt – saprast – komunicēt*.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt atjaunojošu šokolādes un hialuronskābes pīlingu sejas un ķermeņa ādai.

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvāja testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Uzņēmējs runā

Kur saņemt ginekologa palīdzību Covid-19 ārkārtas situācijā?

vija_plume

Arī ārkārtas situācijas apstākļos var gadīties vajadzība pēc ārsta padoma. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienu tehnoloģijas šobrīd ļauj sniegt nepieciešamo ārsta atbalstu arī citādākā formātā, nekā līdz šim ierasts. Ginekoloģe Vija Plūme piedāvā iespēju saņemt ginekologa konsultācijas arī interneta vidē (online).

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 20306077
 2. 25810010
 3. konsultacija@dzirde.lv

Darba laiks

 • P.900-1800
 • O.900-1800
 • T.900-1800
 • C.900-1800
 • P.900-1800
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 54103049511
 2. LV54103049511
 3. 15.01.2008
 4. Valmiera, Jāņa Daliņa iela 21, LV-4201
 5. 2019

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. Stacijas 11, Valmiera, LV-4201
  25810010

Apraksts

Mūsu dzirdes centrs jau 10 gadus strādā šajā medicīnas jomā. Darbinieki - sertificēti dzirdes speciālisti un audiologopēdi ar vairāk kā 25 gadu pieredzi un medicīnisko izglītību piedāvā: Dzirdes pārbaudi ar izsmeļošu dzirdes stāvokļa analīzi. Dzirdes aparātu izvēli pēc jūsu vēlmēm un dzirdes traucējumu īpatnībām. Dzirdes aparātu izmēģināšanu līdz 6 nedēļām, lai izdarītu pareizo izvēli. Dzirdes aparātu piederumus un servisu. Pirms iegādājaties dzirdes aparātus – veltiet laiku un atnāciet ciemos uz mūsu Dzirdes Centru, lai mēs varētu piedāvāt Jums labāko. Jūsu labsajūta būs atkarīga no dzirdes speciālista prasmēm – tāpēc izmēģiniet, salīdziniet, pirms izdariet galīgo lēmumu. Mūsu komanda ir vienota, lai palīdzētu cilvēkiem, jo mūsu darba augļu redzējums ir šie atslēgas vārdi - *dzirdēt – saprast – komunicēt*. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Dzirdes diagnostika, Dzirdes rehabilitācija, Dzirdes aparāti
Medicīnas centrs, Medicīnas iestāde, Dzirdes aparāti, Dzirdes aparātu tirdzniecība,
piederumi, serviss, Sertificēts dzirdes speciālists, dzirdes pārbaude,
Dzirdes speciālista konsultācijas, Individuālo auss ieliktņu izgatavošana,
Dzirdes centrs, dzirde, veselība, Kvalitatīvi dzirdes aparāti,
Digitāli dzirdes aparāti.
Vairāk

Foto 5

"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA

Mājas lapa internetā